Demokracja w Polsce

Weteran
Reputacja: 2837
Reputacja postu: 
22
Napiwki za post: 0 BTC

Demokracja w Polsce

Postautor: BitBoy » czwartek, 19 września 2019, 17:58

"56 proc. ankietowanych uznało, że stała obecność wojsk USA w naszym kraju zwiększy poziom bezpieczeństwa. Przeciwnego zdania było jedynie 4 proc. Polaków."
https://www.gosc.pl/doc/5119540.Ponad-p ... ojsk-USA-w
Dziś mi się kliknęło i zdziwiłem się że tylko 4% ma odmienne zdanie. Może większość ma jakieś wyidealizowane wyobrażenia na temat tego kogo i po co wpuszczają do kraju.

(4m45s - nie oglądać jak lubicie pieski)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4776
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: ergorg » czwartek, 19 września 2019, 22:20

Początkujący
Reputacja: 169
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: adiqq » piątek, 20 września 2019, 12:36

to chyba tutaj się nadaje
o dziwo (jak dla mnie), ciekawy artykuł
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... =BoxOpImg4

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1886
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: domator » piątek, 20 września 2019, 21:51

@ekonokomik
O ile sie nie myle nie jest ci po drodze z polskim kosciolem rz-kat.
Czy nie przeszkadza ci ze prezes wyklucza Cie z bycia Polakiem - mozna powiedziec - wprost i jednoznacznie.
BTW: Kaczyński oznajmił na wiecu, że Bóg pomógł wygrać jego partii i zdobyć władzę. "Naprawdę Bóg nam pomógł, że w tej sytuacji zdołaliśmy wygrać wybory" - stwierdził.
BitXpress - najprostszy kantor wymiany kryptowalut.
BitFilar - kryptoemerytura.
bitcoinaverage.pl - średni kurs BTC z giełd w PL

Weteran
Reputacja: 6813
Reputacja postu: 
2

Demokracja w Polsce

Postautor: ekonokomik » sobota, 21 września 2019, 01:17

@domator Oczywiście, że mi przeszkadza. To jeden z powodów, dla których nie głosuję na PiS.

Ale jednocześnie powiem Ci, że gdyby pojawiła się siła polityczna, która zaczęłaby realnie, skutecznie budować Polskę bogatą i silną militarnie i politycznie, to byłbym w stanie przełknąć, gdyby musiała być to również Polska katolicka. Są rzeczy ważniejsze od praw ateistów, gejów czy finansowania in vitro.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: domator » sobota, 21 września 2019, 06:27

ekonokomik pisze: sobota, 21 września 2019, 01:17Są rzeczy ważniejsze od praw ateistów, gejów czy finansowania in vitro.
I tak i nie.
Sa rzeczy wazniejsze od ww wymienionych. Ale nie ma spraw wazniejszych od wolnosci i prawa do niej. Inaczej cala reszta nie jest ci potrzebna. Co ci po - przykladowo - bogatej i silnej militarnie i politycznie Polsce jesli nie bedziesz mial wolnej prasy, uczciwych sadow i wolnosci np. wyjazdu czy wypowiedzi. Mnie taka sytuacja w ogole nie interesuje. Nie oddalbym tych wolnosci za ten "sukces". Bo oczywiscie nie ma rozwiazan tymczasowych. Raz odebrana wolnosc - nie wraca - chyba ze ja sobie ludzie ponownie wywalcza. [pominmy na razie fakt ze nie jest mozliwy taki stan bo po prostu nie da sie zbudowac bogatego i silnego militarnie i politycznie kraju bez tych praw wolosciowych. Znasz jakis? Dzisiaj. Nie 100 czy 1000 lat temu.]

Weteran
Reputacja postu: 
5

Demokracja w Polsce

Postautor: ekonokomik » sobota, 21 września 2019, 08:15

@domator Zarzucasz mi konformizm, a ja czuję się po prostu realistą politycznym. Pisałem o akceptacji Polski katolickiej, ale nie przesuwajmy spraw do absurdu. Wyjśnię:

1. Przez "Polskę katolicką" rozumiem, powiedzmy, taką z wizji Grzegorza Brauna, a nie ISIS czy kraj Talibów. To jednak różnica.

2. "Raz odebrana wolność nie wraca". Nie mirmiłuj. Nie ma krajów całkowicie wolnych, bo to by była anarchia. Zawsze płacisz cenę wolności za bezpieczeństwo, czy to w Europie czy USA. Cejrowski widzi więcej wolności w Ameryce Południowej niż w Europie. Wszystko się stopniuje. Pisząc o ustępstwach nie miałem na myśli ustępstw dowolnych. Jak mówię, nie chciałbym, by za cenę wielkości Polska stała się takim krajem jak ZSRR, Korea Północna, czy nawet Chiny.

3. "Ale nie ma spraw wazniejszych od wolnosci i prawa do niej. "
Nie ma? To porównaj sobie sytuację mieszkańców Turcji (z Erdoganem zamykającym kogo chce) i Syrii w chwili obecnej. Które miejsce do zamieszkania byś wybrał gdybyś musiał?
No właśnie.

4. "po prostu nie da sie zbudowac bogatego i silnego militarnie i politycznie kraju bez tych praw wolosciowych".
Taki był w XX wieku paradygmat liberalnej demokracji. Ale od dwóch dekad Chiny udowadniają, że może to jednak był mit.

5. Najważniejsze: "Wielka Polska" to nie jest moja fantazja czy widzimisię. Jestem gotowy na ustępstwa, bo wg mnie (i wielu analityków) XXI wiek będzie wyzwaniem dla samego przetrwania Polski (i wielu innych krajów). A żeby przetrwać musimy być dużo silniejsi (np. jak Niemcy). Czyli nie rozważam alternatywy: "czy Polska ma być silna i katolicka, czy taka jak teraz" ale raczej: "czy lepiej aby Polska była być silna i katolicka czy by jej w ogóle nie było". Dla Ciebie to pewnie niewiele znaczy, najwyżej przeprowadzisz się do innego wolnego kraju (jeśli takie zostaną).
Dla mnie to kiepskie wyjście.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
5

Demokracja w Polsce

Postautor: domator » sobota, 21 września 2019, 08:44

ekonokomik pisze: sobota, 21 września 2019, 08:15Ale od dwóch dekad Chiny udowadniają
No zaraz, przed chwila napisales ze Chiny jednak nie. A teraz ..... WOW. Grubo. Podawanie za wzor Chin. Myslales o emigracji tam? Zapewne silne militarnie i gospodarczo Chiny zapewnia ci przetrwanie w tych trudnych czasach :-) na jakie sie szykujesz. Kompletnie cie nie ogarniam. Jeden z ostatnich krajow na swiecie z dyktatura, strzelaniem w tyl glowy za drobne przewinienia i calkowitym brakiem demokracji dajesz za za przyklad? Moze od razu wroc myslami do NRD - tam tez bylo lepiej niz w innych barakach obozu.
Najpierw spojrz na efekt badan banku swiatowego:
IMG_20190921_083201.jpg
https://info.worldbank.org/governance/wgi/
To jest tylko Europa. Ale moze jednak da ci troche do myslenia? Chyba widzisz zaleznosc.
BTW: Polska odnotowala w ciagu ostatnich 3 lat najwiekszy w Europie spadek praworzadnosci.
""Wielka Polska" to nie jest moja fantazja czy widzimisię" - na szczescie to tylko twoja fantazja :mrgreen:
EDIT: I prosze - sa Chiny. Niesamowicie zajebiscie wypadaja tak na osi X jak i Y.
IMG_20190921_120615.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony sobota, 21 września 2019, 12:09 przez domator, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 495
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: baggins » sobota, 21 września 2019, 11:53

domator pisze: sobota, 21 września 2019, 08:44Podawanie za wzor Chin. Myslales o emigracji tam?
Podał Ci przykład, a nie wzór który obala Twoją tezę, a Ty obracasz kota ogonem i piszesz jakieś z d wyjęte fantasmagorie o emigracji do Chin. Co to w ogóle ma do rzeczy???
Nie chce mi się odpisywać na Twoją twórczość ostatnich dni na forum... jest tak wulgarnie obślizgła, że trafia może jedynie do kwalifikowanych głąbów, ten kto ma odrobinę oleju w głowie to sam się na tym pozna. To takie smutne...
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: domator » sobota, 21 września 2019, 12:10

baggins pisze: sobota, 21 września 2019, 11:53Nie chce mi się odpisywać na Twoją twórczość ostatnich dni na forum
To po cholere czytasz i odpisujesz? Czytaj, emocjonuj sie i milcz albo nie czytaj i zajmij sie czyms innym. Wolna wola.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: ekonokomik » sobota, 21 września 2019, 21:32

domator pisze: sobota, 21 września 2019, 08:44No zaraz, przed chwila napisales ze Chiny jednak nie. A teraz ..... WOW. Grubo. Podawanie za wzor Chin. Myslales o emigracji tam? Zapewne silne militarnie i gospodarczo Chiny zapewnia ci przetrwanie w tych trudnych czasach

Odpisywałem Ci w punktach dla porządku, więc nie rozumiem jak mogłeś pomieszać dwie kwestie. W punkcie 2 napisałem, że nie chciałbym by Polska stała się takim państwem jak Chiny. To nie byłoby akceptowalne ustępstwo. Czyli nie chciałbym mieszkać w Chinach.
A wymienienie Chin w punkcie 4 było jedynie kontrargumentem do Twojej tezy, że "nie da sie zbudowac bogatego i silnego militarnie i politycznie kraju bez tych praw wolosciowych". Chiny udowadniają, że da się. Są silne i bogate a wolności u nich niewiele.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 3388
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: Bit-els » niedziela, 22 września 2019, 11:49

Sławomir Mentzen z Konfederacji o nieszczęsnych 4000zl pisu.
Mentzen jest prawnikiem, zwolennikiem bitcoina

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1263
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: maxi82 » niedziela, 22 września 2019, 12:01

Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 895
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: shinya56 » niedziela, 22 września 2019, 12:19

@Bit-els
Przeciętny Polak ta myśli.

Obrazek

Polacy tworzą nową teorie ekonomii :lol:

Tak to widzę jak PiS wygra na jesieni.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1658
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: amneziahaze » niedziela, 22 września 2019, 19:30

Każda śmierć w naszej cywilizacji jest stratą dla nas. Nigdy nie powinniśmy nawet tego negować, w cywilizacji gdzie jednostka ma najwyższą wartość na świecie.

Jeżeli jesteś głupi i jeszcze tego nie pojąłeś to proponuję trochę dorosnąć. Nie wymagam dużo.

@shinya56 szkoda że wypuścili go schorowanego i nie do życia, a mimo to się nie poddał, to właśnie świadczy o sile ludzi w naszym szambie, które i tak jest najlepsze na świecie.

Przypomnę tylko, że propagowałem gdy prześwietlał Dudów... i wtedy go wsadzili. Nie, nie przypadek.
Bit-els pisze: niedziela, 22 września 2019, 11:49Sławomir Mentzen
Zapraszam do współpracy, a nie tylko głodne kawałki. Byłem w partii, a nie wiem czy on był, tak czy siak nie tyko głodne kawałki, i kapitał/majątek wyrobiony też jest ważniejszy od show.

W cywilizacji gdzie społeczeństwo nie wybiera Jakubiaka, to nie mam już złudzeń że będzie coraz gorzej.

Dobrobyt pozwala mi nie być w szambie.

Orator
Reputacja: 863
Reputacja postu: 
2

Demokracja w Polsce

Postautor: miluu » niedziela, 22 września 2019, 19:45

trudny wybór...

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: amneziahaze » niedziela, 22 września 2019, 20:05

CH*J Z NIMI.
Bit-els pisze: niedziela, 22 września 2019, 11:49Mentzen jest prawnikiem, zwolennikiem bitcoina
Weź nie rób se jaj. Nie mają szans. My więcej umiemy przecież. Co mam wspierać? To wszystko jest oszustwo. No to pomóż, naprawmy. Gdzie jesteś? Halo?!

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1263
Reputacja postu: 
3

Demokracja w Polsce

Postautor: maxi82 » niedziela, 22 września 2019, 20:54

Spoiler:
Link do str IPN z listą i krótkimi biogramami https://ipn.gov.pl/pl/aktualnosci/77263 ... ce-22.html

Obrazek
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: amneziahaze » niedziela, 22 września 2019, 22:44

@maxi82 Biały chłopak z czarną muzą na japońskich systemach.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 3388
Reputacja postu: 
3

Demokracja w Polsce

Postautor: Bit-els » środa, 25 września 2019, 16:57

wywiad z S. Mentzenem, Konfederacja, prawnik, bitcoiner

Wróć do „Hyde-Park”