Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Czy grasz na rynkach innych niż kryptowalutowe?

Tak
30
37%
Nie
51
63%
 
Liczba głosów: 81
Weteran
Posty: 7497
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2776
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: pael » czwartek, 27 września 2018, 20:47

[youtube][/youtube]

Zna ktos temat?

Początkujący
Posty: 224
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: s---r » piątek, 28 września 2018, 08:23

Gdzieś ktoś coś niedawno wrzucał o tych cannabisach :)

A DAX zaraz będzie z trójkąta wychodził

Weteran
Posty: 7497
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2776
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: pael » piątek, 28 września 2018, 11:54

s---r pisze: A DAX zaraz będzie z trójkąta wychodził
Tylko w ktora strone ;-)

TA nie dziala... hm
Obrazek

Początkujący
Posty: 224
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: s---r » piątek, 28 września 2018, 12:13

Na tym EURUSD dzisiaj przyrobiłem trochę.... a mogło być lepiej gdyby nie moje słabe rączki i gra "na raty"
DAX też mnie przestraszył gdy zawrócił zbyt wysoko a teraz leci dalej na pysk... i zamiast +300 jestem -100 na nim
Gram na demo ale staram się mocno wczuć w rolę :P

Cel na dzisiaj mam osiągnięty byle mnie podkusiło grać dalej bo to zawsze się źle kończyło

Weteran
Posty: 7497
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2776
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: pael » piątek, 28 września 2018, 12:19

Wplac nawet mala kase jesli mozesz sobie na to pozwolic i graj na real. Platforme juz znasz ;-)

Ja na daxie w plecy, ale w wyniku grania wbrew swojej strategi. Umiejetnosc odwracania pozycji na tak dynamicznym rynku jest kluczowa , nie ma wahania sie bo Cie nie ma ;-)

Początkujący
Posty: 224
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: s---r » piątek, 28 września 2018, 12:28

K... mówiłem żeby nie grać to ta czerwona świeca na DAXie mnie teraz podkusiła... i teraz wróci do spadków czy nie :)

Na real jeszcze nie jestem gotowy... a realu od crypto dostałem wp.erdol :)

edit: udało się wyjść bez straty... to teraz poleci jeszcze kilka pipsów dół :)

Początkujący
Posty: 224
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: s---r » wtorek, 2 października 2018, 10:48

Edek leci przez wszystkie moje wsparcia/opory...

Początkujący
Posty: 224
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: s---r » środa, 10 października 2018, 23:11

@peal, kazałeś mi zagrać w realu ale dobrze, że się wstrzymałem i zostałem przy demie...
W niecałe 2 tygodnie z 3000 zrobiłem 3800 i na siłę chciałem dobić do równych 4000..... i k... dzisiaj mam 2100 :P

Dodano po 11 godzinach 59 minutach 7 sekundach:
Czy to początek kryzysu, o którym Prezes już kilka razy wspominał....?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 11 października 2018, 00:27

@s---r, Tysiące albo i więcej osób, od kilku dobrych lat (a w zasadzie od zakończenia ostatniego kryzysu) mówi o kolejnym kryzysie. To etatowe przepowiadanie kryzysu trwa od kilku lat bo są do niego powody, ale jeśli już nastąpi, nikt jednak nie będzie prorokiem, chyba, że przewidzi go w punkt. :) Dobrych kilka lat się słyszy o rychłym, nadchodzącym kryzysie. To jest przepowiadanie na zasadzie przepowiadania deszczu na obszarze ekstremalnej suszy - on w końcu nadejdzie, to wie każdy, ale prawdziwa wiedza to "kiedy", nie "czy". :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: ergorg » piątek, 12 października 2018, 11:06

Wykres liry bardzo mi przypomina ten bitkojnowy. Bańka pękła? Niby mamy klin zniżkujący, więc odbicie się należy.

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 224
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: s---r » czwartek, 25 października 2018, 08:53

Mamy kryzys



edit:
Czy taka próba zagrania shorta jest prawidłowa? Tzn chodzi mi o ten SellStop na dole. W tym miejscu go powinienem ustawić czy troszkę niżej - poniżej tego wcześniejszego dołka?

Weteran
Posty: 7497
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2776
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: pael » czwartek, 25 października 2018, 20:04

socjolog2008 pisze: Kilka razy wspominałem o korelacji kursu USD do BTC. Ja baaaardzo dużo spekuluje na kursie USDPLN, i w tym tygodniu jest kropka w kropkę odwzorowanie poprzedniego tygodnia. Do czwartku się złotówka umacnia, dolar spada, w piątek leci na pysk. W piątek po zamknięciu giełdy w USA odbicie BTC. Tak obstawiam. Pośrednio tak gram z Bitkiem, większość na altach. Ale spójrzcie może na to. Może nie rynek USDBTC jest skorelowany, ale spekulanci są skorelowani grających na tych rynkach bezapelacyjnie ;)
@socjolog2008 - serdecznie zapraszam do dzielenia sie z nami spostrzezeniami usdpln ;-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 25 października 2018, 21:33

@pael to melduje się.Obecnie rozstawiam pozycje na short USDPLN, dodatkowo z założeniem jeszcze że pociągnie lekko UP,ale mam środki do uśredniania. Max co może z tego być to górka z lipca 3,84. Jestem przygotowany na dłuższe trzymanie stawianego dziś shorta. Mnie 20% nie interesuje. Rozsądne jest rozstawianie co 0.01, wiele mniejszych aniżeli jedna większa pozycja. Zasadnicze jest pytanie przy obecnym kursie - ile osób wierzy w dolara powyżej 4 zł. Mamy nieustający up od Maja.Fajny temat tu, nie wiedziałem że istnieje. Dzięki za wywołanie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: ergorg » piątek, 26 października 2018, 08:49

Ktoś rozgrywa daxa? Pytanie: które wykresy istotniejsze? U niektórych brokerów dax działa 24h/5dni, u niektórych 8-22. Różnica spora w ocenie wykresów. @amneziahaze
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: prezes » piątek, 26 października 2018, 09:06

@ergorg, ja rozgrywam daxa na XTB kontrakty od 8:00 do 22:00 głównie daytrading (nie zostawiam pozycji na noc) W nocy po zamknięciu giełdy w stanach lubię się różne rzeczy podziać tak jak dziś w nocy, gdzie po ogłoszeniu wyników kontrakty poleciały mocno w dół. Jak ktoś chce zostawiać na noc to na XTB może sobie grać na US100 albo US500.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: ergorg » piątek, 26 października 2018, 12:08

@prezes, Chodzi mi o wykres godzinny daxa.

To jest wykres na icm który działa 24/5:



To na tv:



Spora różnica w kreśleniu przez te dodatkowe godziny. Który lepszy waszym zdaniem?
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: prezes » piątek, 26 października 2018, 19:02

ergorg pisze: Który lepszy waszym zdaniem?
ten na którym grasz, nie rysuj kresek na wykresie na którym nie grasz bo to się mija zupełne z celem
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: ekonokomik » piątek, 26 października 2018, 21:24

socjolog2008 pisze: @pael to melduje się.Obecnie rozstawiam pozycje na short USDPLN, dodatkowo z założeniem jeszcze że pociągnie lekko UP,ale mam środki do uśredniania. Max co może z tego być to górka z lipca 3,84. Jestem przygotowany na dłuższe trzymanie stawianego dziś shorta. Mnie 20% nie interesuje. Rozsądne jest rozstawianie co 0.01, wiele mniejszych aniżeli jedna większa pozycja. Zasadnicze jest pytanie przy obecnym kursie - ile osób wierzy w dolara powyżej 4 zł. Mamy nieustający up od Maja.Fajny temat tu, nie wiedziałem że istnieje. Dzięki za wywołanie.
Czy ja dobrze zrozumiałem, że obstawiasz umocnienie się PLN względem USD?

A możesz krótko objaśnić dlaczego? I czy kierujesz się wyłącznie AT czy również fundamentami?
Prośba całkowicie poważna, chcę zyskać trochę wiedzy od praktyka.

Bo nigdy nie grałem na parach walutowych, ale gdybym miał obstawiać, to zdecydowanie postawiłbym na wzrosty dolara.
Fundamentalnie, bo najpewniej rozkręca się kryzys na giełdach, który rozleje się na inne sfery, czyli rynek zacznie uciekać z inwestycji ryzykownych (a PLN chyba wciąż jest w takim koszyku).
Technicznie, bo jesteśmy w połowie wychodzenia z korekty trwającej cały 2017 aż do kwietnia 2018.

PS. Gdzie Ty widzisz "nieustający up od maja"? Ja widzę idealny boczniak.
usdpln.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: socjolog2008 » piątek, 26 października 2018, 22:18

@ekonokomik 50gr od maja na dzwigniach to istna rakieta. Ja nie jestem żadnym autorytetem w zakresie AT, odrobinę się kieruję. Gram na USDPLN nieustannie w oparciu o Pivoty + moje kreski. Nie tylko obstawiam, tak gram. Szczerze te moje kreski to dołki, górki i obserwacja zagrywek codziennie grając, są takie powtarzalne dość zabawy - na bazie których sobie rysuję, pewnie mało to ma wspólnego z regularnym AT.. Dni tygodnia z tymi ,,zaskakującymi odwrotami'' W odniesieniu do postu z przedwczoraj, ta przedłużona na niebiesko linia, to zagrywka zeszło tygodniowa o czym wspominałem. Ja tutaj czuję tych ściemniaczy. Od maja jest wiele zmyłek, ale ostatni raz 3.6 widziałem wtedy, długo oporem nie do przejścia było 3.8, co każdy widzi na wykresie, raz im się udało. Teraz powtórka, w linię pykło i zaczyna spadać. Tutaj gram że doleci max, najniżej do 3.72, od 3.74 mam już porozstawiane TP. Zresztą pozycje zawsze drabinkowo rozstawiam ze sporym zabezpieczeniem.

Podnieśli nam rating, mamy stabilny wzrost PKB, Jarosław w to wierzy :mrgreen: (obojętnie kto na kogo głosuje, inwestorzy do nas przyjdą - my nie będziemy mieli lipy jak wybuchnie kryzys (nomen omen on wybucha od 3 lat niby..) większość ekonomistów sugeruje odwrotnie (krótkoterminowo nawet i ponad 4 zł, zresztą podobnie na franku) - nie kupuje tego. To już trwa 6 miesięcy i już jest na wykresie. Zresztą pisali odwrotnie, niż poszło w kwietniu. Komentatorzy to komentatorzy, statystyki zakładanych pozycji też ma znaczenie, chociaż to zawsze się materializuje dużo pózniej niż te ich analizy rynku w XTB pokazują.

ps. dzisiaj z aktualności : https://www.xtb.com/pl/aktualności
,,Drodzy Klienci,

informujemy o zmianach w Tabeli Specyfikacji Instrumentów CFD - Forex, Indeksy, Towary, Kryptowaluty, Tabeli Zabezpieczeń Rozliczeniowych oraz Tabeli Opłat i Prowizji, które wchodzą w życie 29 października 2018 roku.

Zmiany zostały wprowadzone zgodnie z punktem 16.12 b) i e) Regulaminu Świadczenia Usług Maklerskich (Warunki Ogólne).

Tabela Specyfikacji:

Nowe instrumenty w sekcji Kryptowaluty.
Usunięcie informacji o maksymalnej wielkości zlecenia dla kryptowalut.
Aktualizacja standardowego i minimalnego spreadu dla ETHEREUM, RIPPLE, LITECOIN
Modyfikacja komentarzy 1, 2 i 3 w sekcji Kryptowaluty (w tym nowa maksymalna wysokość zaangażowania w pozycje otwarte na ETHEREUM, RIPPLE, LITECOIN).
Usunięcie tabeli i komentarzy dla opcji.
Tabela zabezpieczeń rozliczeniowych

Informacja o maksymalnej wartości nominalnej portfela.
Modyfikacja komentarza numer 10.
Modyfikacja komentarza numer 13.
Tabela opłat i prowizji:

Aktualizacja informacji o prowizjach za kryptowaluty.''
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony piątek, 26 października 2018, 22:29 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 1 raz.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: ekonokomik » piątek, 26 października 2018, 22:29

socjolog2008 pisze: @ekonokomik 50gr od maja na dzwigniach to istna rakieta.
Żyjemy w alternatywnych rzeczywistościach? ;)
Od 1 maja widzę max 23 grosze. A chwilę później zaczął się boczniak, z którego wyjście raczej należy się w górę?
socjolog2008 pisze: Teraz powtórka, w linię pykło i zaczyna spadać. Tutaj gram że doleci max, najniżej do 3.72, od 3.74 mam już porozstawiane TP.
Jak to? To by oznaczało zysk na poziomie kilku groszy., czyli jakieś 2%?
A wcześniej pisałeś:
socjolog2008 pisze: Jestem przygotowany na dłuższe trzymanie stawianego dziś shorta. Mnie 20% nie interesuje.
Co zrozumiałem jako oczekiwanie spadków >20%, czyli min 70 groszy.
Jak to jest?
usdpln2.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wróć do „Inwestycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości