Rejestr stron zakazanych

Początkujący
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rejestr stron zakazanych

Postautor: delar » sobota, 12 sierpnia 2017, 16:20

Witam. Przeczytałam dzisiaj artykuł, że w Polsce do rejestru stron zakazanych dołączą kolejne strony. Większość stron znajdujących się obecnie w rejestrze to strony bukmacherskie. Czy uważacie, że nasz genialny rząd, może umieścić na takiej stronie zagraniczne giełdy kryptowalut? Jestem nowa na forum, nie mam jeszcze dużo wiedzy, ale ciśnienie mi się podniosło jak przeczytałam ten artykuł, ponieważ wcześniej obstawialam sobie z fajnym skutkiem na stronach bukmacherskim po czym mi zablokowali i boję się, że tu zrobią to samo :evil:

Weteran
Reputacja: 178
Reputacja postu: 
0

Rejestr stron zakazanych

Postautor: adam1226 » sobota, 12 sierpnia 2017, 20:22

A to nie mozna tego obejść?

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0

Rejestr stron zakazanych

Postautor: the_prince » sobota, 12 sierpnia 2017, 20:37

Na samą blokadę domeny jaką taką są sposoby, jednak wielu bukmacherów widząc zmiany prawa w Polsce z własnej woli zdecydowało się nie obsługiwać już Polaków. Podobnie zrobiły niektóre procesory płatności z tej branży. Obecne prawo polskie nie wymusza jakiś specjalnych licencji na giełdy kryptowalut obsługujące Polaków, ale patrząc w przyszłość, teoretyczne zagrożenie zawsze jest.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 943
Reputacja postu: 
0

Rejestr stron zakazanych

Postautor: rav3n_pl » sobota, 12 sierpnia 2017, 20:58

VPN, DNS, proxy, tor... przecież blokowanie netu NIE DZIAŁA.
Patrz: blokowanie TPB w UK xD
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni  NIE używaj Bitcoin CORE jeżeli używasz BTC po raz pierwszy blockchain.INFO to zuooo!
Mój Skydrive; Klient Bitcoin Core v0.14.1; Trochę o P2pool; C#: Bitmarket SwapBot, RPC CoinControl, BIP39 Mnemonic z talii kart

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 218
Reputacja postu: 
2

Rejestr stron zakazanych

Postautor: powered » sobota, 12 sierpnia 2017, 22:51

Czy strona internetowa lotto.pl największej gry hazardowej załapie się na tą listę stron zakazanych?

Orator
Reputacja: 299
Reputacja postu: 
0

Rejestr stron zakazanych

Postautor: The Real McCoin » sobota, 12 sierpnia 2017, 23:18

rav3n_pl pisze:Przejdź do cytowanego posta VPN, DNS, proxy, tor...

Większość ludzi nie ma pojęcia co to takiego, a tym bardziej nie jest w stanie umysłowym tego zastosować, więc takie blokady załatwią co trzeba.

pm7
Moderator
Reputacja: 606
Reputacja postu: 
0

Rejestr stron zakazanych

Postautor: pm7 » niedziela, 13 sierpnia 2017, 15:41

delar pisze:Przejdź do cytowanego posta Czy uważacie, że nasz genialny rząd, może umieścić na takiej stronie zagraniczne giełdy kryptowalut?
Zależy które giełdy. Ten największe (Bitstamp, Kraken) raczej obecnie spełniają wymagania regulatorów i nie zostaną zablokowane. Jakieś "anonimowe", służące do wymian altcoinów? Może, ale musiałyby zwrócić na siebie uwagę.

Wróć do „Hyde-Park”