Demokracja w Polsce

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 2904
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Demokracja w Polsce

Postautor: Bit-els » wtorek, 8 stycznia 2019, 18:49

tak bardziej ogólnie- Oddolna lewica, nowe twarze, prawdziwe idee czyli Partia Razem.
Projekt globalistów w wielu krajach powielony wg jednego schematu

w Hiszpani też widziałem takich młodych fioletowych

Weteran
Reputacja: 1978
Reputacja postu: 
8

Demokracja w Polsce

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 9 stycznia 2019, 17:41

Kojarzycie zapewne ostatnią tragedię w tzw. Escape Room'ie.
Ilekroć dochodzi do podobnej tragedii, zaczyna się (chwilowe) polowanie na czarownice by lud widział, że władza nie próżnuje i "dba". Tak było chociażby w przypadku wypadku przepełnionego busa gdy przez miesiąc trwały intensywne kontrolę tychże pojazdów czy też w przypadku zawalenia się dachu hali wskutek zalegającej warstwy śniegu. Dzisiaj oczywiście na odniezanie czy przepełnione busy władza ma wywalone, aż do następnego razu.
Oto wpis człowieka z branży, który obrazuje dzisiejszą histerię:

W piątek, w Koszalinie wydarzyła się tragedia - 5 osób zginęło w "tak zwanym escape roomie". Sam jestem właścicielem Escape Roomu i całym sercem zgadzam się, że do takiej sytuacji nie powinno nigdy dojść i popieram inspekcje straży pożarnej przeprowadzane teraz w całej Polsce. Na pewno zmusiło to wielu właścicieli do przyjrzenia się poziomowi bezpieczeństwa w ich lokalach, ale... Zawsze jednak znajdzie się jakieś ale. Pojawiła się nagonka na branżę i czepianie się o wszystko, co znajduje się w każdym normalnym mieszkaniu, czy sklepie, a nagle w escape roomie okazuje się przedmiotem niebezpiecznym.

Zacznijmy od przykładowych powodów do wystawienia mandatów i zamknięcia escape roomów, z różnych miejsc w Polsce:
* element z płyty PCV (jeden z najpopularniejszych materiałów do produkcji banerów reklamowych)
*w magazynie umieszczonym w sąsiadującym lokalu znajduje się litrowa puszka z rozpuszczalnikiem do farb (straszenie zamknięciem)
* element z nieimpregnowanego drewna (escape room został zamknięty)
* pytania o "certyfikaty palności elementów użytych do dekoracji" (zwykłe przedmioty użytku codziennego, typu tapety, farby i wiele innych)
* według dokumentów, lokal to "podziemia", a nie "lokal użytkowy" (nie wiem jak Wy, ale ja znam naprawdę świetne bary i restauracje prowadzone w piwnicach, w wielu miastach w całym kraju. Ale escape room już nie może, mimo że wszystkie kwestie bezpieczeństwa spełnia. Brak możliwości "naprawy" w dokumentacji. Działalność w którą ktoś włożył mnóstwo serca, czasu i pieniędzy, zamknięta z dnia na dzień)
* brak dokumentów. Ale nie, że te dokumenty nie istnieją, po prostu nie było ich na miejscu, do wglądu. Większość właścicieli escape roomów wynajmuje swoje lokale, a wymagane dokumenty są przechowywane przez właścicieli budynków. Kontrole były zapowiadane od "będziemy za parę godzin", po "stoimy pod drzwiami", więc czasem naprawdę nie dało rady zdobyć ich od właścicieli, w tak krótkim czasie. Mandaty są - jest się czym pochwalić
* plakietki z wyjściem ewakuacyjnym z Castoramy nie są zgodne z ISO
* wiele escape roomów zostało zamkniętych, z powodu zbyt wąskich klatek schodowych, w których wynajmują pomieszczenia. Dla całej reszty lokali w tym samym budynku – mieszkań prywatnych czy firm prowadzonych tam dotychczas - to nie było problemem, choć często potrafią gościć u siebie znacznie więcej osób niż pokoje zagadek.

Jako smaczek podrzucę jeszcze wypowiedź jednego z właścicieli:
"Sama Państwowa Straż Pożarna jeszcze z samego rana nie wiedziała jak podejść do naszego tematu, jakie wymagania sprawdzić, a z godziny na godzinę wymagania rosną. W chwili obecnej jesteśmy na etapie zabezpieczeń p.poż na poziomie laboratoriów chemicznych. Prosi się nas o pokazanie certyfikatów na niepalność materiałów użytych do budowy pokoi, w tym dywanów. Czy w pizzeriach ktoś sprawdzał certyfikaty niepalności obrusów?"

Ponadto, z pierwszych informacji wynika, że powodem pożaru była nieszczelna butla gazowa, którą ogrzewano lokal. Ile było takich wypadków w budynkach mieszkalnych? Ile firm w całym kraju wciąż w taki sposób ogrzewa swoje biura? Czemu nie ma nagłych kontroli ogrzewania gazowego, bez względu na rodzaj działalności gospodarczej, podczas gdy wszyscy się rzucili tylko na pokoje zagadek? Przecież taki wypadek mógł wydarzyć się nawet u fryzjera. Jeśli za tydzień, z powodu wycieku gazu, wybuchnie pożar u kosmetyczki, premier poleci "nie odwiedzanie tego typu przybytków, aż do czasu przeprowadzenia pełnych kontroli"? Nie. Nikt o tym nawet nie usłyszy na większą skalę.

W tym momencie to zwykłe polowanie na czarownice. Zarówno Pan Premier jak i cała rzesza znawców nie ma pojęcia co to Escape Room. Mówi się, że zamykamy ludzi w pokojach po ciemku, przykuwamy kajdankami, zasłaniamy oczy, ludzie są w strachu, a potem zabieramy im pieniądze. Przymuszamy ich do tego. A na koniec robimy im pamiątkowe zdjęcie, jak się uśmiechają i wrzucamy na nasze strony. Pomijając już logikę takich wywodów - 99% escape roomów to nie dreszczowce i nie mają nic wspólnego ze straszeniem. Masz cel i twoim zadaniem jest rozwiązywanie zagadek. Typowo intelektualna rozrywka! Część tego typu działalności nawet nie zamyka graczy, dając im inny target do zdobycia.

Escape room to naprawdę fajna rozrywka dla ludzi w każdym wieku. Staramy się by była bezpieczna. Wyjścia ewakuacyjne są dobrze oznaczone, gaśnice sprawne, apteczki pełne. My przeszliśmy kontrolę bez przeszkód, ale i tak dostaliśmy łatkę "morderców, patrzących tylko na kasę". Przykład z wczoraj - znajomy opisał mi reakcję swojej żony po obejrzeniu wiadomości "Ja bym tam swojego dziecka w życiu nie puściła!". Dopiero po cierpliwym wytłumaczeniu, jak wygląda taka zabawa (znajomy był kiedyś u nas z kolegami), doszła do wniosku, że chyba rzeczywiście reakcja trochę przesadzona i może kiedyś sama spróbuje.

Pokoje Zagadek prowadzą osoby młode, które znalazły swoją niszę i próbują się utrzymać w kraju. Stosujemy się do istniejących przepisów i normalnie płacimy podatki.

Ten rodzaj rozrywki rozwija się w Polsce już 5 lat - setki firm, tysiące różnorodnych pokojów, miliony zadowolonych klientów. Jeden wypadek i wszystko szlag trafił.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4269
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: ergorg » środa, 9 stycznia 2019, 17:53

@kozaki_wiesi możesz podać linka?

Z relacji dwóch bliskich mi osób posiadających escape roomy, u nich kontrola przeszła całkiem inaczej. Nie wiem czy to kwestia wykonania samych escape roomów czy ekipy która robiła kontrolę. (przy okazji są dwie - budowlana i straż pożarna) Termin można było dostosować, a i sama kontrola nie wyglądała jak polowanie na czarownice. To raczej media tak to przedstawiają.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 9 stycznia 2019, 17:59

@ergorg
Bardzo możliwe, że masz racxje i to tylko przesadzona wypowiedź z wykopu. Natomiast to że, bodajże, projektanta tego konkretnego Escape Room'u aresztowano na 3 miesiące, świadczy że sprawa jest wykorzystywana do pokazania "sprawności" władzy.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4269
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: ergorg » środa, 9 stycznia 2019, 18:11

@kozaki_wiesi projektował ale i prowadził.
Jak powiedział dziennikarzom "Faktu" Gąsiorowski, podstawą zarzutu jest stwierdzenie, że to właśnie 28-latek był osobą, która faktycznie prowadziła ten escape room i przygotowywała wyposażenie pomieszczeń.
https://wiadomosci.wp.pl/jest-decyzja-w ... 125926529a

Jeśli również prowadził, to jego obowiązkiem było sprawdzenie stanu butli z gazem. To jest zaniedbanie z jego strony, ale to jak władza się zachowuje to inna kwestia. Masz rację.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 9 stycznia 2019, 18:18

Jasne, jest odpowiedzialny, zgadzam się. Ale przecież wszystko jest jasne, nie ma możliwości mataczenia, dlaczego facet nie może odpowiadać z wolnej stopy z zakazem li tylko opuszczania kraju i ewentualnym dozorem? Dla mnie taki środek zapobiegawczy to gruba przesada i działanie pod publiczkę ("gniew ludu")

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: Bit-els » czwartek, 10 stycznia 2019, 19:07

u nas naprawdę jest świetnie (albo normalnie po prostu). Jak wygląda zastraszenie niemieckiego społeczeństwa na podstawie historii z klubu strzelniczego w Niemczech. Super tekst!
https://www.dropbox.com/s/mah63rsjpbhy6mg/nrf.pdf?dl=0

Weteran
Reputacja: 6053
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: ekonokomik » czwartek, 10 stycznia 2019, 21:55

@Bit-els, trochę mim się ta historia nie klei ze słynną mapką, pokazującą, że w Polsce jest 1.3 sztuk broni na 100 obywareli, a w Niemczech 30.
Rozumiem różnicę w przepisach, ale przy takiej ilości broni chyba nie jest tam tak opresyjnie jak autor tekstu to maluje.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: Bit-els » piątek, 11 stycznia 2019, 17:26

:shock: o co chodzi??

Weteran
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: kozaki_wiesi » piątek, 11 stycznia 2019, 17:50

Wiecie, że już nawet biedne dziki są wplątane w polska politykę?
O kornikach już pies z kulawą noga nie pamięta a niedawno był karp. Które zwierzę następne?

Coś dla równowagi, tym razem hipokryzja drugiej strony:

Obrazek

Początkujący
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: mad_about_crypto » piątek, 11 stycznia 2019, 19:26

kozaki_wiesi pisze: piątek, 11 stycznia 2019, 17:50Wiecie, że już nawet biedne dziki są wplątane w polska politykę?
O kornikach już pies z kulawą noga nie pamięta a niedawno był karp. Które zwierzę następne?

Wujek hobbistycznie od lat działa w kole łowieckim. Oni nie tylko zabijają, jak wielu myśli, ale też dokarmiają i opiekują się zwierzętami. Koziołki, sarenki itd. Aktualnie wujek się zajmuje borsukiem, dba o niego, nawet wyprowadza na spacer, wiem jak to brzmi xd. Przede wszystkim chodzi o prawidłową gospodarkę, wszystko jest od siebie zależne. Zbyt duża ilość osobników jednego gatunku powoduje zanikanie innego itd. Dochodzi do tego jeszcze kwestia, że takie dziki są najzwyczajniej niebezpieczne i podchodzą coraz bliżej domów, niszczą uprawy, wychodzą na drogi i są wypadki. Lisy też atakują. Już nie mówię o wiecznym problemie z sarnami. A oni się teraz obudzili.

Gaduła
Reputacja: 201
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: anty » piątek, 11 stycznia 2019, 19:46

Ciekawe czemu tak szczurów i myszy nie bronią, przecież przeciw tym biednym zwierzątkom prowadzimy wojnę totalna i trujemy je na potęgę :twisted: :evil:
Ostatnio zmieniony piątek, 11 stycznia 2019, 19:48 przez anty, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3512
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: benq » piątek, 11 stycznia 2019, 19:47

@mad_about_crypto
Masz rację, w ludzkiej świadomości myśliwy to żądny krwi oszołom, który z błyskiem w oczach strzelałby do ostatniego białego nosorożca. Niestety, jak w każdej większej grupie, trafiają się osobniki, które rujnują reputację tym normalnym.

Dodano po 9 minutach 41 sekundach:
@kozaki_wiesi
A tu dokładniejszy raport Polskiego Związku Łowieckiego, gdyby ktoś chciał się zagłębić w suche liczby.
https://www.pzlow.pl/attachments/articl ... ka2017.pdf
W podziale na województwa szczególnie ciekawy jest jeden samotny łoś w woj. dolnośląskim :)
Zanim zadasz głupie pytanie - sprawdź, czy nie ma już na nie odpowiedzi:
www.instagram.com/cryptotalpl -> ABC kryptowalut dla początkujących (i nie tylko)

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: maxi82 » piątek, 11 stycznia 2019, 20:29

Dodano po 1 godzinie 5 minutach 16 sekundach:
kozaki_wiesi pisze: piątek, 11 stycznia 2019, 17:50Które zwierzę następne?

Stawiam na MUSZKI OWOCÓWKI
Nawet Don Kichot by odpuścił aaale my bedziem o lepsze jutro walczyć z wrogiem ( dowolnym ) ku chwale "czegoś tam" ;) :mrgreen:
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: mad_about_crypto » piątek, 11 stycznia 2019, 22:09

maxi82 pisze: piątek, 11 stycznia 2019, 21:35Stawiam na MUSZKI OWOCÓWKI
Nawet Don Kichot by odpuścił aaale my bedziem o lepsze jutro walczyć z wrogiem ( dowolnym ) ku chwale "czegoś tam"

Może politico sapiens - w końcu to gatunek zagrożony wyginięciem:D

Paradoks dzisiejszego świata: nad zwierzętami się litują, nad dziećmi już nie.
Nawet jak już usiłujesz zrozumieć takich ludzi. Toż kurcze, na biologi się uczymy, że człowiek, to też zwierzę, zatem jemu się ochrona i tak również należy xd.

A Unia to nawet czasem nie powiedziała, że te odstrzały są spoko???
Ach te lewaki...
Inna rzecz, która mnie bawi, kurcze za co się zabiorą, to im nie wychodzi (opozycja). Powiem tak, jakoś nie widzę partii, która mnie reprezentuje, no po prostu nie popieram nikogo tylko się śmieje i krytykuję wszystkich, choć powiedziałabym, że raczej prawicowe mam poglądy.
Ale śmieszki miałam raz jak PO chciało zrobić referendum, że Polska nie wychodzi z Unii, kurcze nic o tym się nie mówiło. Ja nie wiem, czy oni są ograniczeni, czy strategia ośmieszania się osobiście jest teraz modna.
KODowcy też są śmieszni. No kto takich ludzi potraktuje poważnie?

A jak nie wiadomo, o co chodzi to na pewno jest komunizm?! hahahaha

Gaduła
Reputacja: 201
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: anty » piątek, 11 stycznia 2019, 23:51

@mad_about_crypto
wirusa moga przenosic ptaki, człowiek i nie wiem co jeszcze.
Jak dobrze pamiętam, to wystarczy ze na danym terenie zostanie stwierdzone występowanie tego wirusa, i juz nie można eksportować z tamtad trzody chlewnej
Jak ktoś hodował tylko na export, to wszystkie świnie z hodowli ma do wybicia i utylizacji. Chyba juz były takie przypadki.
Paradoksalnie ci obrońcy praw zwierząt, moga sie przyczynić do ich jeszcze większej bezsensownej rzezi :evil:

Temat jest bardzo złożony, ale przecież, kto by sie tam zagłębiał na tyle zeby go zbadac dokładniej.

ps: Jak cos pomieszałem to sory, temat tego ASF przewija sie od lat, tych nowych doniesien nie sledze, tylko widze dziki u jutuberów i na fb

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: mad_about_crypto » sobota, 12 stycznia 2019, 13:30

anty pisze: piątek, 11 stycznia 2019, 23:51ps: Jak cos pomieszałem to sory, temat tego ASF przewija sie od lat, tych nowych doniesien nie sledze, tylko widze dziki u jutuberów i na fb

Nie no spoko. O zwierzęta, to tak ogólnie czasem myślę, że ludzie się nimi przejmują bardziej niż dziećmi. Nie chodziło mi nawet o tego wirusa. Ale fakt, jak coś wykryją od razu jest problem z eksportem albo wybija się dużą ilość niekoniecznie zarażonych. O patrz, a co było z ptasia grypa - ile zwierząt "zlikwidowano".

Przyznać trzeba, że sprawa nie jest taka prosta. Zarażone osobniki też same się nie wyleczą, ale zagrozić mogą pozostałej populacji.

Weteran
Reputacja: 228
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: redlumek » sobota, 12 stycznia 2019, 18:03

Tylko jest jedno ale. Przy słabej koordynacji akcji zwierzęta się przestraszą i zaczna migrować. A to spowoduje rozprzestrzenianie się wirusa. W poprzednim roku wykryto go u ok 3000 zabitych dzików co stanowiło ok 1% wszystkich zastrzelonych zwierząt tego gatunku.

Wygadany
Reputacja: 609
Reputacja postu: 
4

Demokracja w Polsce

Postautor: miluu » sobota, 12 stycznia 2019, 19:54

Do osób, które uważają, że strzelanie do zwierząt dla rozrywki jest spoko:
Jakbym Cie zaprosił na obiad, zachowywał się wobec Ciebie jak przyjaciel a potem zastrzelił bo mi to sprawia frajdę, to rozumiem, że jestem usprawiedliwiony?
Moim zdaniem, regulacją zasobów przyrody, jeśli już taka regulacja jest potrzebna, powinny się zajmować na chłodno, państwowe, profesjonalne służby, a nie fetyszyści, którzy zabijają zwierzęta dla podniety.
To samo w rzeźniach i hodowli. Rozumiem, że człowiek sam sobie tego nie wymyślił, że lubi mięso i dostarcza mu ono potrzebnych składników, ale skoro już tak jest, to było by miło, jakby te zwierzęta, które idą na rzeź, mogły chociaż przed tą śmiercią cieszyć się przyzwoitym życiem, a nie tak jak teraz, w warunkach takich, że śmierć jest dla nich wybawieniem od cierpienia. Chętnie za to zapłacę.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3512
Reputacja postu: 
11

Demokracja w Polsce

Postautor: benq » sobota, 12 stycznia 2019, 21:13

@miluu Problem zaczyna się ogólnie wtedy, kiedy człowiek "chce dobrze" i swoim chciejstwem i ratowaniem jednego pogrąża drugie. Mieliśmy taką sytuację z lisami i zającami. Za dzieciaka hasając po polach i lasach ciężko było zająca nie spotkać. Podczas godzinnego spaceru zdarzało się zauważyć kilka/kilkanaście hasających szaraków.
Obecnie znam ludzi, którzy pomimo częstych wizyt poza miastem nie widzieli zająca od lat (!).
Główną przyczyną jest ingerencja człowieka w populację lisów.
Fragment z wiki:
Ich liczebność wynosi niewiele ponad 0,5 mln osobników i systematycznie maleje. Na początku lat 90. XX wieku było ich ponad 1,1 mln, a w latach 70. XX wieku prawie 3,2 mln. Powodem spadku populacji jest przypuszczalnie wprowadzenie u lisów okresowych szczepień ochronnych przeciwko wściekliźnie, jako że głównym wrogiem zajęcy (szczególnie młodych) w środowisku naturalnym jest w Polsce lis. Szczepienia ochronne, które w zamyśle miały zahamować rozprzestrzenianie się wścieklizny wśród lisów, a tym samym zmniejszyć zagrożenie dla ludzi, przyniosły też uboczny skutek: zwiększenie ich populacji, a tym samym zmniejszenie populacji zająca.
miluu pisze: sobota, 12 stycznia 2019, 19:54było by miło, jakby te zwierzęta, które idą na rzeź, mogły chociaż przed tą śmiercią cieszyć się przyzwoitym życiem, a nie tak jak teraz, w warunkach takich, że śmierć jest dla nich wybawieniem od cierpienia. Chętnie za to zapłacę.

Podpisuję się pod tym rękami i nogami.
Polecam materiał od moich ulubionych jutuberów:

Jeszcze nie jestem gotowy na rezygnację z mięsa i produktów około-zwierzęcych - własna wygodna, lenistwo, może trochę konformizm, przyzwyczajenie, sam nie wiem.
Kupuję tylko jajka od wolnych i szczęśliwych ;) kurek, nie tykam marketowego mięsa z paczek, a przede wszystkim staram się nie marnować tego już kupionego. Nic gorszego niż kupić za dużo mięsa i wyrzucić nietknięte, zepsute.
Kurczak, świnka, rybka czy krówka oddała życie, żeby stać się worem śmieci zblazowanego człowieka - to mnie najbardziej chyba rusza.
Polecam również wprowadzić w swoim życiu fajną zasadę - bezmięsne dni (a docelowo bez produktów zwierzęcych). Początkowo 1 obiad bez mięsa na tydzień, potem jeden cały dzień bez mięsa, szynek, serów, jajek.
Nawet jeśli na tym etapie się zatrzymasz, to mnożąc przez 10/20/30/40/50 lat życia jest to naprawdę spora cegiełka w dobrym kierunku. Może z czasem uda się dojść do dwóch dni, lub na przemian - dzień mięsny -> wege. :D
Zanim zadasz głupie pytanie - sprawdź, czy nie ma już na nie odpowiedzi:
www.instagram.com/cryptotalpl -> ABC kryptowalut dla początkujących (i nie tylko)

Wróć do „Hyde-Park”