Demokracja w Polsce

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2028
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Demokracja w Polsce

Postautor: akos » poniedziałek, 6 maja 2019, 16:56

@KryptoBanita

Gaśnice, piwa, cukrownie... Nie za bardzo wiem od czego zacząć, bo nie nadążam za Twoim strumieniem świadomości :D
Może od tego... "Polandesz" to Twój ojkofobiczny stan umysłu. Dopóki w nim tkwisz dopóty żadne racjonalne argumenty do Ciebie nie trafią.
Poza tym nie chce mi się powtarzać na temat narodowości kapitału, interwencjonizmu, otwartego rynku, sytuacji startowej Polski w transformacji gospodarki w '89 itd. O cukrowniach też była tu mowa, przeszukaj wątek, nie wiem ile można to wałkować... Czy cukier to jest nasz jakiś symbol narodowy? Jedz mniej słodyczy, to będziesz zdrowszy fizycznie, i psychicznie przy okazji również mając gdzieś ile cukru produkujemy i jaka jest struktura własności cukrowni 8-)
In cryptography we trust

Weteran
Reputacja: 735
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: KryptoBanita » poniedziałek, 6 maja 2019, 17:47

akos pisze: poniedziałek, 6 maja 2019, 16:56Jedz mniej słodyczy, to będziesz zdrowszy fizycznie, i psychicznie przy okazji również mając gdzieś ile cukru produkujemy i jaka jest struktura własności cukrowni
Teraz już wiem dlaczego zaorali Przeworsk :mrgreen:
Abym był zdrowszy :shock:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: akos » poniedziałek, 6 maja 2019, 19:57

Myślę, że powód był bardziej prozaiczny i mniej szlachetny, czyli nierentowność.
In cryptography we trust

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3061
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: anagamidev » wtorek, 7 maja 2019, 10:27

Swoją drogą ładnie on pojechał mimo wszystko po Tusku jak po burej suce na końcu :D

### edited: 2019-05-07 10:50 ###
Ostatnio zmieniony wtorek, 7 maja 2019, 10:51 przez anagamidev, łącznie zmieniany 2 razy.
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 1k$ soon! & LISK 3kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
:arrow: ANALIZA - osobny wątek

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 982
Reputacja postu: 
2

Demokracja w Polsce

Postautor: maxi82 » wtorek, 7 maja 2019, 10:40

O “Liberte!” słów kilka, skąd komu "nogi wyrastają", gdzie podłączone są rurki ssące kasę itd..

Polecam również komentarze pod art.

"Liberte!, Industrial, KFK i pastor Naumann czyli bezbożnicy i Mitteleuropa." - http://pink-panther.szkolanawigatorow.p ... tteleuropa

Pozwolę sobie zacytować komentarz:

Spoiler:
"pink-panther @Nieobyty 5 maja 2019 20:52
5 maja 2019 23:37

Nie można wykluczyć, że chodziło o przejęcie elektoratu "Wiosny" i "przejechanie prętem po klatce".Ale też spotkałam się z opinią, że to "król Europy" czy raczej "opcja niemiecka" chciała skorzystać błyskawicznie na tym, że się zrobiła nieco ciężka atmosfera w związku z aferą z 447 a PiS zachowywał się mało jednoznacznie. Więc szybko zorganizowano "wjazd krola Europy na białym koniu do UW" ale dalej im się wszystko posypało, bo nadgorliwy Jażdżewski, który z domu wyniósł prawdopodobnie silny antyklerykalizm, nie wyczuł zupełnie, gdzie są "dopuszczalne granice wypowiedzi" w obliczu realnego stanu sondaży.

Może zresztą było to zamierzone jako "razwiedka bajom" na "skolonizowanym-ale-nie-do-końca- terytorium-Polin" nniemieckich zarządców IV Rzeszy Europejskiej.

Sądząc po silnych reakcjach obu stron , może test wypadł pozytywnie dla polskich katolickich wyborców, bowiem Jażdżewki jest krytykowany przez "zarządców lewej strony sceny politycznej" a z drugiej podobno PiS zaczął się silnie deklarować w sprawie 447 czyli uznał, że bezpośredni atak opcji niemieckiej ma związek z brakiem twardego stanowiska rządu w tej kwestii.

I jedni i drudzy musieli poskromić trochę swoją samowolę a wyborca katolicki "odbił" parę milimetrów na linii frontu.

Muszę powiedzieć, że organizacja jurgieltu przez Prusaków i Katarzynę za czasów Ciołka budzi szacunek: prostota systemu a jakie efekty. Ale wtedy żyła polska elita, która decydowała za Naród. Teraz elit nie ma a prosty lud jest niejednolity w poglądach, zmienny w uczuciach i wie, że dla wszystkich - futrowania nie starczy, więc nie ma powodu aby oddawać walkowerem swoje interesy, kiedy nie wiadomo, co tak naprawdę przeciwnik może. Bo może - nic nie moze i tylko dlatego te jego nędzne psy jurgieltnicze tak ujadają. Poza tym lud prosty pamięta ze szkół, czym się skończyło zdradzanie Ojczyzny również dla samych zdradzających. A Historia nauczycielką życia jest.

PS. Rzeczywiście to towarzystwo takie jakieś szczurowate z wyglądu jest. Zupełnie jak czarne charaktery w starych filmach:)))

PS.2 Wewnętrzne konflikty w Kościele odbywają się na tylu poziomach jednocześnie, że już tego nie ogarniam. Mam nadzieję, że episkopat niemiecki sam się przestraszył tego, co zapowiedział. Jeśli niemiecki kościół katolicki zrobi schizmę, to niedługo nie będzie żadnego niemieckiego katolickiego kościoła. Jaka tradycja stoi za kardynałem Marxem a w drugą stronę: dokąd on chce zaprowadzić niemiecki kościół katolicki? A nie prościej pozwolic mu umrzeć śmiercią naturalną, która jest właśnie w toku z powodu demografii??

W Polsce episkopat może terroryzować księży ale internautów nie da rady. Jeśli ostentacyjnie dawano wolną rękę tzw. księdzu Sowie aby się poniewierał w TVN u byłego redaktora naczelnego Playboya, to akurat była "koncepcja episkopatu". Ale internauci dali wyraz zupełnie innym odczuciom i ksiądz Sowa zaczął zanikać tak dokladnie, że zrobił się niemal przezroczysty, A co on ma do powiedzenia młodym maturzystom czy emigrantom przymusowym z Podlasia? Że jak się jest cwanym spryciulem, to się można ustawić sympatycznie w życiu? Ludzie, którzy nie są księżmi też stają przed takimi wyborami i dla bardzo wielu z nich postawa księdza Sowy nie jest czymś, co chcieliby naśladować. Ale iluś zgorszy się tak skutecznie, że przestanie nawet pozorować związki z Kościołem.
W Polsce KK jeszcze żyje , choć może w wielkich miastach tego nie widać. Problemem jest następne pokolenie. Instytucje takie jak szkoła a nawet w pewnych regionach katecheta czy ksiądz - nie gwarantuje wychowania katolika. Więc rodzice katoliccy aby doczekać się katolickiego wnuka, muszą sami we własnym zakresie wychować na katolika własne dziecko. Jak za zaborów.A wychowuje się przykładem a nie gadaniem.

Trudno mi ocenić jaki jest stopień zidiocenia samych katolickich rodziców, bowiem fala oddziaływania filmu "Kler" czy afer sztucznie napędzanych jak "sprawa księdza Jankowskiego" musi "odpłynąć" i ludzie muszą się skonfrontować z tym, co sobą reprezentują "postępowi nauczyciele", którzy należeli do atakujących KK a którzy właśnie niedawno pokazali, co sobą reprezentują.

W tych sprawach przejawiam ostrożny optymizm. Jest wojna, więc stanowiska będą się polaryzować. Antyklerykałów jest znacznie mniej ale są bardzo, bardzo głośni. Pytanie, co zrobi "środek". "
Odnośnie wypowiedzi J. Bartosiaka

Ciekawa analiza:

Marek Budzisz "Drugie dno rozmowy telefonicznej Trump – Putin." - http://marekbudzisz.szkolanawigatorow.p ... rump-putin
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1513
Reputacja postu: 
2

Demokracja w Polsce

Postautor: domator » wtorek, 7 maja 2019, 11:39

@ekonokomik
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... tecza.html
Rozumiem ze jak nie bede bronil wielce przemyslanej decyzji Brudzinskiego o zatrzymaniu tej pani to jestem ojkofobem? Czy moze jednak to nasze wladze maja poprzestawiane w glowie?
BitXpress - najprostszy kantor wymiany kryptowalut.
BitFilar - kryptoemerytura.
bitcoinaverage.pl - średni kurs BTC z giełd w PL

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
2

Demokracja w Polsce

Postautor: akos » wtorek, 7 maja 2019, 18:27

@domator

Oczywiście, że jesteś ojkofobem, eko przecież wyraźnie napisał, że w relacji kościół - państwo za czasów PiS zaszły jedynie zmiany kosmetyczne ;)

Cóż, o ile z palenia książek przez kilku kapłanów czy z bicia słomianej kukły przez paru idiotów można się jakoś było tłumaczyć, że to pojedyncze wygłupy a nie oficjalna linia, to nadgorliwość Bredzińskiego w kościelnym lizusostwie i duchowej oraz prawnej walce z tęczową aureolą już niestety nie będzie taka łatwa do obrony. Rzecz jest podwójnie głupia, bo nie dość, że ściga się kogoś za czyn trudny do udowodnienia ("obrażanie uczuć religijnych"), to jeszcze w sytuacji gdy rzekomą profanacją jest użycie symboliki, którą kościół sam wykorzystuje :shock:

Ciekawe czy tych z obrazka poniżej dzielny minister też będzie ścigał? Trzeba być konsekwentnym i nieugiętym przecież.

Obrazek
In cryptography we trust

Początkujący
Reputacja: 184
Reputacja postu: 
5

Demokracja w Polsce

Postautor: iwor » wtorek, 7 maja 2019, 22:18

chłopcy przypominam ,że maturę teraz macie ..
do nauki!! :mrgreen:

Dodano po 3 godzinach 10 minutach 15 sekundach:
anagamidev pisze: sobota, 4 maja 2019, 23:25
iwor pisze: sobota, 4 maja 2019, 23:00Jak wyzwolić się z tych stereotypów, które towarzyszą nam niemal od urodzenia, wzmacniane literaturą, historią, powszechnymi resentymentami? Co pozostanie z polskości, gdy odejmiemy od niej cały ten wzniosło-ponuro-śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych urojeń?
Polskość to nienormalność – takie skojarzenie nasuwa mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu.
Polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze, wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnej ochoty dźwigać ....
Piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski – tej ziemi konkretnej, przegranej, brudnej i biednej. I dlatego tak często nas ogłupia, zaślepia, prowadzi w krainę mitu. Sama jest mitem !
Bardzo mądre słowa, ja się podpisuję pod tym tekstem rękami i nogami, dziękuję @iwor że to wkleiłeś :D Ja uważam właśnie, że każdy kraj jest mitem i sztucznym tworem :D
spoczywaj kolego w pokoju.. :roll:
jesteś żyjącym trupem ..
a tak w ogóle zwalniam was w obowiązku bycia Polakiem.. :twisted:
przecież możecie wyjechać do pięknych krajów : Egipt ,Yemen ,Syria,Somalia , Sudan,Liberia, Maroko,Mozambik,RPA,Irak,Pakistan albo nawet Wyspy Samoa..
jedzcie i rozmnażajcie się ,powodzenia .. :mrgreen:
ps.
i weżcie też Michnika ,żeby pogromów żydowskich tam nie było .. :shock:

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: maxi82 » środa, 8 maja 2019, 08:35

akos pisze: wtorek, 7 maja 2019, 18:27Ciekawe czy tych z obrazka poniżej dzielny minister też będzie ścigał? Trzeba być konsekwentnym i nieugiętym przecież.

Brzydko się bawisz. Manipulacja level hard.

Do poczytania " Tęcza LGBT nie ma nic wspólnego z tęczą biblijnego Przymierza. Wręcz przeciwnie." - https://www.salon24.pl/u/jedrzejewski/9 ... Fp3MZotPQA

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: domator » środa, 8 maja 2019, 08:46

@maxi82 A skad wiesz jaka tecze miala na mysli pani zatrzymana przez Brudzinskiego? Moze ona jest przeciwnikiem LGBT i chciala ludziom przypomniec o ich obowiazkach wg starego testamentu?
BTW:
"Jedynym trwałym wyjątkiem była cywilizacja żydowska, a tysiąc lat później - cywilizacja chrześcijańska. Poza Żydami żadna z cywilizacji archaicznych nigdy nie zabroniła homoseksualizmu jako takiego."
To czemu sie tak - prawaki - trzymacie tej zasady, jednoczesnie walczac z wszystkim co chocby lezalo obok Izraela/Zyda? Nie pojmuje.

Weteran
Reputacja: 5749
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: ekonokomik » środa, 8 maja 2019, 08:47

domator pisze: wtorek, 7 maja 2019, 11:39Rozumiem ze jak nie bede bronil wielce przemyslanej decyzji Brudzinskiego o zatrzymaniu tej pani to jestem ojkofobem? Czy moze jednak to nasze wladze maja poprzestawiane w glowie?

A co to ma wspólnego z ojkofobią? Wg mnie chyba niewiele. BTW. Pokaż mi proszę źródła wskazujące, że decyzję o zatrzymaniu wydał Brudziński.
Mało śledziłem tę sprawę.
akos pisze: wtorek, 7 maja 2019, 18:27Oczywiście, że jesteś ojkofobem, eko przecież wyraźnie napisał, że w relacji kościół - państwo za czasów PiS zaszły jedynie zmiany kosmetyczne

I podtrzymuję. Tzn nie o ojkofobii ale o kosmetycznych zmianach. W Polsce każda władza (zaczynając od PRL) obchodzi się z KK jak z jajkiem. Ruchy są o parę procent w jedną czy w drugą stronę, a robicie z tego wielkie halo. Do poważniejszego wygięcia wskazówki trzeba by u władzy Brauna albo Biedronia, a na to się nie zanosi.

I wciąż uważam, że żyjąc w wolnym, demokratycznym kraju "w d... Wam się poprzewracało" i nie wiecie jak źle może być :twisted: Co to jest prawdziwy zamordyzm, dyktatura czy państwo wyznaniowe.
Czy ta pani od tęczy dostała wyrok 10 lat ciężkich robót? Była torturowana lub publicznie karana?

Przyjrzyjcie się Saudom, Afganistanowi czy kilku innym krajom jakie tam wydają wyroki w podobnych sprawach "obrazy uczuć religijnych". Jeśli to jest koniec skali, to różnica między pis a po jest pomijalna.
akos pisze: wtorek, 7 maja 2019, 18:27ściga się kogoś za czyn trudny do udowodnienia ("obrażanie uczuć religijnych"),

E tam, trudne. Wystarczy powołać biegłego, najlepiej jakiegoś profesora po KULu. I masz udowodnione czarno na białym ;)

Dodano po 1 minucie 25 sekundach:
domator pisze: środa, 8 maja 2019, 08:46"Jedynym trwałym wyjątkiem była cywilizacja żydowska, a tysiąc lat później - cywilizacja chrześcijańska. Poza Żydami żadna z cywilizacji archaicznych nigdy nie zabroniła homoseksualizmu jako takiego."

Nie wiem z czego ten cytat, ale chyba zapomniano o Islamie?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
2

Demokracja w Polsce

Postautor: domator » środa, 8 maja 2019, 08:51

ekonokomik pisze: środa, 8 maja 2019, 08:47Pokaż mi proszę źródła wskazujące, że decyzję o zatrzymaniu wydał Brudziński.
Decyzje jak decyzje - zainteresowal sie sprawa i spowodowal ze zatrzymali.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... zanej.html
"Sprawę nagłośniła Kaja Godek - działaczka ruchu pro-life oraz kandydatka Konfederacji do Parlamentu Europejskiego. Sprawą szybko zainteresował się szef MSWiA Joachim Brudziński. "
""Jak się dowiedziałem, w Płocku dokonano profanacji, świętego od wieków, dla wszystkich pokoleń Polaków, wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej" - napisał na Twitterze minister spraw wewnętrznych i administracji, zapewniając, że policja szybko zajmie się tą sprawą."
Widzisz jaki troskliwy? Zapewnil ze policja sie szybko zajmie sprawa.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: maxi82 » środa, 8 maja 2019, 08:55

domator pisze: środa, 8 maja 2019, 08:46A skad wiesz jaka tecze miala na mysli pani zatrzymana przez Brudzinskiego? Moze ona jest przeciwnikiem LGBT i chciala ludziom przypomniec o ich obowiazkach wg starego testamentu?

Ahahaa :)
Chyba nie specjalnie.

"Prowokacja w warszawskiej katedrze. Feministka z KOD zaatakowała proboszcza" - https://nczas.com/2019/03/04/prowokacja ... roboszcza/

"W niedzielę w katedrze warszawsko-praskiej doszło do ataku słownego grupy osób na księdza proboszcza Bogusława Kowalskiego. Brała w nim udział Elżbieta Podleśna, znana aktywistka KOD, występująca przeciwko rządowi i popierająca ruchy feministyczne."

Wygadany
Reputacja: 560
Reputacja postu: 
8

Demokracja w Polsce

Postautor: miluu » środa, 8 maja 2019, 10:32

Pragnę przypomnieć wszystkim katolikom, że sens pierwszego przykazania o treści "Nie będziesz miał cudzych Bogów przede mną" jest m.in. taki, żeby nie wolno otaczać czcią rzeczy, symboli, relikwi, bożków (czyli figurek przedstawiających Boga) itd. bo Bóg nie mieszka w przedmiotach. Przedmioty to przedmioty i nic więcej.
W biblii jest to wielokrotnie opisane wprost jako zakaz:

np:
„Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył” (Wyj 20,4-5).

kolejne:
„Nie zwracajcie się do bożków. Nie czyńcie sobie bogów z lanego metalu.” (Kp 19,4).

i jeszcze to:
Pilnie się wystrzegajcie … abyście nie postąpili niegodziwie i nie uczynili sobie rzeźby przedstawiającej podobiznę mężczyzny lub kobiety, podobiznę jakiegokolwiek zwierzęcia, które jest na ziemi, podobiznę jakiegokolwiek ptaka, latającego pod niebem, podobiznę czegokolwiek, co pełza po ziemi, podobiznę ryby, która jest w wodach – pod ziemią. Gdy podniesiesz oczy ku niebu i ujrzysz słońce, księżyc i gwiazdy, i wszystkie zastępy niebios, obyś nie pozwolił się zwieść, nie oddawał im pokłonu i nie służył, bo Pan, Bóg twój, przydzielił je wszystkim narodom pod niebem.” (Pwt 4, 15-19).

Nie da się więc "obrazić" Boga, czy wiernego czyniąc cokolwiek z jakimikolwiek przedmiotami. Przedmioty kultu są w chrześcijaństwie zabronione. Przedmioty to tylko przedmioty i proszę szanownych katolików trzymać się przykazów waszego Boga.
Ostatnio zmieniony środa, 8 maja 2019, 11:30 przez miluu, łącznie zmieniany 1 raz.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: maxi82 » środa, 8 maja 2019, 11:29

miluu pisze: środa, 8 maja 2019, 10:32Nie da się więc "obrazić" Boga, czy wiernego czyniąc cokolwiek z jakimikolwiek przedmiotam

I tak i nie ;)

Pewnie temu art 196 KK jest tak "cwanie" napisany ;)
"Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Znowu do poczytania - https://www.pch24.pl/dlaczego-czcimy-sw ... 716,i.html

Wygadany
Reputacja postu: 
3

Demokracja w Polsce

Postautor: miluu » środa, 8 maja 2019, 12:09

@maxi82

Ty mi nie dawaj do poczytania tłumaczeń dlaczego instytucjonalny kościół tak "zinterpretował" biblię, wbrew jej treści, aby była dostosowana do pogańskiej natury ludzi, którzy przez tysiąclecia czcili przedmioty, bo to są truizmy. Nie mniej jednak jest to tylko sprytna sztuczka, żeby łatwiej było motłochem rządzić.
Trafnie takie działania podsumował Kościuszko w korespondencji z Adamem Jerzym Czartoryskim:
"Księża zawsze wykorzystają ciemnotę i przesądy ludu, posłużą się religią – w co nie możecie wątpić – jako maską, by przykryć swą hipokryzję i niegodziwość swych przedsięwzięć. Lecz w końcu cóż z tego wynika? Lud nie wierzy więcej w nic, jak na przykład we Francji, gdzie chłopi nie mając obyczajów ani religii, są bardzo ciemni, przebiegli i występni."
Swoją drogą kolejny do zweryfikowania przez IPN - Tadeusz Kościuszko - wróg Polski.

Weteran
Reputacja: 735
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: KryptoBanita » środa, 8 maja 2019, 12:25

"Teraz pieniądze te zostaną przekazane na Indywidualne Konta Emerytalne każdego z nas. I stąd konieczność dokonania wyboru. Będziemy mogli zdecydować, czy przekazać je do ZUS, czy na IKE"

ŁAŁ :shock:
Za moje 10k PLN nawet kurwę pozwolą mi wybrać :roll:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
2

Demokracja w Polsce

Postautor: akos » środa, 8 maja 2019, 12:44

maxi82 pisze: środa, 8 maja 2019, 08:35Tęcza LGBT nie ma nic wspólnego z tęczą biblijnego Przymierza. Wręcz przeciwnie.
Ciekawe, bo biblia chyba nic nie mówi o liczbie kolorów:

Łuk mój kładę na obłoki, aby był znakiem przymierza między Mną a ziemią. 14 A gdy rozciągnę obłoki nad ziemią i gdy ukaże się ten łuk na obłokach, 15 wtedy wspomnę na moje przymierze, które zawarłem z wami i z wszelką istotą żywą, z każdym człowiekiem; i nie będzie już nigdy wód potopu na zniszczenie żadnego jestestwa. 16 Gdy zatem będzie ten łuk na obłokach, patrząc na niego, wspomnę na przymierze wieczne między mną a wszelką istotą żyjącą w każdym ciele, które jest na ziemi». (http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=9)

No i ile widzisz kolorów na zdjęciu z tvTrwam?

Końcowe wnioski tego dziwnego artykułu są nie mniej interesujące:

Poza Żydami żadna z cywilizacji archaicznych nigdy nie zabroniła homoseksualizmu jako takiego

Hasła, które propagują COFNIĘCIE się do form seksualności z czasów odległych o tysiące lat - prymitywnych i przez ludzkość już dawno odrzuconych.

Czyli ludzkość to wyznawcy chrześcijaństwa i judaizmu, reszta to zwierzęta, sympatycznie :] Poza tym coś słabo poszło to odrzucenie w praktyce: https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/fr ... je/5j6qk6j
ekonokomik pisze: środa, 8 maja 2019, 08:49I podtrzymuję. Tzn nie o ojkofobii ale o kosmetycznych zmianach. W Polsce każda władza (zaczynając od PRL) obchodzi się z KK jak z jajkiem. Ruchy są o parę procent w jedną czy w drugą stronę, a robicie z tego wielkie halo.
Nie widzę sensu dyskusji opartej na Twoim subiektywnym i niezdefiniowanym pojęciu "kosmetycznych zmian" oraz używania skali procentowej w odniesieniu do zjawisk, których nie mierzy się procentowo. Wolę mówić o faktach np. takich jak:

- powiązanie PiS z kościołem, w szczególności z radiem Maryja, wspólny elektorat
- utożsamienie istoty polskości z katolicyzmem przez szefa partii
- wjazd na chatę o 6 przez policję z powodu "obrażania uczuć"

Te i wiele innych faktów wskazują na zmiany i chyba dość istotne skoro dla wielu wyborców to widoczne nastawienie do kościoła jest jednym z czynników ze względu na który głosują na dane ugrupowanie. I to nie jest żadne "halo" tylko chłodna obserwacja.
Nie widzę też sensu w argumencie, że zmiany są "kosmetyczne", bo jeszcze nie jesteśmy kato-kalifatem i nie ma rozstrzelań za "obrazę uczuć" a co najwyżej poniżenie przez policję. To, że jeszcze nie osiągnęliśmy skrajności nie neguje faktu, że zaszły zauważalne zmiany w relacji państwo - kościół.
Ostatnio zmieniony środa, 8 maja 2019, 13:43 przez akos, łącznie zmieniany 1 raz.
In cryptography we trust

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: domator » środa, 8 maja 2019, 13:17

Nawet czesc katolikow (intelektualistow katolickich - KIK , wiez, znak) ma dosc zawlaszczania wszystkiego przez PIS i nie widzi problemu w teczy i Maryjce. Brawo.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... oxNewsImg2

Wygadany
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: miluu » środa, 8 maja 2019, 13:29

@domator
Głowa KK też nie widzi problemu w tęczy. Problem widzi tylko obyczajowy i intelektualny zaścianek, mający obsesję na punkcie genitaliów i tego co kto z nimi robi. Tęcza to tęcza i tyle.

Obrazek

Wróć do „Hyde-Park”