Bitcurex tango down

Dyskutant
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcurex tango down

Postautor: altcoin » wtorek, 12 września 2017, 21:40

Taki list może otrzymać zarówno dłużnik jak i wierzyciel DF, ale również dowolna osoba związana w jakikolwiek sposób z DF.
Moim zdaniem jest to przekręt i radzę wszystkim o udanie się z tym listem do prawnika bo błędna odpowiedź może zaliczyć takie osoby do dłużników DF lub pozbawić możliwości dochodzenia swoich wszystkich (!) należności od DF. Istnieje możliwość poprowadzenia tak tej sprawy, że wierzyciele nie będą mogli dochodzić swoich roszczeń. Nikt nie wie, co było przedmiotem sprawy i jaki jest wyrok sądu - podana jest wyłącznie sygnatura.

Weteran
Reputacja: 1212
Reputacja postu: 
0

Bitcurex tango down

Postautor: ekonokomik » wtorek, 12 września 2017, 22:22

altcoin pisze:Przejdź do cytowanego posta Taki list może otrzymać zarówno dłużnik jak i wierzyciel DF, ale również dowolna osoba związana w jakikolwiek sposób z DF.
Moim zdaniem jest to przekręt i radzę wszystkim o udanie się z tym listem do prawnika bo błędna odpowiedź może zaliczyć takie osoby do dłużników DF lub pozbawić możliwości dochodzenia swoich wszystkich (!) należności od DF.

Rada ze wszech miar słuszna, biorąc pod uwagę, że wiele osób nawet nie zrozumiało co dostało w kopercie.
Ale to jest właśnie maksymalnie wku...jące. Dostajesz jakieś pismo z d. i musisz angazować czas, nerwy i pieniądze aby na nie odpowiedzieć. A po tym nikt Ci nie zagwarantuje, że kolejnych 10 komorników nie przyśle Ci identycznego druku. A jak jeszcze, nie daj boże zmieniłeś w międzyczasie adres zamieszkania i pisma idą w kosmos?
Ale dla ustawodawcy wszystko gra: przecież obywatel ma aż 7 dni na odpowiedź! :evil:

ewa
Początkujący
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
2

Bitcurex tango down

Postautor: ewa » środa, 13 września 2017, 08:41

Należy przygotować sobie oświadczenie o treści:
Oświadczam, że nie jestem dłużnikiem Digital Future.
Następnie wysłać za potwierdzeniem odbioru, czyli ponieść koszty przesyłki x ilość pism od komorników.
To wszystko zakrawa na to, że prawo gnębi ofiarę, czyli jak zwykle.

Dyskutant
Reputacja postu: 
0

Bitcurex tango down

Postautor: altcoin » środa, 13 września 2017, 11:14

Z punktu widzenia komornika, to już wszystkie osoby, które dostały pismo są dłużnikami!
Pozostaje tylko kwestia niewłaściwego uznania długu - jeżeli się odpowie w nieodpowiedni sposób, to można stać się dłużnikiem pomimo braku jakiegokolwiek długu.

Gaduła
Reputacja: 110
Reputacja postu: 
0

Bitcurex tango down

Postautor: pael » środa, 13 września 2017, 13:03

a moglbys napisac z jakiego paragrafu/ustawy to wynika?
The riskiest thing you can do is avoid taking risks.

Dyskutant
Reputacja postu: 
0

Bitcurex tango down

Postautor: altcoin » środa, 13 września 2017, 13:17

Np. Art 123 KC.

Początkujący
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0

Bitcurex tango down

Postautor: dyneck » środa, 13 września 2017, 18:18

doniu pisze:Przejdź do cytowanego posta
dyneck pisze:Dostałem wezwanie na przesłuchanie 31-go sierpnia jako świadek w sprawie o przestępstwo z art. 287, paragraf 2kk.

To chyba to, zawiadomienie wysłałem w lutym.

§ 2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

MNIEJSZEJ WAGI?? To chyba jakiś żart..

W lutym zgłosiłem zawiadomienie do prokuratury, a po ponad pół roku byłem przesłuchiwany także sprawa nabiera rozpędu :)
Babka na policji powiedziała, że muszę jej pomóc bo dla niej to czarna magia - na szczęscie z Łodzi przysłali gotowe pytania,

Rozmowny
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0

Bitcurex tango down

Postautor: mrblack » wtorek, 19 września 2017, 12:40

Ktoś, coś wie jak sprawa się toczy?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 407
Reputacja postu: 
0

Bitcurex tango down

Postautor: amneziahaze » niedziela, 24 września 2017, 20:59

mrblack pisze:Przejdź do cytowanego posta Ktoś, coś wie jak sprawa się toczy?

Nie no, to są jakieś jaja minęło tyle czasu, jest prokuratura, jest masa osób poszkodowanych i nie nikt nawet nie próbował namierzyć tego złodzieja?

Weteran
Reputacja: 167
Reputacja postu: 
0

Bitcurex tango down

Postautor: scibi » niedziela, 24 września 2017, 21:15

@amneziahaze, no to sa jakies jaja, czemu go nie namierzyles? Jego dane przewijaly sie w watku. Wymagasz czegos od innych czego sam nie zrobiles. Shame on you.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Bitcurex tango down

Postautor: amneziahaze » niedziela, 24 września 2017, 21:41

scibi pisze:Przejdź do cytowanego posta @amneziahaze, no to sa jakies jaja, czemu go nie namierzyles? Jego dane przewijaly sie w watku.
Ech, no właśnie próbowałem i szukałem jakichś poszlak, ale raz - nie jestem poszkodowany, dwa - nie wiem o co Ci chodzi, skoro nie rozumiesz tego, że mnie to denerwuje, że złodziej kradnie, no to ja nie mam pytań. Moja reakcja wynika z tego, że po prostu w głowie mi się to nie mieści, i dziwię się czy gdyby mieć wybór to nie lepiej byłoby go namierzyć osobiście. Serio.
scibi pisze:Przejdź do cytowanego posta Wymagasz czegos od innych czego sam nie zrobiles. Shame on you.
To jest nieprawda. W zasadzie piszę kolejny raz, nie jestem poszkodowany w tej akurat sprawie, ale ja wiem jak działają sądy w Polsce, i jak działają sprawy w sądzie i napiszę Ci szczerze, że sprawiedliwość powinno się wymierzać samemu w tym kraju, gdzie ludzie walczą o karpia za 1,79 w lidlu,
Spoiler:

Dodano po 4 minutach 8 sekundach:
Nie, nie, serio wkurzam się, że tyle osób ma powiązania z prokuraturą, która pewnie wie, gdzie przebywaja dawni właściciele bitcurexa, ktora w zasadzie co robi w tej sprawie? i sposrod TYLU osób poszkodowanych, żadne tresci nie wypływają, temat umiera powoli, sprawa się wycisza, tak jak właśnie bym chciał gdybym był odpowiedzialny za przytulenie takiej sumy.

Dodano po 1 godzinie 59 minutach 49 sekundach:
Szczerze mówiąc to ja się nie boję, a że prawo trochę znam i tego typu odzywki, to, z szacunku dla tego forum, nie napiszę wprost co myślę o tych osobach, a zupełnie serio to cała trójka i ta spółka z 2017(ul. Łąkowa w Łodzi) - do pierdla - areszt śledczy - podstawa i absolutne minimum do wyjaśnienia sprawy.

Robienie dłużników z klientów to jest patologia prawa i tego kraju, tj. jak dla mnie kompromitacja kolejny raz państwa i sądownictwa.

Kolejno, dowodów i powiązań jest sporo: Obrazek oraz eventów z udziałem aletów, sebastankow, zwirkow i muchomorkow plus koledzy ziółek i sadowscy i spółka nie powinni mieć żadnych praw do wyjasnienia tej sprawy.

I nie obchodzi mnie czy włam, czy s...m, obchodzi mnie to, że ludzie zostali perfidnie okradzeni, firma zaś to odpowiedzialność, zwłaszcza takiego kalibru(finanse i depozyty jakby nie patrzeć), jeżeli miałbym wybudować wieżowiec, który za kilka lat zawali się na kilkadziesiąt innych niewinnych ludzi, to ja jako projektant-idiota ponoszę 100% odpowiedzialności i nie ma maniany. Moim zdaniem, w ogóle osoby poszkodowane, a jest ich wielu, w ogóle nie powinny zapominać o tym co tu się naprawdę wydarzyło i drążyć temat aż do wyjaśnienia.

Dodano po 12 minutach 54 sekundach:
Wymazywanie przypomniał mi stary temat z forum:
Szanowni Państwo, biorąc pod uwagę iż obracają Państwo często niemałymi pieniędzmi, wykazujecie niewiarygodną wręcz dziecięcą naiwność. Traktujecie to jako zabawę, grę komputerową chyba. I uważacie że strata to tylko kolejny "ludzik" do tyłu. Tym swoim ostatnim postem, pragnę otworzyć Państwu oczy, i uświadomić że jesteście częścią machiny finansowej. Marketingowego uniwersum które zrobi wszystko żebyście przegrali. Jeśli nie będziecie walczyć o swoje prawa, to w końcu przegracie.
Problem polega na tym że sami godzicie się na usługę która Wam szkodzi.
Jednak po dzisiejszej rozmowie z kilkoma osobami, nie będę już próbował przekonać Was że macie jakiekolwiek prawa, bo wyraźnie Wam na nich nie zależy, pozwolę sobie jedynie zacytować jednego z użytkowników tego forum z którym miałem przyjemność rozmawiać. "Akceptujecie że ktoś Was dyma, bo sami kogoś wydymaliście". Przepraszam za język, aczkolwiek to idealnie wpasowuje się w ten stan rzeczy. I faktycznie, nie pasują tu osoby które ani nie chcą "dymać" ani nie chcą być "dymani".
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=27&t=10433

Weteran
Reputacja: 1212
Reputacja postu: 
1

Bitcurex tango down

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 25 września 2017, 07:51

Swoją drogą, ciekaw jestem, czy cytowany @MarcusVittel, studen 2-roku prawa (jak sam się wówczas przedstawił) został prawnikiem i czy jeszcze zajmuje się Bitcoinem :) Od tamtej dyskusji minęły 4 lata...
Z perspektywy czasu widzę, że miał dużo racji. Krótko po tamtej dyskusji pokazał to Gox... Od tamtego czasu wiele się nie zmieniło.
Wybaczcie offtop.

Dyskutant
Reputacja postu: 
0

Bitcurex tango down

Postautor: rezor91 » środa, 27 września 2017, 14:32

Z góry przepraszam jeśli popełniam jakiś faux pax. Od dawna nie zaglądałem co się dzieje z kryptowalutami ale jakoś zaraz po dużym "krachu" kupiłem na curexie symboliczny ułamek BTC. No ale widzę, że Curex leży :D Jest jakieś proste FAQ co zrobić z tym fantem? Można gdzieś złożyć grupow roszczenia jak w przypadku Goxa czy raczej sprawa indywidualna?
Nie śpię bo pilnuje bitcoina

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 334
Reputacja postu: 
1

Bitcurex tango down

Postautor: soulnecturn » środa, 27 września 2017, 14:37

rezor91 pisze:Przejdź do cytowanego posta Z góry przepraszam jeśli popełniam jakiś faux pax. Od dawna nie zaglądałem co się dzieje z kryptowalutami ale jakoś zaraz po dużym "krachu" kupiłem na curexie symboliczny ułamek BTC. No ale widzę, że Curex leży :D Jest jakieś proste FAQ co zrobić z tym fantem? Można gdzieś złożyć grupow roszczenia jak w przypadku Goxa czy raczej sprawa indywidualna?

Przepraszam czy mógłbyś potwierdzić to:
- prawie rok temu kupiłeś na bitcurexie BTC
- zostawiłeś te BTC na giełdzie
- nie zaglądałeś tam od tamtej pory aż do dzisiaj
- dzisiaj zobaczyłeś że Curex leży i się zastanawiasz co jest grane
Czy to masz na myśli? Chciałbym tylko potwierdzić czy ja to dobrze zrozumiałem bo to troszkę "scary" wygląda takie podejście :( :(

Dyskutant
Reputacja postu: 
0

Bitcurex tango down

Postautor: rezor91 » środa, 27 września 2017, 14:53

sytuacja wyglądała mniej więcej tak: bawiłem się w krypto, zrobiło się zamieszanie z GOXem na którym całkiem nieźle wyszedłem :) środki przerzuciłem na fiaty, a za "grosze" kupiłem na curexie BTC o których zapomniałem. Parę dni temu sobie o nich przypomniałem no ale widzę, że curex leży i jest kolejne zamieszanie :) Znalazłem ten temat i kilka newsów, że giełda leży od dobrego roku no i się zastanawiam jak to aktualnie wygląda, co robić, jak żyć?
Nie śpię bo pilnuje bitcoina

Gaduła
Reputacja: 110
Reputacja postu: 
2

Bitcurex tango down

Postautor: pael » czwartek, 12 października 2017, 13:43

Rok minal, w sprawie nic nie ruszylo. Polski wymiar sprawiedliwosci :-)
The riskiest thing you can do is avoid taking risks.

apu
Początkujący
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0

Bitcurex tango down

Postautor: apu » wtorek, 17 października 2017, 07:52

Czy ktoś starał się o wgląd do akt sprawy? Jeżeli już jest taka możliwość proszę o info na PW.

Rozmowny
Reputacja postu: 
0

Bitcurex tango down

Postautor: mrblack » czwartek, 19 października 2017, 10:54

apu pisze:Przejdź do cytowanego posta Czy ktoś starał się o wgląd do akt sprawy? Jeżeli już jest taka możliwość proszę o info na PW.

Ja również proszę o info na PW czy można już konkretów się dowiedzieć od prokuratora.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
1

Bitcurex tango down

Postautor: GetBitCoin_pl » czwartek, 19 października 2017, 11:31

Wydaje mi się że każdy pogodził się ze stratą i koniec. Jeżeli ktoś chce się domagać jakiejś kasy czy rekompensaty musi ruszyć sam tyłek a nie czekać na inne osoby z forum. Nikt za ciebie tego nie zrobi. Co chwila pytania co ze sprawą itp. Zadzwoń na policję, czy do prokuratury, masz numer sprawy, zapytaj się ich bezpośrednio...
Zabieraj na piwo na Getbitcoin.pl | Polecam giełdę BitBay.pl
Kup swoje pierwsze bitcoiny na 4coins.pl| Opłacaj rachunki bitcoinami na inpay.pl/rachunki
4 wykresy na jednym ekranie http://getbitcoin.pl/wykresy.html

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Bitcurex tango down

Postautor: amneziahaze » piątek, 20 października 2017, 17:38

@GetBitCoin_pl, w porządku, oczywiście masz racje ALE...
GetBitCoin_pl pisze:Przejdź do cytowanego posta Jeżeli ktoś chce się domagać jakiejś kasy czy rekompensaty musi ruszyć sam tyłek
każdy odbiera informacje z własnej perspektywy. Zakładając, że Państwo niekoniecznie jest akurat sprzymierzeńcem ludzi(co jest bardzo akurat możliwe), odebrałbym to jako nawoływanie do samodzielnej podróży świetlnej w kierunku właścicieli giełdy odpowiedzialnych za ten bajzel, a co za tym idzie, ciężko mi w to uwierzyć, ze w tego typu sprawach nie ląduje się przynajmniej w Areszcie Śledczym do czasu wyjaśnienia sprawy.

To o co tu chodzi? Nikt naprawdę nie wie co się stało, gdzie sa ci ludzie, jakieś wieści komunikaty, miejsce w którym się aktualnie znajdują... serio to są poufne dane, albo jakaś wiedza tajemna?

Czy tak ciężko jest wydać oświadczenie: "słuchajcie, naprawdę nas oszukano, podobnie jak i Was, aktualnie jesteśmy pod nadzorem policji/prokuratury. Sprawa w toku. Przepraszamy." ?

Wróć do „Hyde-Park”