Demokracja w Polsce

Orator
Reputacja: 739
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Demokracja w Polsce

Postautor: miluu » niedziela, 8 września 2019, 15:40

shinya56 pisze: niedziela, 8 września 2019, 15:28Jeżeli Naród jest obiektem mojej miłości to wtedy jestem Narodowcem, a nie Nacjonalistą. Mylisz pojęcia.
Nacjonalizm (z łac. natio, naród) – przekonanie, że dany naród jest najwyższą wartością.
Pomyliłem się po prostu niewybaczalnie. Rzeczywiście nacjonalista z narodowcem ma niewiele wspólnego.

...i jeszcze: "Nacjonalizm jest przekonaniem według którego interes własnego narodu jest nadrzędny wobec interesu jednostki".
Czyli powinieneś się cieszyć, że nie ja czy Ty decydujemy, tylko całe społeczeństwo i z całego serca te wybory większości szanować, nawet jeśli osobiście ich nie podzielasz.
Ostatnio zmieniony niedziela, 8 września 2019, 15:48 przez miluu, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Reputacja: 1475
Reputacja postu: 
2

Demokracja w Polsce

Postautor: nariensi » niedziela, 8 września 2019, 15:47

oj oj @miluu poducz się :lol:
Natio i Naród to dwa różne słowa - nie widzisz, że różnie wyglądają?

Orator
Reputacja: 573
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: shinya56 » niedziela, 8 września 2019, 15:54

@miluu
Tak na szybko.
Narodowiec wyznaje ideę, która stawia naród na pierwszym miejscu.
Nacjonalista wyznaje ideologię indywidualizmu, negację tożsamości: narodowej, religijnej.

Pisałem już o tym, że Nacjonalizm ewoluuje. Nie wstawiaj mi tu formułek z Wikipedii z założeniami sprzed 100 lat. Trzeba iść do przodu. Wy stoicie w miejscu.

Orator
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: miluu » niedziela, 8 września 2019, 15:58

Daj spokój, ale się te definicje szybko zmieniają, jak tu żyć.
Opis słówka "nacjonalizm" wziąłem ze Słownika Języka Polskiego i Encyklopedii PWN, oba wpisy z roku 2019, to kiedy to się zmieniło, wczoraj?
Może byś łaskawie poinformował Polskie Wydawnictwo Naukowe, że podają jakieś farmazony.

Dodano po 1 godzinie 13 minutach 41 sekundach:
shinya56 pisze: niedziela, 8 września 2019, 09:08Odrzucamy narkotyki, alkohol i inne używki. Stawiamy na sport, dobre odżywianie, rozwój osobisty.
Nawet piweczko nie przejdzie? To nie wróżę jakieś spektakularnej kariery w tej części świata temu Waszemu kółku zainteresowań.
Ostatnio zmieniony niedziela, 8 września 2019, 19:17 przez miluu, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2536
Reputacja postu: 
7

Demokracja w Polsce

Postautor: akos » niedziela, 8 września 2019, 17:23

shinya56 pisze: niedziela, 8 września 2019, 15:54Pisałem już o tym, że Nacjonalizm ewoluuje.
Tak, najczęściej w kierunku szowinizmu :] Lepiej już wstawiać "formułki" z wiki gdzie są jakieś dodatkowe źródła niż wyobrażenia ze swojej głowy.
shinya56 pisze: niedziela, 8 września 2019, 14:39Od kilku stron piszę, że tacy są po obu stronach. Jest to margines, który nie będzie tolerowany.
Gdzie "po drugiej stronie" masz faszyzowanie? Tam można zarzucić skręt w stronę socjalizmu gospodarczego czy jakieś głupoty w postaci parytetów i "wyrównywania szans". Mówienie, że np. lgbt coś narzuca w "faszystowski" sposób to skrajne nadużycie, jakoś nie zauważyłem żeby postulowali państwo wyznaniowe z prawnie usankcjonowaną jedyną słuszną wiarą, że związek homo jest jedynym "normalnym" i zarazem pdst. "zdrową" komórką społeczną. Nikt ci nie narzuca bycia gejem czy ateistą itp.

Niestety ten margines jest tolerowany, bo jakoś skrajnie prawa strona się swoich radykałów nie pozbywa.

Mały wycinek z twórczości dumnych narodowych patridiotów, w tym, wyżej wspomnianego:

Mateusz Janusz, twarz lubelskiego ONR, który zachęcał w 2015 roku do udziału w neonazistowskim koncercie w Gostyniu. Udział w nim wzięły zaproszone zespoły, również spoza Polski o bardzo silnym zabarwieniu właśnie nazistowskim. Wspomagał go Jacek Lanuszny z Dumy i Nowoczesności, który był jednocześnie członkiem Rady Politycznej Ruchu Narodowego, z którego ramienia kandydował: w wyborach uzupełniających do Senatu (w pakiecie z Marianem Kowalskim i Krzysztofem Bosakiem) oraz jako jedynka w wyborach samorządowych do sejmiku województwa śląskiego.

W listopadzie 2017 roku media związane z Młodzieżą Wszechpolską wsparły koncert „Ku Niepodległej”. Oczywiście zagrały w nim zespoły słynące ze swoich neonazistowskich poglądów. Co ciekawe, taki koncert odbywał się już po raz siódmy, ale dopiero w tym roku nie patronowało mu stowarzyszenie Marsz Niepodległości. Czy to oznacza, że w poprzednich latach organizatorzy marszu, w tym ONR wspierali również ów koncert? Koncert zespołów, które śpiewają m.in. o tym, że „Ta ziemia nie jest dla ciebie, czarna szumowino, chciwy Żydzie. Jesteście bezużyteczni. Litości nie będzie. Trwa na was sezon” – zespół Mistreat. 27 stycznia w Poznaniu ma się odbyć koncert patriotyczny, zorganizowany przez ONR. Jednym z uczestników ma być zespół Nordica, którego wokalistą jest niejaki Tomasz Kuś, członek Straży Marszu Niepodległości. Zespół ten jest projektem członków zespołu Agressiva 88, który nagrał takie utwory jak: „Dumny nadczłowieku”, „Narodowi Socjaliści”, „Biała Ku**a Czarnucha”.

Za: https://koduj24.pl/polski-narodowiec-to ... jonalista/
shinya56 pisze: niedziela, 8 września 2019, 15:54Narodowiec wyznaje ideę, która stawia naród na pierwszym miejscu.
Na pierwszym miejscu przed czym? Przed jednostką zdaje się, a zatem znajdź różnicę z:

Nacjonalizm jest przekonaniem według którego interes własnego narodu jest nadrzędny wobec interesu jednostki (https://pl.wikipedia.org/wiki/Nacjonalizm)
shinya56 pisze: niedziela, 8 września 2019, 15:54Nacjonalista wyznaje ideologię indywidualizmu, negację tożsamości: narodowej, religijnej.
Że co? Patrz wyżej.
Jak nacjonalizm (nacja - naród, jak wyżej słusznie Ci podpowiedziano) może być negacją tożsamości narodowej?
Zdajesz sobie sprawę, że napisałeś coś w stylu: przekonanie, że naród jest najwyższą wartością jest negacją tożsamości narodowej?
Nie dość, że bełkot to po prostu wewnętrznie sprzeczny. Ta gimnastyka pojęciowa i intelektualna mająca na celu wybielenie ideologii narodowców wymknęła Ci się spod kontroli :lol:
Ostatnio zmieniony niedziela, 8 września 2019, 17:54 przez akos, łącznie zmieniany 1 raz.
In cryptography we trust

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4726
Reputacja postu: 
6

Demokracja w Polsce

Postautor: ergorg » niedziela, 8 września 2019, 17:24

Orator
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: miluu » niedziela, 8 września 2019, 17:43

@ergorg
Przeciętny człowiek, który zarabia 2K i ktoś mu mówi ze za rok będzie za to samo dostawał 3K a za kolejne dwa lata 4K, to wiesz gdzie ma to o czym pisze Mentzen? Tak, właśnie tam. To się musi po prostu przewalić.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2666
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 8 września 2019, 17:45

@ergorg i zapewne nie jeden przedsiębiorca, już po zapowiedzi wcześniejszej podniesienia płacy minimalnej na początku roku i podniesieniu składki ZUS od 01.01.2020 się przygotowuje. Nie chcą Nas w PL żebyśmy płacili podatki. Patriotycznie nie można podchodzić i działać (można oczywiście zostać i płacić stawki z czapy ale mniej PLN zostaje na rozwój własnej firmy), chcąc się rozwijać - będzie zatem na terenie RP działać co raz więcej firm z Łotwy, Litwy, Czech (oczywiście Polskich firm).
Jeszcze śledzę wchodzącą od 01.04.2020 małą spółkę Akcyjną. Może to będzie rozwiązanie.
@miluu tylko że do wspólnego kubełka w RP najwięcej wrzucają przedsiębiorcy.
Tutaj i swobodnie spamuje :) : https://discordapp.com/invite/3y9TNbT
https://primexbt.com?signup=95256 Platforma z dźwignią Crypto - Waluty - Akcje MISTRZOSTWO DT :mrgreen:
https://ftx.com/#a=1276841 Platforma lepsza niż Bitmex, lepsza niż Finex - nowość

Orator
Reputacja postu: 
3

Demokracja w Polsce

Postautor: shinya56 » niedziela, 8 września 2019, 19:35

@ergorg @socjolog2008
Żeby komuś dać to trzeba komuś zabrać. Osoby przedsiębiorcze idą na pierwszy ogień. To jest dopiero początek. Z czasem jeszcze bardziej dokręcą śrubę.

Prowadzi to do pułapki błędnego koła.
"Do bogactwa się dochodzi pracą. A ten rząd robi wszystko, by Polakom po prostu przestało się chcieć lepiej pracować."

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1751
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: domator » niedziela, 8 września 2019, 19:45

shinya56 pisze: niedziela, 8 września 2019, 19:35Do bogactwa się dochodzi pracą
Takie glodne kawalki mozesz opowiadac Niemcom, frajerom co chca pracowac. My Polacy wstalismy z kolan i nie bedziemy jak jakies głupki pracowac. Dostaniemy od naczelnika pensje minimalna, 500+, 13 i 14 emeryture dla babci i bedzie git. Niech pracuja frajerzy na Zachodzie.
Zreszta Niemcy musza nam zaplacic za wojne przeciez. I wtedy to juz bedziemy tyle mieli ze juz w ogole nie bedzie nikt musial pracowac. I naczelnik to zalatwi dla nas bo tak obiecal.
Bo tylko narodowe panstwo moze byc prawdziwie demokratyczne i tylko z kosciolem. Bez kosciola to nihilizm a my nihilizmowi mowimy nie. Szczegolnie jak dostaniemy te minimalna pensje za niepracowanie.
My Polacy jestesmy lepsi niz inni i nam sie bardziej nalezy. I doplaty tez nam sie naleza wieksze a wogole to ta unia do niczego nam nie jest potrzebna bo tam tylko gendery.
BitXpress - najprostszy kantor wymiany kryptowalut.
BitFilar - kryptoemerytura.
bitcoinaverage.pl - średni kurs BTC z giełd w PL

Orator
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: shinya56 » niedziela, 8 września 2019, 19:56

@domator Praca to jest frajerstwo ? Nie zrozumiałem co masz na myśli.

Jeżeli mi zarzucasz, że jestem nastawiony pro PiS to od razu odpowiadam, że nie jestem. Za Konfederacja też specjalnie nie jestem. Takie podejście ja jestem za PiS, ten za PO jest płytkie. Te dwie partie to jakieś wyrocznie ?
domator pisze: niedziela, 8 września 2019, 19:45 Niemcom, frajerom co chca pracowac
domator pisze: niedziela, 8 września 2019, 19:45Niech pracuja frajerzy na Zachodzie.

Według Ciebie ludzie pracujący to frajerzy ?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
2

Demokracja w Polsce

Postautor: domator » niedziela, 8 września 2019, 19:58

@shinya56 Nic ci nie zarzucam. Skorzystalem z Twojej wypowiedzi jako wstepu do mojej. Wybacz. Nic osobistego.
Cala reszta to w 100% ironia. Moja prawdziwe zdanie jest zupelnie odwrotne do tego co napisalem.

Orator
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: shinya56 » niedziela, 8 września 2019, 20:02

@domator
OK.

Dodano po 29 minutach 12 sekundach:
https://www.jpost.com/Diaspora/Antisemi ... saw-601017

"W Warszawie zostali pobici izraelscy studenci.Przez Arabów,pod klubem o 4 rano.W bardzo wielu komentarzach w Izraelu i Polsce próbowano najpierw wrobić w to Polaków,a jak się nie dało,to oskarża się ich o bezczynne stanie z boku. Często przywołując bierność z czasów Zagłady."

Faktycznie pojawiały się takie komentarze. Dzisiaj czytałem o tym wydarzeniu na zagranicznych portalach. Zawsze znajdzie się powód, że Polak to antysemita.

Początkujący
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: wamak » niedziela, 8 września 2019, 20:35

Czy widzicie związek rozdawnictwa z inflacją, czy to tylko przypadek?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: domator » niedziela, 8 września 2019, 22:09

wamak pisze: niedziela, 8 września 2019, 20:35Czy widzicie związek rozdawnictwa z inflacją, czy to tylko przypadek?
Przypadek. Nasz premier powiedział ze to nie ma nic wspolnego a przeciez on nie kłamie.

Początkujący
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: wamak » niedziela, 8 września 2019, 22:17

Czyli nie przypadek. Większa konsumpcja za pożyczone pieniądze, to wzrost cen.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: domator » niedziela, 8 września 2019, 22:23

wamak pisze: niedziela, 8 września 2019, 22:17Czyli nie przypadek. Większa konsumpcja za pożyczone pieniądze, to wzrost cen.
"jest taka prośba o to, aby nas popierać, a nie przeszkadzać..."

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 239
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: hassejo » niedziela, 8 września 2019, 23:11

Nie czytałem poprzednich stron konwersacji.
Napiszę natomiast to co obiło mi się o uszy bez czytania newsów w mediach ;
- słyszałeś że niedługo będzie minimalna pensja na poziomie 4k na rękę? :mrgreen:

Inni mówią o kolejnym przekupstwie jakimiś trzynastkami czy cuś :roll:

Jako osoba JESZCZE prowadząca kilka działalności (żadnej jednoosobowej) uczciwie przyznam, że jeśli do tego czasu nie zamknę tych interesów w Polsce, to plujcie mi w twarz jaki to głupi jestem że pozwalam się tak bardzo okradać.
Inni mogą klaskać, ponieważ na tych klaskających będę łożyć.
Najbardziej klaskać pewnie będzie patologia i budżetówka (w sumie to jedno i to samo).
Kupcie sobie drinka więcej na mój koszt podczas wczasów pod gruszą.

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 2005
Reputacja postu: 
5

Demokracja w Polsce

Postautor: fusywszklanejkuli » poniedziałek, 9 września 2019, 00:47

Jak się objaśnia strategię wyborczą Konfederacji, to mówi się wprost, że to manipulacja emocjami, mająca na celu zwabienie radykalnego elektoratu. Jak się analizuje strategię wyborczą PiS, to traktuje się obietnice serio i marnuje kilka akapitów na wyliczenia co by było, gdyby, wylewa rzekę łez nad rewolucją socjalistyczną i wyraża wielkie zatroskanie losem Ojczyzny i Polaków. Tu dyskretnie ziewnąłem - wszak ta niemal rytualna krytyka jest także elementem kampanii wyborczej i upewnia wolnorynkowców, że kto jak kto, ale skonfederowany KORWiN rynek przed socjalizmem obroni, że hej - i pojawiło się nawet trochę współczucia dla marginalnych partyjek: wygląda na to, że PiS ma w dalszym ciągu najlepsze kiełbasy, a Konfederacja co najwyżej przepieprzoną, nadgniłą zwyczajną dla koneserów niesmaku. Co kto lubi.

Orator
Reputacja postu: 
9

Demokracja w Polsce

Postautor: shinya56 » poniedziałek, 9 września 2019, 08:02

Na tym wiecu wyborczym PiS mówiono o tym jak rozwiązać te problemy dla Polski ?
1.Demografia
2.Gospodarka wodna
3.Energetyka
4.Służba zdrowia
5.Ubezpieczenia społeczne
6.Depresja wśród Polaków. Jeden z najwyższych odsetek samobójstw występuje w Polsce.

Czy tylko naobiecywali 500+, emerytura+, minimalna krajowa+ ?

Wróć do „Hyde-Park”