Weekendowe "odloty"

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 964
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Weekendowe "odloty"

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 22 kwietnia 2019, 10:04

60% skuteczność w zupelnosci wystarczy :lol:
:arrow: [Binance]- Giełda altcoinów
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1755
Reputacja postu: 
0

Weekendowe "odloty"

Postautor: RuckenFetard » poniedziałek, 22 kwietnia 2019, 10:10

adam1226 pisze: poniedziałek, 22 kwietnia 2019, 10:0460% skuteczność w zupelnosci wystarczy
Pewnie że wystarczy, ameryki nie odkryłeś, przy dobrym systemie ochrony kapitału 50% też wystarczy, pokaż takiego na tym forum co ma 60% pozytywnych trafień ?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4675
Reputacja postu: 
7

Weekendowe "odloty"

Postautor: ergorg » poniedziałek, 22 kwietnia 2019, 10:24

@RuckenFetard, AT nie działa, 2400% na depo w trochę ponad 2 miesiące. Jeśli dodasz do tego wzrost samego BTC wychodzi - ~3300%. :twisted:

Spoiler:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2185
Reputacja postu: 
5

Weekendowe "odloty"

Postautor: prezes » poniedziałek, 22 kwietnia 2019, 10:29

@ergorg to jeszcze rozwiń tą tabelkę o 3 lata wstecz :mrgreen: Mogę Ci pokazać wykaz z moich tradów z jednego miesiąca gdzie miałem 90 % skuteczności, tylko po co , co to wnosi? Kompletnie nic.

Dodano po 5 minutach 24 sekundach:
Może takie tabelki robią wrażenie na ludziach, którzy nie znają tematu.
Kanał na YouTube - przeglądy rynku kryptowalut, analizy techniczne, poradniki
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, ranking giełd i kantorów kryptowalut
Kryptowaluty.info.pl - codzienne informacje ze świata kryptowalut. ICO.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
2

Weekendowe "odloty"

Postautor: ergorg » poniedziałek, 22 kwietnia 2019, 10:36

@prezes, chodzi o to, że gram pod analizy które tutaj wrzucam i jest jakiś tam wynik. I to nie na zasadzie HODL. :P

Inna sprawa, piszesz z osobą która jest na rynkach 2 lata, a na dźwigni gra niecały rok. Oczywiście, że na początku utopiłem trochę pieniędzy na mexie, natomiast coś z czego jestem dumny, to zeszły rok na FX zamknąłem na plus. Tradingu człowiek uczy się cały czas. :)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Weekendowe "odloty"

Postautor: prezes » poniedziałek, 22 kwietnia 2019, 10:39

@ergorg i teraz Twoje dwa posty do kupy stanowią całość.

Dodano po 1 minucie 6 sekundach:
Jak byś jeszcze wrzucił okres jak Ci kasa szybko stopniała, to by był komplet :-)

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1755
Reputacja postu: 
1

Weekendowe "odloty"

Postautor: RuckenFetard » poniedziałek, 22 kwietnia 2019, 10:41

ergorg pisze: poniedziałek, 22 kwietnia 2019, 10:24@RuckenFetard, AT nie działa, 2400% na depo w trochę ponad 2 miesiące. Jeśli dodasz do tego wzrost samego BTC wychodzi - ~3300%.
@ergorg , ani razu nie napisałem że AT nie działa, napisałem wyraźnie że AT jest mocno subiektywna, nie da się jej wykuć, nie da się na niej polegać i dana metoda może działać przez jakiś czas, napisałem że aby zarabiać w dłuższej perspektywie sama AT nie wystarczy. Nie neguje że AT jest nieprzydatna.
Ja też miewałem takie wyniki (przez chwilę), wielu je ma, wielu ma większe i by Cię zawstydziły, wielu się chwaliło a potem poznikali wyzerowani, jeśli utrzymasz to latami to będziesz bogatszy niż Buffet, czyż nie tak ? Powodzenia. (Jeśli początkowa kwota inwestycji jest większa to osiągnąłbyś to nawet szybciej)
Nie neguje twojego skilla, jeśli jesteś traderem który ciągle się uczy, czuje rynek i skupia się na zabezpieczaniu zysku, to pewnie będziesz jednym z tych nielicznych (albo już jesteś).

PS. Masz jakieś słabsze okresy do wklejenia czy tylko takie zyskowne? :)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Weekendowe "odloty"

Postautor: ergorg » poniedziałek, 22 kwietnia 2019, 12:18

Za zeszły rok czy 2017 statement'u nie wrzucę z tych samych powodów co 90% użytkowników tutaj, ale jak przyznałem, na dźwigni na początku przewaliłem 2-3 depo. (Gram na dźwigni, ale również robię inwestycje long term - trzeba te rzeczy odróżnić) Miałem również pół roku przerwy od krypto aż do lutego kiedy zobaczyłem odbicie i coś dla siebie. :P

@prezes, zobaczyłem dzisiaj twój przegląd, i co z niego wynika? Niby miałeś nie lać wody, ale mówisz o tym Golden Crossie, że jest i bywał oznaką zmiany trendu, ale niekoniecznie, i tak naprawdę gdybym miał grać w oparciu o to co mówiłeś - to już nic nie wiem co będzie dalej. ;)

A zmierzałem do tego, że ktoś grając wg tego co wrzucam tutaj - mógł zrobić całkiem fajny wynik od początku tego roku. Oczywiście, że nie taki sam jak ja bo nie da się powtórzyć czyiś ruchów, a nawet grając to samo ktoś może zarobić a ktoś stracić jeśli nie wie kiedy zamknąć pozycję.

Nawet nie wiem, mówisz o swoich pozycjach podczas przeglądów?

Ja gram tylko o swoją AT, nie wchodzę na żadne youtube'y, twittery, i jakoś to idzie.

P.S. jak przewalę depo to się pochwalę, chociaż życie nauczyło już dawno SLa. :P

RuckenFetard pisze: poniedziałek, 22 kwietnia 2019, 10:41@ergorg , ani razu nie napisałem że AT nie działa, napisałem wyraźnie że AT jest mocno subiektywna, nie da się jej wykuć, nie da się na niej polegać i dana metoda może działać przez jakiś czas, napisałem że aby zarabiać w dłuższej perspektywie sama AT nie wystarczy. Nie neguje że AT jest nieprzydatna.

AT każdego tradera jest inna i temu u jednego działa a u innego nie, bo ja mogę zrobić 3 kreski na wykresie i popatrzeć na wolumen i dzięki temu zarobić, a ktoś narysuje spider-mana i też zarobi. Nieważne jak, czy to indykatory czy linie trendu, grunt to zarabiać, bo przecież o to w tym wszystkim chodzi. A i pamiętajcie, żeby ktoś zarobił, ktoś musi stracić. :)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
4

Weekendowe "odloty"

Postautor: prezes » poniedziałek, 22 kwietnia 2019, 12:25

@ergorg moje przeglądy nie są dla takich wyjadaczy jak Ty ;-) żarcik oczywiście :mrgreen:
Nie mówię konkretnie o swoich pozycjach ale czasami pokazuje gdzie jestem na longach a gdzie na shortach.

Z dzisiejszego przeglądu wyszło trochę takie lanie wody ale już nie raz mi ludzie dziękowali za kubeł zimnej wody na rozpaloną głowę. Staram się pokazywać drugą stronę medalu, to że jest golden cross nie oznacza od razu to the moon bo może być fejkowe przecięcie, bo bitcoin nie wydala itp. żeby się nie zafiksować na jednej rzeczy. Po takim moim przeglądzie ktoś kto myśli samodzielnie jest wstanie coś wykminić a jak nie myśli to może w końcu zacznie myśleć. Nie mówię nikomu tu wejdź i tu wyjdź.

Dodano po 29 sekundach:
ergorg pisze: poniedziałek, 22 kwietnia 2019, 12:18tak naprawdę gdybym miał grać w oparciu o to co mówiłeś - to już nic nie wiem co będzie dalej.
Nikt tego nie wie co będzie dalej, nie przejmuj się ja też nie wiem.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Weekendowe "odloty"

Postautor: ergorg » poniedziałek, 22 kwietnia 2019, 12:41

@prezes, jeszcze trzeba pamiętać, że do 16 maja ma być decyzja co do ETFów, 3 tygodnie z hakiem.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Weekendowe "odloty"

Postautor: prezes » poniedziałek, 22 kwietnia 2019, 12:53

@ergorg dzięki za przypomnienie ale tych decyzji to już trochę było i pewno jeszcze trochę będzie.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1544
Reputacja postu: 
0

Weekendowe "odloty"

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 22 kwietnia 2019, 13:42

RuckenFetard pisze: poniedziałek, 22 kwietnia 2019, 08:19 "Można to było śmiało zakładać jako jeden ze scenariusz" tylko że to zdanie jest kluczowe i sam podsumowałeś AT jako narzędzie bardzo subiektywne, między innymi dlatego iż metod jest na rozrysowane tego samego może być dziesiątki, zależy kto co lubi.
Każda metoda czy powiedzmy figura ma swoją skuteczność i prawdopodobieństwo zdarzenia. Rynek jest zawsze niepewny i do końca nieprzewidywalny, tutaj nigdy nie ma gwarancji, to nie urząd skarbowy.
RuckenFetard pisze: poniedziałek, 22 kwietnia 2019, 08:19Sprostowanie, nie jestem jakimś fanem RZ, uważam po prostu że robi dobrą robotę, zwłaszcza w kwestii tępienia scamów,
I po czasie zacząłem zmieniać właśnie pogląd, po tym jak zaczął jeździć po Walenie. Do dzisiaj jest dla nich pośmiewiskiem. Zresztą pisał mi, że sprzedaje dla sportu, więc wybaczcie za 3k robić z gościa hochsztaplera to raczej nie jest w porządku. W zasadzie na ich grupach to każdy jest pośmiewiskiem, każda alternatywa do TJS. Nie wydaje mi się to normalne, nie pasuje mi bo po co tak robić? Kto na tym zyska? W jakim celu?

Przy okazji polecam Bastiata "co widac i czego nie widać".

RuckenFetard pisze: poniedziałek, 22 kwietnia 2019, 10:10Pewnie że wystarczy, ameryki nie odkryłeś, przy dobrym systemie ochrony kapitału 50% też wystarczy, pokaż takiego na tym forum co ma 60% pozytywnych trafień ?
a co Ci po trafieniach, liczy się ostatecznie money management, wielkość lota, sl itd etc ale rynek krypto to nie nasdaq. Zaryzykuje nawet swoje kolejne mądrości - przy większej zmienności albo gdy czuć bańkę, parabole, silny run no to w pierwszej połowie fali wypadałoby zwiększyć depo. Przy konsoli to najlepiej jechać na wakacje.

Dodano po 10 minutach 54 sekundach:
@ergorg ergorg umówmy się, że 20-40$ i 80-120$ ltc/bch to rzeczywiście były okazje, bardziej bym się zastanawiał nad tym jakie jest prawdopodobieństwo powrotu do tych rejonów i czy wyszliśmy naprawdę z bessy.
Spoiler:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Weekendowe "odloty"

Postautor: prezes » poniedziałek, 22 kwietnia 2019, 15:02

@amneziahaze po co wrzuciłeś film kolejnego naganiacza? Widzę że coś cie ciągnie do nich.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Weekendowe "odloty"

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 22 kwietnia 2019, 15:32

@prezes w zasadzie tak samo pokazuje statystyki, rynki i ath, więc nie widzę różnicy. Tylko przybrał inną formę.

Ceo Codewise jest w pierwszej setce w forbsie - "naganiacz" algorytmów reklamowych.

Co Wy macie z tym naganianiem, przecież hejtowanie czegoś, na co nie ma dowodów istotnie powinno się kończyć w sądzie. Gorzej gdy straszysz, straszysz, a możesz racji nie mieć. A dlaczego pytasz w takiej formie i na jakiej podstawie tak twierdzisz?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Weekendowe "odloty"

Postautor: prezes » poniedziałek, 22 kwietnia 2019, 15:51

Byłem ciekawy. Piszę tak na podstawie własnego doświadczenia, trochę w życiu już przeżyłem i trochę widziałem.

@amneziahaze możesz jeszcze rozwinąć myśl?
amneziahaze pisze: poniedziałek, 22 kwietnia 2019, 15:32Lubię obie strony medalu
Co jest dla Ciebie jedną a co drugą stroną medalu?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2376
Reputacja postu: 
0

Weekendowe "odloty"

Postautor: akos » poniedziałek, 22 kwietnia 2019, 15:55

RuckenFetard pisze: poniedziałek, 22 kwietnia 2019, 08:19jeśli masz tyle pewności w AT to mogę kupować sygnały u Ciebie
Nigdy nie mam pewności w AT, bo na tym to polega, że rozważasz zawsze więcej niż 1 scenariusz i aktualizujesz je codziennie. Po prostu v-bottom był jednym ze scenariuszy, którego trudno było nie wziąć pod uwagę. Z tego też powodu nigdy nie sprzedałbym żadnego sygnału, bo to z założenia oszustwo, musiałbym codziennie sprzedawać update takiej analizy. Sam nie zagrałbym pod swoje sygnały z predykcjami na x miesięcy. Natomiast ludzi kupujących sygnały po prostu może być mi tylko szkoda, bo na 90% wtopią.
In cryptography we trust

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Weekendowe "odloty"

Postautor: ergorg » poniedziałek, 22 kwietnia 2019, 16:03

Gra na giełdzie to jak jazda samochodem. Trzeba najpierw zrobić prawko i kupić samochód (AT). Wiadomo, można zawsze być pasażerem albo kupić auto na leasing(płatne sygnały) ale co to za przyjemność, można jeździć bez prawka i/albo się nauczymy prowadzić albo zaliczymy wpadki(przegranie depo). Zdarza się nieraz, że jedziemy autem do Anglii gdzie obowiązują inne zasady w ruchu drogowym i trzeba się dostosować. (inne walory) Trzeba pamiętać również aby kupić auto na które nas stać i zbytnio nie piracić (Money management). :D

Dodano po 1 minucie 12 sekundach:
amneziahaze pisze: poniedziałek, 22 kwietnia 2019, 13:57umówmy się, że 20-40$ i 80-120$ ltc/bch to rzeczywiście były okazje, bardziej bym się zastanawiał nad tym jakie jest prawdopodobieństwo powrotu do tych rejonów i czy wyszliśmy naprawdę z bessy.
Zanim zaczniemy korektę całego, obecnego ruchu wzrostowego, niektóre alty mogą naprawdę uciec do góry, tak, że korekta może się skończyć np na obecnym poziomach.

Dodano po 1 minucie 26 sekundach:
amneziahaze pisze: poniedziałek, 22 kwietnia 2019, 13:57I po czasie zacząłem zmieniać właśnie pogląd, po tym jak zaczął jeździć po Walenie. Do dzisiaj jest dla nich pośmiewiskiem. Zresztą pisał mi, że sprzedaje dla sportu, więc wybaczcie za 3k robić z gościa hochsztaplera to raczej nie jest w porządku. W zasadzie na ich grupach to każdy jest pośmiewiskiem, każda alternatywa do TJS. Nie wydaje mi się to normalne, nie pasuje mi bo po co tak robić? Kto na tym zyska? W jakim celu?
Dlatego ja polecam w ogóle nie obserwować tych wszystkich trader'ów, zbedny szum. No bo kogo tak naprawdę słuchać jak każdy nagania na swoją wersję.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 22 kwietnia 2019, 16:06 przez ergorg, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Weekendowe "odloty"

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 22 kwietnia 2019, 16:06

@prezes Zależy czy patrzysz pobieżnie, czy całościowo. Moim zdaniem to co nie jest zabronione - jest legalne, zatem chcą sprzedawać szkolenia, niech sprzedają, chcą mówić o wielkiej hossie na krypto, niech mówią. A jeżeli jest w tym zawarta treść, która pokrywa się z rzeczywistością, to na jakiej podstawie mam twierdzić, że ktoś na coś nagania? Robi dokładnie to samo co większość na yt, pozwól ludziom myśleć po swojemu, to nie jest paradygmat tego forum czy osób "walczących ze scamami", bo jeżeli są dowody to w porządku, ale jeżeli ich nie posiadasz to dlaczego wydajesz przedwczesne osądy? Przecież to jest podobny schemat, i jedno, i drugie, i kolejne... jest oparte o promocję, bo takim narzędziem jest publikowanie gdziekolwiek, z tą różnicą że akurat yt jest masowy, a grupy zamknięte nie. Także jaka jest różnica pomiędzy jednym a drugim?
prezes pisze: poniedziałek, 22 kwietnia 2019, 15:51Co jest dla Ciebie jedną a co drugą stroną medalu?
Źle to napisałem. Generalnie piętnowanie kogoś uważam za stratę czasu, bardziej mnie interesuje zdanie osób, które mają twarde dane na pokrycie tego co mówią. A dla Ciebie jest to tylko "naganianie", bo przedstawia wzrosty i rekordy altów i cykle koniunkturalne, metody działania banków centralnych etc. Zresztą w mojej opinii jest to przystępna wiedza dla przeciętnego odbiorcy, zamiast pisać po 50x na forum jedno i to samo, wolę dać komuś przystępny trop i tyle na temat.
akos pisze: poniedziałek, 22 kwietnia 2019, 15:55 nigdy nie sprzedałbym żadnego sygnału, bo to z założenia oszustwo, musiałbym codziennie sprzedawać update takiej analizy
A jeden z frontmenów TJS robił coś w tym rodzaju i były później duże straty. Temat zamieciony pod dywan, naganiania brak, piętnujemy dalej INNYCH naganiaczy. I nie piszę akurat teraz o R. Zaorskim.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Weekendowe "odloty"

Postautor: prezes » poniedziałek, 22 kwietnia 2019, 16:35

Pewno piszesz o Szymonie Machalicy, gosc tego nie ukrywa, choc nie jest dumny ze swojej przeszlosci. Teraz odwala za to kawal dobrej roboty w walce ze scamami, a przeszlosc paradoksalnie przydala mu sie bo zna dobrze srodowisko.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Weekendowe "odloty"

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 22 kwietnia 2019, 16:37

@prezes Pozwól, że wysłucham obu stron(i oni też mają argumenty) i nie będę leciał za stadem. Niech sobie pozwą Xtb jak im coś nie pasi, albo Bitbaya za to, że ludzie nie potrafią ustawić GA. Dzięki, pozdrawiam.

Poza tym szkoda czasu na celebrytów, mnie to jest niepotrzebne, oglądam dla rozrywki, może kiedyś trafi się ktoś godny naśladowania, choć i w to wątpię, bo schematy są często zbliżone i powtarzają się u różnych "edukatorów".

Wróć do „Hyde-Park”