Koniec świata

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 8676
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koniec świata

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 17 września 2015, 00:24

Dostałem e-mail o następującej treści:

"Serdecznie proszę o poświęcenie chwili na przeczytanie tej wiadomości.
Proszę wybaczyć za spam, nie mam zamiaru nikogo obrażać lub denerwować tylko poinformować:

Pod koniec 2015r. (prawdopodobnie pod koniec września br.) w morze karaibskie uderzy meteoryt/głaz (o średnicy ok. 2km), który powstał w wyniku wybuchu w gwiazdozbiorze Lwa w kwietniu 2013r. W konsekwencji upadku tego meteorytu, powstaną b. wysokie fale tsunami, które dotrą na prawie wszystkie kontynenty i spowodują globalną powódź.
Agencja NASA, rząd USA oraz rządy innych Państw są od dawna świadomi tego co się wkrótce wydarzy ale celowo nie informują o tym społeczeństwa.

Wszystko o co Pana/Panią proszę to o pozostawienie tego maila w skrzynce do końca 2015r. i powrót do niego, gdy to o czym piszę wyżej się wydarzy. Zależy mi wyłącznie na ratowaniu jak największej liczby osób. Poniżej zamieściłem linki do materiału, który pozwoli Panu/Pani zrozumieć dlaczego nikt nie poinformował ludzi o nadchodzącym katakliźmie oraz co jeszcze nas czeka po tej tragedii. "

pod spodem mnóstwo linków na bardzo różne strony

Średnica 2km no to chyba pozamiatane. Wreszcie będzie pokój na Ziemii :D

Weteran
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0

Re: Tablica osobliwości :)

Postautor: Chancellor » czwartek, 17 września 2015, 06:07

Co prawda wybuch w gwiazdozbiorze Lwa, o którym mowa, miał miejsce w odległości około 3,5 miliarda lat świetlnych, więc meteoryt musiałby tu lecieć z prędkością praktycznie równą prędkości światła, ale kogo obchodzą takie detale ;). Meteoryt o średnicy 2 km uderzający w Ziemię z prędkością podświetlną rozniósłby ją w pył. Więc pokoju na Ziemi nie będzie, bo... nie będzie Ziemi.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0

Tablica osobliwości :)

Postautor: Bajtcoin » czwartek, 17 września 2015, 07:23

W dwa lata 3,5 mld. lat świetlnych? Do Deneboli mamy 43 a Regulus to jakieś 68 lat świetlnych.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: Chancellor » czwartek, 17 września 2015, 08:11

Bajtcoin pisze:W dwa lata 3,5 mld. lat świetlnych? Do Deneboli mamy 43 a Regulus to jakieś 68 lat świetlnych.
No tak, ale gwiazdozbiór to po prostu wycinek wirtualnej sfery niebieskiej. Odległości od Ziemi obiektów położonych w danym gwiazdozbiorze mogą być dowolne. Ba, nawet Księżyc może się zaleźć w tym gwiazdozbiorze. Wybuch został przez naukowców zakwalifikowany jako pozagalaktyczny, z szacowaną odległością jak wyżej. Denebola i Regulus nadal świecą jak świeciły, więc to nie one wybuchły. A dokładniej – gdyby jedna z tych gwiazd wybuchła w 2013 roku, to dowiemy się o tym odpowiednio w 2056 i 2085... Ewentualne meteoryty przylecą znacznie później...

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1784
Reputacja postu: 
0

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 17 września 2015, 12:12

Chyba, że to któraś gwiazda zrobiła "wybuch gamma" i dowiemy się o tym, w momencie gdy wybuch zdmuchnie nasz układ słoneczny (leci z prędkością światła, nie ma ostrzeżenia) ;]
Meteoryty z takiej odległości to bajka...
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
Mój Skydrive; Trochę o P2pool; C#: Bitmarket SwapBot, RPC CoinControl, BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.17.0.1

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: Chancellor » czwartek, 17 września 2015, 13:18

rav3n_pl pisze:Chyba, że to któraś gwiazda zrobiła "wybuch gamma" i dowiemy się o tym, w momencie gdy wybuch zdmuchnie nasz układ słoneczny
Wybuch gamma układu raczej nie zdmuchnie, bo to promieniowanie elektromagnetyczne. Ale odpowiednio silny zniszczyłby wszystkie żywe organizmy na Ziemi. Bez ostrzeżenia.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Reputacja: 3790
Reputacja postu: 
0

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 17 września 2015, 13:19

Chancellor pisze:Co prawda wybuch w gwiazdozbiorze Lwa, o którym mowa, miał miejsce w odległości około 3,5 miliarda lat świetlnych, więc meteoryt musiałby tu lecieć z prędkością praktycznie równą prędkości światła, ale kogo obchodzą takie detale ;). Meteoryt o średnicy 2 km uderzający w Ziemię z prędkością podświetlną rozniósłby ją w pył.
Gwoli ścisłości, nie rozniósł by jej w pył, tylko spowodowałby zagładę ~99,9% gatunków.
"A poza tym uważam, że Bitcoin Core, SegWit i Lightning Network powinny zostać zniszczone"

{{ Bitcoin.pl Elite Member, Bitcointalk ★Legendary★ [1344] }}
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: Chancellor » czwartek, 17 września 2015, 14:07

ShadowOfHarbringer pisze:
Chancellor pisze:Meteoryt o średnicy 2 km uderzający w Ziemię z prędkością podświetlną rozniósłby ją w pył.
Gwoli ścisłości, nie rozniósł by jej w pył, tylko spowodowałby zagładę ~99,9% gatunków.
Rozniósłby. Ty mówisz o uderzeniu z prędkością rzędu kilku km/s. Ja pisałem o hipotetycznej sytuacji gdy taki meteoryt ma prędkość rzędu 300 000 km/s (prędkość bliska prędkości światła). Dla prędkości typowych meteorów, powiedzmy 10 km/s, można użyć klasycznego wzoru na energię kinetyczną. Jeżeli ten sam meteor ma prędkość np. 290 000 km/s to trzeba użyć wzoru relatywistycznego i o ile się nie pomyliłem w obliczeniach energia kinetyczna meteoru uderzającego w Ziemię z prędkością 0,99 prędkości światła jest 5,5 miliarda razy większa niż energia kinetyczna tego samego meteoru uderzającego z prędkością 10 km/s, co, tak jak pisałeś spowodowałoby katastrofę na skalę całej planety.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 17 września 2015, 20:01

@Chancellor

Jeszcze raz zacytuję Twoją wypowiedź, bo chyba sam nie wiesz co napisałeś :P:
Chancellor pisze:Co prawda wybuch w gwiazdozbiorze Lwa, o którym mowa, miał miejsce w odległości około 3,5 miliarda lat świetlnych, więc meteoryt musiałby tu lecieć z prędkością praktycznie równą prędkości światła, ale kogo obchodzą takie detale ;). Meteoryt o średnicy 2 km uderzający w Ziemię z prędkością podświetlną rozniósłby ją w pył.
Hint: Prędkość "podświetlna" to każda prędkość od 0 m/s do 299999,999999[9] m/s. Twoja wypowiedź nie definiuje jednoznacznie z jaką prędkością dokładnie ten meteoryt będzie się poruszał, więc założyłem iż ze standardową prędkością meteorytów.
"A poza tym uważam, że Bitcoin Core, SegWit i Lightning Network powinny zostać zniszczone"

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: Chancellor » czwartek, 17 września 2015, 20:40

ShadowOfHarbringer pisze:Prędkość "podświetlna" to każda prędkość od 0 m/s do 299999,999999[9] m/s.
W astronomii i kosmonautyce pojęcie "prędkość podświetlna" jest jednoznacznie rozumiana jako "zbliżona do prędkości światła", a przynajmniej z nią porównywalna. Poza tym z wcześniejszego kontekstu wynikało, że mówię o prędkościach bardzo bliskich światłu. Jeżeli na dystansie 3,5 miliarda lat świetlnych meteoryt przylatuje zaledwie w dwa lata po fotonach, to chyba jasne, że musiałby poruszać się z prędkością minimalnie tylko mniejszą niż światło.

Dlatego uważam, że powoływanie się przez autora cytowanego na początku maila na wybuch w gwiazdozbiorze Lwa zaobserwowany w 2013 roku świadczy o zerowej znajomości astronomii. Jeżeli jakiś meteoryt zagrozi życiu na Ziemi, to jest prawie pewne, że będzie pochodził z naszego Układu Słonecznego.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0002 BTC

Postautor: Bajtcoin » czwartek, 17 września 2015, 21:43

@up ale wiesz ile to jest 3,5 mld lat świetlnych? ;)

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 17 września 2015, 22:04

Chancellor pisze:
ShadowOfHarbringer pisze:Prędkość "podświetlna" to każda prędkość od 0 m/s do 299999,999999[9] m/s.
W astronomii i kosmonautyce pojęcie "prędkość podświetlna" jest jednoznacznie rozumiana jako "zbliżona do prędkości światła"
[Potrzebne źródło]
Oglądałem od dziecka mnóstwo amerykańskiego SciFi w stylu Star Trek i zawsze używano tam pojęcia prędkość podświetlna jako prędkość mniejsza od prędkości światła.

Logicznie rozumując tak wynikałoby ze słownika:
- Prędkość NADświetlna = prędkość powyżej prędkości światła
- Prędkość świetlna = prędkość światła
- Prędkość PODświetlna = prędkość poniżej prędkości światła

Wiem, czepiam się szczegółów.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
0

Postautor: Multi » czwartek, 17 września 2015, 22:29

nie zapomnijcie jeszcze o prędkości Warp i Transwarp :D

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 330
Reputacja postu: 
0
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Postautor: powered » piątek, 18 września 2015, 01:09

Ale offtop. I kto to będzie sprzątał? :)
Jeżeli chodzi o ścisłość
Prędkość 299999 m/s jest prędkością nadświetlną.
Informacje które do nas docierają po iluś tam miliardach lat, docierają z prędkością podświetlną ponieważ przy tak ogromnej odległości nie ma szans aby wiązka światła całą odległość przebyła w idealnej próżni.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: Chancellor » piątek, 18 września 2015, 06:08

ShadowOfHarbringer pisze:Wiem, czepiam się szczegółów.
Do tego powołujesz się na fantastykę jako źródła...

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 18 września 2015, 10:42

Chancellor pisze:
ShadowOfHarbringer pisze:Wiem, czepiam się szczegółów.
Do tego powołujesz się na fantastykę jako źródła...
Wikipedia używa wyrażenia "sub-light speed", z mojego googlowania wynika że lepszego źrodła nie ma:
https://en.wikipedia.org/wiki/Impulse_drive

Jak już się odzywasz, to używaj konkretów, a nie pseudo-argumentów w stylu "buhahaha niepoważny jesteś, w scifi tego używają lol xd".
powered pisze:Prędkość 299999 m/s jest prędkością nadświetlną.
Rzeczywiście, mój błąd. Prędkość światła w próżni wynosi 299792,458 m/s a nie pełne 300000.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: Chancellor » piątek, 18 września 2015, 10:47

Jeżeli już mamy festiwal czepiania się, to nie, nie jest. Nie ta jednostka ;-).

pm7
Moderator
Reputacja: 968
Reputacja postu: 
0

Re: Koniec świata

Postautor: pm7 » piątek, 18 września 2015, 12:03

Przecież metry na sekundę to jednostka prędkości?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 330
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Postautor: powered » piątek, 18 września 2015, 12:13

Chancellor pisze:
Jeżeli już mamy festiwal czepiania się, to nie, nie jest. Nie ta jednostka ;-).
A właśnie że jednostka jest dobra, tylko przecinki lub przedrostki się pomyrdały ;)
Chyba tak ma być
299 792 458 m/s
299 792,458 km/s
Kiedy premiera Gwiezdnych Wojen? Wiedzę trzeba odświeżyć :)

Dyskutant
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0

Re: Koniec świata

Postautor: drogowaWiewiorka » piątek, 18 września 2015, 12:42

Przecież asteroida lecąca z predkoscia bliska predkosci swiatla nie zrobi Ziemii wielkich szkód. To ma taką energię kinetyczną, że po prostu przeleci (tak jak błyskawiczne wyciagniecie obrusu spod talerzy i szklanek - jak zrobicie to wolno, to wszystko sie rozwali, a szybko - nic sie nie stanie).

To tak samo jak strzelić w człowieka amunicją penetrującą - przeleci na wylot i tyle.

Wróć do „Hyde-Park”