Demokracja w Polsce

Moderator
Reputacja: 418
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Demokracja w Polsce

Postautor: maxi82 » czwartek, 1 marca 2018, 09:36

Cześć i chwała Bohaterom!
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 673
Reputacja postu: 
5

Demokracja w Polsce

Postautor: wrip » czwartek, 1 marca 2018, 21:48

Piszemy do Ciebie, drogi przyjacielu, z kraju Chopina, Kopernika i Zamenhofa. Zdania te czytasz w mowie ojczystej Jana Karskiego, Witolda Pileckiego i Marii Curie-Skłodowskiej. Ale nie tylko ich. Polakami byli również Jan III Sobieski, który wraz z naszymi wojskami uratował Europę przed ekspansją Turcji, Henryk Arctowski – tak, ten od Antarktydy, Kazimierz Funk – medyk, odkrywca witaminy B1, Michał Sędziwój – odkrywca tlenu, Ignacy Łukasiewicz – wynalazca lampy naftowej czy Korczak Ziółkowski, który rzeźbił Górę Rushmore z podobiznami amerykańskich prezydentów. Góra ta znajduje się w Stanach Zjednoczonych, tych samych, o których niepodległość walczyli Tadeusz Kościuszko i Kazimierz Pułaski – również pochodzący z kraju nad Wisłą. Polska to kraj Jana Pawła II – papieża i duchowego pasterza katolików z całego świata, Ireny Sendlerowej, która uratowała 2,5 tysiąca żydowskich dzieci przed śmiercią z rąk Niemców, Jana Żabińskiego, który, jako dyrektor warszawskiego ZOO podczas okupacji niemieckiej, wraz z żoną Janiną uratował około 300 prześladowanych przez Niemców Żydów. Piszemy z kraju państwa Ulmów, którzy ratując swoich żydowskich sąsiadów przed nazistowskimi najeźdźcami, zostali zamordowani wraz z sześciorgiem swoich malutkich dzieci. W końcu piszemy z kraju, w którym podczas niemieckiej okupacji pomiędzy 1939 a 1945 rokiem za ratowanie Żydów obywatele karani byli śmiercią. Piszemy, ponieważ jest nam po prostu cholernie przykro. Jesteśmy zaskoczeni, że po ponad 70 latach świat zachorował na nagłą amnezję. Nie chcemy Cię jednak do niczego przekonywać. Prosimy tylko, abyś myślał samodzielnie, nie ulegał manipulacjom, konfrontował kłamstwo z prawdą i w tej prawdzie żył.

Strona akcji: https://www.respectus.pl/

Tekst źródłowy

Powszechny przepraszacz.

Ach, wstydu rumieniec mi krasi jagody,
łza polska powiekę mi zrasza,
przepraszam was bardzo, o wszystkie narody,
serdecznie was tutaj przepraszam.
Przepraszam was Niemcy, przezacni Germanie
za Grunwald, Drzymałę i Wrześnię,
przepraszam gorąco, postawię wam banię
za wuja Adolfa i resztę.
I ciebie, szlachetny narodzie radziecki,
za Sybir, wywózki Stalina,
prastitie, przepraszam was słowem serdecznym
za testament Dubinina
Za carską cenzurę, czerwoną cenzurkę,
Łysenkę, piosenkę i ciszę,
Za koniak gruziński z kiszonym ogórkiem
przepraszam was, towarzysze.
Przepraszam was Szwedzi, zamorscy sąsiedzi,
i Włosi, że wciąż mnie ponosi,
przepraszam was Czesi, żem się nie powiesił,
przepraszam was, Eskimosi.
Przepraszam cię bardzo bolszewio - komuno,
za UB, Bermana, Humera,
gdy władze ostatnie już przeszkody usuną
i dobra swe będziesz zabierać
O bierz kamienice, uliczki z księżycem,
ja prośbę mam cichą tej treści,
jak już weżmiecie w całości ulice,
zosawcie nam dziury w nawierzchni.
Przepraszam was Turcy, że w brzuchu mi burczy,
przepraszam Chińczyka, Malgasza
tylko jedno mnie gnębi, przenika do głębi,
że mnie jakoś nikt nie przeprasza.....
autor - Andrzej Błaszczyk , Gazeta Częstochowska nr 30/1996rok
https://www.salon24.pl/u/piotrusoan/324 ... epraszaniu
Nano - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi transakcjami.

Moderator
Reputacja postu: 
3

Demokracja w Polsce

Postautor: maxi82 » środa, 7 marca 2018, 11:32

GPW kupi pakiet kontrolny giełdy w Tel Awiwie? Wstępna oferta zakupu 71,7 proc. udziałów - http://gospodarka.dziennik.pl/finanse/a ... wiwie.html

ŚMIERDZI MI TEN DEAL JAK JASNA CHOLERA. Wykrywacz bulshitu/scamu zamknął mi licznik ;)

Taki o to komentarz znalazłem na https://coryllus.pl/unia-krewska-i-ku-ewska/
" ... Wrotycz
7 marca 2018 o 10:03

Przejęcie tej giełdy to wyprowadzenie kasy z Polski, rabunek w biały dzień. Po połączeniu nie będą obowiązywać limity zaangażowania w spółki zagraniczne. A takie limity teraz są. Po drugie, nie będzie rzeczywistej możliwości sprawdzenia statusu finansowego spółek na tamtejszej giełdzie. Sprawozdania finansowe i rzetelność ich badania przez tamtejszych biegłych będzie faktycznie jedną wielką niewiadomą, mimo zapewnień wielu ekspertów o świetlanych perspektywach poszczególnych spółek. Trening już się odbył kilka lat temu na spółkach ze Słowenii, szczęście że nie było połączonych giełd. Po trzecie zarządzający funduszami w kraju będą pod presją swoich prezesów i dyrektorów i będą zmuszeni inwestować polskie pieniądze w tamtejsze spółki, bo one przecież będą najbardziej atrakcyjne, w każdym wymiarze. O taki obraz już się postara agentura umieszczona w naszych instytucjach finansowych oraz mediach. Media też będą namawiały inwestorów indywidualnych do inwestowania w spółki izraelskie.

Całość będzie najprawdopodobniej powtórzenie niemieckiego grynderstwa sprzed 140 lat, oczywiście z poprawkami na zmiany technologiczne. Afera grynderska pozbawiła rodziny niemieckie oszczędności i była, moim zdaniem, najsilniejszą przyczyną sukcesu przyjętej przez nazistów niemieckich wersji ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej. W polskiej wiki jest o grynderstwie kilka zdań zaledwie, w angielskiej znacznie więcej. Wszyscy za to unikają wyjawienia narodowości najbardziej aktywnej w grynderstwie grupy.

Teraz już jest jasne jakie zadanie ma pan MM. Reszta to didaskalia i mruczenie marginalnych blogerów. Być może projekt 65 mld USD ma małe szanse na sukces, stąd nowy pomysł, już lege artis..."

Gaduła
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
2

Demokracja w Polsce

Postautor: BitBoy » sobota, 10 marca 2018, 09:54

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 682
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: vjankuv » sobota, 10 marca 2018, 10:17

BitBoy pisze:Przejdź do cytowanego posta demokracji

Demokracja, to opium dla ludu.

Demokracja, to ustrój, w którym "dwóch meneli spod budki z piwem przegłosuje uniwersyteckiego profesora".

W demokracji, w kraju niskich potrzeb lub w kraju niewykształconych ludzi, wystarczy obiecać coś przyziemnego, a wybory są wygrane.
Wystarczy obiecać podniesienie emerytur, dopłaty do leków, dopłat na dzieci i czego przeciętny obywatel może chcieć więcej.

Gaduła
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
3

Demokracja w Polsce

Postautor: BitBoy » sobota, 10 marca 2018, 12:57

Demokracja, to ustrój, w którym "dwóch meneli spod budki z piwem przegłosuje uniwersyteckiego profesora".

To obecnie nie ma już większego znaczenia. Zarówno menel jaki profesor mają tą samą iluzję wyboru. Właściciele systemu wystawiają im te same 2-3 marionetki które co kilka lat zamieniają się miejscami a lud ma iluzję że coś wybrał. Gdy tak naprawdę jedyne co mogą wybrać to smak jogurtu na zakupach i toczy kupią go w Lidlu czy może w Biedronce.

Obrazek

Polecam, zwłaszcza od 3m20s:
https://www.youtube.com/watch?v=C-SWsGUqgGo

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: vjankuv » wtorek, 17 kwietnia 2018, 01:54

Najmniej śmieszny żart polityczny tego roku.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... glosy.html

"Głosowałeś na nas, masz 500zl i w bonusie większą siłę swojego głosu".

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
2

Demokracja w Polsce

Postautor: vjankuv » sobota, 21 kwietnia 2018, 01:44

https://www.tvn24.pl/sluzba-ochrony-pan ... 142,s.html

Równi i równiejsi...

Państwo stać na takie rzeczy.

Moderator
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: maxi82 » sobota, 21 kwietnia 2018, 11:37

Moderator
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: maxi82 » czwartek, 10 maja 2018, 13:07

Pan Stanisław w formie :)

"Prawdziwy koniec II wojny światowej: Polska zapłaci Żydom za niemieckie zbrodnie! - S. Michalkiewicz"

Początkujący
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: nolife » środa, 16 maja 2018, 21:29

Wróć do „Hyde-Park”