Demokracja w Polsce

Weteran
Reputacja: 1178
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Demokracja w Polsce

Postautor: Harmony » piątek, 1 lutego 2019, 13:26

nariensi pisze: piątek, 1 lutego 2019, 11:38A w ogóle gdzie jest ekspert od przewidywania ruchów, czyli Harmony? Chciałabym poznać jego plan na rozegranie wyborów i dalszą politykę PiS. Przy @Harmony JK to przecież pikuś.
O widzisz, nawet nie wiedziałem, że mnie wywołałaś, to siedziałem cicho jak mysz pod miotłą. Przy odrobinie wolnego czasu poczytam co tu się mądrzycie i wysmaruje jakiegoś mądrego posta, bo koncepcje mam co będzie się działo do najbliższych wyborów :)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1297
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: domator » piątek, 1 lutego 2019, 13:28

@ekonokomik
A ci znajomi to ci mensowicze od PIS? Strasznie szerokie masz spektrum znajomych.
Jesli Biedron przekroczy 3% to ja faktycznie zyje w bance i nie ograniam sytuacji. Moim zdaniem on nie ma elektoratu. Nowa sila musialaby by wyrazista a on jest miekki.

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G900F przy użyciu Tapatalka

BitFilar - kryptoemerytura.
bitcoinaverage.pl - średni kurs BTC z giełd w PL

Moderator
Reputacja: 804
Reputacja postu: 
2

Demokracja w Polsce

Postautor: maxi82 » piątek, 1 lutego 2019, 13:53

domator pisze: piątek, 1 lutego 2019, 13:28Jesli Biedron przekroczy 3%

Paaanie, za niego prawdopodobnie wzięła się ta sama ekipa co wystrugała Ryśka "sześciu króli" Petru. On miał 8% "poparcia" w sondażach zanim partię założył ;)
Biedroń ma już 10% "poparcia" ;) ;) :mrgreen:

https://www.wprost.pl/kraj/10187407/son ... ejmem.html
"Choć były prezydent Słupska nie ogłosił jeszcze ani nazwy ani dokładnego programu swojej formacji (konwencja partyjna odbędzie się w niedzielę), może liczyć na poparcie 10 proc, respondentów. "

Się podstruga, dopompuje, wypoleruje .. i będzie kandydat/partia jak złoto ;)
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Reputacja: 4917
Reputacja postu: 
2

Demokracja w Polsce

Postautor: ekonokomik » piątek, 1 lutego 2019, 13:57

domator pisze: piątek, 1 lutego 2019, 13:28Jesli Biedron przekroczy 3% to ja faktycznie zyje w bance i nie ograniam sytuacji. Moim zdaniem on nie ma elektoratu. Nowa sila musialaby by wyrazista a on jest miekki.

I właśnie to go wyróżnia! Uśmiech, pozytywne nastawienie, brak mowy nienawiści, brak pyskówek. Cóż za miła odmiana od codziennego oglądania tych samych mord od lat w każdej telewizji... 8-)

BTW. Jeśli mogę zadać prywatne pytanie: co Ciebie powstrzymuje od zagłosowania na niego? Tzn. wiem, że jesteś prawicowy gospodarczo, ale światopoglądowo to nie jest idealny kandydat dla Ciebie? Nie chcesz zmiany pokoleniowej we władzach?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: domator » piątek, 1 lutego 2019, 14:04

@ekonokomik
Dla mnie dyskwalifikujace sa slowa ze to nie jego wojna. Uwazam tez ze afiszowanie sie z koncepcja ze jak go wybiora do europarlamentu to odrzuci madat uwazam za jakas paranoje. Dlaczeo mam wyrzucic moj glos do smieci skoro on go nie wykorzysta? Jak to uslyszalem to dla mnie jest skreslony.

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Weteran
Reputacja: 1782
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: kozaki_wiesi » piątek, 1 lutego 2019, 16:06

maxi82 pisze: piątek, 1 lutego 2019, 13:53Paaanie, za niego prawdopodobnie wzięła się ta sama ekipa co wystrugała Ryśka "sześciu króli" Petru. On miał 8% "poparcia" w sondażach zanim partię założył
Biedroń ma już 10% "poparcia"

Palikot, Petru, teraz Biedroń. Nie ma lekko, samo się nie wygra.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1806
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: vjankuv » piątek, 1 lutego 2019, 17:12

domator pisze: piątek, 1 lutego 2019, 13:28Jesli Biedron przekroczy 3% to ja faktycznie zyje w bance i nie ograniam sytuacji. Moim zdaniem on nie ma elektoratu. Nowa sila musialaby by wyrazista a on jest miekki

Myślisz się.

Czytałeś jakąś jego książkę?
To jest jeden z najbardziej wyrazistych polityków m.in. przez to co Ekonomik napisał na poprzedniej stronie.

Dodano po 1 minucie 17 sekundach:
I dwa posty wyżej :D
A recent finding by statisticians shows the average human has one breast and one testicle.

"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect." - Mark Twain

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: domator » piątek, 1 lutego 2019, 17:16

@vjankuv
Moge sie mylic. Nie mam duzo wiedzy na jego temat. Jak wygra wybory to dla mnie OK. Nie bede sie martwil. Ale tez glosowac na niego nie bede. Dla mnie - subiektywnie - jest rownie wyrazisty co Schetyna czyli wcale.

Weteran
Reputacja: 1178
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: Harmony » piątek, 1 lutego 2019, 18:23

Zandberg bardziej wyrazisty :roll: :shock: :o :D

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1426
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: akos » piątek, 1 lutego 2019, 20:16

ekonokomik pisze: piątek, 1 lutego 2019, 11:22Kaczyńskiego, niezależnie od jego celów i programu, oceniam jako jednego z najsprawniejszych i najskuteczniejszych polskich polityków.
Fakt, bardzo skuteczny szef organizacji znanej w półświatku jako grupa żoliborska :lol:
In cryptography we trust

Weteran
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: ekonokomik » piątek, 1 lutego 2019, 21:53

maxi82 pisze: piątek, 1 lutego 2019, 13:53Paaanie, za niego prawdopodobnie wzięła się ta sama ekipa co wystrugała Ryśka "sześciu króli" Petru. On miał 8% "poparcia" w sondażach zanim partię założył
Biedroń ma już 10% "poparcia"

@kozaki_wiesi @maxi82 Naprawdę sądzicie, że Biedroń jest sterowany i promowany?
Ja nie widzę podstaw.
To nie jest człowiek znikąd. Powiedziałbym, że dość konsekwentnie pracował na swoją karierę polityczną.
domator pisze: piątek, 1 lutego 2019, 14:04Dla mnie dyskwalifikujace sa slowa ze to nie jego wojna.

Poszukałem i domyślam się, że chodzi Ci o odmowę bojkotu TVP.
Ale nie oceniaj tego ruchu emocjonalnie czy nawet merytorycznie, tylko jako część strategii politycznej. W tym ujęciu Biedroń robi słusznie. On nie może pozwolić aby zaliczono go do "obozu opozycji" bo szybko roztopiłby się w tłoku liderów jaki tam panuje. On musi na wszelkie sposoby dystansować się i od PiS i od obecnej opozycji i przedstawiać się jako trzecia siła: PO naparza się z PiS wciągając wszystkich w mordobicie i nie przebierając w środkach i wtedy wchodzi uśmiechnięty Biedroń, cały na biało.
Moim zdaniem to jedyna sensowna strategia w jego sytuacji.
akos pisze: piątek, 1 lutego 2019, 20:16Fakt, bardzo skuteczny szef organizacji znanej w półświatku jako grupa żoliborska

Ale co ma jedno do drugiego?
Jakbym napisał, że piecze świetne ciasta, to też byś uznał, że nie może być dobrym cukiernikiem, bo prowadzi podejrzane interesy?

BTW. Chyba mocno przesadziłeś. Nie ma na razie żadnych podstaw by przypuszczać, że Kaczyński ma jakiekolwiek kontakty z półświatkiem.

Moderator
Reputacja: 804
Reputacja postu: 
2

Demokracja w Polsce

Postautor: maxi82 » piątek, 1 lutego 2019, 22:09

ekonokomik pisze: piątek, 1 lutego 2019, 21:53Naprawdę sądzicie, że Biedroń jest sterowany i promowany?

TAK
ekonokomik pisze: piątek, 1 lutego 2019, 21:53Ja nie widzę podstaw

Ja widzę - jest w polityce. (dostęp do szczekaczek wszelkiej maści jest reglamentowany, tam się z ulicy nie wchodzi)
ekonokomik pisze: piątek, 1 lutego 2019, 21:53To nie jest człowiek znikąd. Powiedziałbym, że dość konsekwentnie pracował na swoją karierę polityczną.

Nie on pierwszy - Lepper zaczynał od przemówień- stojąc na skrzynce po jabłkach na wiejskich jarmakach.
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Reputacja postu: 
3

Demokracja w Polsce

Postautor: ekonokomik » piątek, 1 lutego 2019, 22:20

maxi82 pisze: piątek, 1 lutego 2019, 22:09Nie on pierwszy - Lepper zaczynał od przemówień- stojąc na skrzynce po jabłkach na wiejskich jarmakach.

Ano właśnie. I tam go dostrzegł i się nim zaopiekował nim jakiś możny "promotor" i umiejętnie wykierował w krótkim czasie na wicepremiera.

A Biedroń skończył politologię, potem działał w mnóstwie organizacji, startował kilka razy w wyborach, zmieniał partie, był posłem, potem prezydentem małego miasta. Teraz chce wypłynąć na szersze (choć wciąż lokalne) wody. To self made man.
Jego historia jest wręcz podręcznikowa.

Co oczywiście nie wyklucza, że masa sił nie usiłuje umiejętnie nim kierować. W końcu to polityka. Ale w mojej opinii to nie jest wystrugany koleś z krótkimi sznurkami wystawiony do wykonania określonego zadania.

Weteran
Reputacja: 575
Reputacja postu: 
5

Demokracja w Polsce

Postautor: KryptoBanita » piątek, 1 lutego 2019, 22:31

maxi82 pisze: piątek, 1 lutego 2019, 22:09 Lepper zaczynał od przemówień- stojąc na skrzynce...
I tak skończył... Milczenie jest złotem - sam sobie powtarzam....

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1426
Reputacja postu: 
12

Demokracja w Polsce

Postautor: akos » sobota, 2 lutego 2019, 06:51

ekonokomik pisze: piątek, 1 lutego 2019, 21:53Ale co ma jedno do drugiego?
To, że w mojej opinii jest co najwyżej skutecznym szkodnikiem jeśli mam oceniać efekty jego działań pod kątem korzyści dla państwa a nie pod kątem korzyści dla "grupy żoliborskiej". Pojęcie "skutecznego polityka" rozumiem po prostu inaczej niż Ty.
Z półświatkiem oczywiście, że przesadziłem i żartowałem, bandyci z półświatka to niegroźne leszczyki w porównaniu do mafii politycznych ;)
In cryptography we trust

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 170
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: Connemara » niedziela, 3 lutego 2019, 10:04

Nie oglądam TV (więc nie wiem czy to jest już od dłuższego czasu), ale dziś rano dzieciaki miały włączone TVP ABC, i szło w tle, jak układaliśmy puzzle. No i praktycznie co minutę w bloku reklamowym leciała reklama Funduszu Sprawiedliwości z Ministerstwa Sprawiedliwości.

Moje pierwsze wrażenie było takie że albo coś się szykuje,w sensie grubego wałka, albo odczuli duży spadek poparcia i teraz na siłę wszystkim wpychają do gardła, jacy to oni fajni i się tak bardzo troszczą o obywateli...

Weteran
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: KryptoBanita » niedziela, 3 lutego 2019, 10:28

Connemara pisze: niedziela, 3 lutego 2019, 10:04reklama Funduszu Sprawiedliwości z Ministerstwa Sprawiedliwości.
Łojesuuu... A na czem ma to cudeńko polegać - nie zainwestowałeś w fundusz ministerstwa, nie oczekuj sprawiedliwości? :mrgreen:

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 170
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: Connemara » niedziela, 3 lutego 2019, 15:50

KryptoBanita pisze:
Connemara pisze: niedziela, 3 lutego 2019, 10:04reklama Funduszu Sprawiedliwości z Ministerstwa Sprawiedliwości.
Łojesuuu... A na czem ma to cudeńko polegać - nie zainwestowałeś w fundusz ministerstwa, nie oczekuj sprawiedliwości? :mrgreen:
Nie mam pojęcia. Ja nie oglądam TV, nie słucham radia, staram się filtrować wszystkie tzw. wiadomości z mainstreamu.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: KryptoBanita » niedziela, 3 lutego 2019, 16:06

"W związku z ogłoszonym przez Ministra Sprawiedliwości Programem Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem na lata 2019 – 2021"

Czyli stworzą armię biurwy, która będzie pomagać... A ta armia warchołów, po pierwsze będzie potrzebowała przestępców...

"– Ciekawości – odrzekł Pomurnik. – Wyłącznie ciekawości. Bo też to ciekawa rzecz, ów terroryzm, o którym mówimy. Nie uważasz? Usuwa z rynku konkurencję, tworzy nowe miejsca pracy, napędza koniunkturę w przemyśle, rzemiośle i handlu, pobudza indywidualną przedsiębiorczość. Uzasadnia rację bytu licznych organizacji, stanowisk, funkcji i całych rzesz ludzi funkcje te pełniących. Rzesze całe czerpią zeń dochody, tantiemy, gaże, dywidendy, prebendy, pensje i premie. Zaiste, gdyby terroryzmu nie było, należałoby go wymyślić."

http://www.andrzejsapkowski.pl/cluxperpetua.html

Weteran
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: ekonokomik » niedziela, 3 lutego 2019, 19:08

akos pisze: sobota, 2 lutego 2019, 06:51To, że w mojej opinii jest co najwyżej skutecznym szkodnikiem jeśli mam oceniać efekty jego działań pod kątem korzyści dla państwa a nie pod kątem korzyści dla "grupy żoliborskiej". Pojęcie "skutecznego polityka" rozumiem po prostu inaczej niż Ty.

Mylisz się. Może już o tym kiedyś pisałem, ale to tej pory pamiętam zajęcia z WOS bodaj w 6 klasie podstawówki, gdy nauczycielka zapytała "co jest celem działania partii politycznej w kraju demokratycznym?". Padło wiele odpowiedzi (w tym i "działanie dla dobra kraju"), wszystkie złe. Prawidłowa odpowiedź brzmiała: celem każdej partii politycznej jest zdobycie i utrzymanie władzy.* Tylko tyle!
I tylko pod tym kątem można oceniać skuteczność polityka.

Natomiast istotą demokracji jest, by zagłosować na taką partię, która by zdobyć i utrzymać władzę (!) zrobi to, na czym Tobie zależy. Czyli np. coś co Ty uważasz za korzystne dla kraju. Ale dla partii (i jej członków) to tylko środek do celu, którym jest władza.

Istotna sprawa: system musi być skonstruowany tak, by nie pozwalać partiom w celu zdobycia władzy robić rzeczy nielegalnych. Np. pozyskiwać na lewo środki, albo fałszować wybory. Bo to, że będą próbować jest prawie pewne. I tu groźne jest np. przejmowanie kontroli nad sądami i prokuraturą przez partię rządzącą.

*) To była bardzo dobra nauczycielka, jeśli uwzględni się, że uczyła nas tego w latach 80, gdy była tylko jedna partia!

Wróć do „Hyde-Park”