Demokracja w Polsce

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1499
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Demokracja w Polsce

Postautor: domator » niedziela, 3 lutego 2019, 19:19

ekonokomik pisze: niedziela, 3 lutego 2019, 19:08pozyskiwać na lewo środki
budowac wieze, negocjowac kontrakty z deweloperami bez umocowania prawnego....
BitXpress - najprostszy kantor wymiany kryptowalut.
BitFilar - kryptoemerytura.
bitcoinaverage.pl - średni kurs BTC z giełd w PL

Weteran
Reputacja: 5637
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: ekonokomik » niedziela, 3 lutego 2019, 19:26

Wczoraj pisałem, że Rosja konsekwentnie, od lat przygotowuje się do wojny.

USA też:
https://www.defence24.pl/nowa-strategia ... zej-wojnie

"Dlatego nowa strategia US Army wybiega zdecydowanie do przodu i zakłada całkowitą odbudowę potencjału do ok. 2028 roku tak by jak w przeszłości (po wojnie w Wietnamie) zachować zdolność do zwycięskiej walki przeciwko każdemu przeciwnikowi, na dowolnym obszarze, w konflikcie o każdej możliwej skali intensywności. "

Długi tekst, jeszcze nie zdążyłem sięgnąć do innych źródeł, ale najważniejsze jest, że USA dostrzegają potrzebę zmiany "konfiguracji" swojej armii z angażowania się w kilka jednoczesnych, lokalnych konfliktów ze słabszym przeciwnikiem, na zdolność do walki w pełnowymiarowym konflikcie.

Krótko mówiąc: mija czas sparringów i poszturchiwań w na prowincjach, czas przygotować się do III w.s.

Weteran
Reputacja: 719
Reputacja postu: 
2

Demokracja w Polsce

Postautor: KryptoBanita » niedziela, 3 lutego 2019, 19:29

ekonokomik pisze: niedziela, 3 lutego 2019, 19:26całkowitą odbudowę potencjału do ok. 2028
A złom sprzedadzą przyjaciołom :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1967
Reputacja postu: 
2

Demokracja w Polsce

Postautor: akos » niedziela, 3 lutego 2019, 22:10

ekonokomik pisze: niedziela, 3 lutego 2019, 19:08Mylisz się.
Być może, dlatego, że jak pisałem moja definicja pojęcia "skutecznego polityka" jest inna niż Twoja oraz skuteczność partii nie jest dla mnie równoznaczna z celami partii, w szczególności dla mnie prawdziwe jest twierdzenie, że:

dla każdych dwóch polityków X i Y utrzymujących się u władzy przez czas T: X jest skuteczniejszy od Y jeśli X w mniejszym stopniu łamie prawo

Kaczyński w mojej opinii dokonał konstytucyjnego zamachu stanu, oprócz tego wychodzi na jaw coraz więcej faktów z których wynika, że jest partyjno-mafijnym bossem mającym bank państwowy na telefon itd. Dlatego jest w tym moim rankingu skuteczności na bardzo odległym miejscu, powiedziałbym wręcz, że jest przeciw skuteczny. No ale to tylko definicja pojęcia, można mieć inną. Dla Ciebie JK jest skuteczny a propaganda tvp "uczciwa", więc się nie dogadamy.
Ostatnio zmieniony niedziela, 3 lutego 2019, 23:13 przez akos, łącznie zmieniany 1 raz.
In cryptography we trust

Admin
Awatar użytkownika
Reputacja: 2095
Reputacja postu: 
2

Demokracja w Polsce

Postautor: Bitmar » niedziela, 3 lutego 2019, 22:23

@akos Kaczyński nie jest prezydentem, nie jest premierem a rządzi Polską (zaryzykuje stwierdzenie: rządami autorytarnymi) i będzie rządził jeszcze długie lata. Więc jak nie jest skuteczny jak jest? ;) O to ekonomikowi chodziło, a wszystko inne jest czepianiem się słówek.

Weteran
Reputacja: 719
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: KryptoBanita » niedziela, 3 lutego 2019, 22:48

Bitmar pisze: niedziela, 3 lutego 2019, 22:23a rządzi Polską
ta sekretarka u której przesiaduje andrzejek :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: akos » niedziela, 3 lutego 2019, 23:23

Bitmar pisze: niedziela, 3 lutego 2019, 22:23Więc jak nie jest skuteczny jak jest? O to ekonomikowi chodziło, a wszystko inne jest czepianiem się słówek.
Zwróć jeszcze raz uwagę na to pogrubione ;) Nie wymyślamy znaczenia pojęć / słówek języka potocznego, ponieważ to znaczenie uciera się w długotrwałej praktyce językowej. W mojej intuicji po prostu konteksty w jakich pojawia się określenie "skuteczny polityk" odnoszą się nie tylko do długości utrzymania się u władzy, ale też stylu w jakim to zostało osiągnięte. To co pogrubiłem odrobinę uściśla te intuicje aczkolwiek nie wyczerpuje wszystkich składników pojęcia skutecznej polityki a jedynie te kluczowe dla naszego sporu / czepiania się o słówka ;).

Mogę się oczywiście mylić i Wasza intuicja jest bliższa prawdy i np. w szczególności najskuteczniejsi byliby dyktatorzy, którzy zabetonowali się na stołku na kilka dekad i dożywotnio, nawet jeśli posłużyli się w tym celu machiną terroru i powiedzmy Kim Ir Sen byłby skuteczniejszy od Jerzego Waszyngtona.
Wydaje mi się jednak, że potoczne intuicje są bliższe temu żeby za skuteczniejszego uważać JW itd. Możecie wykazać mi błąd analizując konteksty użycia terminu "skuteczny polityk" lub "effective politician", google to ułatwia :) Przyznam rację jeśli w większości przypadków użycia zdecydowanie podkreślony jest w danym kontekście aspekt utrzymania się u władzy a pominięty lub zbagatelizowany czynnik praworządności czy efektywności w budowaniu mocnego państwa zadowolonych obywateli.

Wracając jeszcze na chwilę do "skutecznego Jarka" jak by ta zasada, którą wyraziłem w poprzednim wpisie działała u niego? Np. tak, że nie łamiąc w rażący sposób prawa miałby w tym roku szanse również (tu Was pewnie zszokuję :)) i na mój głos i pewnie sporej liczby ludzi myślących podobnie. Być może dzięki temu uzyskałby większość konstytucyjną i mógł sobie legalnie pozmieniać ustrój na taki, który mu pasuje. Zadziałał jednak przeciw skutecznie względem takiego scenariusza.
In cryptography we trust

Wygadany
Reputacja: 528
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: miluu » niedziela, 3 lutego 2019, 23:40

Nie ma czegoś takiego jak obowiązująca wszystkich definicja "skutecznego polityka". To jest zwrot uznaniowy, dla @ekonokomik "skuteczny" to znaczy taki który po prostu rządzi a dla @akos, taki który dobrze rządzi, ponieważ wg @akos praca polityka polega na służeniu obywatelom. Mnie bliżej do definicji, że skuteczny polityk, to polityk, którego praca w jak nawiększym stopniu służy spełnianiu potrzeb jego wyborców.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 4 lutego 2019, 00:09

akos pisze: niedziela, 3 lutego 2019, 22:10dla każdych dwóch polityków X i Y utrzymujących się u władzy przez czas T: X jest skuteczniejszy od Y jeśli X w mniejszym stopniu łamie prawo
akos pisze: niedziela, 3 lutego 2019, 22:10Dla Ciebie JK jest skuteczny a propaganda tvp "uczciwa", więc się nie dogadamy.

Na pewno się nie dogadamy, jeśli będziemy przedefiniowywać znaczenia słów, co właśnie zrobiłeś twierdząc, że skuteczniejszy = uczciwszy.
Można być skutecznym nieuczciwym politykiem oraz nieskutecznym uczciwym politykiem, oczywiście z całym zakresem stanów pośrednich.

Oczywiście każdy może sobie wybrać jaka proporcja tych dwóch cech u polityka mu odpowiada.
akos pisze: niedziela, 3 lutego 2019, 22:10jest partyjno-mafijnym bossem

Znów przeceniasz jego diaboliczność ;)

Admin
Awatar użytkownika
Reputacja: 2095
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 4 lutego 2019, 00:17

Skuteczny polityk to polityk który skutecznie realizuje swoje założenia.
miluu pisze: niedziela, 3 lutego 2019, 23:40wg @akos praca polityka polega na służeniu obywatelom.
to jest założenie idealistyczne i tylko w teorii. W praktyce takich polityków jest zdecydowana mniejszość. W ogóle ktoś zna takich polityków których misją jest służenie obywatelom? Pojedyncze przypadki oczywiście się znajdą... dla reszty to tylko praca i napychanie kieszeni.

Szczerze, przez ostatnie 20 lat, jeszcze żaden polityk nie sprawił bezpośrednio, że jest mi lepiej i nie czułem, że coś jest dla mojego dobra, za to z kilkunastu sprawiło, że jest mi gorzej, głównie podatkami, innymi ograniczeniami/zakazami, biurokracją.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: akos » poniedziałek, 4 lutego 2019, 00:22

@ekonokomik

Jeśli wykażesz mi, że

(1) Dla każdych dwóch polityków X i Y utrzymujących się u władzy przez czas T: X jest skuteczniejszy od Y jeśli X w mniejszym stopniu łamie prawo.

jest równoważne z

(2) Dla każdych dwóch polityków X i Y: X jest skuteczniejszy od Y jeśli X jest uczciwszy.

to przyznam Ci rację, że przedefiniowałem znaczenie słów. Na razie uważam, że Ty popełniasz ten grzeszek :]

Ja uważam w szczególności, że można być uczciwym i skrajnie nieskutecznym politykiem co nie zgadza się z (2), które starasz się mi przypisać a którego nie wygłaszałem.
In cryptography we trust

Weteran
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 4 lutego 2019, 09:03

@akos OK, myliłem się pisząc, że twierdzisz, że skuteczność = uczciwość. To nie wynika z Twojej wypowiedzi.
Wynika jedynie, że niełamanie prawa, jest dla Ciebie drugorzędną ale jednak częścią oceny skuteczności polityka.

Podtrzymuję więc, że przedefiniowujesz znaczenia słów, bo uczciwość nie jest w żadnym stopniu elementem oceny skuteczności. I nie wynika to ze światopoglądu tylko z ogólnie przyjętego znaczenia tych słów. To po prostu pojęcia niepowiązane.

Równie dobrze ja mógłbym napisać:
"Dla każdych dwóch polityków X i Y utrzymujących się u władzy przez czas T: X jest skuteczniejszy od Y jeśli jest od niego wyższy."

Tyle samo w tym sensu.

Weteran
Reputacja: 1913
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 4 lutego 2019, 10:00

Bitmar pisze: poniedziałek, 4 lutego 2019, 00:17Pojedyncze przypadki oczywiście się znajdą..

Konkrety poproszę ;)

Weteran
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 4 lutego 2019, 10:04

@kozaki_wiesi

Może Cię zaskoczę, bo wszyscy mają mnie tu za cynika, żeby nie powiedzieć gorzej :twisted: ale uważam, że są tacy idealiści, chcący zrobić coś dla kraju i dobra obywateli i to nawet tu i teraz: np. Kukiz, Biedroń.

Problem w tym, że tacy albo szybko się zmieniają i równają do reszty, albo ich żywot polityczny jest krótki.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: domator » poniedziałek, 4 lutego 2019, 10:53

@ekonokomik
A propos biedronia o ktorego pytales. Teraz po evencie moge sie bardziej wypowiedziec. 500+ mnie mierzi. Ale zdaje sobie sprawe ze zadna partia sie raczej nie bedzie z tego probowac wycofac. A szkoda. Minimalna pensja 1600 jest absolutnie skandaliczna. Reszta pomyslow bardzo OK. I moze faktycznie zgarnac wiecej niz myslalem. Niestety.

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Ostatnio zmieniony poniedziałek, 4 lutego 2019, 10:53 przez domator, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Reputacja: 1913
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 4 lutego 2019, 11:08

@domator, dlaczego nie pasuje Ci Biedroń? Myślałem, że światopoglądowo to dla Ciebie kandydat idealny.
Przecież wiadomo, że gospodarczo wszystkie liczące się partie są takie same więc to nie ma znaczenia na kogo się zagłosuje.
@ekonokomik, przyznam, że zabiłeś mi ćwieka tym Kukizem, być może masz rację, że jemu się chce (a raczej chciało)
Biedroń to celebryta z parciem na szkło, nie mam co do niego złudzeń.

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: domator » poniedziałek, 4 lutego 2019, 11:10

@kozaki_wiesi
Napisalem ze reszta OK czyli swiatopogladowo mi odpowiada. Natomiast rozdawnictwo mi nie odpowiada.

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: akos » poniedziałek, 4 lutego 2019, 11:36

ekonokomik pisze: poniedziałek, 4 lutego 2019, 09:03Wynika jedynie, że niełamanie prawa, jest dla Ciebie drugorzędną ale jednak częścią oceny skuteczności polityka.
Zgadza się, i tu wcale nie trzeba odwoływać się do idealizmu żeby to uzasadnić. Po prostu jeśli potrafił osiągnąć cel jakim jest utrzymanie się u władzy przez czas T bez łamania reguł gry, to na ogół zwiększa swoje szanse na przedłużenie tego czasu władzy bardziej niż ktoś kto łamaniem reguł dostarczał paliwa politycznego opozycji (lub ew. puczystom w przypadku autokracji). Więc praworządność jest jednak trochę bardziej powiązana ze skutecznością niż wzrost ;)
To trochę tak jak z piłkarzem, jeśli powstrzyma rywala bez faulu to będzie to interwencja skuteczniejsza niż taka, która go naraża na żółtą lub czerwoną kartkę.
Poza tym to jeszcze nie była definicja, ponieważ można się zastanawiać jeszcze nad innymi wskaźnikami skuteczności jak np. % zrealizowanych postulatów wyborczych w czasie T itd.
ekonokomik pisze: poniedziałek, 4 lutego 2019, 09:03nie wynika to ze światopoglądu tylko z ogólnie przyjętego znaczenia tych słów. To po prostu pojęcia niepowiązane.
To właśnie wymaga moim zdaniem uzasadnienia, ponieważ nie ma powszechnie uznanej definicji skuteczności w polityce, należałoby jak mówiłem zbadać konteksty użycia i być może na ich podstawie pokusić się o sformułowanie takiej definicji. Utożsamienie skuteczności z czasem utrzymania władzy wydaje mi się za daleko idącym uproszczeniem i co więcej mało użytecznym pojęciowo. No bo załóżmy, że taką definicję przyjmiemy. Co dalej, jaki ma sens do oceny czy warto danego polityka popierać analiza jego skuteczności rozumianej wyłącznie jako czas przy korycie? Niewiele z tego jeszcze wynika, samo w sobie ani nie jest wadą ani zaletą i tak czy inaczej trzeba przeanalizować dodatkowe atrybuty żeby wyrobić sobie polityczną ocenę. Wydaje mi się, że w pojęciu skuteczności jest więcej treści niż prosty pomiar czasu rządzenia. Przy takim podejściu nie dałoby się nawet porównać skuteczności polityka w systemie kadencyjnym z ograniczoną liczbą kadencji do skuteczności polityka w systemie bez limitu kadencji itd.

No i wreszcie, jeśli faktycznie miałby decydować tylko czas sprawowania władzy, to JK na razie jakiegoś spektakularnego sukcesu nie odnotował jak na ilość lat spędzonych w polityce natomiast w ostatnich wyborach powiedziałbym nawet, że mocno przyfarcił, że trafiły mu się samodzielne rządy ;)
In cryptography we trust

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 2815
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 4 lutego 2019, 13:14

Biedroń jest inteligentny inaczej :shock:

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 978
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: maxi82 » poniedziałek, 4 lutego 2019, 14:33

Ale jaja :mrgreen:
"Zaskakujący obrót ws. wyborów w Gdańsku! Braun: Kandydatura Dulkiewicz jest nielegalna. Sprawa została zgłoszona do PKW"
wPolityce - https://wpolityce.pl/polityka/432406-br ... nielegalna
onet - https://trojmiasto.onet.pl/wybory-prezy ... cz/l4j1y51

Wywiad z GB
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Wróć do „Hyde-Park”