Demokracja w Polsce

Weteran
Reputacja: 1361
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Demokracja w Polsce

Postautor: nariensi » piątek, 14 czerwca 2019, 13:34

Już nie pamiętam kiedy robiłam osobiście zakupy w hipermarkecie, to wymaga stracenia ładnych paru godzin tygodniowo. Wolę je stracić na coś innego. Prawie wszystko kupuję z doskoku w małych sklepach, które mi się nawiną po drodze. Większe zakupy przeważnie z dostawą. Tak tak, poprzewracało się nam... ;)

Początkujący
Reputacja: 281
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: mudol » piątek, 14 czerwca 2019, 14:04

Nie można też wykluczyć, że upadek niektórych sklepów jest spowodowanych cenami jak Piotr i Paweł czy Tesco a nie przez "niedzielę". Szczerze nie znam ani jednego sklepu małego lokalnego w mojej okolicy, który upadł, nawet mimo pojawienia się "rekina biznesu" czyli Żabki ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2403
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: vjankuv » piątek, 14 czerwca 2019, 14:08

mudol pisze: piątek, 14 czerwca 2019, 14:04Nie można też wykluczyć, że upadek niektórych sklepów jest spowodowanych cenami jak Piotr i Paweł czy Tesco a nie przez "niedzielę"

Zakaz handlu w niedzielę jest dla mnie uciążliwy i byłem/jestem mu przeciwny. Nie sądzę jednak aby to spowodowało masowe bankructwa.
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect." - Mark Twain

Początkujący
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: adiqq » piątek, 14 czerwca 2019, 14:58

nariensi pisze: piątek, 14 czerwca 2019, 13:34 Już nie pamiętam kiedy robiłam osobiście zakupy w hipermarkecie, to wymaga stracenia ładnych paru godzin tygodniowo. Wolę je stracić na coś innego. Prawie wszystko kupuję z doskoku w małych sklepach, które mi się nawiną po drodze. Większe zakupy przeważnie z dostawą. Tak tak, poprzewracało się nam... ;)
co do hipermarketów, to zgoda, ale już mniejsza wersja - czyli dyskont już jak najbardziej. Tak, też kupuję sporo w lokalnym małym sklepie (blisko i po drodze!), ale na większe zakupy jadę już do dyskontu i nie jest to dla mnie strata czasu, bo mam blisko,nie ma korków po drodze itd
Tak, jak była u mnie dostępna dostawa z Tesco, to regularnie korzystałem, odkąd w mojej lokalizacji znikła, to nic u nich nie kupiłem (nie mam po drodze i nie lubię hipermarketów)

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: mudol » piątek, 14 czerwca 2019, 15:44

vjankuv pisze: piątek, 14 czerwca 2019, 14:08Nie sądzę jednak aby to spowodowało masowe bankructwa.
Ale przecież ja to właśnie napisałem.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: vjankuv » piątek, 14 czerwca 2019, 16:32

mudol pisze: piątek, 14 czerwca 2019, 15:44 przecież ja to właśnie napisałem

No i?
To ja już nie mogę tego napisać? :roll:
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect." - Mark Twain

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: mudol » piątek, 14 czerwca 2019, 16:48

Z uwagi na Twoje zawsze "przeciwko" moim postom zasugerowałem się, że nie zrozumiałeś posta ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
2

Demokracja w Polsce

Postautor: vjankuv » piątek, 14 czerwca 2019, 16:49

mudol pisze: piątek, 14 czerwca 2019, 16:48 uwagi na Twoje zawsze "przeciwko" moim postom zasugerowałem się, że nie zrozumiałeś posta

Sorry ale nie pamiętam nawet Twojego nicka :D
Jak jestem czemuś przeciwny to treści a nie osobie.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1689
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: domator » piątek, 14 czerwca 2019, 19:26

A jak wam sie podoba blokada pociagow na festiwal Owsiaka. Zajebiscie, nie? Dobrze ze Polacy sobie poradza ale to juz jest takie "małe" to co wyczynia PIS, takie nikczemne ze naprawde wstyd.
BitXpress - najprostszy kantor wymiany kryptowalut.
BitFilar - kryptoemerytura.
bitcoinaverage.pl - średni kurs BTC z giełd w PL

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1061
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: maxi82 » piątek, 14 czerwca 2019, 19:39

domator pisze: piątek, 14 czerwca 2019, 19:26A jak wam sie podoba blokada pociagow na festiwal Owsiaka.

AAA to teraz, nie podstawienie dodatkowych specjalnych składów jest blokadą --- :lol: Stopem się przewiozą ... ;) Albo im pan Owsiak parędziesiąt "patelni" podstawi, wystarczy dolać trochę wody na naczepę i basenową imprę można już na trasie rozkręć :mrgreen:

Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
2

Demokracja w Polsce

Postautor: domator » piątek, 14 czerwca 2019, 19:44

@maxi82 Napewno dadza sobie rade, to prawda.
Ale jestes niedoinformowany. Nie chodzi o podstawienie dodatkowych. Zwykle, codzinne pociagi - dziwnym trafem i przypadkiem - akurat w tym czasie z powodow technicznych musza omijac Kostrzyń. Coz za przypadek, prawda?
Rozumiem ze popierasz takie dzialania, uwazasz ze to fajne zeby dzieciaki mialy trudniej?

Początkujący
Reputacja: 73
Reputacja postu: 
-6

Demokracja w Polsce

Postautor: gofer » piątek, 14 czerwca 2019, 19:47

domator pisze: piątek, 14 czerwca 2019, 19:26A jak wam sie podoba blokada pociagow na festiwal Owsiaka
Dziwne, przecież "bydło" tylko pociągami się wozi :twisted:

edit: Nawiązuje tylko i wyłącznie do zachowania podczas festiwalu tj. taplanie się w błocie, spanie gdzie popadnie, mnóstwo najebanych, mnóstwo naćpanych, mnóstwo zaciążonej niemytej kilka dni wesołej młodzieży i wiele innych, które nie przyszły mi w tej chwili do głowy.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
2

Demokracja w Polsce

Postautor: maxi82 » piątek, 14 czerwca 2019, 19:58

@domator
Sugerowałem się tym - https://gs24.pl/specjalne-pociagi-na-po ... 1-14174877

Masz jakiś link że normalnym składom "robią pod górkę" ?
domator pisze: piątek, 14 czerwca 2019, 19:44Rozumiem ze popierasz takie dzialania, uwazasz ze to fajne zeby dzieciaki mialy trudniej?

Absolutnie nie, młodość swoje prawa MA i BASTA ;) jeno z daleka obserwować trzeba co by towarzystwo zbyt wiele nagród Darwina nie zdobyło, wszak jak pisałem - młodość swoje prawa MA.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
4

Demokracja w Polsce

Postautor: domator » piątek, 14 czerwca 2019, 19:59

@gofer Jesli to uznaja za dobra zabawe i nie szkodza innym, nie robia nikomu krzywdy - to niech robia co chca. Na szczescie duch prawdziwego Woodstock z 1969 jeszcze zyje!
Zakladam ze wiesz, ze pobyt tam nie jest obowiazkowy.

Dodano po 2 minutach 42 sekundach:
maxi82 pisze: piątek, 14 czerwca 2019, 19:58Masz jakiś link że normalnym składom "robią pod górkę" ?
Mnostwo linkow z TVN ale wiem ze im nie wierzysz wiec daje inny:
https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosc ... 92281.html
""Rynek Kolejowy" dotarł do pisma, które zastępca dyrektora biura PKP Intercity rozesłał do pracowników PKP IC oraz PKP PLK. Prosi w nim "w nawiązaniu do ustaleń ze spotkania" o opracowanie "przymiarek" do zmian tras 18 pociągów jadących przez Kostrzyn na czas Pol'And'Rock Festival. Chodzi o pociągi Łebsko, Matejko, Uznam, Wolin, Swarożyc, Pirania, Mehoffer, Podhalanin oraz Światowid (każdy w obu kierunkach). Miałyby one omijać Kostrzyn (głównie przez Piłę, Krzyż) lub kursować w skróconej relacji na przełomie lipca i sierpnia."

Weteran
Reputacja: 1361
Reputacja postu: 
3

Demokracja w Polsce

Postautor: nariensi » piątek, 14 czerwca 2019, 20:03

@gofer
Ta młodzież to nie to co Ty - zawsze świeży i pachnący, ogolony i uczesany z obciętymi paznokciami i broń boże używki za młodu. A kondomy były zawsze w portfelu?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: vjankuv » piątek, 14 czerwca 2019, 20:05

domator pisze: piątek, 14 czerwca 2019, 19:26A jak wam sie podoba blokada pociagow na festiwal Owsiaka

To pociągi w Polsce trzeba blokować aby stały? :roll:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: domator » piątek, 14 czerwca 2019, 20:08

@vjankuv No troche tak, skoro normalnie a jezdza a akurat wtedy maja stac to tak wyglada....

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: maxi82 » piątek, 14 czerwca 2019, 20:34

Sarkazm, celnie wbijane szpile. Do tego z sensem gada :D

Początkujący
Reputacja: 67
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: iwory » sobota, 15 czerwca 2019, 01:08

jeśli chodzi o Norwegię.. ,to również mam z nimi do czynienia.. :mrgreen:
przebijają w idiotyzmie Brytyjczyków..
taka ciekawostka ,nawet Polska PRL do lat -50tych miała wyższce PKB w dolarach niż Norewgia :mrgreen:
no ale potem wytrysła ropa i gaz i teraz srają pieniędzmi.. 8-)
Norwegowie stanowczo wyprzedzają Szwedów jęśli chodzi o eksperymenty na ludziach, a to jest dopiero początek // :roll:
Ramadan w Norwegii(Automat z napojami na dworcu głównym w Oslo ) : automat z napojami nieczynny do zachodu słońca .. :lol:
-a jeśli dodamy do tego ,że w maju 1945 Nordyckie SS głównie skaładające się ze Szwedów ,Norwegów i Duńczyków broniło do ostatka kancelarii Hitlera w Berlinie ,to powiedzmy sobie szczerze : to nie jest normalne chyba .. :lol:

Weteran
Reputacja: 2124
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 15 czerwca 2019, 08:25

iwory pisze: sobota, 15 czerwca 2019, 01:08przebijają w idiotyzmie Brytyjczyków..

Tylko oficjalnie. Jeśli uda się porozmawiać prywatnie to poglądy mają przeważnie godne Aryjczyków.

Wróć do „Hyde-Park”