OMEGA, Coincasso, DASCOIN, Excelz, FUTUROCOIN, DagCoin, Cashback World - scam , trzymaj się z daleka!

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

DASCOIN - trzymaj się z daleka!

Postautor: rav3n_pl » piątek, 6 października 2017, 08:39

constantine pisze: pytanie o giełdzie wewnętrznej
"Giełda wewnętrzna" to jeden z największych przekrętów wszystkich ściem.
Na takiej giełdzie:
- handlować mogą tylko wybrani - trzeba "być w programie" żeby jej używać
- są nałożone limity operacji jednorazowe/dzienne/tygodniowe/miesięczne
- są nałożone limity spreadu - nie można złożyć ofert wyżej/niżej niż
- można handlować tylko wybraną parą
A ponieważ te "pseudokryptowaluty" nie istnieją całość to tylko przerzucanie cyferek w bazie danych.
constantine pisze: Wszyscy coś komuś sprzedajemy
Nie myl zwykłego handlu towarami/usługami z firmą o strukturze wielopoziomowej (MLM) oraz nie myl MLMu z piramidą finansową.
W MLMach są fizyczne towary i to na prowizjach na nich opiera się cały handel (perfumy, garnki, chemia cokolwiek). Piramidy mają w "asortymencie": szkolenia, "kryptowaluty", "licencje" i tym podobne tematy - NIC materialnego.
Powstrzymaj się, proszę, od wszelakich aluzji, że działasz w czymś takim i "pod tobą nikt nie stracił" bo to rasowe naganianie do swoich biznesów - NA TYM FORUM NIE MA NA TO MIEJSCA.
EOT.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

DASCOIN - trzymaj się z daleka!

Postautor: redbog » piątek, 6 października 2017, 09:27

rav3n_pl pisze: nie myl MLMu z piramidą finansową.
W MLMach są fizyczne towary i to na prowizjach na nich opiera się cały handel (perfumy, garnki, chemia cokolwiek).
Towar jest tylko przykrywką która ma zamaskować rzeczywiste zamiary. Nowoczesne piramidy finansowe nie są zwykłym tradycyjnym schematem Ponziego teraz piramidy "mają" towar. Główny nacisk kładzie sie tam na psychomanipulacje(potocznie mówi sie pranie mózgu) często można też spotkać sie z określeniem sekta ekonomiczna na takie twory jak mlm.

W sumie to jest chyba najbardziej trafne stwierdzenie bo nowoczesne piramidy finansowe najszybciej umieją rozpoznać psychologowie/psychiatrzy z ekonomicznego punktu widzenia babcia która kupuje kołdrę za 6000zł której rzeczywisty koszt jest 300zł jest wszystko ok bo kto zabroni stosować na wolnym rynku dużą marże. Dopiero jak przyjrzymy sie jak wygląda werbunek i sprzedaż możemy stwierdzić że mamy do czynienia z poddaniem psychomanipulacji danej osoby i tylko z tego powodu ona to kupiła i dodatkowo namawia wszystkich swoich przyjaciół do kupna. Takimi mniej więcej sposobami działa każdy mlm, oczywiscie jest jeszcze mnóstwo innych trików które stosują.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 187
Rejestracja: 23 lutego 2017
Reputacja: 194
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

DASCOIN - trzymaj się z daleka!

Postautor: dreimore » piątek, 6 października 2017, 09:46

podpisuję się pod rav3n_pl DasCoin absolutnie nie jest projektem opartym o mlm, ponieważ żaden Coin nie może być fizycznie uznany za towar ponieważ jest formą waluty! To tak jakby kupować licencję na dolary za złotówki itp. To nic innego jak za pieniądze kupować pieniądze, co jest sprzeczne z jaką kolwiek logiką bo kto zaoferuje więcej waloru za mniej?! Mlm jaką nagonką i pralnią mózgu by nie był to gotówka bierze się z procentu od obrotu. Reasumując i do meritum, DasCoin to nic innego jak system Ponziego bo gotówka płynie dopóty są wpłaty. Nie realne jest też wyjście na pierwszym pump&dump bo monety są dozowane partiami. Właściciel mówi, że są kopane co jest wierutną bzdurą. Posiada walor i dozuje wedle uznania. Ponadto w projekt zamieszane są te same osoby, które wcześniej odpowiadały za OneCoin.
Mały offtop
Mam to szczęście, że mam kolegę, który jest dla mnie wskaźnikiem czy wchodzić w inwestycję. Jak on coś kupuje to ja omijam :lol: chciał ze mną kupić (a raczej mnie nagraniał jak ostatni kmiot, nawet się dowiedział jaką sumą obecnie operuje... a tfu!) licencję za 2000 euro na pół to odmówiłem a jak kupił komercyjną kopare za 20 tys. to wiedziałem, że to zły czas na jej zakup :lol:

Edyta:
Lubię być precyzyjny w definicjach i piramida to jednak nie mlm choć obie doją jak na farmie, więc nie bronię żadnego systemu ale co do stricte czystego tworu jakim jest piramida to odsyłam do historii Bernarda Madoff'a który dostał odsiadkę 150 lat, także inwestycja zdecydowanie longterm :lol: system wyliczony jest na żywotność gdzieś 2 lata i jest wyliczony na upadek, dopóki są nowi zwerbowani dopóty jest gotówka. Ponadto jest zagrożony proceder pozbawieniem wolności w Polsce chyba do lat 8. Mlm niekoniecznie, patrz Amway ile lat ciągnie, i nie porzebuje nowego narybku dopóki jakieś tam dziadki kupują dżemy czy inne konfitury. Mało tego chyba w latach 80 albo początek 90 sądownie wygrał proces udowadniając iż takim nielegalnym, podkreślam nielegalnym w świetle prawa tworem nie jest. Meritum nikogo nie bronię, kłuje mnie tylko brak prawdy histrorycznej i jak ktoś napisze, że hitler był komunistą też machnę elaborat ;) Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony piątek, 6 października 2017, 12:40 przez dreimore, łącznie zmieniany 1 raz.
amat victoria curam

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

DASCOIN - trzymaj się z daleka!

Postautor: Bit-els » piątek, 6 października 2017, 10:11

@constantine, masz publiczne ostrzeżenie za ukrytą reklamę dascoina.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DASCOIN - trzymaj się z daleka!

Postautor: koparki » piątek, 6 października 2017, 10:12

polecam obejrzeć na youtube filmy z serii "Discovery Channel - Władcy umysłów" , ludzka podatność na sugestie i manipulacje mentalne to jest powszechnie mało popularny temat. Istnieją jednostki wybitnie utalentowane do odegrania roli hipnotyzującego naciagacza oraz są osoby "utalentowane" w ten sposób że przykleją się naiwnie do każdej sugestii.
Nie ma się co obrażać na dominujący mechanizm memetyczny, on po prostu od wieków istnieje: Jednostki które maja przewagę (większe zdolności, lepsza orientacja), na ogół wykorzystują "mniej rozwiniętych", jedni narzucają swoja wolę innym ;)
Wraz z rozwojem świadomości masz coraz wiekszą przewagę bo "widzisz" i jest w Tobie mniej biorobota ;)
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

DASCOIN - trzymaj się z daleka!

Postautor: KryptoBanita » piątek, 6 października 2017, 12:45

noisy pisze:... jak rozpoznawać takie "pseudowaluty".

Link do konkretnej sekundy (29m42s) :

...cel jest jeden: szerzyć wiedzę, która pozwoli ludziom odróżniać pseudowaluty jak OneCoin, DasCoin i tym podobne od rzeczywistych projektów opartych o blockchain.
DASCOIN - trzymaj się z daleka!
BitClub Network - trzymaj się z daleka!
B3TEAM - trzymaj się z daleka!
FutureNet - trzymaj się z daleka!
FutureAdPro - trzymaj się z daleka!

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DASCOIN - trzymaj się z daleka!

Postautor: constantine » piątek, 6 października 2017, 13:53

Bit-els pisze:@constantine, masz publiczne ostrzeżenie za ukrytą reklamę dascoina.
Łoł. Chwilkę mnie nie było a tu takie rzeczy :)
Widzę, że wy panowie lepiej wiecie co ja robię, a czego nie robię.
W ogóle przeglądając forum mam wrażenie, że zdarza się wam ingerowanie w opinie forumowiczów.
I znowu: to jest moje wrażenie, nikt nie musi się z nim zgadzać. A jak się nie zgadza, to jego święte prawo.
Może przy zakładaniu tematu należało by każdorazowo dodać coś stylu: w tym temacie można pisać tylko pozytywnie/negatywnie o....
To wszystko uprości i będzie cudownie jednokierunkowe zgodnie z linią..
Tylko, że to już nie będzie forum opinii i informacji.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

DASCOIN - trzymaj się z daleka!

Postautor: Bit-els » piątek, 6 października 2017, 14:07

Scamów paradascoinowych tolerować nie będziemy.
Roma locuta causa finita
:-)

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

DASCOIN - trzymaj się z daleka!

Postautor: redbog » piątek, 6 października 2017, 14:20

constantine pisze: Może przy zakładaniu tematu należało by każdorazowo dodać coś stylu: w tym temacie można pisać tylko pozytywnie/negatywnie o....
Jeśli ktoś o oszustach albo złodziejach wyraża sie pozytywnie ja bym taka osobe banował ale masz szczęście bo to forum jest dość tolerancyjne ale też pewnie do czasu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DASCOIN - trzymaj się z daleka!

Postautor: amneziahaze » piątek, 6 października 2017, 17:09

Człowieniu, ten kat był poruszany u nas na forum już baaaaaardzo dawno temu, ale na Forex'ie tez. Dziwię się w ogóle, że tutaj ktos kogoś o czymś w ogóle ostrzega. To zawiewa groteską. :)

Dodano po 5 minutach 45 sekundach:
Pytanie teraz, gdzie jest prawo i sprawiedliwość. :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DASCOIN - trzymaj się z daleka!

Postautor: KryptoBanita » piątek, 6 października 2017, 17:42

@amneziahaze
Problem tkwi w tym, że starzy wyjadacze kumają czaczę.
Temat nie jest odświeżany i nowi ciągle wdeptują w to g0wno.

Początkujący
Posty: 192
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DASCOIN - trzymaj się z daleka!

Postautor: x157 » piątek, 6 października 2017, 23:42

Mało kto zagląda tutaj na forum. Większość świeżaków trafia na filmiki Ziubera na Youtube i jego sekty albo na cudowne grupy na Facebooku. Ostatnio nawet z jednej mnie wywalili jak oplułem Dasshit i poleciłem wizytę na tym forum. :mrgreen:

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 14 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DASCOIN - trzymaj się z daleka!

Postautor: Gilotus » niedziela, 8 października 2017, 21:18

Faktycznie ciężko trafić tutaj na forum. Tylko na forach ciężko uzyskać klarowną informację na dany temat, a co najgorsze często ludzie piszą mało ważne bzdety, których nie chce się czytać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DASCOIN - trzymaj się z daleka!

Postautor: mecenas » wtorek, 10 października 2017, 22:06

[youtube][/youtube]
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

DASCOIN - trzymaj się z daleka!

Postautor: rav3n_pl » środa, 11 października 2017, 00:05

Macieja się zdecydowanie lepiej czyta niż słucha XD
Mam nieodparte wrażenie, że za budową "ostrzeżenia" z KNF/NBP stał ktoś mocno zapakowany w ONE/DASy i podobne revsahrove piramido-pseudo-coiny...
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DASCOIN - trzymaj się z daleka!

Postautor: wrip » środa, 11 października 2017, 00:31

Podobno od 2-3 tygodni Bitclub Network nie wypłaca ludziom wykopanych coinow :roll:
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DASCOIN - trzymaj się z daleka!

Postautor: redbog » środa, 11 października 2017, 02:28

@wrip, "Jak to przecież są blockchainie" Już widzę te pytania Januszy byznesu :D
Ciekawe co wymyślą, jakiś pożar jak recyclix czy będą bardziej kreatywni?

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DASCOIN - trzymaj się z daleka!

Postautor: koparki » środa, 11 października 2017, 08:13

wrip pisze: Podobno od 2-3 tygodni Bitclub Network nie wypłaca ludziom wykopanych coinow :roll:
Ku przestrodze :
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DASCOIN - trzymaj się z daleka!

Postautor: amneziahaze » środa, 11 października 2017, 16:25

edbog pisze: Ciekawe co wymyślą, jakiś pożar jak recyclix czy będą bardziej kreatywni?
Mam nadzieję, że prawo tym razem będzie równie kreatywne.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

DASCOIN - trzymaj się z daleka!

Postautor: KryptoBanita » czwartek, 19 października 2017, 19:09

NetLeaders - TRZYMAJ SIĘ Z DALEKA

P.S.
I NIGDY nie bierzcie żadnych kredytów aby inwestować w jakiekolwiek kryptowaluty!

Wróć do „Piramidy i scamy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości