Demokracja w Polsce

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1123
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Demokracja w Polsce

Postautor: maxi82 » sobota, 12 stycznia 2019, 21:42

benq pisze: sobota, 12 stycznia 2019, 21:13Obecnie znam ludzi, którzy pomimo częstych wizyt poza miastem nie widzieli zająca od lat (!

Był taki czas u mnie to było 10 lat wstecz(ciężko było w miedzy nawet bażanta znaleźć), natomiast teraz to 3 razy w tym roku elementy w zderzaku dokupywałem i czyściłem zajęczego tatara, a wczoraj z rana obserwowaliśmy z córą stadko saren 11szt. Co do żarcia - hehe jestem rolnik i jem swoje :D nadwyżki idą jak woda, zrobił się 2 obieg na NORMALNE żarcie, kurak z którego rosół można powąchać, bezzsraczkowe warzywa itd.itp.
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Reputacja: 2250
Reputacja postu: 
3

Demokracja w Polsce

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 12 stycznia 2019, 21:49

O, to jest dobre:

Obrazek

A teraz wyobraźmy sobie, że na dziki poluje platforma a jakiś "prawicowy" tygodnik typu "do rzeczy" wyskakuje z taką okładką. Ale byśmy mieli "faszyzm" i "antysemityzm" :)

Początkujący
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: OlafCrypto » sobota, 12 stycznia 2019, 22:06

Wątek o demokracji około 40% głosuje na PIS a 20% na PO czyli 6 na 10 osób wybiera pomiędzy złem z złem i jeszcze na dodatek nawet na tym anonimowym forum nie ma odważnych żeby się przyznali że na nich głosowali lub będą głosować - i najprawdopodobniej jest wam wstyd przyznać się że głosujecie na kogoś komu łatwo udowodnić że patologia polityczna.
Wśród moich znajomych mam 2 osoby co jawnie się przyznają że będą głosować na PO ale przynajmniej szczerze jeden przyznaje że będzie miał z tego korzyści finansowe a drugi 3 lata temu głosował na POI bo obawiał się że jak wygra Pis to może dostać jakiś tam wyrok bo już układ w sądownictwie osłabnie...........

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1123
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: maxi82 » sobota, 12 stycznia 2019, 22:13

@kozaki_wiesi

Ta okładka to, aż nie mogę uwierzyć że tak głupi są. Brawo kłapciaty, zdekonspirował cały ten teatr dla gojów ;) - tym że jemu wolno ;)
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4675
Reputacja postu: 
3

Demokracja w Polsce

Postautor: ergorg » sobota, 12 stycznia 2019, 22:40

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2564
Reputacja postu: 
6

Demokracja w Polsce

Postautor: vjankuv » sobota, 12 stycznia 2019, 23:15

benq pisze: sobota, 12 stycznia 2019, 21:13
Nawet jeśli na tym etapie się zatrzymasz, to mnożąc przez 10/20/30/40/50 lat życia jest to naprawdę spora cegiełka w dobrym kierunku. Może z czasem uda się dojść do dwóch dni, lub na przemian - dzień mięsny -> wege. :D
Już będzie kilka miesięcy jak nie jem mięsa.
Nie ukrywam, że jest to efekt wielu lat interesowania się tym co jemy, ile, jak i jaki to ma wpływ na nasze życie. Gdy dodamy do tego świadomość o tym jak produkuje się to co jemy i co to faktycznie jest, to właśnie kilka miesięcy temu się przełamałem.
Pozostały w moim jadłospisie jajka, masło, ser jakiś od święta.

Miałem też najdłuższa w życiu przerwę od intensywnego uprawiania sportu (4 miesiące). Od tego tygodnia wracam do formy, treningów interwałowych i to minimum 4 razy w tygodniu. Ciekaw jestem jak brak mięsa odbije się na moich wynikach sportowych.
OlafCrypto pisze: Wątek o demokracji około 40% głosuje na PIS a 20% na PO czyli 6 na 10 osób wybiera pomiędzy złem z złem
Kiedyś już mówiłem, że nie wybieramy gorszego zła, a opcję, która jest nam najbliższa. Tak jest zawsze w tak rozległych aspektach jak społeczeństwo. Nie znajdziesz nigdy partii, która będzie obrazem Twoich przekonań. Zawsze trzeba będzie iść na jakiś kompromis.

Ja swojego czasu zawsze oddawałem nieważny głos, bo miałem problem zidentyfikować się z jakąś partią.
Później zacząłem głosować na ludzi, nie patrząc na partię.
Obecnie zrobiłem miks powyższych.
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect." - Mark Twain

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3633
Reputacja postu: 
2

Demokracja w Polsce

Postautor: benq » niedziela, 13 stycznia 2019, 08:47

@vjankuv
Szacun! :D
Znam kilku sportowców wegetarian/wegan z różnych dziedzin, których wyniki są dla mnie nieosiągalne. Przy odpowiednim zbillansowaniu białka nie odczujesz żadnego spadku formy.
Mój własny ojciec nie je mięsa dłużej, niż ja chodzę po tym świecie, a niewielu ludzi w wieku 6x biega maratony, rekreacyjnie zalicza dystanse triatlonowe na rowerze i basenie, wspina się, gra w tenisa.
Zanim zadasz głupie pytanie - sprawdź, czy nie ma już na nie odpowiedzi:
www.instagram.com/cryptotalpl -> ABC kryptowalut dla początkujących (i nie tylko)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
4

Demokracja w Polsce

Postautor: vjankuv » niedziela, 13 stycznia 2019, 09:52

benq pisze:Szacun!
Dzięki ;)
Jak w filmiku jaki zapodales, nie uważam, że mięsożercy są źli, a ja jestem dobry. Po tylu latach zbierania informacji, myślenia o tym, rozmawiania z ludźmi, jest to decyzja, która ugruntowana jest głównie:
1. Własnym zdrowiem. "What the health" produkcji netflixa porusza ten temat. Tylko nie myślcie, że jeden film dokumentalny zmienił moje nawyki żywieniowe ;)
2. Sposobem w jaki obecnie produkuje się mięso. Antybiotyków jest zatrzęsienie, a to jak zwierzęta są hodowane, to woła o pomstę do nieba. Wychowałem się na wsi gdzie świnie dostawały jeść zlewki, pokrzywę, ziemniaki z parnika, śrut robiony z własnej pszenicy, świnie były wypuszczane na trawkę, jak chorowała, to w domu zmartwienie, że się męczy i chodziło się koło niej. Kurczaki zabijało się od tych najstarszych z podwórka, jadły trawkę, śrut, nasze zboże, nasze ziemniaki, przynosiło się im też pokrzywę. Jak widzę przemysłową produkcję mięsa, marnotrawstwo tego mięsa, to czuję się źle, że jestem częścią tego systemu.
3. Przemysłowa produkcja mięsa pochłania ogrom energii, wody i roślin. Czyli aspekt środowiskowy.
4. Teraz nawet jedzenie ryb jest powolnym aplikowaniem sobie metali ciężkich i toksyn. Sporo jest o tym dokumentów i filmików na YT. Ryby w naszych sklepach już nie są zdrowe. Teraz powinno się rekomendować zamiast "jedz rybę minimum dwa razy w tygodniu", to "jedz rybę maksimum dwa razy w tygodniu".

Nie powiem, że sporo tracę, bo lubiłem mięso i bardzo lubiłem gotować mięsne dania i umiałem to robić smacznie. Teraz żona głównie gotuje. Jest to dobre, nie powiem, ale wiele smaków zniknęło.

No i zobaczę jak moje wyniki sportowe. Spodziewam się, że będzie jak benq mówisz. Po prostu będzie moc i tyle ;)
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect." - Mark Twain

Początkujący
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: mad_about_crypto » niedziela, 13 stycznia 2019, 12:57

miluu pisze: sobota, 12 stycznia 2019, 19:54Moim zdaniem, regulacją zasobów przyrody, jeśli już taka regulacja jest potrzebna, powinny się zajmować na chłodno, państwowe, profesjonalne służby, a nie fetyszyści, którzy zabijają zwierzęta dla podniety.

Uwierz, nie tylko fetyszyści. Tak, jak pisałam wcześniej często ci ludzie, dokarmiają chociażby w zimie zwierzęta. Nie każdy myśliwy to zabójca. A państwowych służb jest za mało.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 871
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: KryptoBanita » niedziela, 13 stycznia 2019, 13:06

mad_about_crypto pisze: niedziela, 13 stycznia 2019, 12:57Nie każdy myśliwy to zabójca. A państwowych służb jest za mało.

Nie każdy gwałciciel to zabójca... Pomijając takie tematy:
"Pojechała sama na tydzień na wyspę gwałtu"... Nie wiem czy dostąpiła zaszczytu, bo nei czytałem...

Początkujący
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: mad_about_crypto » niedziela, 13 stycznia 2019, 13:17

KryptoBanita pisze: niedziela, 13 stycznia 2019, 13:06Nie każdy gwałciciel to zabójca... Pomijając takie tematy:

Chodziło mi o to, że ludzi nie motywuje tylko przyjemność zabijania. Jak się czymś zawodowo nie zajmujesz, to też czasem specjalnie nie masz wyboru, nawet jak chcesz w tym działać.

A zwierzęta od ludzi też trzeba odróżnić.

Porównanie z gwałtami uważam nie na miejscu.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 871
Reputacja postu: 
2

Demokracja w Polsce

Postautor: KryptoBanita » niedziela, 13 stycznia 2019, 13:22

Jeden ma przyjemność i drugi.... Ludzie gwałcą przyrodę na żywca, a te cwaniaczki to udają świętych - kto jest w kółeczku? Same święte ludzie :)

https://www.o2.pl/artykul/wlosi-urzadzi ... 255637633a

Masz przykład - jak władza ma ukarać władzę? Pośmiałbym się, gdyby to nie było aż tak tragiczne...
Może tak kolejny raz artykuł jak władza strzela do wyrzucanych z klatek ptaków?
https://oko.press/szyszko-poniesie-odpo ... alny-uboj/

Myśliwi wszystkich krajów łączczie się!

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: vjankuv » niedziela, 13 stycznia 2019, 15:54

kozaki_wiesi pisze: sobota, 12 stycznia 2019, 21:49 O, to jest dobre:
A ja to na LinkedIn znalazłem:
Obrazek

Weteran
Reputacja: 228
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: redlumek » niedziela, 13 stycznia 2019, 16:12

Tu jest fajnie wszystko wytłumaczone
Obrazek
Ostatnio zmieniony niedziela, 13 stycznia 2019, 17:07 przez redlumek, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: vjankuv » niedziela, 13 stycznia 2019, 16:13

@redlumek
Nie wiem czy tylko u mnie na tel, ale niewiele widzę oprócz krwi ;)

Do mojego postu wyżej dodam, że z tym odstrzałem dzików to nie jestem w temacie. Ani za, a nie przeciw. Bardziej rzuciłem zapalnik do dyskusji.

Wygadany
Reputacja: 688
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: miluu » niedziela, 13 stycznia 2019, 16:32

Jeśli odstrzał dzików miałby zadziałać tak, że powstrzyma trwale rozprzestrzenianie się ASF, to chociaż dzików szkoda, nie ma innego wyjścia. Ale sami myśliwi, którzy lubią do dzików strzelać, mówią, że to tak nie działa. Po pierwsze padłe, czyli chore dziki, zostają w lesie i w warunkach zimowych zarażają nawet przez kilka miesięcy. Nikt tych dzików nie zbiera. Po drugie teren wyjałowiony z dzików niejako "zasysa" dziki z zewnątrz, czyli głównie Ukrainy, która jest źródłem zarażonej trzody. Po trzecie, takie dziki (z ASF), które zasiedlają nowy teren, rozmnażają się znacznie intensywniej niż na terenach, w których populacja tego gatunku jest normalna. Czy więc rozstrzelanie dzików zatrzyma rozprzestrzenianie się ASF? Tak, ale na krótko, niebawem problem może wrócić ze zdwojoną siłą.

Weteran
Reputacja: 228
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: redlumek » niedziela, 13 stycznia 2019, 16:56

vjankuv pisze:[mention]redlumek[/mention]
Nie wiem czy tylko u mnie na tel, ale niewiele widzę oprócz krwi ;)

Do mojego postu wyżej dodam, że z tym odstrzałem dzików to nie jestem w temacie. Ani za, a nie przeciw. Bardziej rzuciłem zapalnik do dyskusji.
Dodawałem z tapatalka - chyba coś źle poszło.
Zaraz dodam jeszcze raz.
Edit Poprawiłem

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 3215
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: Bit-els » niedziela, 13 stycznia 2019, 22:44

Owsiak to naprawdę facet rzadkiego kalibru

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: Bit-els » niedziela, 13 stycznia 2019, 23:05

B. dobry wywiad z Braunem

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: Bit-els » niedziela, 13 stycznia 2019, 23:22

coś w tym jest. No ale Złoty Melon swoje musi zarobić https://www.bankier.pl/wiadomosc/Ile-zy ... 36612.html

Wróć do „Hyde-Park”