BTC za darmo od SERVANTESA

Gaduła
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BTC za darmo od SERVANTESA

Postautor: kotwica666 » czwartek, 8 stycznia 2015, 22:42

servantes pisze:
kotwica666 pisze: Ale o co chodzi? Według opinii niektórych Bitcoin to przyszłość, w Twojej to czarna dziura. Każdy ma prawo mieć własne zdanie i chyba o to chodzi. Co w tym dziwnego? No chyba, że zamierzenie przedstawiłeś znajomym, w określonym świetle, to "co się tu dzieje".. :roll:
Rozmowa była na temat reakcji ludzi, którym zaproponowano coś za darmo ;-)
Nie mówię, że Bitcoin to czarna dziura, skąd ci to do głowy przyszło ? Mówię, że nikogo ze środowiska bitcoin nie interesuje Bitcoin, interesuje ich tylko banka i ochrona kasy, jaką włożyli w bity po kilkaset USD. Dziś był post o nowym wdrożeniu Inpay - ZERO ODZEWU. Środowisko z tego forum, które jest przecież reprezentatywne dla całego środowiska Bitcoin, nie interesuje się już rozwojem projektu.

Bo wkejanie linków i kelpanie się po plecach i mówienie, że todamoon nie ma nic wspólnego ze wspieraniem i budowaniem projektu.

Zatem kto ma uźywać z Bitcoin np do płatności ? Kowalski ? Skoro dla niego Bitcooin to czarna magia ;-)
Kto ma robić smart contracts ? Jest tylko zainteresowanie spekulacją i bańką.

Do niedawna uważałem, że bitcoin się przebije, bo to genialny wynalazek. Ale jak wiele genialnych wynalazków, albo spadnie do śmietina, skonczy w niszy albo ma szansę się odrodzić przez reset Bitcoina, kiedy kurs poleci do podłogi i wykośi kolesi, którzy siedzą na kursie i spekulują.

Rozumiesz ?
Ok, łapię.
Czarna dziura - przytaczałeś coś w innym wątku chyba i tak mi się przypomniało. Nie ważne ;)
Myślę, że zbyt pesymistycznie patrzysz na to co się dzieje.. Może i na polskiej scenie muzyka zwalnia, ale na międzynarodowej dzieje się bardzo dużo.. Na Bitcointalku jest masa nowych projektów..
Może i niezbyt świeże, ale na pewno bardzo ważne wydarzenie:
http://www.forbes.com/sites/aarontilley ... tal-goods/
A ja czekam aż ruszy https://openbazaar.org/

Spekuła była, jest i będzie! :) Ona też jest potrzebna!

Co do zwykłego Kowalskiego to podrzucam fajne wytłumaczenie poniżej.. Sorry, że po angielsku ale nie mam już czasu tłumaczyć.
To jednak prawda, że trudność w obsłudze BTC jest dużym problemem i już od dawna jestem pewien, że przełomowym momentem dla Bitcoina będzie stworzenie łatwych w obsłudze i bezpiecznych narzędzi dla zwykłych ludzi. Do tego daleka droga, ale im częściej się o nim mówi (btc), tym lepiej. Obecne komentarze w mediach o "upadku Bitcoina" też są ok - antyreklama to też reklama! Niech gadają!

O InPay poczytam w najbliższym czasie.. też mi to umknęło.
Chancellor pisze:
kotwica666 pisze:To, że ma mój adres jeszcze nic nie znaczy!
Oczywiście, wcale nie węszę tu jakiegoś spisku ze strony Servantesa, gromadzenia danych, czy coś. Po prostu dobrze się bawi tanim (dla niego, no ale sprzedał 100 BTC podobno) kosztem.
To żart był z tym adresem. Zdaje się, że Servantes z nudów prowokacyjkę jakąś sobie urządza ;) albo przeprowadza jakiś eksperyment psychologiczno - społeczny :) a może to zwykły kaprys :) Nie ważne! Darmocha leci! Jest fajnie! :mrgreen:
mazril pisze:Ciężko wyjaśnić komuś co nie zna całej technologi i otoczki projektu co to jest bitcoin, Sam kiedyś poświęciłem sporo czasu tłumacząc to najbliższym ale poległem. mimo wyjaśnienia mechanizmów i tak przeciętnemu kowalskiemu jak powiesz pieniądz to nie myśli BTC czy nawet karta bankomatowa tylko ten papierek z nadrukiem $ lub PLN :) Sam projekt jest w porządku gra na giełdzie też, a strzyżenie co naiwniejszych owieczek hmmmm co cóż.

BTW. Swego czasu były spoty namawiające dziadków do inwestowania w internetowe złoto BTC ... Sporo osób płynie na fali i żeruje na naiwnych.
Może to ułatwi Wam wyjaśnianie czym ten czarodziejski Bitcoin jest: :D

How to Explain Bitcoin to a 7-Year-Old

I’ve been explaining how Bitcoins work since 2010. Here is the simplest analogy I’ve discovered that explains transactions, anonymity, and coin production.

There’s a room that anyone can access. The room has security cameras that anyone can view, and every second of recorded footage is available online forever.

The room is filled with indestructible piggy banks made of transparent plastic. Naturally, these piggy banks have coin slots, and everyone can see which coins are in which piggy bank. These piggy banks can never leave the room.

Each person has a key that can open their piggy bank. Let’s say I want to buy a pair of alpaca socks, and you want to sell them.

First, you tell me which piggy bank is yours. Then, I walk into the room with a ski mask on. Anyone in the world can see me on the security cameras, but not my face.

Next, I unlock my piggy bank, take some coins out, then put them into your locked piggy bank. I leave the room.

Now, everyone in the world knows that your piggy bank has coins that were previously in my piggy bank. This is the case with every transaction, so everyone knows the history of every coin.

“So where do the coins come from? How did it start? Who got the first coins?”

There’s a robot in the room that runs lotteries. Every so often, this robot randomly chooses a piggy bank in the room, and puts 50 coins in it. When it first started, there weren’t many piggy banks in the room since nobody knew about it. Back then, it was easy to win the lottery. Today, there are millions of piggy banks in the room, so your odds aren’t very good.

“Ok, couldn’t someone make their own fake coins?”

No,because everyone has records of every coin in the room, and they know when the robot hands new coins out. If a fraud were to put fake coins into his own piggy bank, everyone would know that those coins were never handed out by the robot, and wouldn’t accept them.

“Who made the robot..?”

Supposedly it was a super genius Japanese man named Satoshi Nakamoto, but nobody knows for certain. Since the security camera footage is available from 2009, we can see that the robot was putting coins into a piggy bank since day 1. We assume it’s Satoshi, but that’s about all we know.

“… Crazy.”

Rozmowny
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0

Postautor: mazril » czwartek, 8 stycznia 2015, 22:49

@kotwica666 Co odpowiesz na pytanie zdanie które słyszę prawie za każdym razem jak tłumaczę to komuś. "No ale to jest coś stworzonego wirtualnego daj mi to do ręki" To nic że przebrnąłeś w rozmowie te powyższe sprawy wytłumaczyłeś czym jest pieniądz i tak usłyszę 5 10 razy w rozmowie to zdanie, tak jak by ludzie mieli klapki na oczach wyprany mózg i pieniądz to papierek z nadrukiem PLN otrzymywany od pracodawcy za pomocą pewnej na mur beton instytucje zwanej bank.

Gaduła
Reputacja postu: 
0

Postautor: wwcc » czwartek, 8 stycznia 2015, 22:59

Chyba ktoś sprzedaje Twoją darowiznę.. :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Rozmowny
Reputacja postu: 
0

Postautor: mazril » czwartek, 8 stycznia 2015, 23:03

hahahah xD to chyba wziął sobie na poważnie ryzyko upadku BTC i wycofuje się z dorobkiem życia :D a teraz curex wygląda jeszcze lepiej komuś się nudzi chyba. Aż mam ochotę połknąć te oferty :)

Pozwolę sobie na mały obrazek który mnie przed minutą rozbawił, może to sprawa wypitego piwa ale parsknąłem śmiechem :) już wiem co powstrzymało wzrosty xD

Obrazek

Weteran
Reputacja: 199
Reputacja postu: 
0

Postautor: topnetdeal » piątek, 9 stycznia 2015, 01:14

1F94AoZHaxxg4cN6o8Wvg2eH96DhQKHXzY

Gaduła
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0

Postautor: kotwica666 » piątek, 9 stycznia 2015, 01:39

mazril pisze:@kotwica666 Co odpowiesz na pytanie zdanie które słyszę prawie za każdym razem jak tłumaczę to komuś. "No ale to jest coś stworzonego wirtualnego daj mi to do ręki" To nic że przebrnąłeś w rozmowie te powyższe sprawy wytłumaczyłeś czym jest pieniądz i tak usłyszę 5 10 razy w rozmowie to zdanie, tak jak by ludzie mieli klapki na oczach wyprany mózg i pieniądz to papierek z nadrukiem PLN otrzymywany od pracodawcy za pomocą pewnej na mur beton instytucje zwanej bank.
Pytam czy płacił kiedyś kartą (tak) i czy widzi wtedy te pieniądze (nie). (tutaj strzelam sobie w stopę :) bo nie jestem pewien czy już można czy jeszcze nie, ale mówie że:) tak samo można płacić kartą Bitcoinami ;) (Trzeba sobie jakoś radzić ;) ).. No ale gdzie tym zapłacisz? Pytam: gdzie płacił kartą 15 lat temu. Dalej - Czy robił kiedyś przelew elektroniczny (tak) - no to ja to robię podobnie, tylko że nie płacę za konto ani za przelew :) No alo po co to komu? Bo nienawidzę systemu bankowego i nie chcę być dłużej okradanym!

Coś w tym stylu :)

eM.
Rozmowny
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: eM. » piątek, 9 stycznia 2015, 01:42

19XMZXLf1khTsP8ECdNQfVgAVY1XAMvswM
Dziękuję.
Zapraszam na stronę: www.zabitcoiny.pl

zrn
Dyskutant
Reputacja postu: 
0

Postautor: zrn » piątek, 9 stycznia 2015, 02:01

jak karpie z lidla schodzą :D żenada :D

paranoid scenario:
organizacje przestępcze dały mu chajs żeby wtedy gdy strzygą owce - on strzelał z obcasa :P

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: servantes » piątek, 9 stycznia 2015, 08:00

eM.
topnetdeal
Wpłacone

UWAGA
Proszę przeczytać ten wpis koleżki Bit-els
https://forum.bitcoin.pl/post209138.html#p209138

Jakim człowiekiem trzeba być, aby rozdawanie nazwać sztuczką ? Sugerowanie, że to jest tworzenie siatki adres-użytkownik i że jest to niezbyt czyte ?

Temu użytkowi poświęce oddzielny wpis i pokaże historię jego postów i treść, bo warto zobaczyć co mówił i mówi teraz o Bitcoin. Wiele złego zrobił dla Bitcoin !

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: robnag » piątek, 9 stycznia 2015, 08:25

1P4k4ERsBqcWgXuDb6TT42GsB6yFn3FMjJ

Z gory dziekuje

Wygadany
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
0

Postautor: TypowyFacet » piątek, 9 stycznia 2015, 08:26

14zCWaDdVYvg9hFysyNshXDssDnQZEn3YR
dzięki

Rozmowny
Reputacja postu: 
0

Postautor: mazril » piątek, 9 stycznia 2015, 08:52

@servantes Nie irytuj się tak, w takim świecie żyjemy że szukamy podwójnego dna. Ja np też nie dałem swojego adresu tylko nowo wygenerowany na szybko. Podając swój adres twoje tranzakcie stają się już spersonalizowane bo można wyśledzić kto co gdzie i jak.

Gaduła
Reputacja postu: 
0

Postautor: anubis » piątek, 9 stycznia 2015, 09:11

1GLk6QrjQwTW3YDj9Gtk6cnSskkpodnRNA nie wiem czy mam 30 ale Bóg zapłać ;)

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: servantes » piątek, 9 stycznia 2015, 09:58

Wysłane do

robnag
TypowyFacet
anubis

zrn - Ten użytkownik to przykład paranoika. Węszy spisek przy rozdawaniu czegoś za darmo. Czemu ? Bo nikomu nic nigdy nie dal. Tacy ludzie na tym forum tworzą eiltę Bitcoin. Tacy ludzie śa poza mainstreamem, są wyrzutkami - dlatego Bitcoin idzie do podłogi. Kowalscy nie chcą należeć do sekty ;-)

@mazril
Nie, nie zyjemy. Sa pewne jednostki, które sobie komplikują życie, szukają spisków, aby wyjaśnić swoje położenie, które wynika z tego, że są żałosnymi nieudacznikami życiowymi.

UWAGA
Moja prawie 24h i poszło tylko..... 45 x 0.01 BTC

Na forum Bitcoin jest ylko 45 osób, które wierzy w BITCOIN.....

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: servantes » piątek, 9 stycznia 2015, 11:39

Podbijam, zostało do rozdania po 0.01 BTC (ok 10zl)

OSTATNIA OKAZJA. BTC LECI ZARAZ W DÓŁ I BĘDZIE WART TYLE CO LITERKI NA EKRANIE.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0

Postautor: Bajtcoin » piątek, 9 stycznia 2015, 11:54

A co tam daj 1A7uUQzFDXV12bASeTPqBc64BGZ5WozY7J kiedyś kupię sobie za to jeszcze jednen dom ;)

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: servantes » piątek, 9 stycznia 2015, 12:10

Bajtcoin
Poszlo

Rozdajemy nadal.
Nikt nigdy nie rozdawal na tym forum po 10zł za darmo.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1841
Reputacja postu: 
0

Postautor: koparki » piątek, 9 stycznia 2015, 12:11

chętnie przygarnę, dzięki Servantes:
1CUffNgL5LnmQe7wMvTzD2SxVbJbLaaYXz

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: servantes » piątek, 9 stycznia 2015, 12:17

koparki mówisz i masz.
Poszło

Dyskutant
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0

Postautor: ziomek » piątek, 9 stycznia 2015, 13:08

Dalej aktualne? Jeśli tak to poproszę ;)
1PzSLzNSUFJigfnHP6S59qUBAoGjhX4NxK

Wróć do „Hyde-Park”