Demokracja w Polsce

Orator
Reputacja: 2656
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Demokracja w Polsce

Postautor: BitBoy » wtorek, 10 września 2019, 23:02

ekonokomik pisze: wtorek, 10 września 2019, 19:51"Izrael to państwo nacjonalistyczne, rasistowskie i faszystowskie?"
Odpowiednie perfumy już mają ;)

Trochę o postępowaniu Izraela, hipokryzji i podwójnych standardach:
Spoiler:

A z poniższego zachowania członków kongresu USA, wywnioskujcie jakie są szanse by z tym skończyć:
Spoiler:

Weteran
Reputacja: 6640
Reputacja postu: 
2

Demokracja w Polsce

Postautor: ekonokomik » środa, 11 września 2019, 00:14

Tak szczerze, to ja pod pewnymi względami bardzo podziwiam zarówno Żydów jako naród, jak i Izrael.
Uważam, że powinniśmy uważnie analizować i uczyć się od nich.

Bo czym właściwie jest Izrael?
Przecież to malutki, zagubiony na pustyni kraik, z liczbą ludności w okolicach 9 mln. Ich główne bogactwa naturalne to żwir i piasek, a państwowość liczy sobie 70 lat. Ich główne relacje z sąsiadami polegają na prewencyjnych bombardowaniach tychże sąsiadów co kilka lat.

A porównajmy teraz te fakty z miejscem Izraela i Żydów na świecie. Przecież tu nie ma żadnej proporcji. To jest przepaść.

To trochę tak, jakby języczkiem u wagi światowej polityki, oraz jedną z głównych sił napędowych światowej nauki, finansów, sztuki, mediów były, bo ja wiem... Węgry albo Kirgistan. :) Wyobrażacie sobie coś takiego?

Wielu stwierdzi, że to przez żydowskie spiski, wpływy, układy, powiązania, itd. Możliwe, ale to przecież niczego nie tłumaczy ani nie zmienia.

Nie doceniać osiągnięć Żydów, nie szukać przyczyn, nie uczyć się od nich, a jedynie ograniczać się do prymitywnej zazdrości czy nienawiści to wg mnie głupota.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1548
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: amneziahaze » środa, 11 września 2019, 03:02

ekonokomik pisze: środa, 11 września 2019, 00:14Tak szczerze, to ja pod pewnymi względami bardzo podziwiam zarówno Żydów jako naród, jak i Izrael.

Orator
Reputacja: 739
Reputacja postu: 
2

Demokracja w Polsce

Postautor: miluu » środa, 11 września 2019, 08:41

ekonokomik pisze: wtorek, 10 września 2019, 19:51Ale mogę ocenić czyjąś moralność, człowieczeństwo i światopogląd na bazie nie cech wrodzonych, a świadomych wyborów i czynów, prawda?
Pytanie retoryczne, w stylu: czy możesz ocenić, która jest godzina patrząc na zegarek? Szanujmy się trochę. Przecież cały czas o tym trąbie, że właśnie w tym sęk, żeby ludzi oceniać po tym co świadomie czynią a nie skąd są.

ekonokomik pisze: wtorek, 10 września 2019, 19:51Do czego zmierzam: Czy jeśli na przestrzeni ostatnich 60 lat obywatele Izraela demokratycznie, wielokrotnie i masowo wybierali takie a nie inne władze, widząc przy tym dobrze dokąd zmierza ich państwo, to czy nadużyciem będzie powiedzieć: "obywatele Izraela to w większości nacjonaliści, rasiści i faszyści"
Nie będzie nadużyciem. Nadużyciem i faszyzowaniem będzie powiedzieć "obywatele Izraela to nacjonaliści, rasiści i faszyści". To jest wielka różnica.

ekonokomik pisze: wtorek, 10 września 2019, 19:51Ale popatrzmy: agresja, faszyzm, nacjonalizm, rasizm Izraela narastają od kilkudziesięciu lat. W tej chwili państwo to jest poddane sankcjom ONZ, przez organizacje międzynarodowe oskarżane o zbrodnie wojenne, łamanie praw człowieka i praw dzieci. Z UNESCO wypisali się rok temu sami, z powodu "antyizraelskiego stanowiska tej organizacji"
ekonokomik pisze: środa, 11 września 2019, 00:14Tak szczerze, to ja pod pewnymi względami bardzo podziwiam zarówno Żydów jako naród, jak i Izrael.
Uważam, że powinniśmy uważnie analizować i uczyć się od nich.
Te "pewne względy" to właśnie te z powyższego cytatu? Ja nie szanuje państwa Izrael, jego polityki, jest fatalna. Tak jak nie szanuję radości złodzieja, z powodu udanego skoku. Nie szanuję również postawy tych Żydów, którzy tą politykę popierają. Ale to nie oznacza, że nie szanuję Żydów. Nie ma odpowiedzialności zbiorowej w moim systemie wartości, jest to coś, czym się brzydzę. Do czego prowadzi takie generalizowanie, to wiesz z historii.
To tak, jakby mnie, ponieważ jestem Polakiem, ktoś chciał oceniać przez pryzmat polityki PIS - byłoby to niedorzeczne, niesprawiedliwe, odbierające mi godność i podmiotowość. Mogłoby też inklinować np nienawiść wobec mnie, całkowicie nieuzasadnioną.
Ostatnio zmieniony środa, 11 września 2019, 10:24 przez miluu, łącznie zmieniany 8 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 483
Reputacja postu: 
4

Demokracja w Polsce

Postautor: baggins » środa, 11 września 2019, 08:53

jakie z powyższego maila płyną wnioski.... że "prawak" (wybacz eko) generalnie szanuje Żydów, a "lewak" (to o tobie miluu) brzydzi się nimi w większości...
sprawdza się więc teoria, że lewactwo projektuje na prawicę swoje ukryte fobie, a następnie z nimi walczy :D
chciało by się przypomnieć za Churchilem „Przyszli faszyści będą nazywać siebie antyfaszystami”
EDIT: miluu napisał dosłownie: "brzydzę się" potem wyedytował... chyba stwierdził że był zbyt szczery :P
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Orator
Reputacja postu: 
16

Demokracja w Polsce

Postautor: miluu » środa, 11 września 2019, 09:14

baggins pisze: środa, 11 września 2019, 08:53jakie z powyższego maila płyną wnioski.... że "prawak" (wybacz eko) generalnie szanuje Żydów, a "lewak" (to o tobie miluu) brzydzi się nimi w większości...
Ten Twój "prawak" ma raczej rozdwojenie jaźni, z jednej strony chciałby nienawidzić Żydów, dlatego, że są Żydami, ale jednocześnie imponuje mu to, co Żydzi wyprawiają w polityce.
"Lewak", czy ktoś, kogo tak nazywasz, po prostu człowiek przytomny, nie uzależnia szacunku do drugiej osoby od jej obywatelstwa.

Dodano po 59 minutach :
baggins pisze: środa, 11 września 2019, 08:53EDIT: miluu napisał dosłownie: "brzydzę się" potem wyedytował... chyba stwierdził że był zbyt szczery
Nie edytowałem czegoś takiego, coś Ci się pomyliło. Tam gdzie pisałem, że się czymś brzydzę, tam to słowo nadal jest.

Weteran
Reputacja: 2526
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: Harmony » środa, 11 września 2019, 12:41

miluu pisze: środa, 11 września 2019, 10:13Ten Twój "prawak" ma raczej rozdwojenie jaźni, z jednej strony chciałby nienawidzić Żydów, dlatego, że są Żydami, ale jednocześnie imponuje mu to, co Żydzi wyprawiają w polityce.
Dlaczego wypowiadasz się w imieniu prawaków, jeśli nim nie jesteś ? :) W żadnym stopniu nie imponuje mi to co wyprawia żydostwo. Brzydzę się takimi zachowaniami i nienawidzę ich za to, a nie za ich przynależność.
The truth will set You free

Weteran
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: ekonokomik » środa, 11 września 2019, 21:16

baggins pisze: środa, 11 września 2019, 08:53jakie z powyższego maila płyną wnioski.... że "prawak" (wybacz eko) generalnie szanuje Żydów

Nigdzie nie napisałem, że ich szanuję. Napisałem, że podziwiam (pod niektórymi względami). To różnica.
Można podziwiać czyjąś skuteczność czy umiejętności, jednocześnie nie popierając tego, do czego dana osoba (lub grupa osób) tych umiejętności używa.

miluu pisze: środa, 11 września 2019, 10:13Ten Twój "prawak" ma raczej rozdwojenie jaźni, z jednej strony chciałby nienawidzić Żydów, dlatego, że są Żydami

Skąd taki wniosek? :shock: Pokaż mi proszę choćby sugestię takich uczuć i chęci w moich postach.
Jestem od tego jak najdalszy. Cóż to zresztą za sformułowanie "chciałby nienawidzić Żydów"? Ani nie chciałbym, ani nie nienawidzę, ani tym bardziej za to, że są Żydami. Wyraźnie zaznaczyłem w swojej poprzedniej wypowiedzi, że oceniam "działania i wybory".
I za takie przyprawianie mi gęby dostałeś plusy? Wstyd @akos i @nariensi!

PS. Generalnie sądzę, że jak na "mały zagubiony na pustyni kraik" jakim jest Izrael, poświęcamy mu i jego mieszkańcom chyba za dużo uwagi ;) Szczególnie, że tytuł wątku odnosi się do naszego kraju. Tak że z mojej strony to koniec rozmowy na ten temat.

Weteran
Reputacja: 1475
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: nariensi » środa, 11 września 2019, 21:33

ekonokomik pisze: środa, 11 września 2019, 21:16Wstyd @akos i @nariensi!
Oj nie dramatyzuj tak ;) Bardziej mi się spodobało co innego w wypowiedzi miluu, przeciez nie pisze tylko o Tobie :D

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1751
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: domator » środa, 11 września 2019, 21:47

Wyglada na to ze zwolanie starego sejmu po wyborach moze nadac slowu "demokracja" jeszcze nowszego znaczenia niz przez ostatnie 4 lata. No nic. Zobaczymy.
BitXpress - najprostszy kantor wymiany kryptowalut.
BitFilar - kryptoemerytura.
bitcoinaverage.pl - średni kurs BTC z giełd w PL

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2536
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: akos » środa, 11 września 2019, 21:47

ekonokomik pisze: wtorek, 10 września 2019, 19:51Czy jeśli na przestrzeni ostatnich 60 lat obywatele Izraela demokratycznie, wielokrotnie i masowo wybierali takie a nie inne władze, widząc przy tym dobrze dokąd zmierza ich państwo, to czy nadużyciem będzie powiedzieć: "obywatele Izraela to w większości nacjonaliści, rasiści i faszyści", zamiast: "Izrael to państwo nacjonalistyczne, rasistowskie i faszystowskie?"
Przede wszystkim będzie to nieprecyzyjnym uproszczeniem. Większość to może być 51% jak i 100%. Piszesz, że nic nie sugerujesz, zakładam zatem, że podszedłeś do sprawy jak zwykle rzetelnie i obiektywnie, zaś przymiotnik "masowo" bierze się z wniosków na temat badań dot. frekwencji wyborczej z ostatnich 60 lat oraz % poparcia dla frakcji rządzących i opozycji. Szkoda, że się tymi liczbami jednak nie podzieliłeś.

Dla porównania, w Polsce np. rządzi PiS, ale gdyby policzyć ich wyborców to pewnie wyjdzie kilka milionów zaś obywateli uprawnionych do głosowania jest kilkakrotnie więcej. Czy jesteśmy zatem państwem PiS o którym można powiedzieć, że większość obywateli to zwolennicy każdego działania, jakie to państwo PiS podejmuje? Śmiała teza.

Ja nie jestem badaczem Izraela, ale z tego co mi pobieżnie wiadomo społeczeństwo jest tam mocno spolaryzowane, podobnie zresztą jak i u nas, z analogiczną osią podziału biegnącą pomiędzy religijnymi konserwatystami a świeckimi liberałami.

Sami zainteresowani, zwłaszcza ci "zlewaczeni" mają też poważne wątpliwości co do jakości i kształtu izraelskiej demokracji.

To co w świetle tej wiedzy powinno skłonić do refleksji, oprócz potwierdzenia że warto być ostrożnym w robieniu uogólnień na cały naród, to zauważenie, że rządzi tam jaka frakcja? Ano prawicowa, prawdziwi, oddani patrioci, politycy, których kiedyś scharakteryzowałeś jako "zdolnych do popełnienia największego skurwysyństwa" dla dobra kraju. Nie dziwi mnie więc nieskrywany podziw dla ich "skuteczności". Moim zdaniem jednak, zastanawiać nas powinno czy faktycznie chcemy ich naśladować i się od nich uczyć, czy kolejny przykład dryfu od narodowca do nacjonalisty a następnie szowinisty nie powinien nam dać do myślenia zanim uznamy, że odwołanie się do nacjonalizmu polskiego przez ruch narodowy jest pożyteczne i zdrowe.
Może jednak pożyteczniej będzie pozostać państwem świeckim, centroprawicowym lub centrolewicowym a nie narodowym?
ekonokomik pisze: wtorek, 10 września 2019, 19:51A jeśli odpowiedź jest twierdząca, to czy skrót myślowy, zamieniający "obywateli Izraela" na "Żydzi mieszkający w Izraelu" będzie uprawniony?
To z kolei ma luźny związek jak na mój gust z poprzednim pytaniem i nie jest uprawnione choćby z tego względu, że "obywatele Izraela" to też w 20% Arabowie.
Ostatnio zmieniony środa, 11 września 2019, 21:54 przez akos, łącznie zmieniany 1 raz.
In cryptography we trust

Orator
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: miluu » środa, 11 września 2019, 21:48

@ekonokomik pomijając fakt, że nie pisałem do Ciebie, tylko do Bagginsa, to skąd w ogóle pomysł, że pisałem o Tobie? Nieporozumienie jakieś...

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: akos » środa, 11 września 2019, 21:50

ekonokomik pisze: środa, 11 września 2019, 21:16I za takie przyprawianie mi gęby dostałeś plusy? Wstyd @akos i @nariensi!
Ja nie odebrałem tego postu jako tekstu o Tobie i napisałem wyraźnie w uzasadnieniu, że to zbiorczo za kilka wpisów. Nie mirmiłuj ;)

Zmieniając nieco temat, ciekawy wywiad z Terlikowskim, wyważone, przemyślane odpowiedzi, albo "zlewaczał" albo kosmici go podmienili na lewackiego klona ;)
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... jowej.html
In cryptography we trust

Orator
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: miluu » środa, 11 września 2019, 22:00

akos pisze: środa, 11 września 2019, 21:50Zmieniając nieco temat, ciekawy wywiad z Terlikowskim, wyważone, przemyślane odpowiedzi, albo "zlewaczał" albo kosmici go podmienili na lewackiego klona
Albo po prostu jest głęboko wierzącym, praktykującym katolikiem, który z wiekiem coraz lepiej rozumie sens swojej wiary.
EDIT: przeczytałem całość, no ameryki nie odkrył, choć oczywiście ma rację. Stary schemat psychologiczny - kto ma gębę pełna frazesów, najczęściej chce w ten sposób coś ukryć, odwrócić uwagę od własnych świństw itd. Już Molier pisał o tym w "Świętoszku".
Ostatnio zmieniony środa, 11 września 2019, 22:24 przez miluu, łącznie zmieniany 2 razy.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1198
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: maxi82 » środa, 11 września 2019, 22:02

akos pisze: środa, 11 września 2019, 21:50ciekawy wywiad z Terlikowskim

A tutaj ciekawa wypowiedź na temat ciekawego wywiadu z Terlikowskim ;)

Równie ciekawy tekst o "ciekawym wywiadzie"
"O poglądach, postawach i realizacjach, czyli jak zmienić pampersa przez nogawkę" - http://gabriel-maciejewski.szkolanawiga ... ez-nogawke
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
6

Demokracja w Polsce

Postautor: akos » środa, 11 września 2019, 22:19

Harmony pisze: wtorek, 10 września 2019, 03:41sam napastnik/poszkodowany nakręca ten konflikt, bo tak go zaprogramowała propaganda jego syjonistycznego reżymu
Celna obserwacja, ale dlaczego chcesz równać do jego poziomu i dyskutować z nim na płaszczyźnie wskazującej na zaprogramowanie przez inną propagandę? Jeśli się do tego poziomu zniżysz to zostaniesz pokonany doświadczeniem ;)
Harmony pisze: wtorek, 10 września 2019, 03:41Ostatnio czytałem, że naukowcy udowodnili istnienie pamięci genetycznej. Jeśli jest ona wzmacniana poprzez pewne tradycje, kulture, społeczeństwo oraz środowisko to jest spora szansa, że dana grupa społeczna będzie posiadała liczne wspólne cechy. Na przykład My Polacy mamy niesamowitą zdolność tolerancji w spożywaniu alkoholu. Oczywiście, że nie wszyscy, ale sowita większość. Tak samo jest wśród różnych grup społecznych, etnicznych i tak dalej, że mają w większości podobne cechy. Jak ustawisz się między wrony to musisz krakać jak one. Żydzi mają pewne cechy wspólne, które zachowały się przez wieki, pomimo, że ta grupa nie jest jednolita ani religijnie ani etnicznie (nawet w wikipedii jest to napisane). Możesz być pewien, że wszystkich nie traktuję jedną miarą, ale widząc zachowania polityków ż. i społeczeństwa ż., a także patrząc na ich historię, kulturę itd., mogę śmiało wyodrębnić wspólne cechy większości z nich.
Mam nadzieję, że robisz to nieświadomie, ale łączenie pseudo naukowej odmiany genetyki z pojęciem narodu jest ideowo zaczerpnięte z eugeniki niemieckiej, czyli ideologii z powodu której ucierpiał również nasz naród. Propagandziści III Rzeszy byliby niezwykle z siebie dumni widząc, że po upływie blisko wieku przedstawiciel tego narodu odwołuje się nieświadomie do koncepcji Haeckela aby uzasadnić swoją niechęć do całego narodu żydowskiego.

Ernst Haeckel przyczynił się do pogłębiania rasizmu; był jednym z najbardziej krzykliwych przeciwników Żydów, a jego antysemityzm zmierzał do ujęcia kwestii żydowskiej w biologicznym wymiarze. Uważany jest również za inicjatora myśli eugenicznej na terenie Niemiec, ponieważ jego poglądy znalazły wielu zwolenników i naśladowców.

Harmony pisze: wtorek, 10 września 2019, 03:41co oznacza słowo podjudzić
Raczej nie to co myślisz, ale to kolejny przykład auto podpierdolki ;)
"judzić" jest słowem słowiańskim i nie jest spokrewnione etymologicznie ze słowami o pochodzeniu hebrajskim. (https://pl.wiktionary.org/wiki/judzi%C4%87)
Harmony pisze: wtorek, 10 września 2019, 03:41To sobie wyobraź, że kibice przeciwnych drużyn to tacy starzy dobrzy znajomi, którzy wyzywają się właśnie dla żartów i zabawy (które rozumieją po swojemu), a Ty wyszukiwałeś tam antysemityzm
Tego nie trzeba wyszukiwać. Antysemityzm tam po prostu jest, nawet jeśli nieuświadomiony. Sam fakt odwoływania się do określonej symboliki i słownictwa wystarczy aby było to uznane za obraźliwe. Miałem nadzieję, że chociaż to zostało już wyjaśnione i zrozumiane...
Później dziwisz się, że Żydzi twierdzą, że Polacy "wyssali antysemityzm z mlekiem matki" podczas gdy "wyzywanie się od żydków" weszło niektórym w krew tak mocno, że wydaje się zabawne. Jeśli oburza Cię, że Żydzi stawiają taki zarzut, to na dobry początek nie usprawiedliwiaj "zabawy" imbecyli ze stadionów. Zakładam, że Niemcy heheszukjący o "polaczkach" nie wydają Ci się śmieszni a jeśli tak, to chyba jesteś wyjątkowo skrajnym ojkofobem ;]

@maxi82 Wybacz, ale nawet nie chce mi się czytać produktów tych wybitnych intelektualistów ze "szkoły nawigatorów", bezbłędnie nawigujących na prawdę... Zakładam w ciemno, że z ich głębokiej analizy wyszło, że Terlik też już jest "lewakiem". Zaskocz mnie i powiedz, że coś innego ;)
In cryptography we trust

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1198
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: maxi82 » środa, 11 września 2019, 22:30

akos pisze: środa, 11 września 2019, 22:19@maxi82 Wybacz, ale nawet nie chce mi się czytać produktów tych wybitnych intelektualistów ze "szkoły nawigatorów", bezbłędnie nawigujących na prawdę... Zakładam w ciemno, że z ich głębokiej analizy wyszło, że Terlik też już jest "lewakiem". Zaskocz mnie i powiedz, że coś innego

Nie wywołuj mnie, nie chce mi się czytać produktów wybitnego intelektu kryjącego się pod nickiem @akos ;)
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: akos » środa, 11 września 2019, 22:41

maxi82 pisze: środa, 11 września 2019, 22:30Nie wywołuj mnie, nie chce mi się czytać produktów wybitnego intelektu kryjącego się pod nickiem akos
To mnie nie cytuj. Mnie również nie chce się zapoznawać z twórczością wybitnej S.I. zaprogramowanej na ctrl + c, ctrl + v ze szkoły nawigatorów.
In cryptography we trust

Weteran
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: ekonokomik » środa, 11 września 2019, 23:05

@akos Dziękuję za ciekawe linki dotyczące demokracji w Izraelu i ogólnie za odpowiedź. Przekonałeś mnie, że faktycznie trochę za bardzo popłynąłem w uproszczeniach i skrótach myślowych, a temat wewnętrznych relacji w Izraelu jest bardziej skomplikowany.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3896
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: anagamidev » czwartek, 12 września 2019, 08:45

BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 1k$ soon! & LISK 3kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
:arrow: ANALIZA - osobny wątek

Wróć do „Hyde-Park”