Demokracja w Polsce

Orator
Reputacja: 2495
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Demokracja w Polsce

Postautor: BitBoy » środa, 24 lipca 2019, 07:54

Weteran
Reputacja: 1411
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: nariensi » środa, 24 lipca 2019, 09:14

Prawdziwi mężczyźni z tych obrońców Białegostoku, imponująca postawa, ojcowie z dziećmi bez wahania wkraczają na linię frontu - aż okrzyk cześć i chwała bohaterom sam wyrywa się z piersi . a w oku łza się kręci ze wzruszenia.

@Bitels ja nie mówię, że się komuś krzywda stała, ja się zachwycam bohaterską i męską gotowością do walki i nie czytałam/oglądałam żadnych medialnych doniesień, ale link od BitBoy'a to lektura obowiązkowa :)
Ostatnio zmieniony środa, 24 lipca 2019, 09:27 przez nariensi, łącznie zmieniany 1 raz.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 3223
Reputacja postu: 
5

Demokracja w Polsce

Postautor: Bit-els » środa, 24 lipca 2019, 09:18

dla równowagi bzdur linkowanych wyżej:

Trudno powiedzieć, ile osób zgromadził sam „Marsz”. Niby „równościowcy” byli tego dnia w głównej roli, ale niewiele o nich wiadomo, są to wręcz „szare eminencje”. Artykuły prasowe o wydarzeniu okraszone są zdjęciami albo policji, albo kontrmanifestantów, jeden nawet był zilustrowany… zdewastowaną cmentarną macewą z Francji, ale artykułów ze zdjęciem „równościowców” jest tyle, co kot napłakał. Z tego co oszacowałem- było ich około 600 (w tym 500 kobiet), z czego 100 to dziennikarze lewackich mediów, a kolejne 250 to objazdowa trupa i zawodowi aktywiści, przywiezieni z innych miast (głównie z Warszawy). Policjantów było grubo ponad tysiąc, a kontr-demonstrantów- kilka tysięcy (z czego kilkudziesięciu angażowało się „fizycznie”). Pomimo tego, co mówią media- straty są praktycznie żadne: nikt nie został ranny, nic nie wiadomo też o szkodach materialnych. Media wprawdzie huczą o latających cegłach, szeroko zakrojonym mordobiciu i gęsto wyścielonym trupie, ale konkretów brak (nie licząc mnóstwa fejk-niusów). Do wczoraj hojnie prezentowano dwa „dowody” na przemoc- zakrwawioną kobietę (patrz foto niżej, niby, że „tęczowa”, która oberwała od „faszystów”, ale potem okazało się, że była z „faszystowskiej” kontry i dostała od policji, więc zdjęcie błyskawicznie przestano publikować) oraz filmik ze „skopania”.

https://monitorpostepu.pl/analiza-lipco ... legostoku/

Dodano po 20 minutach 22 sekundach:
@nariensi właśnie autor bloga nienaeiść to zwykły muł, który myśli, że myśli, a gada jak lewacki mainstream go nakręci

Weteran
Reputacja: 1411
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: nariensi » środa, 24 lipca 2019, 10:01

@Bitels, a mnie się wydaje, że jego "nienawiść" jest dość niezależna i ponadczasowa.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1123
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: maxi82 » środa, 24 lipca 2019, 22:56

I bardziej na serio - niezawodny Pan Stanisław

Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Początkujący
Reputacja: 92
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: iwory » piątek, 26 lipca 2019, 02:12

nariensi pisze: środa, 24 lipca 2019, 09:14 Prawdziwi mężczyźni z tych obrońców Białegostoku, imponująca postawa, ojcowie z dziećmi bez wahania wkraczają na linię frontu - aż okrzyk cześć i chwała bohaterom sam wyrywa się z piersi . a w oku łza się kręci ze wzruszenia.

@Bitels ja nie mówię, że się komuś krzywda stała, ja się zachwycam bohaterską i męską gotowością do walki i nie czytałam/oglądałam żadnych medialnych doniesień, ale link od BitBoy'a to lektura obowiązkowa :)
miałem taki sen: koleżanka nariensi zrzucała gejów z 8 piętra z kolegami muzułmanami.. :shock:
-mam prawo do moich snów i żądam delegalizacji ZNP !
oraz komunistów ,faszystów i wszelkich innych popapranców! :evil:
czuwaj!

Wygadany
Reputacja: 421
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: shinya56 » piątek, 26 lipca 2019, 19:54

Dwa tygodnie temu w Kielcach odbył się marsz równości ( ok. 1000 uczestników). Wczoraj środowiska lewicowe/ LGBT zorganizowali na rynku w Kielcach następne widowisko ( ok. 50 uczestników ). 950 osób to cyrk objazdowy. Co tydzień w innym mieście. Tak wygląda propaganda LGBT. Tyle w temacie.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: maxi82 » wtorek, 30 lipca 2019, 09:05

prof. Marek Chodakiewicz zawitał nad Wisłę :D

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3684
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: anagamidev » wtorek, 30 lipca 2019, 14:16

BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 1k$ soon! & LISK 3kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
:arrow: ANALIZA - osobny wątek

Początkujący
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: kuba9449 » środa, 31 lipca 2019, 09:07

Przez kaczyńskiego? :mrgreen: Komuś się chyba tabletki pomyliły

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
13

Demokracja w Polsce

Postautor: maxi82 » czwartek, 1 sierpnia 2019, 08:50

Dziś 1 sierpnia, 75 rocznica Powstania Warszawskiego.
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3684
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: anagamidev » piątek, 2 sierpnia 2019, 13:29

BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 1k$ soon! & LISK 3kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
:arrow: ANALIZA - osobny wątek

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 226
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: hassejo » piątek, 2 sierpnia 2019, 15:09

Mam dużo szacunku dla Polski. Wiem, że Polacy mnie lubią a ja lubię ich. Wkrótce wybieram się do Polski. Oni budują dla USA instalację wojskową, za którą zapłacą w 100%
Moja odpowiedź :
Spoiler:
Obrazek

Weteran
Reputacja: 942
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: The Real McCoin » piątek, 2 sierpnia 2019, 17:35

maxi82 pisze: czwartek, 1 sierpnia 2019, 08:50Powstania Warszawskiego
Było warto?

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: maxi82 » piątek, 2 sierpnia 2019, 18:26

The Real McCoin pisze: piątek, 2 sierpnia 2019, 17:35Było warto?

Ehhh :( cóż mogę powiedzieć - Chwała Bohaterom-hańba prowokatorom.
Spoiler:
Nie zapominajmy że jest i trochę inne podejście do tematu
Spoiler:

Wygadany
Reputacja postu: 
5

Demokracja w Polsce

Postautor: shinya56 » piątek, 2 sierpnia 2019, 21:18

The Real McCoin pisze: piątek, 2 sierpnia 2019, 17:35Było warto?

KL Warschau - Na terenie Warszawy Niemcy tworzyli obóz koncentracyjny dla Polaków. Eksterminacja polskiego Narodu. Walczyli do końca o wolność. Mieli czekać na śmierć ?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2564
Reputacja postu: 
13

Demokracja w Polsce

Postautor: vjankuv » sobota, 3 sierpnia 2019, 01:00

shinya56 pisze: piątek, 2 sierpnia 2019, 21:18Mieli czekać na śmierć ?

https://polskatimes.pl/prof-zbigniew-pe ... ar/3523515

Z tego co pamiętam, Powstanie Warszawskie nie było takie białe jak teraz większość sądzi.

Dodano po 6 minutach 46 sekundach:
maxi82 pisze: piątek, 2 sierpnia 2019, 18:26cóż mogę powiedzieć - Chwała Bohaterom-hańba prowokatorom

Tak było pięknie z Powstaniem?
Takie było dobre, idealnie zorganizowane?

Chwała bohaterom, jasne. Łatwo nam krytykować pisząc o tym wiele lat później, na wolnym forum, w wolnym kraju i łatwo nam mówić, że było warto by powstańcy dali się zabijać.
Jednakże, czy powstanie Warszawskie, to samo dobro, nawet historycy nie są zgodni i sami uczestniczy powstania, a Ty potrafisz okryć hańbą kogokolwiek kto zadaa pytanie, czy było warto?

No było? Czy nie było?
Na jakiej podstawie śmiesz tak twierdzić, że było? Kto dał Ci prawo do wyceny życia powstańców, że było warto?
Zastanów się...

Dodano po 11 minutach 20 sekundach:
https://opinie.wp.pl/boguslaw-woloszans ... 246692481a

Dodano po 5 minutach :
A gdzie w pańskiej hierarchii ważnych wydarzeń w historii Polski lokuje się Powstanie Warszawskie?
Wśród największych tragedii. Powstanie Warszawskie to wielka katastrofa narodowa, która doprowadziła do śmierci 200 tys. ludzi. Również inteligencji, w czym widzę największą stratę. Warstwy ludzi wykształconych zabrakło później, po wojnie, kiedy trzeba było odbudowywać kraj z gruzów. A pamiętajmy, że wojna zabrała planowo wyniszczaną inteligencję również m.in. z Krakowa i Lwowa - innych ważnych ośrodków życia umysłowego sprzed II wojny światowej. Więc, jeśli chodzi o Powstanie Warszawskie, to nie dość, że zniknęło miasto, to wraz z nim cała grupa, która stanowi lokomotywę rozwoju każdego społeczeństwa. Nie wspomnę już o AK, która po upadku powstania w zasadzie przestała istnieć jako zwarta siła, zdolna do przeciwstawienia się Sowietom. Dla mnie decyzja o wywołaniu Powstania Warszawskiego to najbardziej katastrofalny krok w polskiej historii.
Nie zapominaj o tym.
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect." - Mark Twain

Weteran
Reputacja: 942
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: The Real McCoin » sobota, 3 sierpnia 2019, 08:22

W rezultacie w momencie wybuchu powstania liczba faktycznie uzbrojonych powstańców wahała się między 1500 a 3500 (na ok. 36 500 zmobilizowanych). Oznacza to, że na 25 powstańców przystępujących do walki tylko jeden był uzbrojony[g][76]. Ze względu na dotkliwe braki w uzbrojeniu pułkownik „Monter” polecił, aby żołnierzy AK, dla których zabrakło broni palnej uzbrajać w siekiery, kilofy, łomy, a następnie przydzielać do grup szturmowych jako siły pomocnicze[77]. Jerzy Braun, członek RJN, twierdził, że na jego uwagę, iż żołnierze AK nie mają wystarczającej ilości broni, aby rozpocząć powstanie, delegat Jankowski miał odpowiedzieć „to sobie zdobędą”[78].

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
2

Demokracja w Polsce

Postautor: maxi82 » sobota, 3 sierpnia 2019, 08:56

vjankuv pisze: sobota, 3 sierpnia 2019, 01:23Ty potrafisz okryć hańbą kogokolwiek kto zadaa pytanie, czy było warto?

Spokojnie, nie nerwowo ;) Źle zrozumiałeś moją odpowiedź. O co mnie się rozchodzi masz w pierwszym spojlerze od 1min,43s. W skrócie, mam podobne zdanie co i Ty.

Pozwolę sobie powtórnie wkleić bez spoilera.

Wygadany
Reputacja postu: 
28

Demokracja w Polsce

Postautor: shinya56 » sobota, 3 sierpnia 2019, 09:11

vjankuv pisze: sobota, 3 sierpnia 2019, 01:23Z tego co pamiętam, Powstanie Warszawskie nie było takie białe jak teraz większość sądzi.

Powstanie przedstawiane w dzisiejszych czasach jako zryw Narodu polskiego to delikatnie mówiąc "ściema". Mieliśmy agentów w polskim rządzie na uchodźstwie m.in. gen. T. Komorowski "Bór", którzy działali na szkodę Polski, m.in przez wydanie rozkazu do rozpoczęcia Powstania. W archiwach są oryginalne listy, które przesłał Churchill, Roosevelt do Stalina. Z tych listów właśnie wynika jaki mieli stosunek do Polaków prezydent Wielkiej Brytanii i Ameryki. W skrócie pomóżcie Polakom, ale tak nie do końca. Stalin wtedy odpierał ofensywę niemiecką i czekał jak rozwinie się front na północy. Powstanie wybuchło za szybko i na tym zależało naszym sojusznikom.

II WW to była rozgrywka m.in po to, żeby Polska, która się odradzała, nie mogła powstać z kolan. To było zagrożenie paradoksalnie nie dla Niemiec i Ruskich, ale naszych sojuszników Wielkiej Brytanii i Francji. Jakby Polska odbudowała się, to takie Niemcy i Związek Sowiecki musiałyby się liczyć z Polską i same dążyły by do zawarcia sojuszu z Polską. Do tego zmierzał Hitler w latach 1936-1938. Józef Back agent był sterowany przez Wielką Brytanie i wszystko robił, żeby wybrać za sojusznika ich, a nie Niemcy. Hitler zorganizował w Berlinie ceremonię (symboliczną) pogrzebu j. Piłsudskiego. Zdjęcia są łatwo dostępne w Internecie.

Nie wiem czy wiecie, ale Hitler był sponsorowany przez banki angielskie i amerykańskie. Do kogo należą te instytucje to wiadomo. II Wojna Światowa najgorzej skończyła się dla ruskich i Polaków pod względem strat w ludziach. My straciliśmy mniej ludzi, ale wybito nam co najcenniejsze elitę. Według zasady "Lepiej wymordować 1% inteligencji, niż 99 % hołoty. Hołotą łatwiej rządzić ". W Powstaniu straciliśmy inteligencję i AK. Po wojnie odebrano nam Lwów. Centrum polskiej inteligencji. Tak zwani "sojusznicy" dobrze wiedzieli, żeby dać nam zachodnie ziemie od Kresów. Konsekwencje ciągną się do dzisiaj.

Zobaczcie na obecną scenę polityczną w Polsce. Nie przypomina Wam to czegoś co było w przeszłości ? PO jest pro niemieckie, PiS pro amerykański (żydowski). Mamy agentów w "polskim rządzie". Jak to się skończyło dla Polaków 75 lat temu ? Żeby nie było powtórki. Prawda jest taka, że Polska najgorzej wyszła na poleganiu na sojusznikach, a nie na teoretycznych wrogach.

Bazy amerykańskie wojskowe w Polsce. Z czego się cieszyć ? Z tego, że jak będzie wojna USA - Rosja to odbędzie się u Nas w Polsce i na Litwie, Łotwie, Estonii, Rumuni tam gdzie są systemy obronne Amerykanów. Nasi sojusznicy tak mówili w czasie II Wojny Światowej "Polacy będą walczyć do ostatniej krwi, my będziemy walczyć do ostatniego Polaka"

Ten to już nawet nie próbuje udawać, jak lubi Polskę :lol:

Wróć do „Hyde-Park”