Demokracja w Polsce

Orator
Reputacja: 573
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Demokracja w Polsce

Postautor: shinya56 » wtorek, 10 września 2019, 14:26

@nariensi
Nie uda Ci się mnie sprowokować ;)

Początkujący
Reputacja: 94
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: OlafCrypto » wtorek, 10 września 2019, 14:42

nariensi pisze: wtorek, 10 września 2019, 14:00Mylisz się.
Powtarzam - kto formułuje prostackie twierdzenia typu "Czarni są mniej inteligentni od białych" wystawia marne świadectwo własnej inteligencji.
Podpisujesz się pod takim tępym ogólnikiem?

Przecież to jest poprawne stwierdzenie, już o tym kiedyś rozmawialiśmy przy okazji badań amerykańskich że kobiety są ŚREDNIO mniej inteligentne od mężczyzn - tu chodzi o średnią a nie o poniżanie kogoś - nie bierz tego personalnie. Już też mówiliśmy o tym że określenie ŚREDNIO niewiele znaczy - są kobiety inteligentniejsze od mężczyzn i czrni inteligentniejsi od białych. Ty nie wyglądasz na mało inteligentną a się denerwujesz na to - może masz jakiś kompleks? - popracuj nad tym bo niepotrzebnie:)

Orator
Reputacja: 739
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: miluu » wtorek, 10 września 2019, 14:44

Harmony pisze: wtorek, 10 września 2019, 13:16 miluu pisze: ↑ wtorek, 10 września 2019, 12:27
Faszyzmem jest ocenianie czyjejś moralności, człowieczeństwa, światopoglądu na bazie cech fizycznych, miejsca urodzenia i innych niezależnych od człowieka cech. Wyraźnie o tym mówiłem i nie udawaj głupka, że nie wiesz o co chodzi.

No to jesteś świetnym przykładem faszysty, oceniasz moją moralność i człowieczeństwo, nazywasz mnie pierdolniętym, a ze względu na miejsce pochodzenia, próbujesz zakwalifikować mnie do swojej grupy faszystów. Cóż za dyskryminacja.
oraz
shinya56 pisze: wtorek, 10 września 2019, 14:20 miluu pisze: ↑ wtorek, 10 września 2019, 12:27
Faszyzmem jest ocenianie czyjejś moralności, człowieczeństwa, światopoglądu na bazie cech fizycznych, miejsca urodzenia i innych niezależnych od człowieka cech. Wyraźnie o tym mówiłem i nie udawaj głupka, że nie wiesz o co chodzi.

Czyli własnie stwierdziłeś, że jesteś faszystą pisząc takie coś o mnie

Ej, jeden z drugim, po pierwsze, nie wiem czy zauważyliście, ale nie pisałem tego do Was, tylko do Bagginsa.
Jeśli dopasowaliście ten tekst do własnej twórczości i wyszło wam, że to o Was, to słusznie - pocieszające, że macie tego świadomość.
Teraz proszę wskażcie, w którym miejscu oceniałem jakimi jesteście ludźmi (nie chodzi mi o numer buta czy tolerancję na alkohol - od razu wyjaśniam :)), przez pryzmat pochodzenia czy koloru skóry lub jakichkolwiek innych cech na które nie macie żadnego wpływu.
Ostatnio zmieniony wtorek, 10 września 2019, 15:59 przez miluu, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Reputacja: 2531
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: Harmony » wtorek, 10 września 2019, 14:49

miluu pisze: wtorek, 10 września 2019, 14:44Teraz proszę wskażcie, w którym miejscu oceniałem jakimi jesteście ludźmi (nie chodzi mi o numer buta czy tolerancję na alkohol - od razu wyjaśniam ), przez pryzmat pochodzenia czy koloru skóry lub jakichkolwiek innych cech na które nie macie żadnego wpływu.
Proszę
miluu pisze: wtorek, 10 września 2019, 10:15 Jesteś pierdolnięty?
Dziesiątek innych prób zrobienia ze mnie i innych faszystów oraz nazywania tak WSZYSTKICH narodowców już nie wspomnę. Jesteś pierwszy w generalizowaniu i wrzucaniu do jednego wora.
The truth will set You free

Weteran
Reputacja: 1475
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: nariensi » wtorek, 10 września 2019, 14:51

OlafCrypto pisze: wtorek, 10 września 2019, 14:42może masz jakiś kompleks?
Nie uda Ci się mnie sprowokować ;)

A to ciekawe, że kobiety są średnio mniej inteligentne od mężczyzn. Rozumiem, że badano wszystkie rodzaje inteligencji, żeby dojść do takiego uogólnienia?
Inteligencja językowa
Inteligencja logiczno-matematyczna
Inteligencja wizualno-przestrzenna
Inteligencja ruchowa
Inteligencja muzyczna
Inteligencja interpersonalna (międzyludzka)
Inteligencja intrapersonalna (wewnętrzna)
Inteligencja przyrodnicza

Weteran
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: Harmony » wtorek, 10 września 2019, 14:57

nariensi pisze: wtorek, 10 września 2019, 14:51Inteligencja językowa
Inteligencja logiczno-matematyczna
Inteligencja wizualno-przestrzenna
Inteligencja ruchowa
Inteligencja muzyczna
Inteligencja interpersonalna (międzyludzka)
Inteligencja intrapersonalna (wewnętrzna)
Inteligencja przyrodnicza
Hehe, niemal ząb w ząb skopiowane z wikipedii, jedynie inteligencja ruchowa powinna być między interpersonalną wewnątrzną, a przyrodniczą. Nawet tego nie potrafisz sama napisać własnymi słowami bez google i wikipedii ? :D Słabo.

Orator
Reputacja postu: 
5

Demokracja w Polsce

Postautor: shinya56 » wtorek, 10 września 2019, 15:01

miluu pisze: wtorek, 10 września 2019, 14:44Ej, jeden z drugim, po pierwsze, nie wiem czy zauważyliście, ale nie pisałem tego do Was, tylko do Bagginsa.

Co mnie interesuje do kogo to pisałeś hipokryto. Oceniłeś moją moralność na bazie cech takich jak miejsce zamieszkania. Jesteś faszystą i sam to stwierdziłeś wstawiając regułkę czym jest faszyzm. Skompromitowałeś się i tego już nie odwrócisz.
miluu pisze: wtorek, 10 września 2019, 11:44Sączenie tego brunatnego gówna w Polsce - regionie gdzie faszyści pomordowali miliony osób, zasługuje tylko na inwektywy.

Jeszcze sam siebie obrażasz ignorancie.

Zakład psychiatryczny to mało.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: nariensi » wtorek, 10 września 2019, 15:03

Harmony pisze: wtorek, 10 września 2019, 14:57Nawet tego nie potrafisz sama napisać bez google i wikipedii
Ważne, żebyś Ty potrafił 8-) Cieszę się, że jesteś znawcą tematu. Tym bardziej mnie dziwi plusowanie posta o wyższości męskiej inteligencji nad żeńską. Myślałam, że nie należysz do grona wyciągających takie nieskomplikowane, żeby nie powiedzieć takie zacofane wnioseczki? ;)

Orator
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: miluu » wtorek, 10 września 2019, 15:10

@Harmony , jak masz odpowiadać nie na temat, to lepiej w ogóle nie odpowiadaj. Prosiłem, żebyś wskazał moją wypowiedź, na Twój temat, że jesteś taki lub owaki - tylko dlatego, że jesteś biały lub jesteś Polakiem, etc. Twierdzisz, że są ich dziesiątki, nie wskazałeś ani jednej. Wymyślasz jakieś nieprawdziwe, wyssane z palca idiotyzmy na mój temat i jeszcze je komentujesz.
Wracam do sprawdzonego sposobu - będę Cię ignorował, przynajmniej do czasu aż zauważę u Ciebie jakąś merytoryczność. Dobrze było by też, jakbyś przestał zmyślać.
Ostatnio zmieniony wtorek, 10 września 2019, 15:54 przez miluu, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: Harmony » wtorek, 10 września 2019, 15:40

nariensi pisze: wtorek, 10 września 2019, 15:03Myślałam, że nie należysz do grona wyciągających takie nieskomplikowane, żeby nie powiedzieć takie zacofane wnioseczki?
Haha, jejuś, ale Ty jesteś tendencyjna :D

Potrafisz przyjąć do świadomości np. fakt, że mężczyźni są średnio silniejsi fizycznie od kobiet ? :) Czy to zachodzi już pod dyskryminację płci ? :lol:

Nie neguję, ani nie potwierdzam, że kobiety są średnio mniej inteligentne od mężczyzn, znam sporo kobiet które są dużo inteligentniejsze od facetów. Także na przykładzie ludzi z którymi obcuję ciężko byłoby mi potwierdzić tę tezę, ale jeśli ktoś wykonał takie badania, to tak widocznie jest, nie chce mi się zbytnio z tym spierać, jest dużo różnych czynników wpływających na to. Akceptuje ten stan rzeczy i jestem w stanie to zrozumieć, nawet gdyby było odwrotnie. Ciebie z kolei tak to boli, że próbujesz walczyć, jak ktokolwiek spróbuje o tym wspomnieć, tak gdyby dotyczyło to tylko Ciebie bezpośrednio.

Dodano po 2 minutach 56 sekundach:
@nariensi Polecam specjalnie dla Ciebie https://pl.wikipedia.org/wiki/Hipoteza_ ... C5%BCczyzn

Dodano po 1 minucie 9 sekundach:
miluu pisze: wtorek, 10 września 2019, 15:10Wracam do sprawdzonego sposobu - będę Cię ignorował
Nawet nie wiesz jak się cieszę ;) W końcu spokój, cisza i nikt na siłę nie szuka wszędzie faszyzmu. Można odpocząć.

Orator
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: miluu » wtorek, 10 września 2019, 16:00

shinya56 pisze: wtorek, 10 września 2019, 15:01Oceniłeś moją moralność na bazie cech takich jak miejsce zamieszkania.
Gdzie? Zacytuj mnie.

Początkujący
Reputacja: 94
Reputacja postu: 
2

Demokracja w Polsce

Postautor: OlafCrypto » wtorek, 10 września 2019, 16:26

nariensi pisze: wtorek, 10 września 2019, 15:03Ważne, żebyś Ty potrafił Cieszę się, że jesteś znawcą tematu. Tym bardziej mnie dziwi plusowanie posta o wyższości męskiej inteligencji nad żeńską. Myślałam, że nie należysz do grona wyciągających takie nieskomplikowane, żeby nie powiedzieć takie zacofane wnioseczki?

A ty dalej swoje.....
Czy Ty dalej nie rozumiesz że w stwierdzeniu że kobiety są mniej inteligentne od mężczyzn (tu chodziło o testy inteligencji oparte w większości na zadaniach matematycznych) chodzi tylko o to że:
W dużej grupie ludzi w testach na inteligencję opartych o zadania matematyczne mężczyźni wypadają lepiej niż kobiety. KROPKA
Ostatniego zdania chyba nie podważasz? - bo tylko tyle chciałem powiedzieć.
A azjaci wypadają lepiej niż biali i co mam się teraz kłócić z faktami????????

Weteran
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: nariensi » wtorek, 10 września 2019, 17:12

OlafCrypto pisze: wtorek, 10 września 2019, 16:26W dużej grupie ludzi w testach na inteligencję opartych o zadania matematyczne mężczyźni wypadają lepiej niż kobiety. KROPKA
To już zupełnie inny wniosek, niż "kobiety są mniej inteligentne od mężczyzn"
Harmony pisze: wtorek, 10 września 2019, 15:44jeśli ktoś wykonał takie badania, to tak widocznie jest,
"Prawicowcy są mniej inteligentni niż lewicowcy, a ludzie, którzy nie byli zbyt bystrzy w dzieciństwie, gdy dorosną, stają się rasistami i homofobami - wynika z badań kanadyjskich naukowców opublikowanego w ''Psychological Science''."
https://buzz.gazeta.pl/buzz/1,163510,11 ... kowcy.html
Skoro ktoś wykonał takie badania, to widocznie tak jest.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1751
Reputacja postu: 
2

Demokracja w Polsce

Postautor: domator » wtorek, 10 września 2019, 17:25

"Czyżby kociarze byli inteligentniejsi od psiarzy? Badania na Carroll University zdają się to potwierdzać."
https://www.koty.pl/kociarze-sa-inteligentniejsi/
BitXpress - najprostszy kantor wymiany kryptowalut.
BitFilar - kryptoemerytura.
bitcoinaverage.pl - średni kurs BTC z giełd w PL

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 483
Reputacja postu: 
3

Demokracja w Polsce

Postautor: baggins » wtorek, 10 września 2019, 18:01

nariensi pisze: wtorek, 10 września 2019, 17:12"Prawicowcy są mniej inteligentni niż lewicowcy, a ludzie, którzy nie byli zbyt bystrzy w dzieciństwie, gdy dorosną, stają się rasistami i homofobami - wynika z badań kanadyjskich naukowców opublikowanego w ''Psychological Science''."
no może statystycznie tak jest...i co z tego?
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Weteran
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: nariensi » wtorek, 10 września 2019, 18:02

"Ja mam i kota i psa, nikt mi nie podskoczy"
@miluu
Nie obraź się, ale ja mam TRZY koty i miałam psa. Jestem trzykrotnie bardziej inteligentna, niż przeciętny użytkownik psa, ale gdyby jednak były badania dające odwrotny wynik, to mój pies przez 13 lat dowodził mojej wyższości intelektualnej będąc dziesięciokrotnie cięższy, niż przeciętny mruczek.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4726
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: ergorg » wtorek, 10 września 2019, 18:26

Weteran
Reputacja: 6640
Reputacja postu: 
7

Demokracja w Polsce

Postautor: ekonokomik » wtorek, 10 września 2019, 19:51

miluu pisze: wtorek, 10 września 2019, 12:27 @baggins Faszyzmem jest ocenianie czyjejś moralności, człowieczeństwa, światopoglądu na bazie cech fizycznych, miejsca urodzenia i innych niezależnych od człowieka cech. Wyraźnie o tym mówiłem i nie udawaj głupka, że nie wiesz o co chodzi.
Ale mogę ocenić czyjąś moralność, człowieczeństwo i światopogląd na bazie nie cech wrodzonych, a świadomych wyborów i czynów, prawda? Wcześniej @akos pisał, że nie należy mieszać oceny/krytyki państwa Izrael (jak rozumiem: jego władz) z oceną całego narodu.
Zgoda.

Ale popatrzmy: agresja, faszyzm, nacjonalizm, rasizm Izraela narastają od kilkudziesięciu lat. W tej chwili państwo to jest poddane sankcjom ONZ, przez organizacje międzynarodowe oskarżane o zbrodnie wojenne, łamanie praw człowieka i praw dzieci. Z UNESCO wypisali się rok temu sami, z powodu "antyizraelskiego stanowiska tej organizacji" (https://www.rp.pl/Polityka/190109963-US ... NESCO.html).

Tymczasem Izrael jest przecież państwem demokratycznym, prawda? To nie jest Korea Północna, gdzie wybory są fikcją, czy choćby Rosja, gdzie wybory są zapewne niewiele mniej fikcyjne. Zakładam optymistycznie, że Izrael jest faktyczną, realną demokracją.

Wiem, że wbrew temu co uważa wielu Polaków, Żydzi nie są monolitem, tam też są różne ścierające się frakcje, opozycje, diaspory itd. (choć czasem mam wrażenie, że te frakcje polityczne licytują się głównie tym, która z nich jest bardziej nacjonalistyczna od innych :P ). Tym niemniej, od kilku dekad obywatele Izraela wybierają (z małymi wyjątkami) jako swoich rządzących agresywnych nacjonalistów, nierzadko zbrodniarzy wojennych itd. Innymi słowy, od dekad w większości wspierają czynnie bądź biernie, takie a nie inne działania swoich władz. Można przeanalizować poszczególne rządy na przestrzeni ostatnich 60 lat i ocenić polityków, oszacować ilu z nich było autentycznie zainteresowanych procesem pokojowym, dobrymi relacjami z sąsiadami itd.

Do czego zmierzam: Czy jeśli na przestrzeni ostatnich 60 lat obywatele Izraela demokratycznie, wielokrotnie i masowo wybierali takie a nie inne władze, widząc przy tym dobrze dokąd zmierza ich państwo, to czy nadużyciem będzie powiedzieć: "obywatele Izraela to w większości nacjonaliści, rasiści i faszyści", zamiast: "Izrael to państwo nacjonalistyczne, rasistowskie i faszystowskie?" A jeśli odpowiedź jest twierdząca, to czy skrót myślowy, zamieniający "obywateli Izraela" na "Żydzi mieszkający w Izraelu" będzie uprawniony?

Jak mawiał pewien polityk: ja niczego nie sugeruję, ja tylko zadaję pytania 8-)

EDITED: Najnowszy news: https://wiadomosci.onet.pl/swiat/premie ... nu/k4j7hln
Ciekawe kto wygra wybory za tydzień :roll:
Ostatnio zmieniony wtorek, 10 września 2019, 21:08 przez ekonokomik, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Reputacja: 6640
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: ekonokomik » wtorek, 10 września 2019, 19:59

ergorg pisze: wtorek, 10 września 2019, 18:26 https://www.rp.pl/Budzet-i-Podatki/1909 ... ardzo.html
A nie uważasz, że ten art. to manipulacja czystej wody?
Autor "analizuje" wpływ mglistego na razie projektu, o nieznanych szczegółach i wylicza konkretnie straty dla przedsiębiorców. I oczywiście jedynie tych o wysokich dochodach.
No błagam. W krytyce rządu też trzeba zachować jakąś przyzwoitość.

Orator
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: shinya56 » wtorek, 10 września 2019, 21:30

@ekonokomik
"Antyfaszyści" walczą w Polsce z Nacjonalistami , chociaż sami twierdzą, że u Nas w kraju to jest margines, a nie przeszkadza im to, że główna siła polityczna w Izraelu to Nacjonaliści. Logika ?
Szukają problemu tam gdzie go nie ma. Tam gdzie Nacjonaliści stanowią władzę to już to im nie przeszkadza.

Wróć do „Hyde-Park”