Demokracja w Polsce

Weteran
Reputacja: 735
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Demokracja w Polsce

Postautor: KryptoBanita » piątek, 10 maja 2019, 21:39

wyciąłem - nie będę się więcej wcinał do dyskusji, bo się za bardzo denerwuję...
Ostatnio zmieniony sobota, 11 maja 2019, 05:49 przez KryptoBanita, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1513
Reputacja postu: 
2

Demokracja w Polsce

Postautor: domator » sobota, 11 maja 2019, 11:25

.
Przypominam o dzisiejszej premierze (14:30). To wazny film.
Nawet taki prawacki oszołom jak Terlikowski tak uwaza: https://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/a ... owski.html
BitXpress - najprostszy kantor wymiany kryptowalut.
BitFilar - kryptoemerytura.
bitcoinaverage.pl - średni kurs BTC z giełd w PL

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 982
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: maxi82 » sobota, 11 maja 2019, 14:10

#stop447

Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Reputacja: 5742
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 13 maja 2019, 08:42

@maxi82 wczoraj w TVN dr hab. Paweł Śpiewak (tytułowany profesorem) wspominając o tej demonstracji określił Konfederację jako "grupa neofaszystów".
Od 25:15:
https://faktypofaktach.tvn24.pl/o-pedof ... 35036.html

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 982
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: maxi82 » poniedziałek, 13 maja 2019, 08:52

Aaa niech sobie plują ;)

Coś tam jednak ten marsz dał.
"Nie będzie wizyty delegacji izraelskiej. MSZ odpowiada na doniesienia medialne: Strona polska podjęła decyzję o jej odwołaniu" - https://wpolityce.pl/polityka/446296-pi ... -delegacji

Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 13 maja 2019, 08:55

Swoją drogą, a propos jeszcze pedofilii w KK, to trochę smutne że w obecnej kampanii wyborczej gra się dziećmi. Bo to nie jest żaden atak na kościół, czy obrona dzieci, tylko zwykła gra wyborcza.

Popatrzmy na scenariusz: grać dziećmi zaczął PiS robiąc larum wokół LGBT i zaleceń co do edukacji seksualnej (wykorzystał przy tym wcześniejsze, nagłe zainteresowanie Koalicji tematyką LGBT, które miało osłabić oddziaływanie Biedronia).
Na kontrę nie trzeba było długo czekać: po latach ignorowania tematu i zamiatania pod dywan, nagle opozycyjne media i politycy biją na alarm w temacie pedofilii w KK. Cios bardzo celny, bo Kaczyński sam się kilka dni wcześniej podłożył mówiąc, że "kto uderza w kościół, uderza a Polskę". Zagranie Koalicji było podwójnie dobre, bo uderzając w PiS zabiera jednocześnie amunicję Biedroniowi.
Biedroń nie bardzo ma ich jak przebić, PiS próbuje na szybko coś wymyślić, podnieść kary za pedofilię do absurdalnego poziomu (wyższego niż za brutalne morderstwo), ale to niewiele da.
Punkt dla PO.

Przy okazji obie strony gadając w kółko o pedofilii i tęczy przykrywają inne sprawy: ustawę 447, problemy Unii, bezsens samych wyborów do PE, który tak naprawdę o niczym nie decyduje i ma tylko dwie funkcje: służy jako listek figowy dla antydemokratycznych władz Unii i jako nagroda finansowa dla wiernych partyjnych emerytów ze wszystkich partii.

A po kampanii sprawę pedofilii się wyciszy, stosunki z KK naprawi i "będzie jak było". Choć może nie da się znów zapędzić wszystkich demonów do klatki i choć trochę ukróci się bezkarność pedofilów w sutannach i jednocześnie zmniejszy wpływy KK w Polsce.
Tyle dobrego będzie z tej smutnej pseudokampanii.

PS. Pisząc o graniu dziećmi, zapomniałem wspomnieć o strajku nauczycieli, który oczywiście nie był wydarzeniem zupełnie niezależnym od polityki.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1513
Reputacja postu: 
3

Demokracja w Polsce

Postautor: domator » poniedziałek, 13 maja 2019, 09:54

ekonokomik pisze: poniedziałek, 13 maja 2019, 08:55Bo to nie jest żaden atak na kościół, czy obrona dzieci, tylko zwykła gra wyborcza.
Nie do konca sie zgodze. Film Sekielskiego byl zapowiadany od dawna. Czy termin premiery zostal dobrany pod wybory? Tak, tak sadze. Czy Sekielski & Co mogli przewidziec akcje z LGBT czy wypowiedz JK. Nie, nie mogli.
Wiec postrzeganie tego jako rezyserowanej sekwencji zdazen czy planowanej wymiany ciosow jest wg mnie nadinterpretacja.
ekonokomik pisze: poniedziałek, 13 maja 2019, 08:55A po kampanii sprawę pedofilii się wyciszy, stosunki z KK naprawi i "będzie jak było".
Jesli wygra PIS to zapewne tak. W przeciwnym przypadku mam nadzieje ze nie - za duzo sie wylalo ostatnio.....
BitXpress - najprostszy kantor wymiany kryptowalut.
BitFilar - kryptoemerytura.
bitcoinaverage.pl - średni kurs BTC z giełd w PL

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 344
Reputacja postu: 
12

Demokracja w Polsce

Postautor: baggins » poniedziałek, 13 maja 2019, 10:49

pozwolę sobie tu poniżej zacytować wpis z profilu razprozaka na fb:

To nieprawda, że wszyscy muzułmanie to terroryści!!!

Więc z kim trzeba walczyć?

Z terroryzmem wśród muzułmanów! A pozostałym muzułmanom wysyłać gesty solidarności i przyjaźni! <3 STOP ISLAMOFOBII!!!!!!! Mowa nienawiści NIE PRZEJDZIE!

To nieprawda, że wszyscy homoseksualiści to pedofile!!!

Z pedofilią wśród homoseksualistów! A pozostałym homoseksualistom wysyłać gesty solidarności i przyjaźni! <3 STOP HOMOFOBII!!!!!! Mowa nienawiści NIE PRZEJDZIE!

To nieprawda, że wszyscy Żydzi w Polsce to komuniści!

Z komunizmem wśród Żydów! A pozostałym Żydom wysyłać gesty solidarności i przyjaźni! <3 STOP ANTYSEMITYZMOWI!!!! Mowa nienawiści NIE PRZEJDZIE!

To nieprawda, że wszyscy, większość albo chociaż duży procent księży to pedofile...?

No i...?

Z kim trzeba walczyć?

Z KOŚCIOŁEM.
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2028
Reputacja postu: 
2

Demokracja w Polsce

Postautor: akos » poniedziałek, 13 maja 2019, 17:31

@baggins

Błyskotliwe...
Powiedz mi jak grubym betonem otoczoną masz łepetynę, że jeszcze nie zajarzyłeś, że kościół jest winny z uwagi na instytucjonalne zaangażowanie w sprawy tuszowania pedofilii? Co Cię skłania do obrony tego bagna? Lektura uzupełniająca:

- film Sekielskiego, chyba, że podobnie jak Głódź nie oglądasz byle czego
- Spotlight (oba te filmy to tylko przykłady, szambo wybiło w wielu miejscach, Irlandia, Australia, obie Ameryki, właściwie wszędzie gdzie kk się wygodnie umościł i dostał zbyt dużą władzę, przywileje i kredyt zaufania od społeczeństwa)
- Crimen_sollicitationis (niby oficjalnie już dokument nieaktualny, ale praktyka pokazuje co innego)

Instrukcja Crimen Sollicitationis stała się głośna wskutek afery wokół przestępstw seksualnych w Kościele katolickim, a ściślej wobec licznych oskarżeń duchownych o pedofilię[5]. Dokument ów został ogłoszony przez media koronnym dowodem w oskarżeniu Kościoła katolickiego o zbudowanie z premedytacją systemu ukrywania przestępstwa pedofilii wśród księży. Niezgodnie z faktyczną treścią dokumentu ogłoszono ją instrukcją narzucającą milczenie ofiarom i świadkom pedofilii pod karą ekskomuniki. Metodą ukrywania miało być przenoszenie księży do innych parafii, oraz niewspółmierność kar w stosunku do uczynionego zła.

Coś się zmieniło w Polsce czy praktyka nadal jest zgodna z powyższym akapitem? Jeśli nie, to z kim należy walczyć, może z ofiarami?

@ekonokomik

Jaki by nie był termin premiery tego filmu to zawsze ktoś by "dowodził", że to sprawa polityczna, bo wybory, bo prowokacja, bo odwrócenie uwagi itp. To tylko sofistyka. Zaraz ktoś będzie "dowodził", że to Sekielski jest zły bo "gra dziećmi" a nie księża przestępcy. Znów "atak na kościół", biedny, skromny i sponiewierany przez PO... Ciężko mi czytać takie argumenty, nawet nie ma tu z czym polemizować na poważnie.

Najbardziej upolitycznił wydarzenie sam PiS, który jak napisałem w sąsiednim wątku nadstawia policzek za kościół, przecież nikt ich do tego nie zmusza.
In cryptography we trust

Weteran
Reputacja: 1757
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: Harmony » poniedziałek, 13 maja 2019, 17:47

Żydzi na delegacje przyjeżdżają żeby nas oskubać z mamony, a główny problem omawiany everywhere to pedofilia w kościele.

Tak się właśnie mami ludzi.

Zamiast zajmować się poważnymi sprawami dotyczącymi KAŻDEGO Z NAS, zajmujecie się pierdołami niedotyczącymi bezpośrednio żadnego z nas.

Pozdrawiam. Miejcie się na baczności i pilnujcie swoich portfeli, bo te kur*y celowo kłamią dla pieniędzy.
The truth will set You free

Weteran
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 13 maja 2019, 18:06

akos pisze: poniedziałek, 13 maja 2019, 17:31Jaki by nie był termin premiery tego filmu to zawsze ktoś by "dowodził", że to sprawa polityczna, bo wybory, bo prowokacja, bo odwrócenie uwagi itp. To tylko sofistyka. Zaraz ktoś będzie "dowodził", że to Sekielski jest zły bo "gra dziećmi" a nie księża przestępcy. Znów "atak na kościół", biedny, skromny i sponiewierany przez PO... Ciężko mi czytać takie argumenty, nawet nie ma tu z czym polemizować na poważnie.

Najbardziej upolitycznił wydarzenie sam PiS, który jak napisałem w sąsiednim wątku nadstawia policzek za kościół, przecież nikt ich do tego nie zmusza.

Ale jedno nie przeczy drugiemu. Zapewniam Cię, jestem ostatnią osobą chętną do obrony KK i cieszę się, że się tym zajęto niezależnie od powodu i kontekstu. Po prostu nie ufam politykom, którzy zajmują się jakąś sprawą nagle, fanatycznie i tuż przed wyborami. Każe mi się to zastanawiać, czy po wyborach wszystko nie będzie po staremu. Choć oczywiście oficjalnie zostanie ogłoszony sukces.
Pamiętasz walkę PO z dopalaczami? Nakręcono media, zamknięto sklepy ewidentnie z naruszeniem obowiązującego prawa, wprowadzano na chybcika ustawy i odtrąbiono wielki sukces. Kilka lat później ilość zatruć dopalaczami była o kilkaset procent (!) wyższa niż przed tą "wygraną walką".

No i trudno mi się pogodzić z faktem, że ta, było nie było, bardzo ważna sprawa, będzie głównym tematem w czasie wyborów do PE przyćmiewając wszystko inne.
Zawsze zadaję sobie w takiej sytuacji pytanie: jeśli wszyscy patrzą tam gdzie wskazują reflektory, to czego w tym czasie mamy nie widzieć? Może jestem podejrzliwy z natury 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: baggins » poniedziałek, 13 maja 2019, 18:09

akos pisze: poniedziałek, 13 maja 2019, 17:31instytucjonalne zaangażowanie w sprawy tuszowania pedofili
fajny masz spis lektur uzasadniajacy powyższe - filmy i nieaktualne dokumenty sprzed wieku (szkoda że do "Młot na czarownice" nie sięgnąłeś)
to że istnieje potęzne lobby homosi w KK które tuszuje wystepki swoich ziomków zgoda.... ale nie KK jako instytucja

poza tym sam się skompromitowałeś cytatem który wkleiłeś, którego najwyraźniej nie przeczytałeś, albo przeczytałeś bez zrozumienia (typowe dla lewactwa), a który dokładnie obala Twoje tezy :lol:
akos pisze: poniedziałek, 13 maja 2019, 17:31Niezgodnie z faktyczną treścią dokumentu ogłoszono ją instrukcją narzucającą milczenie ofiarom i świadkom pedofilii pod karą ekskomuniki
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Weteran
Reputacja: 1318
Reputacja postu: 
6

Demokracja w Polsce

Postautor: nariensi » poniedziałek, 13 maja 2019, 19:16

@baggins
Czyli uważasz, że dokument nie dowodzi instytucjonalnego tuszowania? A nie kompromitujesz przypadkiem siebie chcąc skompromitować akosa? ;)
Z tegoż dokumentu:
W procesie przed sądem kanonicznym:
"Wszyscy oni, obwiniony oraz inne osoby powołane do procesu, muszą składać przysięgę zachowania tajemnicy, a w przypadku jej złamania podlegają automatycznej ekskomunice, której zdjęcie zarezerwowane jest wyłącznie dla osoby papieża. Przysięga zachowania tajemnicy składają także obwiniający i świadkowie, nie podlegają jednak automatycznej ekskomunice, chyba że ostrzeże się ich przed taką karą w trakcie zeznań. Przysięga zachowania tajemnicy dotyczy wyłącznie wiedzy nabytej podczas procesu, czyli nie tej którą posiadają obwiniający i świadkowie niezależnie od procesu."

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: baggins » poniedziałek, 13 maja 2019, 19:21

@nariensi ludzie kochani.... przecież to jest opis postępowania w trakcie procesu, kiedy jeszcze nie jest stwierdzone czy przestępstwo w ogóle miało miejsce, a nie po stwierdzeniu winy jak tu się imputuje... no kamannn... ze zrozumieniem czytać proszę
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: akos » poniedziałek, 13 maja 2019, 19:24

@baggins

To są filmy dokumentalne i jak napisałem tylko przykłady pierwsze z brzegu. Mógłbyś znaleźć więcej podobnych materiałów o ile zechciałbyś opuścić swoja kościelną bańkę, w której to "lobby homosi" jest złe, ale kościół cacy nawet gdyby okazało się, że to faktycznie to lobby rządzi kościołem (https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/fr ... je/5j6qk6j).
baggins pisze: poniedziałek, 13 maja 2019, 18:09poza tym sam się skompromitowałeś cytatem który wkleiłeś, którego najwyraźniej nie przeczytałeś, albo przeczytałeś bez zrozumienia
Serio? A zauważyłeś, że dwukrotnie odniosłem się do praktyki postępowania kościoła? Całość dokumentu i postępowania sprowadza się do przedkładania prawa kanonicznego nad prawo świeckie, w szczególności stosowania klauzul poufności i tajności co razem ma trzy kluczowe własności:
- nie jest kompatybilne z prawem świeckim
- sprzyja ukrywaniu przestępstw
- było, (w praktyce jest?) procedurą stosowaną w całym kościele i zatwierdzoną odgórnie a nie wśród "lobby homosi"

Podstawowe zarzuty mediów były więc słuszne nawet jeśli straszenie ekskomuniką, przekupowanie i zastraszanie świadków bezpośrednio z CS nie wynikały. Treści natomiast można było się jedynie domyślać, ponieważ była tajna. W praktyce tak właśnie robiono np. w Bostonie, którego hierarcha zamieszany w proceder znalazł bezpieczne schronienie w Watykanie.

Nie skupiaj się na jednym zdaniu z tego cytatu a zapoznaj z całością wpisu i odnieś tę wiedzę do przypadków faktycznych, na początek do tych z filmów dokumentalnych a jest tego więcej, te dokumenty to tylko wierzchołek sterty gnoju. Nie bez powodu zestawiłem te rzeczy razem.

Dodano po 1 minucie 59 sekundach:
baggins pisze: poniedziałek, 13 maja 2019, 19:21przecież to jest opis postępowania w trakcie procesu, kiedy jeszcze nie jest stwierdzone czy przestępstwo w ogóle miało miejsce, a nie po stwierdzeniu winy jak tu się imputuje... no kamannn... ze zrozumieniem czytać proszę
Zrozum sam przede wszystkim, że w normalnej sytuacji takimi rzeczami zajmuje się policja i prokuratura gdy jest podejrzenie popełnienia przestępstwa. Nauczyciela pedofila też nie sądzi najpierw "kongregacja nauczycieli" tylko od razu leci sprawa na policję.
In cryptography we trust

Weteran
Reputacja: 1318
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: nariensi » poniedziałek, 13 maja 2019, 19:29

baggins pisze: poniedziałek, 13 maja 2019, 19:21a nie po stwierdzeniu winy
A po stwierdzeniu winy już nie było, cytuję:
„pieczołowitego przechowywania w tajnym archiwum kurii do użytku wewnętrznego” oraz zakaz publikacji
:?:
Serio pytam.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: akos » poniedziałek, 13 maja 2019, 19:32

ekonokomik pisze: poniedziałek, 13 maja 2019, 18:06Ale jedno nie przeczy drugiemu.
Oczywiście, ale mam wrażenie, np. sądząc chociażby po ilości wyświetleń filmu Sekielskiego, że tym razem sprawa jest grubsza niż cokadencyjne przepychanki partyjne, tzn., że to polityka jest w cieniu walki o laicyzację i normalność a nie odwrotnie.
In cryptography we trust

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: baggins » poniedziałek, 13 maja 2019, 19:46

to jeszcze jeden ciekawy cytat z fb:
Czy pedofile w KK byli chronieni bo byli księżmi czy dlatego, że byli TW - to dość kluczowe pytanie. O tym w filmie cisza. A milczenie w tej sprawie wskazuje, jakie było pierwotne źródło inspiracji twórczej - teczki Departamentu IV SB. Jak widać red. Sekielski miał pełną wiedzę na temat uwikłania we współpracę z SB księży przedstawionych w filmie "Tylko nie mów nikomu". Ukrył znane sobie o tym fakty z pełną świadomością, pomimo, że posiada ponadprzeciętną wiedzę o działalności SB.

Syf straszny czy to ze względy na pedofilie czy TW... natomiast wnioski i kolejne fakty mogą okazać się bardzo interesujące
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Orator
Reputacja: 1800
Reputacja postu: 
4

Demokracja w Polsce

Postautor: BitBoy » poniedziałek, 13 maja 2019, 22:12

baggins pisze: poniedziałek, 13 maja 2019, 19:46Czy pedofile w KK byli chronieni bo byli księżmi czy dlatego, że byli TW

Pedofile chronieni przez KK w Bostonie i Filadelfii też byli TW ? Ci z Irlandii też? W Australii też TW ? W Hiszpanii to też TW? Czy jakiekolwiek patologie w KK są z winy KK? Bo jak czytam to zawsze są to jacyś masono-pedało-reptiliano-lewako-agenci, którzy przenikneli w jego szeregi by zajść do rangi biskupa i rozwalić tą szlachetną instytucję od środka. Donację Konstantyna pewnie też sfałszowało UB. JP2 też był agentem? Podwójnym czy potrójnym? A jak już odsiejecie wszystkich pedałów i agentów to kto zostanie? Jezus? A może pracował dla KGB? Przecież to żyd był... więc kto wie...
Sekielski nakręcił film o tym że Ziemia jest okrągła. Zbierzmy więc pieniądze by Braun nakręcił dla równowagi film o tym że jest płaska. Wszak taki paszkwil nie może pozostać bez odpowiedzi. Jak go obejrzymy wszystko wróci do "normy" i zmyślony świat znowu odnajdzie równowagę.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: baggins » poniedziałek, 13 maja 2019, 22:32

@BitBoy przeczytaj ten wpis... może coś zrozumiesz o co chodzi
https://www.facebook.com/razproza/posts ... __tn__=K-R
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Wróć do „Hyde-Park”