Demokracja w Polsce

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4676
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Demokracja w Polsce

Postautor: ergorg » wtorek, 15 stycznia 2019, 13:56

Myślicie, że to przypadek? Wywiadu jeszcze udzielił i jak mocno podkreślał, że nie jest Polakiem tylko Niemcem.

Obrazek

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
4

Demokracja w Polsce

Postautor: Lester » wtorek, 15 stycznia 2019, 14:25

ergorg pisze: wtorek, 15 stycznia 2019, 13:33Ludzie - tacy dobrzy - wrzucą na WOŚP pieniądze. Ci sami ludzie - życzą innym by zdechli... Czasami nie ogarniam naszego społeczeństwa. (W żaden sposób nie bronię drugiej strony - jedynie hipokryzja ludzi mnie dobija)

Parafrazując znany cytat z filmu "Ryś" (1981) :

Obrazek

Nie każdy zły co dla Owsiaka nie daje i nie każdy dobry co z puszką WOŚP po mieście lata. ;)

Nie chce mi się angażować tu w spór w sprawie Owsiaka, ale napiszę co o nim sądzę. Dla mnie to jest tak oczywiste, że to jeden wielki przekręt i nie mogę pojąć, iż tylu ludzi dalej w to wierzy. Ale nie w takie rzeczy ludzie wierzą, inaczej religie i różne inne chore systemy oraz ideologie nie miałyby racji bytu.
Koleś zakłada jakieś dziwne spółki o ciekawych nazwach (wygląda jakby sobie kpili tym z ignorancji ludzi): „Złoty Melon”, „Mrówka Cała”, „Jasna Sprawa” będące ewidentnymi firmami krzak. Majstersztyk kreatywnej księgowości. Po co by to robił, gdyby miał uczciwe zamiary? WOŚP jako fundacja, organizacja pożytku publicznego ma obowiązki sprawozdawczości, aby wszyscy zainteresowani mogli uzyskać informacje, na co wydane zostały pieniądze przekazywane przez darczyńców. Na obowiązki te składa się publikowanie i składanie w Departamencie Pożytku Publicznego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej dorocznego sprawozdania finansowego i merytorycznego [źr. Wikip].
Tak więc trzeba było sprawę pogmatwać i zaciemnić zakładając różne powiązane spółki, żeby nie było łatwo prześwietlić na co idą pieniądze, jaki ich procent trafia na sprzęt.

Do tego jako resortowe dziecko Owsiak posiada liczne znajomości, układy. Zwykły normalny człowiek w życiu nie rozkręciłby takiej akcji, nie zyskał aprobaty telewizji, przychylności władz różnych opcji politycznych. Poza tym, że wyciąga od ludzi kasę na coś co powinno zapewnić państwo z naszych wysokich podatków (zdaje się, że ponad 80 % oddajemy dla państwa), spełnia przy okazji inną rolę socjotechniczną i polityczną - indoktrynacja, "zmiękczanie" młodzieży na Przystanku Woodstock (np. poprzez zaproszenie Komorowskiego). Mnóstwo przegranych spraw z blogerem, który obnażał jego przekręty (którego nie jestem fanem, ze względu na jego sympatie do PiS-u, ale którego cenię za wkład w odkłamywanie legendy Owsiaka) nie zachwiało nim i niemal jak ojczulek Rydzyk trwa niewzruszony nad swym imperium. Fani WOŚP przypominają zresztą trochę wyznawców religijnych, a Jurek Owsiak jest takim ojcem dyrektorem przeciwnego obozu politycznego. Tak samo "teflonowy" jak Olek, Donek... Kiedyś będą sobie stawiać pomniki za nasze pieniądze w tle wiwatujących tłumów. Cały czas zresztą to robią. Gdy któryś z włodarzy zginie - żałoba narodowa. Codziennie tysiące ludzi cierpią w wyniku ich polityki i cisza. No bo kto miałby nagłaśniać? Raczej nie telewizja "publiczna" i "polska" tylko z nazwy.

Dodano po 5 minutach 26 sekundach:
ergorg pisze: wtorek, 15 stycznia 2019, 13:56Myślicie, że to przypadek? Wywiadu jeszcze udzielił i jak mocno podkreślał, że nie jest Polakiem tylko Niemcem.

Kto taki? Prezydent?

Weteran
Reputacja: 1411
Reputacja postu: 
5

Demokracja w Polsce

Postautor: nariensi » wtorek, 15 stycznia 2019, 14:40

No i wszystko w sprawie WOŚP jasne jak słońce.
To ja mówię do widzenia i nie zapominajcie, że pewne rzeczy się leczy.

Weteran
Reputacja: 2250
Reputacja postu: 
2

Demokracja w Polsce

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 15 stycznia 2019, 14:44

@Lester
Są dwie "święte krowy" w Polsce - Wojtyła i Owsiak.
Za krytykę jednej z tych postaci jest się wysyłanym na leczenie przez drugą stronę sporu.

A film to chyba pomyliłeś -
Jest "Miś" - 1980, "Rozmowy kontrolowane" - 1991 i godny zapomnienia gniot "Ryś" - 200x

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
5

Demokracja w Polsce

Postautor: Lester » wtorek, 15 stycznia 2019, 14:55

@kozaki_wiesi
Zgadza się. Chociaż znalazłoby się pewnie więcej świętych krów, to jednak trudno o świętsze... No może Wałęsa miałby szansę wyprzedzić Owsiaka, gdyby Bolkiem nie był. ;)

Nie mniej ciekawy to fenomen jak wiara [w autorytet Owsiaka w tym przypadku] potrafi zaślepić, zagłuszyć zdroworozsądkowe myślenie. Nawet u ludzi inteligentnych wydawałoby się.

Weteran
Reputacja postu: 
2

Demokracja w Polsce

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 15 stycznia 2019, 15:47

ergorg pisze: wtorek, 15 stycznia 2019, 13:33W żaden sposób nie bronię drugiej strony - jedynie hipokryzja ludzi mnie dobija

Przygotowania do logowania na forum politycznym:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3633
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: benq » wtorek, 15 stycznia 2019, 16:56

Lester pisze: wtorek, 15 stycznia 2019, 11:29Piszesz o "szybkiej likwidacji typa" po uprzednim procesie, czy bez jakiegokolwiek procesu? Bo jeśli po procesie, to wówczas o rodzaju i wysokości kary zadecyduje jakiś sędzia z nadania politycznego ("Sędziów sądów powszechnych do pełnienia urzędu na stanowisku sędziowskim powołuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, na wniosek Krajowej Rady Sądownictwa" - Dz.U.2019.0.52 Art. 55), a nie ludzie.
A jaką mamy alternatywę? Lincz? Referendum w każdej sprawie karnej?
Zgadzam się, że prawo karne i sądownictwo wymaga reform, ale dopóki ich nie dokonamy musimy działać w obrębie obowiązującego prawa, inaczej będziemy mieć paraliż.
Lester pisze: wtorek, 15 stycznia 2019, 11:29Czy chorych umysłowo też należy karać śmiercią, gdy popełnią morderstwo? A nieletnich? Jeśli tak to jaka powinna być granica wieku - 13, 15, 18, 21 lat?
Po pierwsze, wyżej stawiam dobro niewinnych ofiar, niż chorego umysłowo mordercy, więc odpowiedź brzmi tak.
Jeżeli nie udało się rodzicom/opiekunom/odpowiednim służbom zabezpieczyć społeczeństwa przed takim osobnikiem należy go wyeliminować - no mercy.
Po drugie, jeśli chodzi o nieletnich obecnie jest chyba nie najgorzej - 17 lat to dość rozsądny limit, z wyjątkami na najgorsze zbrodnie od 15 roku życia - tutaj również no mercy z mojej strony. Jeżeli ktoś w wieku 15/16/17 lat dokonuje mordu z wyjątkowym okrucieństwem czy zamachu terrorystycznego to nie ma o czym dyskutować.
Lester pisze: wtorek, 15 stycznia 2019, 11:29Czy szybka likwidacja typa będzie wystarczającą karą, czy może dobrze by było potorturować go wcześniej, by innym się odechciało atakować prezydentów? Proszę tylko się nie oburzać na taką ewentualność, gdyż tortury są stosowane przez funkcjonariuszy państwowych od zarania dziejów i współcześnie, czego przykładem było torturowanie więźniów wojennych przez "naszych sojuszników" z USA m.in. w Guantanamo i prawdopodobnie w Kiejkutach...
Tutaj mówię stop. Pisałem o tym ostatnio, torturowanie w celu zadośćuczynienia tworzy patologię - syndrom kata.
Nie chodzi o to, żeby u osób wykonujących takie "wyroki" pobudzać najgorsze instynkty tworząc kolejnych socjopatów.
Zerwane paznokcie z rąk mordercy również nie przywrócą do życia jego ofiar.
Kara śmierci powinna być szybka, humanitarna, bez zbędnego znęcania się, bez wydziwiania i mnożenia kosztów.
Powtarzam, to NIE ma być próba "odbicia" sobie wyrządzonego zła i wyżycia się na nich, ale eliminacja zagrożenia ze społeczeństwa i nie obciążanie go utrzymywaniem psychopaty.
Lester pisze: wtorek, 15 stycznia 2019, 11:29Dlaczego jest taka wrzawa i żałoba narodowa, gdy ginie polityk, ktoś znany, podczas gdy rocznie w kraju zostaje zamordowanych i pobitych ze skutkiem śmiertelnym setki osób, o których nic się nie mówi? Ich życie jest mniej warte?
Pytasz dlaczego?
Dziwi Cię, że zamordowany w parku pracownik biurowy nie wzbudza podobnej sensacji?
Przecież wiesz dlaczego tak jest. Prezydent miasta to osoba wyjątkowa, medialna, do tego stało się to na oczach milionów ludzi, podczas charytatywnej imprezy, do tego poruszając gorący temat polityki.
Życie jest warte tyle samo, ale nic dziwnego, że jedne wydarzenia są bardziej medialne, a drugie mniej.
W przypadku nożownika z parku możemy nie znać motywu, nie ma naocznych świadków, nie było transmisji w TV, a ofiarę znała rodzina i garstka znajomych.
Kara śmierci za każde morderstwo to zbyt dużo IMHO. Zarezerwowałbym ją dla wyjątkowych sytuacji, a to, co stało się w Gdańsku zdecydowanie do takiego miana pretenduje.
Lester pisze: wtorek, 15 stycznia 2019, 11:29wojna
W tym temacie znasz moje zdanie, przerabialiśmy to już i się z grubsza zgadzamy.
Żołnierze patrioci służący na zagranicznych misjach to pionki na politycznej szachownicy.
Lester pisze: wtorek, 15 stycznia 2019, 11:29Nie bronię tu tego typa, ani jego występku. Chciałem tylko szerzej spojrzeć na problem. A co jeśli rzeczywiście był torturowany za Platformy i dla niego to jest wojna, którą toczy z wrogiem nieporównywalnie potężniejszym środkami na jakie go stać?
Mógł apelować, odwoływać się od europejskich instytucji, Amnesty International, domagać się odszkodowania w sprawie cywilnej, mógł nawet dokonać samookaleczenia w ramach wzbudzenia zainteresowania, opcji było mnóstwo. Domniemuję, że prezydent Gdańska nie był oprawcą torturującym zabójcę - w takim przypadku próba odwetu byłaby faktycznie okolicznością łagodzącą. Tymczasem zamordowanie niewinnego człowieka w bestialski sposób wymaga najsurowszego wymiaru kary.
Zanim zadasz głupie pytanie - sprawdź, czy nie ma już na nie odpowiedzi:
www.instagram.com/cryptotalpl -> ABC kryptowalut dla początkujących (i nie tylko)

Weteran
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 15 stycznia 2019, 16:59

benq pisze: wtorek, 15 stycznia 2019, 16:56Tutaj mówię stop. Pisałem o tym ostatnio, torturowanie w celu zadośćuczynienia tworzy patologię - syndrom kata

W pełni się zgadzam. Jeśli społeczeństwo porównamy do organizmu to mordercy są komórkami rakowymi.
A nad takowymi nie należy się pastwić ani "mścić" tylko jak najszybciej i jak najbezbolesniej się je usuwa.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 3226
Reputacja postu: 
11

Demokracja w Polsce

Postautor: Bit-els » wtorek, 15 stycznia 2019, 19:27

G. Braun o sprawie Adamowicza, konferencji wojennej przeciw Iranowi. No, gdy za jakiś czas w głównych tv będzie występował, to ferment wprowadzi niezły. Szczególnie o konferencji antyirańskiej jedzie bez zahamowań

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2376
Reputacja postu: 
5

Demokracja w Polsce

Postautor: akos » wtorek, 15 stycznia 2019, 19:51

Lester pisze: wtorek, 15 stycznia 2019, 14:30Mnóstwo przegranych spraw z blogerem
Masz na myśli tego typka, który po przegranym procesie o zniesławienie płakał publicznie, że nie może zapłacić grzywny bo jest bezrobotny?
https://www.rmf.fm/magazyn/news,6080,je ... brawo.html

Ciekawy przypadek :lol:
http://kontrowersje.net/dlaczego_nienaw ... a_wszystko

Moje ulubione zdanie:
"Jestem pełen wrogości i niechęci wobec Owsiaka, ponieważ on jest zaprzeczeniem mnie."
Lester pisze: wtorek, 15 stycznia 2019, 14:30Dla mnie to jest tak oczywiste, że to jeden wielki przekręt i nie mogę pojąć, iż tylu ludzi dalej w to wierzy.
Ja nie mogę pojąć Twojego kryterium "oczywistości" ;)
In cryptography we trust

Weteran
Reputacja: 2436
Reputacja postu: 
2

Demokracja w Polsce

Postautor: Harmony » wtorek, 15 stycznia 2019, 20:11

No niestety. Gdyby w Polsce działała jak należy demokracja oraz sądy, Adamowicz dalej by żył. W więzieniu bo więzieniu, ale by żył. Tak zostal ofiarą pseudodemokracji, pseudosprawiedliwosci i wojny w ktora wplatac nas chca dwa obozy działające wspólnie do jednej bramki (POPiS), dzielące Polaków zgodnie z rzymską zasadą 'Dziel i Rządź'

Rozwiązywanie skuteczne każdego problemu to nie eliminacja skutków, a przyczyn. Przyczyny są dwie i wszyscy je dobrze znamy od kilkunastu lat.

@cachaca
Spoiler:
*U*W*A*G*A ! ! H A R M O N Y --> TO DEBIL!
Może masz coś mądrego do powiedzenia? Bo stosując ad personam, sam nie zaliczasz się do inteligentnych.
Ostatnio zmieniony wtorek, 15 stycznia 2019, 20:40 przez Harmony, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Reputacja: 184
Reputacja postu: 
2

Demokracja w Polsce

Postautor: iwor » wtorek, 15 stycznia 2019, 20:40

akos pisze: wtorek, 15 stycznia 2019, 19:51
Lester pisze: wtorek, 15 stycznia 2019, 14:30Mnóstwo przegranych spraw z blogerem
Masz na myśli tego typka, który po przegranym procesie o zniesławienie płakał publicznie, że nie może zapłacić grzywny bo jest bezrobotny?
https://www.rmf.fm/magazyn/news,6080,je ... brawo.html

Ciekawy przypadek :lol:
http://kontrowersje.net/dlaczego_nienaw ... a_wszystko

Moje ulubione zdanie:
"Jestem pełen wrogości i niechęci wobec Owsiaka, ponieważ on jest zaprzeczeniem mnie."
Lester pisze: wtorek, 15 stycznia 2019, 14:30Dla mnie to jest tak oczywiste, że to jeden wielki przekręt i nie mogę pojąć, iż tylu ludzi dalej w to wierzy.
Ja nie mogę pojąć Twojego kryterium "oczywistości" ;)
to masz kolego niepełne informacje..
tą grzywnę to szybko z darowizn się uzbierało.. sam dałem 20 PLn :lol:
+ taka ciekawostka adwokatów Jurka opłacał Wośp..
Na WOSP to od początku przez Allegro dawałem ,ale po kilku latach dowiedziałem się ,że wpłacałem nie na na WoSP tylko na ,,mrówkę całą,, ,ale nikt mnie o tym nie poinformował .. ( serca owszem były, mrówek nie widziałem ..)
-------------------------------------------------
trochę potem wybuchła inna aferka :http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... 65637.html
Działalność wydawnictwa "Gazeta" opisała przed miesiącem. Od 10 lat kilkaset tysięcy osób w Polsce wpłaca na konto wydawnictwa "AMUN" - sp. z o. o. - miliony złotych za przesyłane im kartki świąteczne. Pieniądze trafiają do Lichtensteinu. Wydawnictwo zatrudnia sześć zupełnie zdrowych osób. W 2001 r. przychody firmy przekroczyły już 15 mln zł, a zysk netto wyniósł ponad 4 mln zł. AMUN utrzymuje z tego garstkę niepełnosprawnych artystów (23 osoby), którzy jak twierdzi wydawnictwo otrzymują z Lichtensteinu stypendia w wysokości od 1200 zł do 9 tys. zł miesięcznie.

Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... 65637.html
(ci to mieli rozmach w całej Europie działali -zdaje się ciągnęli rocznie legalnie kilkadziesiąt mln Euro )
no co, Niepełnosprawnym nie pomożesz ???
ps.
teraz w moim sklepie kilka razy w roku zbierają żywność starsze panie dla ubogich to daję grosz i tyle.. nie dają mi naklejki ,tylko mówią : Bóg zapłać :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 892
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: KryptoBanita » wtorek, 15 stycznia 2019, 20:47

Przypomniały mi się podwójne standardy na państwowej poczcie... Za przelew dla rydzyka nie płaciłeś nic... Dalej to działa? Pamiętam jakąś akcję wpłacania po 1gr...

Gaduła
Reputacja: 218
Reputacja postu: 
2

Demokracja w Polsce

Postautor: anty » wtorek, 15 stycznia 2019, 21:00

Ewidentnie krypto to przyszłość takich zbiórek :D
Wszystko transparentne i zaoszczędzi sie czas i pieniądze na procesy.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: KryptoBanita » wtorek, 15 stycznia 2019, 21:08

Znaczy, że rydzyk będzie promować w moherce krypto? :mrgreen:
To teraz wiadomo, że będzie górka :mrgreen:

Gaduła
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: anty » wtorek, 15 stycznia 2019, 21:15

Trzeba by do niego napisać i zapytać czy przyjmuje datki w BTC

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1123
Reputacja postu: 
2

Demokracja w Polsce

Postautor: maxi82 » wtorek, 15 stycznia 2019, 21:20

Ewangelicy w Zurychu już od roku przyjmują.
"Strona internetowa wspólnoty informuje o akceptowaniu darowizn nie tylko w formie Bitcoina (BTC), ale także Bitcoin Cash (BCH), Ether (ETH), Ripple (XRP) czy Stellar (XLM)."

https://comparic.pl/kosciol-zurychu-otw ... ptowaluty/
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: KryptoBanita » wtorek, 15 stycznia 2019, 21:23

Spoko :)
Tam są takie obrotne chłopaki, że mnie wyruchaliby na żywca bez wazeliny :mrgreen:
anTy naprawdę myślisz, że oni w krypcie nie siedzą hahahaaaaaa

Gaduła
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: anty » wtorek, 15 stycznia 2019, 21:29

co by o rydzyku nie mówić, to jednak jest to dość przedsiębiorczy i wpływowy człowiek. Ciekawe jakie ma zdanie na ten temat.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3633
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: benq » wtorek, 15 stycznia 2019, 21:42

Lester pisze: wtorek, 15 stycznia 2019, 14:30Koleś zakłada jakieś dziwne spółki o ciekawych nazwach (wygląda jakby sobie kpili tym z ignorancji ludzi): „Złoty Melon”, „Mrówka Cała”, „Jasna Sprawa” będące ewidentnymi firmami krzak. Majstersztyk kreatywnej księgowości. Po co by to robił, gdyby miał uczciwe zamiary?
Siła argumentu zrzuciła mnie z fotela.
"Po co ten somsiad poszedł 3 razy do tesko jednego dnia. No złodziej kradnie ewidentnie, nikt uczciwy tak nie łazi przecież."
Nie jestem jakimś psychofanem Owsiaka. Również zgadzam się, że nie ma takich autorytetów, które są absolutnie nietykalne. Jednakże wypadałoby mieć konkretny argument, a nie opierać swoje insynuacje na niewiedzy i domysłach.
Lester pisze: wtorek, 15 stycznia 2019, 14:30Zwykły normalny człowiek w życiu nie rozkręciłby takiej akcji, nie zyskał aprobaty telewizji, przychylności władz różnych opcji politycznych.
Przychylność różnych opcji? To, co robi PIS w stosunku do WOŚPu uznajesz za przychylność?
Nikt by nie rozkręcił takiej akcji?
A słyszałeś o "Zdążyć z pomocą"? Przez wiele lat bili na głowę WOŚP i Caritas.
https://dzieciom.pl/wp-content/uploads/ ... k-2017.pdf
Lester pisze: wtorek, 15 stycznia 2019, 14:30Poza tym, że wyciąga od ludzi kasę na coś co powinno zapewnić państwo
Wyciąga?
Hmm, wyciąga to ewentualnie kościół. Nikt kto na WOŚP dać nie chce, nie da.
Lester pisze: wtorek, 15 stycznia 2019, 14:30spełnia przy okazji inną rolę socjotechniczną i polityczną - indoktrynacja, "zmiękczanie" młodzieży na Przystanku Woodstock (np. poprzez zaproszenie Komorowskiego).
Jest jakaś czynność na świecie, którą można robić bez obawy oskarżenia o socjotechnikę i indoktrynację?

@anty, Rydzyk jest mistrzem w swoim fachu - tego mu nie można odmówić.
Zanim zadasz głupie pytanie - sprawdź, czy nie ma już na nie odpowiedzi:
www.instagram.com/cryptotalpl -> ABC kryptowalut dla początkujących (i nie tylko)

Wróć do „Hyde-Park”