Demokracja w Polsce

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 916
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Demokracja w Polsce

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 24 lipca 2017, 19:59

miso20 pisze:Przejdź do cytowanego posta @amneziahaze, szczerze to mi się wydaje, że kaczyński knuje jakąś piekelną intryge w stylu patrzcie uwzględniamy głos ludu XD
Tak, false flag to coś w tym rodzaju czym polityk tego "kalibru" może się śmiało poslużyć, tym bardziej u kogoś ze skłonnościami do wywoływania wojen.

@Chancellor, @topnetdeal, @amneziahaze, @miso20, ale wiecie, że poświęcacie czas na dyskusję o tezie, która jest fałszywa? :D
Nikomu się nie chciało sprawdzić, że @novymivo napisał bzdurę?
a właśnie dobrze że o tym wspominasz bo potwierdza teze ze po 2 , 3 latach poparcie leci(czyli prawda wychodzi średnio na jaw co tyle, predzej czy pozniej) i wazniejsze moim zdaniem:

ogolem pis nigdy nie zdobyło poparcia wiekszosci spoleczenstwa i wcale mnie nie obchodzi ze ktos nie poszedl na glosowanie. partia rządząca została wybrana mniejszością głosów uprawnionych do głosowania, a zatem ja dziekuje za taką demokrację, bo ewidentnie śmierdzi mi faszyzmem. dziekuje, pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 24 lipca 2017, 20:04 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 1 raz.
kẻ thua cuộc tập trung vào những người chiến thắng trong chiến thắng tập trung vào chiến thắng.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: novymivo » poniedziałek, 24 lipca 2017, 20:03

@ekonokomik, No niestety, to ze ktos klamie to akurat wiadomo od dawna, ale ze ja ??
cytuje :
Jeszcze lepiej PiS wypada, po podziale respondentów ze względu na wiek. Okazuje się, że w najmłodszej grupie wiekowej (18-24 lata) na partię rządzącą zagłosowałoby aż 63,4 proc. badanych. To prawdziwy nokaut! Nieco słabiej, ale wciąż zwycięsko, PiS wypada wśród starszych wyborców – 34,8 proc. poparcia respondentów w grupie 45-54 lata oraz 38,5 proc. wśród osób w wieku 55 lat i więcej.
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/mlodzi-wyborcy-zdecydowali-jedna-partia-miazdzy-konkurencje/6fy959h

ps- slyszalem o tym w tv info - dlatego stad moje pytanie.
Polskie Forum Bitcoin.pl

Dyskutant
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: miluu » poniedziałek, 24 lipca 2017, 21:00

Młodzi ludzie nie znają komuny, nie musieli walczyć o wolność, nie wiedzą jaki to był wysiłek. Są bardziej radykalni bo mają mniejsze doświadczenie życiowe od starszych, łatwiej nimi manipulować, są bardziej podatni na populizm. Często są też po prostu słabiej wykształceni od ludzi starszych. Zaletą młodych za to jest to, że nie muszą być lojalni żadnemu wodzowi/szefowi, nie są uwikłani w układy, stanowiska,struktury itp sprawy które osobom starszym łamią kręgosłupy moralne. Tak, że jak się młodzież jarnie, że ktoś nimi manipuluje(a PIS używa wyjątkowo prymitywnej retoryki) to może z tego 60% zrobić się 6% a w starszej grupie wyborców nic się nie zmieni.

Weteran
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: Chancellor » poniedziałek, 24 lipca 2017, 21:02

Jak zwykle okazuje się, że wyniki sondażu zależą od zlecającego, także @ekonokomik, Ameryki żeś Waść nie odkrył...

Weteran
Reputacja: 139
Reputacja postu: 
2

Demokracja w Polsce

Postautor: topnetdeal » poniedziałek, 24 lipca 2017, 21:11

ekonokomik pisze:@Chancellor, @topnetdeal, @amneziahaze, @miso20, ale wiecie, że poświęcacie czas na dyskusję o tezie, która jest fałszywa? :D
Nikomu się nie chciało sprawdzić, że @novymivo napisał bzdurę? :)

http://www.newsweek.pl/polska/polityka/ ... 447,1.html

Wykres słupkowy.

@ekonokomik - ale zdajesz sobie sprawę przez i dla kogo został wykonany ten sondaż i artykuł ? Jeśli nie to rozjaśnię temat :

Onet – polski portal internetowy założony w 1996 przez spółkę Optimus, od 2012 kontrolowany przez niemiecko-szwajcarski koncern Ringier Axel Springer Polska (100% udziałów).

Newsweek Polska – tygodnik społeczno-polityczny, polskie wydanie amerykańskiego tygodnika "Newsweek". Wydawany od 3 września 2001 roku przez Ringier Axel Springer Polska.

O wiarygodności RASP i wszelkich jego "tworów" wspominać chyba nie trzeba, tak samo jak o ich bezstronności w ocenie Rządu RP.

Weteran
Reputacja: 2462
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 24 lipca 2017, 21:37

Cóż, Newsweek faktycznie przebija swoją stronniczością i zaangażowaniem politycznym po wiadomej stronie, Wyborczą czy TNV. Trochę wstyd cytować, ale oni wyłącznie przytaczali wyniki IBRIS'u i to była pierwsza strona, którą podał mi google.

Zdaję sobie sprawę, że sondażami można manipulować, że IBRIS swego czasu wysławił się sondażem dającym 11% poparcie "partii Balcerowicza" o której NIKT wtedy nie słyszał (późniejsza .N) Ale naiwnie myślałem, że zadając proste i bezpośrednie pytanie w stylu "czy popierasz PiS?" można nagiąć wyniki o 10, no może 15%. Tymczasem tu mamy dwa źródła z tego samego okresu i dwa kompletnie przeciwne wyniki!

"Jeszcze lepiej PiS wypada, po podziale respondentów ze względu na wiek. Okazuje się, że w najmłodszej grupie wiekowej (18-24 lata) na partię rządzącą zagłosowałoby aż 63,4 proc. badanych."

vs

"Z sondażu wynika również, że największą niechęć wobec partii stanowią osoby w najmłodszej grupie wiekowej – 18-29 lat."
(5% zwolnenników, 82% przeciwników).

To już nie jest manipulacja, ktoś tu "drukuje" wyniki na całego pod tezę. Lub też, obie strony fałszują rzeczywistość.

Cholera, smutne to i przerażające.

Dodano po 45 sekundach:
PS. @novymivo, przepraszam. Nie wiem kto ma rację, ale zbyt pochopnie napisałem, że podałeś bzdurę.

Początkujący
Reputacja: 85
Reputacja postu: 
3

Demokracja w Polsce

Postautor: krystian » poniedziałek, 24 lipca 2017, 21:51

topnetdeal pisze:.

może powiesz, że kontrolowane przez PIS (osobowo oraz udziałowo) gazeta polska lub niezależna.pl (i ich telewizja) są bardziej obiektywne?

wejdz na niezależną i znajdz jeden artykuł (choćby jeden) pozytywny o PO, albo negatywny o PIS

I co z tego że kapitał zachodni.
W newsweekach, onet, gazeta.pl, wprost, itp pracują setki dziennikarzy o różnych poglądach. Wielu z nich pracowało w prawicowych mediach. A zobacz kto pracuje obecnie we frondzie lub gazecie polskiej, czy też w tvp. Są osoby ściśle związane z PIS, szkołą rydzyka, itp. Tam nie ma przypadkowych osób.

Wiesz dlaczego tak wiele mediów ma obcy kapitał? Bo prowadzenie telewizji lub gazety to kosztowny i skomplikowany biznes. Zobacz ile korespondentów zagranicznych mają największe polskie telewizje, praktycznie w każdym europejskim kraju mają ekipe z kamerą, to wszystko kosztuje kupę kasy.
Międzynarodowe ekipy wiele materiałów przygotowują wspólnie.
W newsweek polska, ok. 20-30% artykułów to artykuły jedynie tłumaczone na polski.

Już nie będę pisał o tych wszystkich gazetach motoryzacyjnych i innych hobbistycznych. Robi się jeden test/artykuł i tłumaczy na 30 języków, to znacznie obniża koszty prowadzenia gazety.
Dlatego tak wiele gazet, szczególnie te hobbistyczne i specjalistyczne są w rękach zachodnich.

Weteran
Reputacja: 139
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: topnetdeal » poniedziałek, 24 lipca 2017, 22:10

Pozwól, że jako zwolennik "siły argumentu", a nie na odwrót, nie będę wchodził w polemikę z człowiekiem głoszącym :
krystian pisze:Oni teraz mogą prawie wszystko i tylko MY możemy się przeciwstawić wychodzac na ulicę.

Początkujący
Reputacja: 85
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: krystian » poniedziałek, 24 lipca 2017, 23:51

topnetdeal pisze:Przejdź do cytowanego posta Pozwól, że jako zwolennik "siły argumentu", a nie na odwrót, nie będę wchodził w polemikę z człowiekiem głoszącym :
krystian pisze:Oni teraz mogą prawie wszystko i tylko MY możemy się przeciwstawić wychodzac na ulicę.

więc gdzie te Twoje argumenty? że jestem finansowany przez Sorosa? że bronię uprzywilejowane kasty? tłuszczę sędziowską?
te argumenty można dopasować do wszystkiego, patrz: "kościół katolicki".
Ziobro chciał wymienić skład SN i KRS bo pewnych sędziów złapano na kradzieży... idąc tych tropem, powinno się wymienić polskich biskupów, bo są bierni (ale to faktycznie bierni) wobec księży pedofilów.

A co do wychodzenia na ulicę? to czym są miesięcznice? że niby na pamiątkę śmierci Kaczyńskiego? że domagają się pomnika? naiwniak

Kto organizował te wszystkie marsze na krakowskim przedmieściu? kluby Gazety Polskiej, a kto ma większościołe udziały w Gapolu? Srebrna należąca do instytutu lecha kaczyńskiego.
PIS od katastrofy smoleńskiej wyciąga ludzi na ulicę i jest dobrze. Jak zrobi to opozycja, to od razu panika, że PUCZ, że Zamach Stanu, itp.

To są argumenty.

Wygadany
Reputacja: 148
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: miso20 » wtorek, 25 lipca 2017, 00:54

@ekonokomik, alurat Newsweek to beznadziejne źródło informacji :D. Choć faktycznie moze byc tez tak jak mówisz

bMh
Początkujący
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: bMh » wtorek, 25 lipca 2017, 06:57

Mamy chyba najgorsze media w histori... Obie strony konfliktu sieja taka propagande, ze az strach cokolwiek czytac. TVP w swoich posunieciach jest juz po prostu smieszne. Zas to co spotyka nas od strony GW czy TVN stalo sie juz zalosne.

Manipuluja nami i dziela nas jak tylko moga. Bo latwiej rzadzic podzielonym niz zjednoczonym spoleczenstwem. Niestety, ale wraz z tym tworzy sie co raz grubszy mur podzialu i uniemozliwia nam to dogadanie sie z druga strona.

To tyle ode mnie w kwestii wszelkiej masci sondazy, newsow, opinii itd.

krystian pisze:[...

Akurat tutaj sie z Toba nie zgodze. Bo jesli chodzi o rzady PiS to nigdy tak latwo i bezpiecznie sie nie protestowalo. Zobacz co sie dzialo za czasow PO jak ludzie wychodzili na ulice. Walesa mowil, ze takich ludzi trzeba palowac i rozganiac. Jak owczesny minister zlecil prowokacyjnie rozwalenie budki pod ambasada itd... A ze krzycza, ze pucz to sie z nimi zgodze. Bo jedyne co opozycja robi to nie merytoryczna dyskusja tylko wyprowadzanie ludzi na ulicje za pomoca hasel, ze demokracja jest zagrozona itd.

Czesto jest tak, ze ludzie, ktorzy ida w tych marsach itd nawet nie wiedza przeciwko czemu one sa.

Nasza "TOTALNA OPOZYCJA" jest tak nieudolna w probie dojscia ponownie do wladzy, ze PiS nie musi sie martwic o druga kadencje.

Polsce brakuje takich ludzi jak Liroy, Biedron... Politykow, ktorzy sa dla spoleczenstwa, dla nas, dla ludzi. Niestety ale praktycznie zadna partia w chwili obecnej nie jest w stanie nam takich ludzi zagwarantowac.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: novymivo » wtorek, 25 lipca 2017, 07:42

@ekonokomik, Fajnie ze czuwasz, inaczej bym nie wiedzial ze jest zupelnie inny punkt widzenia. 2 sondaze, 2 totalnie rozne wyniki i komu tu wierzyc.
Dla mnie PIS to taka partia wspierana przez tzn panie w kapeluszach , lecz gdy uslyszalem o 20latkach to mna wstrzasnelo i mowie o co chooodzi.
Nie wiem ktory z tych 2 sondazy jest prawdziwy, pewnie prawda jest posrodku.
Nie wazne kto rzadzi, to tylko nazwy, licza sie efekty. Ja widze straszna niesprawiedliwosc , daje sie jednym kosztem drugich. Robia to samo co PO, bez roznicy kto rzadzi.Czy w PL jest lepiej jak 5-10 lat temu , watpie.
ps- nie jestem zwolennikiem zadnej partii, obydwie stacje tv klamia ale tvn jest bardziej obiektywny i tvinfo przestalem ogladac. W dziennikarstwie cenie obiektywnosc.
Polskie Forum Bitcoin.pl

bMh
Początkujący
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: bMh » wtorek, 25 lipca 2017, 08:26

novymivo pisze:Przejdź do cytowanego posta @ekonokomik, Fajnie ze czuwasz, inaczej bym nie wiedzial ze jest zupelnie inny punkt widzenia. 2 sondaze, 2 totalnie rozne wyniki i komu tu wierzyc.
Dla mnie PIS to taka partia wspierana przez tzn panie w kapeluszach , lecz gdy uslyszalem o 20latkach to mna wstrzasnelo i mowie o co chooodzi.
Nie wiem ktory z tych 2 sondazy jest prawdziwy, pewnie prawda jest posrodku.
Nie wazne kto rzadzi, to tylko nazwy, licza sie efekty. Ja widze straszna niesprawiedliwosc , daje sie jednym kosztem drugich. Robia to samo co PO, bez roznicy kto rzadzi.Czy w PL jest lepiej jak 5-10 lat temu , watpie.
ps- nie jestem zwolennikiem zadnej partii, obydwie stacje tv klamia ale tvn jest bardziej obiektywny i tvinfo przestalem ogladac. W dziennikarstwie cenie obiektywnosc.

Sondaz ma taki wynik jaki zazyczy sobie zamawiajacy. Wbrew pozorom jest duzo mlodych ludzi, ktorzy popieraja to co robi obecna partia rzadzaca.

Co do obiektywnosci mediow to ani TVN ani TVP nie sa obiektywne i nie beda. Duzo ludzi mysli ze TVN jest obiektywniejszy bo od zawsze jechalo po PiS i kontynuuje ta merytoryke kiedy TVP zmienilo poglady o 180 stopni, co jest zrozumiale, ale niekoniecznie do zaakceptowania.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: novymivo » wtorek, 25 lipca 2017, 08:29

@bMh, Ja nigdy nie "JECHALEM" po PIS. Podobalo mi sie to co robili, bylem bardziej z nimi niz przeciwko nim. Jednak pare miesiecy zmienilo oglad na sprawy, nie sa w niczym lepsi niz PO. Obstawiaja sie swoimi od a do z, nie jestes w partii wyp. - przypomina ci to cos ?
Osmiorniczki to przy tym pikus- problem polega na tym ze w tvp info nie uslyszysz zlego slowa o partii rzadzacej, czystki robia wszedzie.
Polskie Forum Bitcoin.pl

bMh
Początkujący
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: bMh » wtorek, 25 lipca 2017, 09:00

@novymivo moj szwagier pracuje w budowlance i czesto pracuje przy miejskich zleceniach. Fakt PiS poobstawial wszystkie stolki swoimi. Plusem tego jest to ze poobstawiali pionkami, ktorzy sa nieudolni.

Co sie przez to stalo? Te pionki z PiS nie potrafia robic nawet porzadnych walkow. Ciesza sie jak im sie uda przyciac gdzies 1000 albo 3000. Za czasow PO, gdzie Ci ludzie byli doswiadczeni to walki chodzily na setki tysiecy zlotych.

Moral tego jest taki, ze spolki skarbu panstwa rekorduja w koncu zyski zamiast samych strat bo PiS nie umie porzadnie krasc :P

Weteran
Reputacja: 2462
Reputacja postu: 
9

Demokracja w Polsce

Postautor: ekonokomik » wtorek, 25 lipca 2017, 09:12

novymivo pisze:Przejdź do cytowanego posta Dla mnie PIS to taka partia wspierana przez tzn panie w kapeluszach

To jest mit już od dawna. Spośród moich znajomych w różnym, ale powiedzmy, średnim wieku, kilku najinteligentniejszych popiera PiS. A w zasadzie należałoby dodać: popiera taktycznie, chwilowo, z braku jakiejkolwiek liczącej się alternatywy.

Streszczę ich punkt widzenia:
W tej chwili na scenie politycznej jest polaryzacja i "wojna o życie" między układem pookrągłostołowym, a PiS'em. Jak PiS przegra to na 100% wróci .N/Platforma/PSL/SLD/KoD, czyli w skrócie Układ (słowo skompromitowane, nawet PiS już go nie używa, a szkoda, bo było nośne). A dalsza władza w Polsce poprzedniej "opcji niemieckiej" zacementowałaby naszą pozycję na świecie jako niemieckiej kolonii, związała z upadającą UE, gospodarczo moglibyśmy dalej walić sobie głową w szklany sufit. A finalnie doprowadziłaby nas w ciągu najbliższych dekad, w czasie gwałtownych zmian jakie czeka świat, do utraty niepodległości. A to ważniejsze niż kłamstwa w TVP, parę baniek dla Rydzyka czy przepychanki w sejmie.
PiS to socjaliści, robi furę błędów, jest nieudolny, ma tragiczny PR, ale daje Polsce jakąś szansę. Ledwie szansę na przetrwanie i zmianę istniejącego stqtus quo Polski. Wiąże nas z USA, być może otworzy na Chiny, tworzy silny blok Europy Środkowej, wzmacnia armię... Może po nich przyjdą inni, lepsi, może pojawi się w końcu jakiś mąż stanu, którego Polska potrzebuje na trudny czas jaki nadchodzi. Mamy szansę przetrwać. Poprzednia ekipa nie zostawiała złudzeń gdzie ma los Polski i kto ich politycznie sponsoruje.

Druga sprawa, jeśli wybór jest tylko między PiS a "układem" to wielu ludzi, nawet młodych, raczej wybierze PiS niż stanie na protestach w jednym szeregu z Wałęsą, Komorowskim czy byłymi UB-kami. (choć pod tym kątem patrząc to spodziewałbym się znacznie większego poparcia młodych ludzi dla Kukiza).

Tak to wygląda jeśli chodzi o argumentację ludzi, których uważam za naprawdę niegłupich, przy tym często nieźle sytuowanych (odpada ulubiony argument opozycji, że "głosują na pis na pińcet złoty").

Więc to nie jest tak, że tylko mohery i kibole popierają PiS :)

Weteran
Reputacja: 494
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: adam1226 » wtorek, 25 lipca 2017, 12:13

@ekonokomik, tylko niech Twoi koledzy wezma pod uwage, ze takie Pisowskie stawanie okoniem niekoniecznie pomaga Polsce.
Wg mnie lepiej oddać część żeby zachować większość, niż bronić całości a zostać z niczym.
Chociaz najwiekszym problemem dla mnie jesli chodzi o PiS jest ich wykluczająca, zamknięta wewnętrznie, ideologia..

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 916
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: amneziahaze » wtorek, 25 lipca 2017, 17:24

PiS to socjaliści, robi furę błędów, jest nieudolny, ma tragiczny PR, ale daje Polsce jakąś szansę. Ledwie szansę na przetrwanie i zmianę istniejącego stqtus quo Polski. Wiąże nas z USA, być może otworzy na Chiny, tworzy silny blok Europy Środkowej, wzmacnia armię... Może po nich przyjdą inni, lepsi, może pojawi się w końcu jakiś mąż stanu, którego Polska potrzebuje na trudny czas jaki nadchodzi. Mamy szansę przetrwać. Poprzednia ekipa nie zostawiała złudzeń gdzie ma los Polski i kto ich politycznie sponsoruje.
Dno i kilo mułu. Nacjonaliści uważający się za prawicowców posługujący się jawnie systemem socjalistycznym, wkraczają do Unii Europejskiej podpisując traktat lizboński za pomocą ś. p. prezydenta, tj. decydują się na ekonomiczne neokolonizowanie swego wielkiego i wspaniałego narodu. Po roku "patriotyzmu", gdy pojawia się kryzys światowy, oddają władzę innym po nieudanej współpracy z rolnikami i narodowcami, po to by wrócić teraz i dalej głosić slogany nacjonalistyczne.

Ja bardzo przepraszam, ale ostatnia frekwencja to może 40-45% uprawnionych do głosowania i teraz pytanie kto jest na tyle naiwny i nieobeznany, by wybierać pomyleńców do władzy. To już lepiej jest kraść i robić to półjawnie, aniżeli rozwalać gospodarkę i opinię na świecie w imię patriotyzmu, którego się nie rozumie. Jak dla mnie absurd - kwintesencja polityki w Polsce.
kẻ thua cuộc tập trung vào những người chiến thắng trong chiến thắng tập trung vào chiến thắng.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: novymivo » wtorek, 25 lipca 2017, 18:51

Wiecie co Wam powiem. Jezeli demonstracje tyle daja to moze skrzykniemy sie razem i wyjdziemy po minimalna europejska place w wysokosci ok 5 tys zl. Co Wy na to ? Dlaczego wczesniej nikt na to nie wpadl ?
Polskie Forum Bitcoin.pl

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 120
Reputacja postu: 
4

Demokracja w Polsce

Postautor: l3sny » środa, 26 lipca 2017, 01:41

A jak się Wam podoba zamach na święte prawo własności?
http://biznes.onet.pl/wiadomosci/telein ... irm/brx3e3
Pozostaje implementacja backdorów ;)

Wróć do „Hyde-Park”