Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Czy grasz na rynkach innych niż kryptowalutowe?

Tak
30
37%
Nie
51
63%
 
Liczba głosów: 81
Weteran
Posty: 7514
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2780
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: pael » środa, 9 maja 2018, 20:32

socjolog2008 pisze: przecież każdy długofalowy inwestor musiał wręcz przejść na cywilizowane rynki.
ekhm, zalezy co nazwiesz cywilazacja ;)
socjolog2008 pisze: nie interesuje mnie obecnie crypto, bo jest mocno przeszacowane i posty o 50k czy 250k za Bita wydaje się bardzo mocno paranoiczne. To już wręcz naganianie.
to forum krypto-entuzjastow, czemu nie pojdziesz na forum forexowe?
20k tez bylo paranoiczne, rowniez dlamnie, just saying.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: socjolog2008 » środa, 9 maja 2018, 20:49

@pael ja nie jestem forumowe zwierze żebym był na kilku forach. Jestem tu. Crypto dało mi wiele dobrego, doceniam technologię, wizję i wszystko, wszystko ale pompa to wpływ wejścia Forex (a konkretnie wpuszczenia BTC na rynki FX), forki, i inne pierdoły w które się już co raz mniej zagłębiam. Ja już dawno pisałem na jakich poziomach wrócę do BITA, i jak tam doleci wrócę. Na chwilę obecną trzymam się z daleko, bo na przestrzeni czasu nic mi się nie stanie jak mnie kilka miesięcy nie będzie, rynek też to przeżyje :mrgreen: Musi być uregulowany PCC, podatki jasno i klarownie - inaczej to mina jest. Tutaj mamy jak temat wskazuje rynki akcji, kruszców, ja na forum BTC już niemal zamarłem. Ale tutaj zapraszam każdego - te same kreski, AT, analizy, wizje, marzenia ale szersza paleta wyboru + namacalne firmy
To forum BITCOIN - dlaczego entuzjastów wyłącznie ? Samego crypto TAK, jestem pro ale kurs z czapy nie jestem PRO ;)
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7640
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12852
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: ergorg » poniedziałek, 14 maja 2018, 23:20

Wygląda na to, że fb rusza po nowe ATH.

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: hassejo » poniedziałek, 14 maja 2018, 23:25

@ergorg, podwójny szczyt i spektakularny spadek tam widzę raczej. może potrójny nawet będzie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: amneziahaze » środa, 30 maja 2018, 10:06

Spójrzcie na Dax'a, największa gospodarka UE od wczoraj właśnie przeżywa załamanie i ciężko mi uwierzyć w to, że się jednak podniosą. Za miesiąc usłyszysz o tym w radio/telewizorze.
hassejo pisze: podwójny szczyt i spektakularny spadek tam widzę raczej. może potrójny nawet będzie.
Nie obraź się, ale wymieniłeś wszystkie możliwości naraz. To tak nigdy nie zadziała. Ja widzę co innego.

@socjolog2008, @Wymazywanie, no weź mi wyjaśnij jak to się teraz ma podnieść. Obrazek Wierzysz w cuda? No bo ja nie za bardzo.
Spoiler:
[youtube][/youtube]
pael pisze: ekhm, zalezy co nazwiesz cywilazacja
Na pewno nie to co jest tu. Owszem mamy więcej drzewek, więcej dzików, lasków, ale dzisiejszy świat tego raczej nie pojmie. Chodzi mi mi o to, że dopiero za może 10-20lat zrozumieją jak bardzo się pogubili w tym świecie totalnego cienia i betonu. :P

Ja zbyt długo cieciuje na tym by tak się po prostu ot nabrać.

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: jondoexxx » środa, 30 maja 2018, 17:34

@socjolog2008, jak obstawiasz ruchy USDPLN ? Mam trochę $ w gotówce i nie powiem, że ta sytuacja z ostatnich tygodni bardzo mnie cieszy :D

Ja osobiścię myślę, że rynki pogrążą się w kryzysie najpóźniej na wiosnę w przyszłym roku, a USD sięgnie przynajmniej 4 PLNy w najbliższych 2 latach.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: Rumcajs » środa, 30 maja 2018, 23:36

było 50%/50% z ankiety po 12 głosy na tak i 12 na nie.
Zagłosowałem jako 13 głos i zmieniłem na przewagę "nie gram" na innych rynkach :)
Mam nadzieje ze to nie pechowa 13 tka :D
Mam nadzieje że się nie gniewacie, a jeśli się gniewacie to kto nie głosował niech odda głos :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: amneziahaze » wtorek, 12 czerwca 2018, 14:57

No co ten kryzys światowy... Dax już miał lecieć i pod to gram od 3tyg. mimo to o mało co mnie nie wyleszczyli, ktoś się czai jak ja na spadki czy jestem zbytnim pesymistą?

Weteran
Posty: 7514
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2780
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: pael » wtorek, 12 czerwca 2018, 15:16

amneziahaze pisze: No co ten kryzys światowy... Dax już miał lecieć i pod to gram od 3tyg. mimo to o mało co mnie nie wyleszczyli, ktoś się czai jak ja na spadki czy jestem zbytnim pesymistą?
Kryzysu pewnie jeszcze dlugo nie bedzie, wszyscy sie go spodziewaja. Nadejdzie w momencie, gdy wszyscy uwierza, ze beda ratowac te tonace statki bez konca... ;-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: amneziahaze » wtorek, 12 czerwca 2018, 17:35

@pael, no dobrze, ale można to przewidzieć w miarę na wyższych interwałach, prawda? Poza tym wszystkim to muszę się przyznać, że dostałem niezłe bęcki w ostatnim miesiącu na Dax. Liczyłem się z tym, i teraz pytanie czy rzeczywiście jedziemy dalej hossę, czy zacznie się dalej miotać.

Pierwsze były amerykańskie indeksy, dzisiaj dopiero dax, a wig20 jak zwykle opóźniony zapłon, choć tu akurat można co nieco na tym wykombinować.

Obrazek

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: RuckenFetard » piątek, 15 czerwca 2018, 18:19

Co się stało dziś z indeksem złota i srebra? Zna ktoś powód?


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: adam1226 » piątek, 15 czerwca 2018, 20:29

@RuckenFetard, moze to ta planetoida? ;)

Cos na pewno FED;
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3280
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: akos » piątek, 15 czerwca 2018, 21:47

Spekuluje ktoś z Was na akcjach spółek z branży gier? Wszedłem znowu niedawno w CD Projekt już na fali hype'u pod targi E3 i zajawkę Cyberpunk i zastanawiam się czy doleci w tym ruchu do magicznych 200 czy już przytulić zysk i w poniedziałek opchnąć :)

Fajnie się gra na tych spółkach, np. 11bit niedawno z okazji Frostpunk, skok z 250 na 500 albo pump&dump na PlayWay, Farm51 też dynamiczne ruchy, odchodzi tu trochę taka spekuła jak na krypto więc można się poczuć jak na starych śmieciach :) Więcej grania pod newsy czy popremierowe recki gier niż jakieś wyniki finansowe itp. nudy :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 18 czerwca 2018, 10:26

akos pisze: Wszedłem znowu niedawno w CD Projekt już na fali hype'u pod targi E3 i zajawkę Cyberpunk i zastanawiam się czy doleci w tym ruchu do magicznych 200
Tam gdzie informatyka albo e-commerce to nie wiem jak to można inaczej nazwać jak nie banią. To samo Amazon, nVidia i myślę wiele podobnych co CDR.

W zasadzie wniosek nasuwa się taki, że BTC można by wliczyć DO spółek technologicznych. W sumie to nawet jego bania wygląda teraz blado, jak tak porównamy go sobie do Nasdaq chociażby. Ostatni dobry moment z buy był w kwietniu, ale to rośnie od prawie dekady i za bardzo nie pęka.

Dodano po 12 minutach 26 sekundach:
Z kolei DE30 znowu jak się okazuje po wejściu sesji kilka dni temu fejkowe bardzo mocne wybicie, po czym dzisiaj wygląda to na powrót do dalszych spadków.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3280
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: akos » wtorek, 19 czerwca 2018, 11:57

No Nasdaq mnie szczególnie zastanawia, przecież ten index naparza od kilku lat bez większych korekt, właśnie przebił poprzedni szczyt i po zrobieniu ATH nadal up. Zastanawia mnie nie tyle czy ale kiedy będzie koniec tego rumakowania i z jak wielkim hukiem przykorekci :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: amneziahaze » wtorek, 19 czerwca 2018, 12:33

@akos, moim zdaniem lada chwila, choć ciężko jest przewidzieć ostatni szczyt, podobnie jak przy BTC było. Dax już zaczyna pękać, teraz tylko sprawdzam kolejne poziomy przy zjazdach. Obrazek

Początkujący
Posty: 224
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: s---r » piątek, 22 czerwca 2018, 12:29

Z góry Was przepraszam jeśli w tym wątku takich pytań nie zadajemy.....

Ale za jaką kwotę tutaj zawieram transakcję?
Kto mi wyjaśni jakie informacje są w tych zaznaczonych przeze mnie na czerwono obszarach?
Jest to rachunek demo z 10000.... wartość kontraktu 4324, wolumen 0,01 (najmniejszy jaki można ustawić).... to z 1000 kapitału nie pogram czy jak?



A tutaj za jaką kwotę jest kupione?


Gdzie się tutaj ustawia dźwignię? Coś pisało o dźwigni 1:100 ale nie wiem gdzie się nią zarządza...
Platforma xStatnion5 i broker XTB

edit: dziś przed spodkaniem OPEC kupiłem ropy (nie wiem za ile :) ) i niechcący zarobiłem 1500... szkoda tylko, że demo :)

Nie wiem gdzie patrzeć i jak określać za ile depozytu robię transakcję...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: amneziahaze » piątek, 22 czerwca 2018, 17:48

@s---r, wybacz, ja nie czuję się na tyle kompetentny w xstation, by udzielić Ci satysfakcjonującej odpowiedzi. Demo szybko się nudzi, tym bardziej gdy masz profit z gry, na rzeczywistym jest inaczej ze względu na presję utraty kapitału, także no nie wiem ja gram na prawdziwych żołnierzy, ale ciężko idzie, jest dużo zmyłek, o wiele więcej niż na krypto.

Polecałbym Ci po prostu dojechać demo na maksa, a po drodze myślę odpowiedzi same się znajdą. Pozdrawiam i może ktoś stąd też zna xstation, też bym się kilku rzeczy chętnie dowiedział.

Początkujący
Posty: 224
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: s---r » piątek, 22 czerwca 2018, 18:40

A socjolog mówi na odwrót... że krypto to gówno, Forex jest git. Chyba, że ja go źle rozumiem :)

Ostatnio testowałem MT4 ale jakoś to xstation teraz bardziej mi się widzi.... może ładniejsze :)

Edit: na xtb są jakieś filmy instruktażowe... może mi coś rozjaśnią

Weteran
Posty: 7514
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2780
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu walut, akcji, indeksów, kruszców itd.

Postautor: pael » piątek, 22 czerwca 2018, 22:42

xstation nie ma nic do rzeczy jesli dobrze rozumiem.
Na fx nie kupujesz jak na krypto 1btc za 1000usd, tylko kupujesz lota, mikrolota ktory odpowiada jakiejs tam wartosci.
Moze te linki pomoga.
https://comparic.pl/lot/
https://comparic.pl/czym-naprawde-pips/

Wróć do „Inwestycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości