Mieszanie w kotle świadomości- różne teorie

Orator
Reputacja: 1416
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: fusywszklanejkuli » czwartek, 6 grudnia 2018, 01:15

benq pisze:Przejdź do cytowanego posta Stop.
Chcesz mi powiedzieć, ze wierzysz w czyste intencję szeroko pojętej lewicy?
Że oni to wszystko robią, żeby nas szaraczków chronić i walczyć o nasze interesy?
Moim zdaniem, oni podejmują tą sztuczną walkę jedynie w sobie znanym ukrytym celu. Być może jest nim monopol na przetwarzanie danych na dużą skalę przez starannie wyselekcjonowane podmioty oraz eliminacja konkurencji w tej branży.

To zdania godne największych tutejszych tropicieli spisków, z którymi czasem sam walczysz!

Skonstruuję odbicie lustrzane Twojego argumentu:

benq: Libertarianie wierzą, że pozbawiony regulacji świat słabych wobec międzynarodowych koncernów państw i niskich podatków obezwładniających sprawczość i funkcjonowanie państwa byłby idealnym miejscem do życia dla rozkoszujących się swoją wolnością jednostek.
fusywszklanejkuli: Stop. Chcesz mi powiedzieć, ze wierzysz w czyste intencję szeroko pojętej prawicy? Że oni to wszystko robią, żeby nas szaraczków chronić i walczyć o nasze interesy? Moim zdaniem, oni podejmują tą sztuczną walkę jedynie w sobie znanym ukrytym celu. Tak się bowiem składa, że interesy libertarian są zbieżne z interesami wielkiego kapitału, któremu bardzo na rękę jest dążenie do niskich podatków, braku regulacji, swobody przepływu kapitału, czy utrzymania rajów podatkowych.

Jaki jest sens takiej dyskusji?

A prześledzenie skomplikowanych, burzliwych losów intencji - i w wydaniu prawicowym, i lewicowym - w zetknięciu z machiną partyjną, gierkami wewnętrznymi, walkami frakcyjnymi, grupami interesu, lobbingiem, egoistycznymi, oportunistycznymi, karierowiczowskimi pobudkami członków partii, zabiegami o poparcie wśród wpływowych graczy, zdobywaniem finansowania, kreowaniem wizerunku, kokietowaniem wyborców i manipulowaniem nimi - to raczej materiał na książkę Roberta Krasowskiego, a nie dyskusję na tym forum.

BitBoy pisze:Przejdź do cytowanego posta Ponieważ AlphaZero nie uczył się niczego od ludzi, ludzkim obserwatorom wiele jego zwycięskich posunięć i strategii jawiło się jako niekonwencjonalne. Można by je równie dobrze uznać za kreatywne, jeśli nie wręcz genialne. Jak się wam wydaje: ile czasu zajęło programowi Alpha-Zero nauczenie się szachów od zera, przygotowanie się do meczu ze Stockfishem i rozwinięcie swego genialnego instynktu? Cztery godziny. Tak, to nie błąd drukarski. Przez całe stulecia umiejętność doskonałej gry w szachy uważano za jedno ze szczytowych osiągnięć ludzkiej inteligencji. AlphaZero przeszedł od kompletnej niewiedzy do kreatywnego mistrzostwa w ciągu czterech godzin, bez pomocy żadnego ludzkiego przewodnika. AlphaZero nie jest jedynym przykładem tak pomysłowego oprogramowania.

Uważam, że od samodzielnego nauczenia się strategii i taktyki gry o zdefiniowanych, niezmiennych regułach i zdefiniowanej, zamkniętej arenie oraz od wyodrębnienia rozmaitych prawidłowości statystycznych w oceanie big data do sztucznej inteligencji, która rzeczywiście będzie w stanie zaimponować swoją imitacją cząstki człowieczeństwa, droga tak daleka jak od lądowania na Księżycu do wycieczki tunelem czasoprzestrzennym do innej galaktyki. Intuicja podpowiada mi, że nie będzie spektakularnych postępów w dziedzinie sztucznej inteligencji bez rewolucji na miarę teorii względności w fizyce.

AlphaZero owszem, jest dla mnie imponujący z tego powodu, że udało się wykorzystać reinforcement learning, metodę której - wydaje mi się, bo temat znam bardzo pobieżnie - nie potrafiono wcześniej z sukcesem wkomponować w programy grające w Go czy szachy. Inaczej dawno mielibyśmy takie rezultaty, ponieważ TD-Gammon przetarł szlaki już na początku lat 90-tych.

Zainteresowanym tą tematyką polecam dyskusję.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2974
Reputacja postu: 
0

Postautor: benq » czwartek, 6 grudnia 2018, 07:50

@fusywszklanejkuli,
Jest różnica między wymyślaniem bzdurnych teorii, nie podpartych żadnymi sensownymi argumentami, a wręcz wbrew logice i dostępnym badaniom, a brakiem wiary w czyste intencje polityków.

Ja nie jestem ideowym prawicowcem. Z prawicą jest mi po drodze głównie pod względem ekonomii, podatków oraz nie-ingerencji w prywatne życie obywateli, czy zapinają pasy, wentylują domy i czy mogą wybudować 5 metrową altankę na działce.
Zanim zadasz głupie pytanie - sprawdź, czy nie ma już na nie odpowiedzi:
www.instagram.com/cryptotalpl -> ABC kryptowalut dla początkujących (i nie tylko)

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
1

Postautor: Connemara » czwartek, 6 grudnia 2018, 08:52

nariensi pisze:Przejdź do cytowanego posta Dobrze, że usunąłeś to "skarbie", bo już miałam pytać @benq czy jest coś o czym powinnam wiedzieć - jako, że jesteśmy "forumową parą" :lol:
A może "usunęłaś"? Teraz to się można pogubić z płciowością. Angielski jest jednak bardziej postępowy :mrgreen:

Eeee, tak. Pisałem z Tapatalka i moja klawiatura (piszę Swypem) czasami wstawia dziwne słowa.
Miało być "kosztuje cię właśnie 19,99".

Nie, nie usunęłam, usunąłem, jestem jak najbardziej on.
I wolę długonogie blondynki od @benq (sorry, man), z tego co wiem, to też jest "on" ;)

Orator
Reputacja: 816
Reputacja postu: 
0

Postautor: nariensi » czwartek, 6 grudnia 2018, 09:28

benq pisze:Przejdź do cytowanego posta czy zapinają pasy, wentylują domy

A jak widzisz ingerencję stanu w takie rzeczy:
...czy zapinają pasy swoim dzieciom ...czy je szczepią czy nie szczepią ...czy leczą sepsę witaminą C
...czy wentylują domy, w których przebywają dzieci
...czy mogą nie leczyć swoich dzieci ze względu na przekonania religijne?

Wolność?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: benq » czwartek, 6 grudnia 2018, 09:54

ergorg pisze:Przejdź do cytowanego posta Ja to miałem swego czasu teorię, że i tą w życiu. @benq nigdy w domu nie ma to i żonce nawet na forum odpisuje, bo tak za nią tęskni.

:lol: no nieźle, nie wiedziałem, że jesteśmy powodem do tworzenia teorii, a Ty @nariensi? :lol:
Skąd pomysł, że mnie w domu nigdy nie ma? Ja domator jestem, a podróżować lubię z rodziną zdecydowanie :P

Dodano po 1 minucie 46 sekundach:
@Connemara, tak, jestem zdecydowanie ON. I choć tolerancyjny, to jednak hetero :P
www.instagram.com/cryptotalpl -> ABC kryptowalut dla początkujących (i nie tylko)

Orator
Reputacja postu: 
1

Postautor: nariensi » czwartek, 6 grudnia 2018, 10:00

benq pisze:Przejdź do cytowanego posta no nieźle, nie wiedziałem, że jesteśmy powodem do tworzenia teorii, a Ty @nariensi?

Każdy powód do tworzenia teorii spiskowych jest dobry. To kwestia zaprogramowania umysłu :D

Niestety benq z moim osobistym mężem ma wspólne chyba tylko prawicowe zapatrywania, miłości do nauki i do zdrowego odżywiania (i niechęci do alkoholu!) nie uświadczam od małżonka, dlatego muszę to sobie rekompensować z libertarianinem na forum o bitkojnach ;)
Ostatnio zmieniony czwartek, 6 grudnia 2018, 10:57 przez nariensi, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
3

Postautor: benq » czwartek, 6 grudnia 2018, 10:03

@nariensi, oj ciężkie tematy poruszyłaś, to jak z demokracją. Nie jest dobrze, ale ciężko z alternatywą.
Zdecydowanie lepiej by było przekonywać i uświadamiać, niż zmuszać.
Z drugiej strony wiadomo, że to nie przekona sporej grupy.
Dzieci powinny mieć jakąś uprzywilejowaną sytuację, bo nie mogą same o sobie decydować, a niektórzy rodzice to debile. Z drugiej strony wpieprzanie się państwa w decyzje rodziców też nie jest dobre.
Nie wiem jak to idealnie rozwiązać.
Zresztą, jeśli ktoś nie szczepi dziecka, nie zapina mu pasów to zapewne robi temu dziecku tak wiele krzywdy w innych sytuacjach, że zapinanie pasów w aucie niewiele tu poprawia.
To tak jak z narkotykami - czy rygorystyczny zakaz ich posiadania cokolwiek zmienił? Każdy nastolatek jeśli tylko zechce, to w 1 dzień kupi dowolne prochy.

Orator
Reputacja postu: 
6

Postautor: nariensi » czwartek, 6 grudnia 2018, 21:03

Mikołajki w pierwszej klasie podstawówki.
Córka pokazuje mi prezent, który dostały wszystkie dziewczynki - różowa bijąca po oczach okładka książeczki z wypaćkanym stworem rodzaju żeńskiego i tytułem TOP MODEL MAKE UP. W środku ze trzydzieści identycznych twarzy i paznokci oczekujących na makijaż.

Gdybym była złośliwa, to założyłabym temat "prawacka zaraza tocząca świat".

(Chłopcy dostali po dwa prezenty - gry logiczno-zręcznościowe.)

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 2212
Reputacja postu: 
0

Postautor: Bit-els » czwartek, 6 grudnia 2018, 22:35

@nariensi, to ja zapytam bez złośliwości- dlaczego turnieje szachowe rozgrywane są w podziale na kobiety i mężczyzn?
Polski operator płatności btc
https://inpay.pl/

Początkujący
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0

Postautor: jok123 » piątek, 7 grudnia 2018, 04:35

fusywszklanejkuli pisze:Przejdź do cytowanego posta Tak się bowiem składa, że interesy libertarian są zbieżne z interesami wielkiego kapitału

Nope.
https://www.youtube.com/watch?v=ciu4tnU6_Uc&feature=youtu.be&t=285

nariensi pisze:Przejdź do cytowanego posta A jak widzisz ingerencję stanu w takie rzeczy:
...czy zapinają pasy swoim dzieciom ...czy je szczepią czy nie szczepią ...czy leczą sepsę witaminą C
...czy wentylują domy, w których przebywają dzieci
...czy mogą nie leczyć swoich dzieci ze względu na przekonania religijne?

Wolność?

Wolność nie jest absolutna, ma swoje granice. Chodzi o to, że wolności jest coraz bardziej ograniczana. Mam na myśli wolność ekonomiczną i wolność społeczną. Co kogo obchodzi czy np. zapinam pasy jako kierowca? Nie wierzę, że dobrzy lewicowi politycy dbają o moje bezpieczeństwo ustanawiając odpowiedni przepis. Tu chodzi o system naczyń połączonych. Bez zapiętych pasów mam większe szanse zostania kaleką. Skutkiem tego obciążyłbym patologiczny system socjalny (operacje, rehabilitacje, renta) oraz nie mógłbym pracować i utrzymywać państwa.

W podanych okolicznościach rodzice powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności za ewentualną śmierć człowieka! (który znajduje się pod ich pieczą do uzyskania pełnoletności), nie dziecka. To samo jest z pobiciem.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1276
Reputacja postu: 
1

Postautor: kozaki_wiesi » piątek, 7 grudnia 2018, 05:38

Skoro państwo każe zapinać pas to czy nie jest winne śmierci człowieka, któremu ten pas wskutek kolizji zaciął się i ten spłonął żywcem w aucie? Inny przykład - syn znanego dziennikarza przeżył wypadek w Ferrari tylko dlatego, że nie miał zapiętych pasów i kolizja wyrzuciła go z płonącego bolidu.
I żeby nie było - zapinam pas zawsze i uważam za idiotów tych, którzy tego nie robią. Chodzi mi tylko o to, że nakaz/zakaz rodzi odpowiedzialność i konsekwencje prawne. A ludzi przed swoją głupotą nie należy chronić (pasy, narkotyki itp.) gdyż zniesienie odpowiedzialności za swój los tę głupotę rozprzestrzenia.

Bit-els pisze:Przejdź do cytowanego posta @nariensi, to ja zapytam bez złośliwości- dlaczego turnieje szachowe rozgrywane są w podziale na kobiety i mężczyzn?

Pewnie z tego samego powodu co tenis i piłka nożna - mózg to mięsień ;)
Jeśli frustrujesz się bessą na rynku kryptowalut i dopada cię zwątpienie, spójrz na mój awatar a niechęć ci przejdzie

Orator
Reputacja postu: 
0

Postautor: nariensi » piątek, 7 grudnia 2018, 08:28

Bit-els pisze:Przejdź do cytowanego posta to ja zapytam bez złośliwości- dlaczego turnieje szachowe rozgrywane są w podziale na kobiety i mężczyzn?

Jaki to ma związek z tym, że siedmioletnie dziecko otrzymuje na Mikołaja książeczkę do nauki makijażu?

Mikołajki 2002 - mój siedmioletni syn przynosi paczuszkę z różnościami - są i małe puzzle i trochę słodkości i trochę owoców i wszystkie dzieci otrzymują to samo. Paczuszka skromna, ale dzieci zachwycone i nikt nie czuje się pokrzywdzony.
Mikołajki 2018 - chłopcy otrzymują gry logiczne, dziewczynki "Create your own top model make-up". Moja córcia ma łzy w oczach.
Ostatnio zmieniony piątek, 7 grudnia 2018, 08:35 przez nariensi, łącznie zmieniany 4 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1613
Reputacja postu: 
0

Postautor: prezes » piątek, 7 grudnia 2018, 08:32

@nariensi, no jak to jaki, taki że ma to dziecko później mniejsze szanse na wygranie w turnieju szachowym.
Kanał na YouTube - przeglądy rynku kryptowalut, analizy techniczne, poradniki
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, ranking giełd i kantorów kryptowalut
Kryptowaluty.info.pl - codzienne informacje ze świata kryptowalut. ICO.

Orator
Reputacja postu: 
0

Postautor: nariensi » piątek, 7 grudnia 2018, 08:33

@prezes
a racja, przecież należy powrócić do starych dobrych konserwatywnych wartości, zapomniałam ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: prezes » piątek, 7 grudnia 2018, 08:36

przyczyna - skutek
Choć taka ciekawostka, dziewczynki mają większą inteligencję od chłopców i są zdolniejsze w przedmiotach ścisłych, to z wiekiem jakby głupiały i to nagle mężczyźni stają się wielkimi matematykami. Wychowanie ma bardzo duży wpływ na to co z nas wyrośnie, w większości społeczeństw dziewczynki uczone są do usługiwania mężczyznom.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Bit-els » piątek, 7 grudnia 2018, 08:38

@prezes, @nariensi, byłoby fajnie gdyby tak było. Ale arcymistrzyni szachowa dostaje lanie od mistrza z dalekich miejsc w rankingu. Kobiety są po prostu słabe w naprawdę abstrakcyjnym, logicznym myśleniu. Cywilizacji by nie stworzyły. Z resztą nie stworzyły, co pokazuje historia

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: prezes » piątek, 7 grudnia 2018, 08:39

nariensi pisze:Przejdź do cytowanego posta Gdybym była złośliwa, to założyłabym temat "prawacka zaraza tocząca świat".

Załóż ten temat o którymi pisałaś ale nie z czystej złośliwości tylko w celach naukowych, jestem bardzo ciekaw jak się rozwinie.

Dodano po 44 sekundach:
Bit-els pisze:Przejdź do cytowanego posta Ale arcymistrzyni szachowa dostaje lanie od mistrza z dalekich miejsc w rankingu.

Jest coś takiego jak statystyka, sprawdź sobie ile kobiet gra w szachy a ilu mężczyzn ;-)

Orator
Reputacja postu: 
8

Postautor: nariensi » piątek, 7 grudnia 2018, 08:51

prezes pisze:Przejdź do cytowanego posta Załóż ten temat o którymi pisałaś ale nie z czystej złośliwości tylko w celach naukowych, jestem bardzo ciekaw jak się rozwinie.

Jest problem. Nigdy nigdzie nie uprawiałam tego typu zaczepnych działań i chyba nie jestem w nich dobra. I choć jestem matka-polka i wonder-woman w jednym to chyba nie znajdę dość czasu, żeby godnie reprezentować taki temat :mrgreen:
Jutro weekend, może jak się wyśpię, a na wykładach online nie będzie matryc, których nie ogarniam ze względu na genetyczne uwarunkowania sprzężone z płcią, ograniczające moje logiczne myślenie, to zobaczę ;)

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Bit-els » piątek, 7 grudnia 2018, 08:56

@prezes, podobnie jak w podnoszeniu ciężarów ;-)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: prezes » piątek, 7 grudnia 2018, 08:58

@Bit-els, tylko tutaja statystycznie rzecz biorąc mężczyźni mają większą masę mięśniową i siłę. Ze statystyką jest tak, że jest to genialne narzędzie do manipulacji, a że mało kto ją ogarnia to można za jej pomocą czynić niemalże cuda, czego przykładem może być twoje porównanie ;-)

Wróć do „Hyde-Park”