Demokracja w Polsce

Weteran
Reputacja: 2531
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Demokracja w Polsce

Postautor: Harmony » poniedziałek, 9 września 2019, 16:56

https://nczas.com/2019/09/09/turboskand ... 4h9RBFlkII

Hehe, jak tam? Kiedy chlebek po 80zł ? :)

akos pisze: niedziela, 8 września 2019, 17:23Tak, najczęściej w kierunku szowinizmu :] Lepiej już wstawiać "formułki" z wiki gdzie są jakieś dodatkowe źródła niż wyobrażenia ze swojej głowy.
shinya56
Najczęściej to właśnie lewa strona próbuje utożsamić nacjonalistów i narodowców z szowinistami. Także to nie ewolucja. To zacieranie znaczenia niektórych pojęć pod swoją pseudo antyfaszystowską retorykę.
The truth will set You free

Orator
Reputacja: 573
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: shinya56 » poniedziałek, 9 września 2019, 17:11

Tolerancja w wykonaniu LGBT. W tych środowiskach to jest taka obłuda jak nigdzie indziej.
https://tenpoznan.pl/poznan-wojna-na-na ... ly-wlasne/

"W opisie wydarzenia na facebooku możemy trafić na wpis pełen żalu do Polaków, którzy podobno licznie tam zgromadzeni nie udzielili im pomocy. Nikt nawet nie wezwał Policji."
"To jest, 2019 rok, Warszawa-Polska, rzeczywistość się powtarza. Polacy stoją i patrzą, podczas gdy ludzie„ nie z ich ludu ”biją się z powodu żydowskiego wyznania. Dzisiaj jest mój brat bliźniak. Jutro jest twój krewny."
https://gazetaplus.pl/zydzi-zaatakowani ... asie/6278/

I na koniec. Macie te swoje demokratyczne, rzetelne i niezależne media.
Okazuje się, że to nie byli studenci tylko żołnierze. Wiecznie pokrzywdzony Naród. Ponad 40 razy wypędzani z rożnych krajów europejskich.
Ciekawe za co ? :lol:

Karma wraca. Tysiące Polaków zamordowanych przez Niemców za pomoc Żydom dzisiaj są obrażani jak i cały polski Naród wyzywany od antysemitów przez samych Żydow. Swoim bezczelnym zachowaniem sami doprowadzili do tego , że postronni ludzie są obojętni co do nich.
I słusznie się zachowali. Od ochrony jest policja. Nikt życia i zdrowia ryzykować nie będzie dla nich.

Walt Disney przewidział w Polsce PiS u władzy i konsekwencje ich rządów 8-)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 9 września 2019, 18:06 przez shinya56, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2536
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: akos » poniedziałek, 9 września 2019, 18:05

@Harmony

Zabawne, bo post niżej swojego masz właśnie klarowny przykład szowinizmu czyli "postawę bezkrytyczną wobec własnego narodu przy jednoczesnej wrogości do innych narodów" i to autorstwa osoby, która dała Ci + żeby za chwilę dokonać samo podpierdolki :mrgreen:
shinya56 pisze: poniedziałek, 9 września 2019, 17:11Nikt nawet nie wezwał Policji.
shinya56 pisze: poniedziałek, 9 września 2019, 17:11I słusznie się zachowali. Od ochrony jest policja.
Nie wiem jakie były faktyczne motywy osób, które były świadkami i czy faktycznie nie powiadomili policji, ale wersja @shinya56 sugeruje, że jeśli pozostali obojętni z powodu narodowości bitych, to zachowali się słusznie.

Więcej przykładów masz w wypowiedziach i zachowaniach RN, MW, ONR i okolic, których jakieś drobne fragmenty były tu przytaczane. Natomiast taki związek znaczeniowy pomiędzy szowinizmem a nacjonalizmem, jak podaje encyklopedia, ma podłoże historyczne i, jak widać, historia nie tylko lubi się powtarzać, ale powtarza się właściwie non stop.
In cryptography we trust

Weteran
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: Harmony » poniedziałek, 9 września 2019, 18:11

@akos I gdzie tu szowinizm ? Znowu stosujesz celowe mijanie pojęć. To że nie pomogli to szowinizm? A kto zdrowy wchodzi między dwie bijące się nawzajem grupki? Czy może zaraz zgodnie z nowomową powiesz że to antysemityzm, że się nie nikt nie wtrącił ? Też jesteś taki kozak że wchodzisz między młot a kowadło podczas ustawek ?

Orator
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: shinya56 » poniedziałek, 9 września 2019, 18:13

akos pisze: poniedziałek, 9 września 2019, 18:05Nie wiem jakie były faktyczne motywy osób, które były świadkami i czy faktycznie nie powiadomili policji, ale wersja @shinya56 sugeruje, że jeśli pozostali obojętni z powodu narodowości bitych, to zachowali się słusznie.

Nie kolego, to jest konsekwencja ich bezczelnego zachowania. Jak jesteś taki wrażliwy to jedz to Syrii bronić chrześcijan i homoseksualistów mordowanych przez ISIS. Czemu jesteś bierny ? Przecież walczycie o szacunek i tolerancje dla wszystkich. Tam bardziej przyda im się wsparcie, a nie w Polsce. Druga sprawa. Jak nie potrafią się zachować to niech jadą do siebie i tam robią syf. Piszę o obu grupach.

Obojętność=szowinizm według Ciebie :lol: Próbujesz się doczepić, ale nie masz o co i robisz z siebie pośmiewisko.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 9 września 2019, 18:23 przez shinya56, łącznie zmieniany 2 razy.

Orator
Reputacja: 739
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: miluu » poniedziałek, 9 września 2019, 18:17

Nie można od nikogo wymagać bohaterstwa, ale zadzwonienie na policję nazywacie poświeceniem się?

Weteran
Reputacja postu: 
6

Demokracja w Polsce

Postautor: Harmony » poniedziałek, 9 września 2019, 18:20

@shinya56 Bo najlepiej się walczy tam, gdzie nie ma z kim i to nie potrzebne :) Dlatego lewica tak bardzo szuka tego szowinizmu, faszyzmu i stwarza wyimaginowanych wrogów czerwono-kolorowej rewolucji :)

Orator
Reputacja postu: 
3

Demokracja w Polsce

Postautor: shinya56 » poniedziałek, 9 września 2019, 18:22

Zresztą tam na miejscu była policja. Ktoś zadzwonił, albo zobaczyli na monitoringu, że coś się dzieje i przyjechały służby. W artykule tak jest napisane. Próbujecie się dowalić o wszystko. Tak dla zasady.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: Harmony » poniedziałek, 9 września 2019, 18:24

@miluu Nikt po prostu pierdołami nie zawraca sobie gitary. Co weekend są takie akcje, że faceci biją się pod barami i co z tego? Za każdym razem dzwonisz na policję ? Przecież to codzienność. No, ale przecież spotkało to najbardziej nadwrażliwą grupę społeczną , którą trzeba traktować jak bogów i nadludzi i nadwyraz się nimi opiekować ...I z tego powodu tragedia się stała, trzeba ogłosić stan wyjątkowy, wywiesić flagę Izraela i przepraszać za to najście na kolanach, bo zdarzył się niewiarygodnie antysemicki incydent, wręcz antysemityzm w Polsce siegnal po tym wydarzeniu 100% (joke)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
4

Demokracja w Polsce

Postautor: akos » poniedziałek, 9 września 2019, 18:31

@Harmony

Była mowa przecież o powiadomieniu policji a nie o rozdzielaniu bijących się.
shinya56 pisze: poniedziałek, 9 września 2019, 18:13Obojętność=szowinizm według Ciebie
Czytaj ze zrozumieniem. Z tego co napisałeś wynika, że nie powiadomienie policji było słuszne, bo bici sami sobie zasłużyli. Czym sobie zasłużyli? Z tego co napisałeś wynika, że samą przynależnością do określonego narodu lub wyznania skoro wrzucasz te kopiuj - wklej o 40 wypędzeniach i odwołujesz się do całego narodu:
shinya56 pisze: poniedziałek, 9 września 2019, 17:11 Wiecznie pokrzywdzony Naród. Ponad 40 razy wypędzani z rożnych krajów europejskich.
Ciekawe za co ? :lol:
Karma wraca. Tysiące Polaków zamordowanych przez Niemców za pomoc Żydom dzisiaj są obrażani jak i cały polski Naród wyzywany od antysemitów przez samych Żydow. Swoim bezczelnym zachowaniem sami doprowadzili do tego , że postronni ludzie są obojętni co do nich.
Fakty są pewnie takie, że postronne osoby mogły nawet nie wiedzieć czy to się biją obcokrajowcy czy Polacy a brak reakcji można wytłumaczyć częstą w takich sytuacjach znieczulicą lub zakładaniem, że ktoś inny powiadomi policję lub zainterweniuje. Nie jest też teraz istotne czy tam się pojawiła policja czy nie, istotna jest Twoja interpretacja. Dorobiłeś sobie do tego narrację konfliktu o podłożu narodowo - religijnym z jednoznaczną interpretacja moralną, gratuluję.

Mam dla Was prostą radę na koniec: nie chcecie być posądzani o antysemityzm i szowinizm narodowy, to na dobry początek po prostu przestańcie być antysemitami i szowinistami.

Dodano po 5 minutach 15 sekundach:
Harmony pisze: poniedziałek, 9 września 2019, 18:20 lewica tak bardzo szuka tego szowinizmu, faszyzmu i stwarza wyimaginowanych wrogów czerwono-kolorowej rewolucji
Jak już wcześniej napisałem, sami podajecie się na tacy, nic nie trzeba szukać, wystarczy przeczytać Wasze wypowiedzi z ostatnich paru stron.
In cryptography we trust

Weteran
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: Harmony » poniedziałek, 9 września 2019, 18:40

akos pisze: poniedziałek, 9 września 2019, 18:31 Była mowa przecież o powiadomieniu policji a nie o rozdzielaniu bijących
Nieistotne. Cokolwiek by się nie zdarzyło, nie ma to w sobie nic z szowinizmu i jego szukanie tutaj jest jak zwykle na siłę . Sam zwróciłeś uwagę że osoby postronne wcale nie musiały znać narodowości tychże osobników.
akos pisze: poniedziałek, 9 września 2019, 18:31przestańcie być antysemitami i szowinistami
Nie jesteśmy. Ja jestem judeorealistą, a nie antysemitą. Do szowinisty też mi sporo brakuje.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
3

Demokracja w Polsce

Postautor: akos » poniedziałek, 9 września 2019, 18:47

Harmony pisze: poniedziałek, 9 września 2019, 18:24Co weekend są takie akcje, że faceci biją się pod barami i co z tego? Za każdym razem dzwonisz na policję ? Przecież to codzienność. No, ale przecież spotkało to najbardziej nadwrażliwą grupę społeczną , którą trzeba traktować jak bogów i nadludzi i nadwyraz się nimi opiekować ...I z tego powodu tragedia się stała, trzeba ogłosić stan wyjątkowy, wywiesić flagę Izraela i przepraszać za to najście na kolanach, bo zdarzył się niewiarygodnie antysemicki incydent, wręcz antysemityzm w Polsce siegnal po tym wydarzeniu 100%
No i kolejny przykład. Ogarnij, że sami się nakręcacie tworząc taką narrację z konfliktem narodowo - religijnym w tle i równając do poziomu idiotów po izraelskiej stronie internetu zamiast ograniczyć się do wyjaśnienia sprawy w gruncie rzeczy błahej.
Harmony pisze: poniedziałek, 9 września 2019, 18:40Cokolwiek by się nie zdarzyło, nie ma to w sobie nic z szowinizmu i jego szukanie tutaj jest jak zwykle na siłę .
Nadal nie kumasz, na siłę to do tego pospolitego wydarzenia została doklejona interpretacja shinya56, szowinistyczna w swoim brzmieniu, i tego już niestety misie pysie nie odkręcicie niezależnie jak byście się tu gimnastykowali :)
Harmony pisze: poniedziałek, 9 września 2019, 18:40Ja jestem judeorealistą, a nie antysemitą. Do szowinisty też mi sporo brakuje.
Jest gorzej, jesteś antysemitą nie zdając sobie z tego sprawy. Robisz np. generalizacje pewnych cech jednostkowych na cały naród co jest podstawowym błędem poznawczym i uznajesz to za realizm. Podobny opór w rozumieniu rzeczywistości wykazałeś podczas dawnej dyskusji o antysemityzmie wśród pseudokibiców.
In cryptography we trust

Orator
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: shinya56 » poniedziałek, 9 września 2019, 19:36

akos pisze: poniedziałek, 9 września 2019, 18:05 przykład szowinizmu czyli "postawę bezkrytyczną wobec własnego narodu przy jednoczesnej wrogości do innych narodów"

Zapomniałeś czy specjalnie nie wspomniałeś co pisałem o Polakach mordujących Żydów podczas wojny. Napisałem, że to była hołota, a nie ludzie. Wczoraj w tym temacie to kilka razy napisałem. Szukaj dalej. Nie udało Ci się.
akos pisze: poniedziałek, 9 września 2019, 18:05@shinya56 sugeruje, że jeśli pozostali obojętni z powodu narodowości bitych, to zachowali się słusznie.

Okazało się, że to Araby na początku byli bici, ale się nie dali i druga strona dostała po głowie :D . Napastnika ma mi być żal ? Przyjechał do do Polski, robi syf i co mam to akceptować ? Prowokowali to maja nauczkę.
akos pisze: poniedziałek, 9 września 2019, 18:36 Z tego co napisałeś wynika, że nie powiadomienie policji było słuszne,

Słuszne to było, że nie wtrącali się w awanturę. Nie przekręcaj moich słów. Policja jest od takich akcji, a nie postronni ludzie. Po drugie tam według artykułu była jednak policja.
akos pisze: poniedziałek, 9 września 2019, 18:36Czytaj ze zrozumieniem. Z tego co napisałeś wynika, że nie powiadomienie policji było słuszne, bo bici sami sobie zasłużyli.

Sam czytaj ze zrozumieniem. Wyszło na to, że Żydzi byli napastnikami. Przeliczyli się chłopaki.
Harmony pisze: poniedziałek, 9 września 2019, 18:20@shinya56 Bo najlepiej się walczy tam, gdzie nie ma z kim i to nie potrzebne Dlatego lewica tak bardzo szuka tego szowinizmu, faszyzmu i stwarza wyimaginowanych wrogów czerwono-kolorowej rewolucji

Dokładnie. Ciekawe czemu nie jadą do Syrii bronić swoich koleżków z LGBT mordowanych przez ISIS ? Odwagi brak ? W Polsce jest policja to można w obstawie pokrzyczeć, tak łatwiej co nie ? Skończy się dofinansowanie tych środowisk LGBT przez pewne grupy to nie będą już potrzebni. "Pożyteczni idioci"
akos pisze: poniedziałek, 9 września 2019, 18:36Mam dla Was prostą radę na koniec: nie chcecie być posądzani o antysemityzm i szowinizm narodowy, to na dobry początek po prostu przestańcie być antysemitami i szowinistami.

Widzisz jaki masz tok myślenia. Ty chcesz mi wmówić, że jestem antysemitą i szowinistą jak ja to tępię na każdym kroku.
Wmawiacie ludziom takie głupoty, a później się dziwcie, że ludzie chcą was dojechać za takie prowokowanie. To jest wasz styl.
akos pisze: poniedziałek, 9 września 2019, 18:47No i kolejny przykład. Ogarnij, że sami się nakręcacie tworząc taką narrację

https://tenpoznan.pl/poznan-wojna-na-na ... ly-wlasne/
Kto tu się nakręca ?

@Harmony

Ostatnio pisałem na tym forum z osobą z innymi poglądami od moich. Rozmowa na poziomie. Nie jakieś dziecinne przekrzykiwanie się. Jednak się da normalnie pogadać. Tylko do tego trzeba poważnych ludzi na poziomie.

Jeden ostatnio się do mnie doczepił, że nie piję alkoholu, a rozmowa była na temat faszyzmu w Polsce :lol:
miluu pisze: niedziela, 8 września 2019, 17:12shinya56 pisze: ↑ niedziela, 8 września 2019, 09:08
Odrzucamy narkotyki, alkohol i inne używki. Stawiamy na sport, dobre odżywianie, rozwój osobisty.
Nawet piweczko nie przejdzie? To nie wróżę jakieś spektakularnej kariery w tej części świata temu Waszemu kółku zainteresowań.

Sam widzisz z kim masz do czynienia. Po co z takim pisać.

Szczerze to szkoda czasu na nich. Jak ktoś jest inteligentny to sam wyciągnie wnioski.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 9 września 2019, 20:20 przez shinya56, łącznie zmieniany 5 razy.

Weteran
Reputacja: 1475
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: nariensi » poniedziałek, 9 września 2019, 20:00

Teraz wypada honorowo przekuć słowa w czyn :D

Weteran
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: Harmony » wtorek, 10 września 2019, 03:07

akos pisze: poniedziałek, 9 września 2019, 18:47No i kolejny przykład. Ogarnij, że sami się nakręcacie tworząc taką narrację z konfliktem narodowo - religijnym w tle i równając do poziomu idiotów po izraelskiej stronie internetu zamiast ograniczyć się do wyjaśnienia sprawy w gruncie rzeczy błahej.
Misiaczku kolorowy, tylko, że to sam napastnik/poszkodowany nakręca ten konflikt, bo tak go zaprogramowała propaganda jego syjonistycznego reżymu.
To jest, 2019 rok, Warszawa-Polska, rzeczywistość się powtarza. Polacy stoją i patrzą, podczas gdy ludzie„ nie z ich ludu ”biją się z powodu żydowskiego wyznania. Dzisiaj jest mój brat bliźniak. Jutro jest twój krewny .

Wyobrażasz sobie analogiczną sytuację, że np. Polacy pobili się z Niemcami w Rosji i po całej sytuacji wyrażają żale na Rosjan niemal zwalając na nich winę, że nie interweniowali i nie wzywali policji ? Absurd i szczyt hipokryzji. A pikanterii dodaje fakt dorabiania do tego jakiś pseudohistorycznych akcentów na zasadzie "podczas wojny hitlerowcy też zabijali żydów, a polacy patrzyli". To już nie szczyt absurdu i hipokryzji, to szczyt skurwysyństwa.

akos pisze: poniedziałek, 9 września 2019, 18:47Nadal nie kumasz, na siłę to do tego pospolitego wydarzenia została doklejona interpretacja shinya56, szowinistyczna w swoim brzmieniu, i tego już niestety misie pysie nie odkręcicie niezależnie jak byście się tu gimnastykowali
Nadal w tym wpisie nie widzę ani ułamka szowinizmu. Rozumiem, że jedyną sytuacją, aby nie zaszło do szowinizmu według Ciebie byłaby bohaterska obrona albo najlepiej nadstawienie policzka przez Polaków ? Przeczytaj kilka razy pierwszy post @shinya56, wierzę, że zrozumiesz kontekst całej wypowiedzi, bez szukania drugiego dna.
akos pisze: poniedziałek, 9 września 2019, 18:47Jest gorzej, jesteś antysemitą nie zdając sobie z tego sprawy. Robisz np. generalizacje pewnych cech jednostkowych na cały naród co jest podstawowym błędem poznawczym i uznajesz to za realizm.
Ostatnio czytałem, że naukowcy udowodnili istnienie pamięci genetycznej. Jeśli jest ona wzmacniana poprzez pewne tradycje, kulture, społeczeństwo oraz środowisko to jest spora szansa, że dana grupa społeczna będzie posiadała liczne wspólne cechy. Na przykład My Polacy mamy niesamowitą zdolność tolerancji w spożywaniu alkoholu. Oczywiście, że nie wszyscy, ale sowita większość. Tak samo jest wśród różnych grup społecznych, etnicznych i tak dalej, że mają w większości podobne cechy. Jak ustawisz się między wrony to musisz krakać jak one. Żydzi mają pewne cechy wspólne, które zachowały się przez wieki, pomimo, że ta grupa nie jest jednolita ani religijnie ani etnicznie (nawet w wikipedii jest to napisane). Możesz być pewien, że wszystkich nie traktuję jedną miarą, ale widząc zachowania polityków ż. i społeczeństwa ż., a także patrząc na ich historię, kulturę itd., mogę śmiało wyodrębnić wspólne cechy większości z nich.

akos pisze: poniedziałek, 9 września 2019, 18:47Podobny opór w rozumieniu rzeczywistości wykazałeś podczas dawnej dyskusji o antysemityzmie wśród pseudokibiców.
Hehehe i to jest zadziwiające jak dwojako na niektóre sprawy można spojrzeć. Jeśli chcesz zrozumieć moje stanowisko w tej sprawie, zajrzyj do wątku lewackiej zarazy, jak miluu tłumaczy redaktorzyne z oko.pressu , wybielając go i mówiąc, że to przecież tylko żarty,a typ chciał zagazować Polską młodzież. To sobie wyobraź, że kibice przeciwnych drużyn to tacy starzy dobrzy znajomi, którzy wyzywają się właśnie dla żartów i zabawy (które rozumieją po swojemu), a Ty wyszukiwałeś tam antysemityzm :) Dla mnie to trochę z igły widły.

Dla zainteresowanych zagadka: co oznacza słowo podjudzić ?

I taka ciekawa książka, po 25 latach staje się bardzo aktualna.

I pamiętajcie

Dodano po 33 minutach 43 sekundach:
shinya56 pisze: poniedziałek, 9 września 2019, 19:36Ostatnio pisałem na tym forum z osobą z innymi poglądami od moich. Rozmowa na poziomie. Nie jakieś dziecinne przekrzykiwanie się. Jednak się da normalnie pogadać. Tylko do tego trzeba poważnych ludzi na poziomie.
Z Akosem idzie porozmawiać, szanuję gościa nie tylko ze względu, że jest wolnorynkowcem. Nawet jeśli nie podzielam z nim poglądów to w sporej mierze jestem w stanie go zrozumieć, choć czasem wydaje mi się, że on mnie nie chce :lol: (I pewnie to samo @akos możesz powiedzieć o mnie :D )
shinya56 pisze: poniedziałek, 9 września 2019, 19:36Szczerze to szkoda czasu na nich. Jak ktoś jest inteligentny to sam wyciągnie wnioski.
Ja tam lubię czasem "pokopać się z koniem" :D A, że jestem judeorealistą i żydożercą, to takie tematy mnie pochłaniają ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1548
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: amneziahaze » wtorek, 10 września 2019, 06:05

Trucizna zabija tak jak toksyczne aktywa.

Zwyczaje lichwiarskie będą upadać. Przetrwa rodzina, prawo i sprawiedliwość.
shinya56 pisze: niedziela, 8 września 2019, 19:56Według Ciebie ludzie pracujący to frajerzy ?
Zależy na kogo się pracuje.

1000euro minimalnej mi styka, a pracodawcy jak tacy biedni i poszkodowani to niech otwierają biznesy tam gdzie jest na to popyt. Rosnąca pensja minimum to zwiększające się ceny produktów i usług i możliwe w końcu uruchomienie QE, wręcz wypadałoby po tym co narobili złodzieje z zachodu. Ci z którymi trzymacie przecież po cichu sztamę od kołyski. Jak dla mnie to może być także szariat. Potraktuję ów wydarzenie w formie wybawienia od upośledzonych umysłowo hipokrytów new age.

Orator
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: shinya56 » wtorek, 10 września 2019, 08:50

miluu pisze: niedziela, 8 września 2019, 15:40Nacjonalizm (z łac. natio, naród)

Narodowiec wyznaje ideę, która stawia naród na pierwszym miejscu.
Nacjonalista wyznaje ideologię indywidualizmu, negację tożsamości: narodowej, religijnej.

Jedno wyklucza drugie. Wynika to z samej definicji. Nacjonalista i Narodowiec są to przeciwieństwa. Tak jak czarny i biały. Łączy ich to, że są kolorami.
To samo liczby parzyste i nieparzyste. Jedynie co ich łączy to, że są liczbami. Jedno z definicji wyklucza drugie.

Nawet rozumie to premier Izraela, Binjamin Netanjahu. On jest nacjonalistą. Jego wyborcy to przede wszystkim Żydowscy Nacjonaliści i ortodoksi. Pierwszy cytat.
Obrazek

Nacjonalizm (z łac. natio, naród). To, że z łaciny to naród to nie znaczy, że Nacjonalista to Narodowiec.
Wnikając bardziej szczegółowo to
1. "Narody, z kolei, powstały w wyniku zjednoczenia ludów na kanwie własnego ustroju społecznego."
2. "Ludy powstały w wyniku zjednoczenia plemion"

Czyli wszystkie dzisiejsze Narody wywodzą się od plemion. Czyli według Waszego sposobu myślenia wychodzi na to, że wszyscy jesteśmy Narodowcami. Taki paradoks.
Sami siebie chcecie zwalczać ? :D

Jak chcecie walczyć z Narodowcami to jedzcie do lasów Amazonii lub Afryki szukać plemion. Możecie zwalczać ich u korzeni. :lol:

Zobaczcie jakie to jest wszystko przewrotne. Wy w Polsce walczycie z Nacjonalistami, gdzie według Was Nacjonaliści to margines w naszym kraju.
W Izraelu Nacjonaliści to główna siła polityczna. Izrael to jest faszystowskie państwo. Według Was nacjonaliści to faszyści. :roll: Rozwalacie system.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1198
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: maxi82 » wtorek, 10 września 2019, 10:04

Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Orator
Reputacja: 739
Reputacja postu: 
-20

Demokracja w Polsce

Postautor: miluu » wtorek, 10 września 2019, 10:15

Harmony pisze: wtorek, 10 września 2019, 03:41Ostatnio czytałem, że naukowcy udowodnili istnienie pamięci genetycznej. Jeśli jest ona wzmacniana poprzez pewne tradycje, kulture, społeczeństwo oraz środowisko to jest spora szansa, że dana grupa społeczna będzie posiadała liczne wspólne cechy. Na przykład My Polacy mamy niesamowitą zdolność tolerancji w spożywaniu alkoholu. Oczywiście, że nie wszyscy, ale sowita większość. Tak samo jest wśród różnych grup społecznych, etnicznych i tak dalej, że mają w większości podobne cechy. Jak ustawisz się między wrony to musisz krakać jak one. Żydzi mają pewne cechy wspólne, które zachowały się przez wieki, pomimo, że ta grupa nie jest jednolita ani religijnie ani etnicznie (nawet w wikipedii jest to napisane). Możesz być pewien, że wszystkich nie traktuję jedną miarą, ale widząc zachowania polityków ż. i społeczeństwa ż., a także patrząc na ich historię, kulturę itd., mogę śmiało wyodrębnić wspólne cechy większości z nich.
Czytałeś niedawno Mein Kampf, czy jak?
Zobacz - ja i (jak mniemam) Ty, urodziliśmy się i wychowali w Polsce. I to jest jedyna rzecz, która nas łączy. Poza rodowodem niewiele nas łączy a już na pewno nie światopogląd, spojrzenie na człowieka, społeczeństwo, relacje, politykę. Jest między nami przepaść. Przeciwne bieguny, zbiory cech się nie łączą. Ludzie dzielą się na mądrych i głupich, współczujących i egoistycznych, uczciwych i nie, chamów i tych trzymających poziom itp itd, a nie na Polaków, Żydów czy Niemców. Tak jest na całym świecie, tam, gdzie nie ma totalitaryzmu, tylko ludzie w swobodny sposób mogą wyrażać swoje zdanie. Zbiorowa odpowiedzialność to podstawowa cecha faszyzmu. Zrównujesz lokalne różnice antropologiczne, np w kwestii tolerancji na alkohol z tym co człowiek ma w głowie? Jesteś pierdolnięty? Gadasz faszystowską propagandą.

Początkujący
Reputacja: 120
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: adiqq » wtorek, 10 września 2019, 11:40

miluu pisze: wtorek, 10 września 2019, 10:15Jesteś pierdolnięty? Gadasz faszystowską propagandą.

Tutaj to jak rozumiem, wspiąłeś się na już na wyżyny, nieosiągalne np. dla mnie ;)

Wróć do „Hyde-Park”