O Bit-els i straszeniu ludzi

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

O Bit-els i straszeniu ludzi

Postautor: servantes » piątek, 9 stycznia 2015, 10:36

Przeczytajcie ten temat

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=2&t=16586

Czy uważacie, że rozdawanie BTC to coś nie właściwego ?

Bit-els jest etatowym piewcą pięknych pieśni o Bitcoin. Prześledzcie jego posty, koleś nie robi nic innego, tylko szuka po necie linków o Bitcoin i wkleja je. Wartość merytoryczne postów jest zerowa. Gościu nie analizuje treści, byle było słowo Bitcoin i już leci.

W ten sposób tworzona była atmosfera na forum, że Bitcoin jest cool, że todamoon, że właściwie za chwilę będzie 100tys dolarów.

To powodowało, że wiele osób chętnie pakowało się w bity po 700 czy 500 dolarów. Bo była nagonka, bo było mówienie, że musi iść w kosmos.

Ziomuś Bit-els wklejał i podbijał, ale merytorycznie to słabiutko. Ostatnimi czasy dopiero trochę trzeżwiej i jak chorągiewka idzie w drugą stronę. Czlowiek bez własnego zdania, idzie z tłumem.

Dlaczego o tym piszę ? Bo się bitcoin rypie i będziecie tracić kasę. Wielu z Was, którzy moczyli pieniądze na fali optymizmu zawdzięczają to własnie takim jak Bit-els. Bezkrytycznym ludzikom, którzy jak automaty nabijali posty i nakręcali koniunkturę.

ShadowOfHarbringer jest ok, bo rozumie Bitcoina. Bit-els nie ma pojęcia o tej technologii.

Poszukajcie jakiś sensownych postów Bit-els'a, gdzie potrafi ocenic sytuacje, odnieść to do sytuacji ekonomicznej bądź politycznej, gdzie potrafi zrobić jakąś analizę.

To jest przez wilu uważany guru, wyrocznia, to jest zresztą MODERATOR.

Wracając do dawania za darmo bitów... pognałem gościa z mojego tematu, bo cwanaikował i chciał darmowe Bity na króliki. Ja nie daje na skamy i przekręty.

Bit-els gdybyś miał minimalne pojęcie o Bitcoin, to byś nie doradzał ludziom takich głupot. Cytuje twój bełkot:

Chcąc zachować prywatność w takich sytuacjach jak przyjmowanie pieniędzy od czarnej owcy, nie wystarczy wygenerować nowy adres.
Przyklad:
Nowy adres otrzymuje 0.1btc
Na innym adresie w portfelu mamy 0.5 btc
Wydajemy 0.55 i wówczas portfel bierze kasę także z adresu który ma już powiazanie z adresem od czarnej owcy.
W tym momencie już cała historia danego portfela jest znana. Portfel powiązany z człowiekiem.

Jeśli już nie można się powstrzymać od przyjmowania srebrników, to ściągamy nowy portfel na smartfona, generujemy adres. Wszystkie operacje są w nowej puli adresów. Generalnie traktujemy takie datki jednak wbrew rzymskiemu powiedzenia, że pecunia non olet. Bo akurat te trochę śmierdzą

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 166
Reputacja postu: 
0

Re: O Bit-els i straszeniu ludzi

Postautor: hanti » piątek, 9 stycznia 2015, 11:23

Aha ;)
Ale chyba nie oczekujesz, że ludzie nagle zaczną mieć pretensje do Bit-els i mu zarzucać, że przez niego stracili kase czy coś takiego ? :P

A ten bełkot to akurat prawda i tak działa portfel bitcoin-qt. A co do tego, że datki śmierdzą to już jego zdanie ;p
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: servantes » piątek, 9 stycznia 2015, 11:34

hanti pisze:Aha ;)
Ale chyba nie oczekujesz, że ludzie nagle zaczną mieć pretensje do Bit-els i mu zarzucać, że przez niego stracili kase czy coś takiego ?
Jestem tego pewien, jak tylko wszystko poleci w dól.

Będą go cytować na onecie i pudelku. I to mówię nadzwyczaj serio.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1861
Reputacja postu: 
0

Postautor: rav3n_pl » piątek, 9 stycznia 2015, 11:48

Servantes, zdajesz sobie sprawę, że właśnie podałeś swoje "pochodzenie" tzn onet i pudelek właśnie? B-)
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
Mój Skydrive; Trochę o P2pool; C#: RPC CoinControl, BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.18.1

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: servantes » piątek, 9 stycznia 2015, 12:09

rav3n_pl pisze:Servantes, zdajesz sobie sprawę, że właśnie podałeś swoje "pochodzenie" tzn onet i pudelek właśnie? B-)
Spotkałeś mnie tam ? Jaki masz nick ?

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: rav3n_pl » piątek, 9 stycznia 2015, 13:22

Jestem stały w nickach, domyślisz się na pewno.
Ale nie, nie bywam w tych tęczowo-różowych zakątkach internetu, nie bawi mnie to.
Bitcoin Core 0.18.1

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: servantes » piątek, 9 stycznia 2015, 13:42

Masz zamiar teraz spamować po raz kolejny ? Czy chcesz podbijać ten temat i ;-) dobijać kolegę ?

Wygadany
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0005 BTC

Postautor: Mucha » piątek, 9 stycznia 2015, 14:13

To co on wkleja świadczy o nim, to jak ty się wysławiasz o nim świadczy o tobie.

"koleś" , "Gościu" , "Ziomuś" - ja na moim forum dałbym bana za takie ataki personalne i brak poszanowania dla nawet trola , gdybyś się tak zwracał do trola dostałbyś bana , bo to o tobie świadczy nie o trolu.
moja "czerwoną linię" przekroczyłeś tym postem.

MODERATOR - nigdy nie powinien być dla nikogo autorytetem w jakiejkolwiek sprawie , tak samo jak pan który założy krawat i garnitur , Ale wiedzy nie powinieneś sankcjonować żadną funkcją pełnioną gdziekolwiek czy ubiorem człowieka, powinieneś sam dochodzić do tego co jest właściwe a co nie.

MODERATOR - co by nie powiedzieć pełni bardzo ważną funkcję na forum i dzięki takiej funkcji nie ma bałaganu a naciągacze są np. usuwani , robi to zupełnie za darmo po to byśmy my mogli normalniej funkcjonować na forum i z tego względu należy mu się szacunek.

Edycja : skoro według ciebie do bit-els ludzie powinni mieć pretensje że cena btc leci w dół , rozumiem że do ciebie będzie można mieć jeśli poleci do góry , a ty jako człowiek honorowy (osoba bez honoru to dla mnie "nie człowiek") zwrócisz wszystkim to czego nie zarobili.
Kantor Bitcoin Konsultacje księgowo-podatkowe.
kupno/sprzedaż bitcoin F2F, przez konta bankowe, wypłaty z bankomatów
Bitcoin informacje Bitcoin infromacje Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Localbitcoin-FlyingAtom
FlyingAtom-Facebook

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: servantes » piątek, 9 stycznia 2015, 14:22

@Mucha ty mój kolesiu,

Słów się uzywa odpowiednio do osoby, jej zachowania i sytuacji. Słownictwo zostało dobrane odpowiednio.

Zacytuje cię bo rozbawiłeś połowę forum ;-)
(...) (moderator) robi to zupełnie za darmo (...)

I to pisze doświadczony przez 19 lat biznesmen ?

Mucha zadam ci taki case biznesowy.

Jesteś early adopterem i siedzisz np na 2000 BTC. Nie możesz ich legalnie i szybko upłynnić bo nie masz normalnej pracy a jak masz to jakieś ochłapy. Wyjazd za granicę też nie wiele zmieni, bo masz dalej problem, żeby bity upłynnić. Więc co robisz ? Po torszku rok po roku sobie wyprzdajesz, kombinujesz itp. Ale małe ilości. Nigdy nie wiesz co się stanie z kursem.
Twój problem to kurs. Zależy ci, żeby był maksymalnie wysoki. Jest ryzyko, że spadnie i Bitki ch...strzeli.
Co robisz ?
Zakładasz forum, skrzykujesz koleżków i prowadzicie fajne miejsce. Najważniejsze, żeby o BTC się dobrzee mówiło, żeby było popularne. Forum jest darmowe oczywiście. Dotamoon jest wskazane, to pomaga na kurs ;-)
Ma to sens ?

Bo ja usłyszałem, że ludzie rodzają za darmo BTC żeby profilować użytkowników. A jak ci się podoba mój scenarriusz ? Wiarygodny czy nie ?

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: rav3n_pl » piątek, 9 stycznia 2015, 14:40

Kolega właśnie uznał Polskę za centrum i wyznacznik kursu BTC :-)
Bitcoin Core 0.18.1

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: invit » piątek, 9 stycznia 2015, 14:42

rav3n_pl pisze:Kolega właśnie uznał Polskę za centrum i wyznacznik kursu BTC :-)
I odkrył, że forum o btc tworzą zwolennicy btc...

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: servantes » piątek, 9 stycznia 2015, 15:50

rav3n_pl pisze:Kolega właśnie uznał Polskę za centrum i wyznacznik kursu BTC :-)
Ale nie zanegowałeś, że to możliwe ;-)

Wróć do „Hyde-Park”