OMEGA, Coincasso, DASCOIN, Excelz, FUTUROCOIN, DagCoin, Cashback World - scam , trzymaj się z daleka!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DASCOIN, FUTUROCOIN - trzymaj się z daleka!

Postautor: wrip » wtorek, 16 stycznia 2018, 11:57

Szanowny Pan Wrip dostał bardzo ładne pismo od użytkownika tego forum kancelariakufieta, który działa w imieniu BCU TRADING L.L.C. (poprzednia nazwa – FUTURENET INVESTMENT IN COMMERCIAL ENTERPRISES L.L.C.) i dotyczy posta https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=404616#p404616




To się porobiło :)
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

DASCOIN, FUTUROCOIN - trzymaj się z daleka!

Postautor: Bit-els » wtorek, 16 stycznia 2018, 15:51

Proponuję odpisac tym panom: https://www.fxmag.pl/artykul/uokik-prow ... i-onecoina

Z nadania KNF prokuratura wzięła sie za futurenet i dascoina

Dodano po 3 godzinach 33 minutach 14 sekundach:
Poszło pismo do UOKIKu. I panów z kancelaryji powyższej też poinformowałem o tym fakcie.


Tu fragment ze strony urzędu:

Prezes UOKiK prowadzi postępowania w związku z działalnością następujących podmiotów:

1. FutureNet, FutureAdPro na Wyspach Marshalla – to portale oferujące w zamian za opłatę - nabywanie pakietów reklam. Zgodnie z informacjami na stronie spółki, musisz kupić pakiet i namówić inne osoby do udziału.

W piśmie Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) z 13.02.2017 r. dostaliśmy sygnał o funkcjonowaniu systemu o nazwie FutureAdPro, który może wprowadzać konsumentów w błąd i stanowić nieuczciwą praktykę rynkową poprzez zakładanie i prowadzenie systemu promocyjnego typu piramida.

28.06.2017 r. prezes UOKiK zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa. Postępowanie w sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu (sygn. PO 2 Ds. 63.2016).

2. Netleaders, CL Singapore w Singapurze – firmy zachęcają do inwestycji, która ma polegać na zakupie licencji na wytwarzanie DasCoin. Obiecują szybkie zyski. Namawiają też osoby, które zainwestowały w DasCoin, aby zachęciły inne i dzięki temu mogłyby zarabiać. Kryptowaluta DasCoin nie istnieje, organizatorzy dopiero obiecują rozpoczęcie jej „wydobycia”. Tak naprawdę nie wiadomo, czym jest Das Coin, w związku z tym, konsumenci wpłacają pieniądze za coś, czego nie ma.

13.02.2017 r. KNF poinformowała UOKiK o tym, że DasCoin może wprowadzać konsumentów w błąd i stanowić nieuczciwą praktykę rynkową poprzez zakładanie i prowadzenie systemu promocyjnego typu piramida.

28.06.2017 r. prezes UOKiK zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa. Postępowanie w sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie (sygn. PO 5 Ds. 33.2017).

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 12 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DASCOIN, FUTUROCOIN - trzymaj się z daleka!

Postautor: kokojumbo » czwartek, 18 stycznia 2018, 23:56

Tutaj macie odpowiedź prezesa FN w tej sprawie
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

DASCOIN, FUTUROCOIN - trzymaj się z daleka!

Postautor: hassejo » piątek, 19 stycznia 2018, 00:42

Panie Romanie Ziemian, jak tama pana elektrownie słoneczne ?
Potrafi Pan oszukiwać ludzi, oj potrafi Pan.
Niestety, oszuści są wszędzie. Niedługo będą sponsorować polską kadrę :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 169
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DASCOIN, FUTUROCOIN - trzymaj się z daleka!

Postautor: Marthu1990 » niedziela, 21 stycznia 2018, 00:07

@wrip, Dostałem takie samo pismo wczoraj. Muszę przyznać, że na prawdę muszą się starać skoro odkopują stare posty dotyczące jakiejkolwiek negatywnej opinii. Pomijając fakt że nie wiadomo czy to prawdziwe pismo z kancelarii to jest to zwyczajna próba zastraszania ludzi, którzy mają swoje zdanie i próbują ratować mniej obeznanych przed stratą pieniędzy. Mnie to tylko utwierdza w przekonaniu że to naciągacze i oszuści. Tak nie działa firma, która działa w pełni legalnie i nie ma nic do ukrycia. Oby prokuratura się im porządnie przyjrzała.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DASCOIN, FUTUROCOIN - trzymaj się z daleka!

Postautor: wrip » niedziela, 21 stycznia 2018, 00:11

@Marthu1990, a o jaki twój post im chodzi? bo u mnie to niedorzeczność :D chyba nikt nie czytał co ja napisałem tylko wyszukał po słowie "piramida+futurenet" i już jeb, wysyłamy pisemko do szanownego pana wripa :D hah
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 169
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DASCOIN, FUTUROCOIN - trzymaj się z daleka!

Postautor: Marthu1990 » niedziela, 21 stycznia 2018, 00:24

@wrip, W temacie poniżej wspominałem coś że wiele osób może się naciąć inwestując w to. Wychodzi na to że u mnie wyszukali po słowach "scam+futurenet" :D Warto o tym wspomnieć tutaj w temacie bo jeszcze ktoś nowy się przestraszy a jest to zwykłe łamanie podstawowego prawa wolności słowa.

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=407197#p407197

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DASCOIN, FUTUROCOIN - trzymaj się z daleka!

Postautor: amneziahaze » niedziela, 21 stycznia 2018, 07:08

@Marthu1990, a co to takiego? Skoro nie masz wątpliwości i masz dowody na ewentualny scam, to przecież jaki macie problem, by to zgłosić do wyjaśnienia sprawy? Pomawianie legalnie działającego podmiotu jest szkodliwe, ale jeżeli są ku temu wyraźne przesłanki i Wam tak zależy na bezpieczeństwie środków innych ludzi to nie widzę przeciwwskazań, by podjąć odpowiednie działanie, a nie tylko pisanina na forum "jakie to futurenet jest złe" itp. Podchodzę do tej kwestii zupełnie neutralnie, bo mnie średnio obchodzi ratowanie portfeli innych ludzi. Zupełnie jakby mnie obchodziło to czy kredyt we frankach jest bezpieczny czy nie jest. Moim zdaniem nie za bardzo był dobrym pomysłem(a w tamtym momencie akurat 2007 - również podejmowałem się inwestycji opartej o niski kredyt i gotówki na zakup nieruchomości i ziemi, tylko że wybrałem złotówki), mimo to nie poczuwam się i nie będę przecież ratować ludzi przed swoimi błędami inwestycyjnymi. Nie moja sprawa, a pewności odnośnie obu przypadków również nie posiadam. Nie podobają mi się pewne ruchy, jednak to nie upoważnia mnie do obsmarowywania firmy, tym bardziej że nie zostałem przez nikogo oszukany, mimo że próbowałem zrozumieć ten model biznesowy, czy jak oni to tam nazywają.

Swoją drogą jak to jest, że dascoin już miał tyle razy premierę i nadal rzekomo nie istnieje. To rzeczywiście każdego rozsądnego człowieka powinno skłonić do zastanowienia się, w co zasadzie chce angażować swoje pieniądze.

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 22 stycznia 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DASCOIN, FUTUROCOIN - trzymaj się z daleka!

Postautor: Kyluu » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 14:47

Witam, tak się składa że że swojej niewiedzy wszedłem w ten projekt topiac prawie 2.5 tys złoty z nadzieją że wejdzie na giełdę zewnętrzna bo już istnieje wewnętrzna, zachęcił mnie kolega z pracy było to w październiku 2017 roku. Od tamtej pory wiele obietnic miała wejść aplikacja daspay, do tej pory nic, był termin wejścia na giełdę zewnętrzna na styczeń, potem na marzec a ostatnio podali 28 - 29 kwietnia jestem ciekaw co jeszcze wymyśla, były wielkie plany a okazuje się że będzie wielkie nic powoli przestaje w to wierzyć.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 22 stycznia 2018, 21:13 przez Kyluu, łącznie zmieniany 1 raz.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DASCOIN, FUTUROCOIN - trzymaj się z daleka!

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 18:26

@Kyluu, nie przestrzegaj, bo kancelaria Cię pozwie ;-)

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DASCOIN, FUTUROCOIN - trzymaj się z daleka!

Postautor: scibi » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 21:43

Haha, a to kolega :D
Do mnie z miesiac temu odezwal sie dawny kolega, chcial namowic, o dziwo mu sie nie udalo ;-)

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 22 stycznia 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DASCOIN, FUTUROCOIN - trzymaj się z daleka!

Postautor: Kyluu » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 22:08

Na szczęście zainwestowalem tutaj na bitbay pieniążki w liska i game mam nadzieję że się odkuje trochę zacząłem się tym interesować mam nadzieję że nie wycofam się zbyt szybko. Pozdrawiam wszystkich i dobrze że jest takie forum

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 352
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 217
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DASCOIN, FUTUROCOIN - trzymaj się z daleka!

Postautor: zombine » wtorek, 23 stycznia 2018, 17:07

Wyjaśni mi ktoś kumaty w jaki sposób ten cały Dascoin ma wejść na rynek amerykański i z czym ? Pomijam już kwestię że nie ma żadnej giełdy na której to stoi poza kantorkiem Netleaders. To już wyjątkowa bezczelność ale chęć żerowania na najprymitywniejszych instynktach z tymi Stanami.
Gdzie będzie ten rynek ? W San Fierro albo San Andreas ??

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 22 stycznia 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DASCOIN, FUTUROCOIN - trzymaj się z daleka!

Postautor: Kyluu » wtorek, 23 stycznia 2018, 17:32

Z tego co mówią ich promotorzy to ma to wejść na bitbay w kwietniu ale ile w tym prawdy tego sam nie wiem wiem że mam tam zamrożone 2,5 k więc może i to nie jest spora gotówka ale to zawsze coś...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 352
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 217
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DASCOIN, FUTUROCOIN - trzymaj się z daleka!

Postautor: zombine » wtorek, 23 stycznia 2018, 18:46

Mogę się mylić ale jakby ten cały Dascoin wpadł na jakąś markową giełdę to patrząc na całą otoczkę i zapach jak wnętrza piramidy to cena poleci w dół niczym niemieckie myśliwce w starciu z dywizjonem 303 nad Londynem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DASCOIN, FUTUROCOIN - trzymaj się z daleka!

Postautor: KryptoBanita » czwartek, 25 stycznia 2018, 15:49

Też coś dostałem, ale ja dupereli nie czytam.
Zwykłe zastraszanie :roll:
Mam w głębokim poważaniu autorów pisma.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7625
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12824
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

DASCOIN, FUTUROCOIN - trzymaj się z daleka!

Postautor: ergorg » środa, 31 stycznia 2018, 07:57



Serio?
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DASCOIN, FUTUROCOIN - trzymaj się z daleka!

Postautor: KryptoBanita » czwartek, 1 lutego 2018, 00:05

dasg0wno to zwykłe dasgówno

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 156
Rejestracja: 21 listopada 2016
Reputacja: 318
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DASCOIN, FUTUROCOIN - trzymaj się z daleka!

Postautor: MelomanBTC » czwartek, 1 lutego 2018, 10:39

FuturoCoin opublikował swój kod źródłowy na GitHubie.
https://github.com/futuro-coin/Futuro

Jak na razie z tego co widzę (a nie wiem czy dobrze widzę), to oni jedynie zmienili nazwę z Dasha na FuturoCoin i dodali własny tekst w Readme?
Prześwietlał już ktoś ich source cod, bo ja nie dowierzam, że takie coś by wypuścili :lol: :lol:?
Tips and donate: 1MeLomanAYHaskzJfidS8nkGFeqmu3giuG

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DASCOIN, FUTUROCOIN - trzymaj się z daleka!

Postautor: Bitmar » czwartek, 1 lutego 2018, 10:59

@MelomanBTC, Właśnie sprawdzam i na szybko mogę powiedzieć, że nie jest to idealna kalka z dasha. Kod ma wiele różnic. Być może jest to kalka z innego coina, bazującego na dashu.

Wróć do „Piramidy i scamy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości