Demokracja w Polsce

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 406
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Demokracja w Polsce

Postautor: amneziahaze » niedziela, 16 lipca 2017, 10:28

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 758
Reputacja postu: 
2

Demokracja w Polsce

Postautor: Bit-els » czwartek, 20 lipca 2017, 18:39

Dobra analiza obecnej sytuacji przez ted. Michalkiewicza
https://youtu.be/PE3s8AfCVcs
To co proponuje rząd na pewno nie jest idealne, tak aksjologicznie, ale już lepiej żeby sądami sterował znany z nazwiska minister niż ukryty oficer służb.
No i kolejne wpieprzanie się mumii eur. i Niemiec, które na powstaniu Trójmorza najbardziej stracą.
Także walka może być ostra.
Bitcoin for Polish Charity
https://bitmarket.pl/charity/
wesprzyj, propaguj

Polski operator płatności btc
https://inpay.pl/

Moderator
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: maxi82 » piątek, 21 lipca 2017, 11:45

To ja dołożę jeszcze
"Rola i Pitoń ostro o podziałach na prawicy, zachowaniu posłów w sejmie i systemie w Polsce! " - https://www.youtube.com/watch?v=0jOg7ra7b9E
EDIT:
Max Kolonko co to mówił jak jest został chyba pociągnięty za smycz
"Polish parliament: You scumbags! Kaczynski: Won! - Max Kolonko Mówię Jak Jest" - https://www.youtube.com/watch?v=ZlsxxZk8Qv4
Dzieje się ;)
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: amneziahaze » piątek, 21 lipca 2017, 19:53

Jaka demokracja, jaka wolność, jaka prawica?

Nigdy nie będziemy szanowani ani traktowani na świecie poważnie póki nie ogarniemy podstaw:
Myślę że już najwyższy czas. Najwyższy czas.. obudzić się.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 217
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: novymivo » sobota, 22 lipca 2017, 17:41

Czy ktos mi wytlumaczy dlaczego najwieksze poparcie dla PIS-u to kategoria wiekowa okolo 18-24 lat ? Dlaczego mlodzi tak lubia PIS ? Pytam sie calkiem serio ? Chodzi o wartosci chrzescijanskie ktore na nowo sie odradzaja , czy moze o 500 + , a moze zupelnie cos innego ?
Polskie Forum Bitcoin.pl

Weteran
Reputacja: 68
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: topnetdeal » sobota, 22 lipca 2017, 19:14

Wydaje mi się, że młodzi ludzie poszukują ideałów i wzorców z których można być dumnym, poprzednia ekipa rządząca wyśmiewa się z Historii, z Dumnej Polski, z Żołnierzy Wyklętych, a jednocześnie fakty pokazują, że można jedynie się wstydzić ze złodziejstwa na wielką skalę, kolesiostwa, wymiaru niesprawiedliwości, czy pogardzania społeczeństwem - myślę, że to jest geneza wyboru takiego, a nie innego młodych, nieskażonych ideologią umysłów.

Początkujący
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
2

Demokracja w Polsce

Postautor: x157 » sobota, 22 lipca 2017, 21:53

Byłem wczoraj na proteście pod sądem. Było bardzo spokojnie, przemawiali poseł z N i PO oraz jakaś pani z KOD-u a także starszy pan z Solidarności internowany w Stanie Wojennym i bezpartyjny radny. Przemówienia były żywiołowe ale nikt nikogo nie obrażał, nie mówił, że jakaś grupa społeczna jest gorsza lub lepsza lub obrażał jego rodziców. Najgorszą obelgą jaka padła to było skandowanie "precz z kaczorem dyktatorem".
Policjanci ci umundurowani i nie umundurowani stawili się licznie ale nikomu nie przeszkadzali a nawet pilnowali ruchu na ulicy, żeby nikomu nic się nie stało. Nagrywali także protest ale nie wiem po co, bo na facebooku widziałem kilkanaście filmów z różnych ujęć. :-)
Dziennikarze z różnych gazet i telewizji wykonywali swoja pracę bez żadnych problemów.
Nikt nie rzucał petardami, śrubami, flarami, nie spalono żadnego samochodu telewizji nie wznoszono rasistowskich okrzyków a ni nie pokazywano takich gestów. Jedna pani była poszkodowana bo na spodnie wylało się jej trochę wosku ze świecy ;-)
Tłum odśpiewał poprawnie hymn - 4 zwrotki i spokojnie się rozszedł !
Ale to duże miasto i łatwo się "ukryć" w tłumie. Szacunek dla tych, którzy protestują w małych miejscowościach i robią to w kilka osób.

Weteran
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: Chancellor » sobota, 22 lipca 2017, 21:55

novymivo pisze:Przejdź do cytowanego posta Czy ktos mi wytlumaczy dlaczego najwieksze poparcie dla PIS-u to kategoria wiekowa okolo 18-24 lat ?
Większość ludzi z tej kategorii nie musi sama zarobić na życie. Dlatego popierają socjalistów.

Weteran
Reputacja: 68
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: topnetdeal » sobota, 22 lipca 2017, 22:50

@Chancellor - posługujesz się stereotypami, "Warszawka" i inne duże miasta akademickie to nie jest cała Polska.
Wejdź do pierwszego lepszego McDonalda, KFC, czy jakiegokolwiek supermarketu i zapytaj się o średnią wieku
pracowników. Nawiązując jeszcze do Twojego zdania "Większość ludzi z tej kategorii nie musi sama zarobić na życie."
- w Polsce mamy niespełna 1,5 mln studentów (bo pewnie zakładasz, że ankietowani w wieku 18-24 lat to studenci
"na garnuszku rodziców") - po pierwsze : jest bardzo duży odsetek studentów, którzy pracują równolegle ze studiami,
a po drugie : struktura wiekowa polskiego społeczeństwa mówi, że obywateli w wieku 18-24 lat jest ponad 10%, czyli
około 4 mln. - jak to się ma do stwierdzenia "Większość..." skoro gdyby nawet żaden student sam się nie utrzymywał,
to byłoby to około 40% z całej grupy wiekowej 18-24 lat.

Weteran
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: Chancellor » niedziela, 23 lipca 2017, 10:26

Studenci to jedna kategoria. Natomiast druga, która też jest bardzo liczna – i to właśnie w całej Polsce, nie tylko w dużych miastach, to „osiedlowe sebixy” spod znaku „co tu robić, żeby się nie narobić, a zarobić”. Oni nawet bardziej mogą popierać PiS, niż studenci. Studenci z 500+ mają zapewne ograniczony pożytek...

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: amneziahaze » niedziela, 23 lipca 2017, 15:36

Czy ktos mi wytlumaczy dlaczego najwieksze poparcie dla PIS-u to kategoria wiekowa okolo 18-24 lat ?
Czy coś się zmieniło albo czegoś nie rozumiem?

Wybaczcie nie znam się na polityce. A w zasadzie gorzej - ja nie chce się na niej znać. Tak czy siak, nie wiem do końca czy to nie są jakieś przekłamania z tymi ramami wiekowymi, bo:
1) na komunistów zazwyczaj głosowali komuniści, czyt. nieroby, krętacze, złodzieje pod przykrywką dobrego socjalisty.
2) na komunistów zazwyczaj głosowali komuniści. Ci sami, którzy de facto chcieli takiego ustroju w jakim żyli, później wywalczyli rzekomą wolność za sprawą solidarności, która też nie była żadną rewolucją tylko przykrywką do tego, by przehandlować ten land.
3) młodzi ludzie z reguły nie wiedzą na czym polega wolny rynek czy libertarianizm. Nie odróżniają pomocy poprzez bogacenie się i bogacenia całego środowiska od socjalizmu. Dla nich jedno wiąże się z drugim z automatu, bo to przechwycili od starych. Rozumiem, że co drugi zwolennik kryptowalut nie decyduje się na to tylko dlatego, bo chce po chamsku zarobić. Gdzieś jest idea Bitcoina, podobnie jak idea Ubera vs taksówkarze. Tak czy siak technologia wypiera związki zawodowe i układy.
4) Patriotyzm, swobody obywatelskie i przywileje. Na to dali się nabrać młodzi ludzie. Wszystko ładnie pięknie, ale oni nie zdążyli odkryć tego co jest pod płaszczem. Ogółem nie polecam.

Partia wytrzymuje średnio 2,3 lata z dobrymi sondażami. Później wychodzą brudy(można zakładać że brudy są u każdego polityka, wszak ja żadnego polityka nigdy nie potrzebowałem, bo zrobię sam se. PO wytrzymała 8 + wywindowali Tuska na BOGA UE. Przypadek? Nie sądzę.

Co mam do Socjalizmu? W zasadzie wiele. Często za przykład podaje się kraje skandynawskie. Ale to jest inna kultura, primo społeczność żyjąca w trudnych warunkach i z niedoborem promieni UV rozumuje nieco innymi kategoriami, poza tym rzadko kiedy jest brana pod uwagę dogodność w postaci surowców, ogólny dobrobyt kraju, umożliwiający zwiększanie podatków i "przywilejów" socjalnych. Polska to nieco inny land i inne warunki acz przypominające w pewnych aspektach te skandynawskie. Mimo wszystko to nie to samo, Polska to jeszcze za biedny naród by rzucać się od razu na siano do redystrybucji. W zasadzie to Polacy tego nie potrzebują. Myślę że odpowiedzi powinniśmy szukać pod ziemią, ale w Polsce wszystko od wielu dekad jest robione na opak, byleby mieć jak najniższym kosztem, byleby "zarobić, ale się nie narobić". Ten dogmat siedzi zakorzeniony w mentalności ludzi, którzy się tu wychowywali, a jednocześnie przechwytywali ów szkodliwe wzorce od dziada pradziada. Efekt jest taki jaki widzimy.

Żeby dodać oliwy do ognia, polecam przyjrzeć się społeczeństwu rosyjskiemu. Tam komuna zbiera swe żniwo, ale robi to w taki sposób, plus terytorium, surowce i nadmiar miejsca powodują, że mogą obyć się bez gotówki rożnymi sposobami, żyjąc oczywiście w bardziej uboższych warunkach. Ale da się. Bez pracy.

I jeszcze Afryka. Komunizm w Afryce jest zjawiskowy. Nie opiera się on konkretnie na typowych komunistycznych wzorcach, ale czarny czarnemu pomoże, a biały ma zapłacić 2, 3 razy więcej za to samo, by "wyrównać" różnice materialne. To myślenie o kilka poziomów poniżej od europejskich czy amerykańskich, przyczyna? Gorszy poziom edukacji. Dobrym przykładem państwa pro-nacjonalistycznego i samogubiącego się przed obcymi(podobnie do pisu) jest Zimbabwe za Mugabe, i biedny niegdyś naród Botswański. Wystarczyły dwie, trzy dekady by decyzje polityczne ukazały jak łatwo można rozwalić gospodarkę danego kraju, a drugiego podnieść dosłownie z kolan. Tam oczywiście były inne czynniki typu "komu zaufać". Czy białym kolonistom z dobrymi pomysłami i rzemiosłem w ręku, czy wielkim patriotom dwie lewe ręce, ale z własnym landem i korzeniami. Z Afryki warto by również wyróżnić taki kraj jak Etiopia. To nie są typowi Afrykańczycy. To zlepek kultur i ludzi z tamtych rejonów. Z Etiopii wywodzi się ktoś taki jak na przykład Hajle Syllasie https://pl.wikipedia.org/wiki/Hajle_Syllasje_I rzekłbym druga Jamajka, podobnież jak Zanzi Bar, ale białych nigdy nie będą traktować już na równi. Dobry przykład tego na przykład bieda w RPA, gdzie czarni żyją bardzo często ponad stan białych kolonistów, co mogłoby stanowić pewien paradoks społeczno-historyczny, którego "efekt" był pewnie również podyktowany regulacjami politycznymi.

Gaduła
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: miso20 » poniedziałek, 24 lipca 2017, 04:00

@novymivo, Mi się wydaje, że młodzi nie mają już kompleksu bycia polakiem jak starsi, a przede wszystkim chcą żeby komuna w końcu odeszła. Wiadomo, że w pisie nie ma świętych, ale w gruncie rzeczy wida jakąś zmianę - bo do tej pory postkomuna i centro lewica rządziła. A teraz mamy pierwszy faktycznie prawicowy rząd. Dodatkowo wszystkie poprzednie ekipy srają w gacie ze zmian (obojętnie czy uznajecie to za łamanie prawa czy nie) srają w gacie bo widzą, że ktoś im sie do dupy chce dobrac. Młodzi chcą Polski silnej i niezależnej - nie wiem czy pis im taką da, ale widac ze zabieraja sie za postkomune, a to warunek niezależności

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 24 lipca 2017, 06:41

A teraz mamy pierwszy faktycznie prawicowy rząd.
No to pojechałeś po bandzie.

Naprawdę uwierzyłeś w to, że jak się samookreślili prawicą to to ów prawicą są niby na serio? To jest absurd dopiero, wszakże po czynach ich poznacie.

Weteran
Reputacja: 324
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: domator » poniedziałek, 24 lipca 2017, 06:54

miso20 pisze:Przejdź do cytowanego posta pierwszy faktycznie prawicowy rząd

Nawet rzad SLD byl baradziej prawicowy niz to co masz teraz. Wolne zarty.
BitXpress - kup BTC bez rejestracji, w jednym, prostym kroku.
bitcoinaverage.pl - średni kurs BTC z giełd w PL

Orator
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: Maggix » poniedziałek, 24 lipca 2017, 07:42

Jako osoba całkowicie oderwana od polityki w Polsce ( ponad 10 lat na emigracji ) widzę to tak .
PO wspaniała partia pro europejska oddająca wszystko co nasze innym.
PiS partia pro Polska próbująca zatrzymać co nasze.

Początkujący
Reputacja: 43
Reputacja postu: 
1

Demokracja w Polsce

Postautor: krystian » poniedziałek, 24 lipca 2017, 08:24

Maggix pisze:Przejdź do cytowanego posta Jako osoba całkowicie oderwana od polityki w Polsce ( ponad 10 lat na emigracji ) widzę to tak .
PO wspaniała partia pro europejska oddająca wszystko co nasze innym.
PiS partia pro Polska próbująca zatrzymać co nasze.

PiS partia pro Polska próbująca zatrzymać co nasze... dla swoich :)

Będąc "oderwany" od polskiej polityki, w jaki sposób wysnułeś w/w wnioski? Bo tata (członek klubu Gazety Polskiej) Ci tak powiedział?
Żeby móc oceniać, trzeba się interesować.
Inaczej, powtarza się frazesy, bo "nadzwyczajna kasta", "bo wolno orzekają", " bo kradną"... " bo "Balcerowicz musi odejść"

@Misio
"walka z komuną" to jest chwitliwy frazes, którym można każde działanie usprawiedliwic. Zobacz kto odpowiada za ostatnie ustawy (Piotrowski, prokurator z PRL). Kto stanął na czele nawiększej polskiej spółki ORlenu i zarabia kilka milionów rocznie? Jasiński, kolega kaczyńskiego, aktywny działacz z PZPR. Nie będę już wspominał o słynnym Kryże. Kaczyński otacza się ludzmi z PRL.

Komuna to PIS, dzięki pisowi komuna wraca, wraca dużymi krokami. Dostaliśmy 500+, które teraz musimy z finansować. Po co miała być opłata paliwowa? na drogi? Po co abonament TV, budżet nie może dorzucić? za chwile będzie opłata węglowa do prądu, na "modernizację sieci dystrybucjnej i elektrowni".

Przejęli TK, żeby teraz mogli przepychać ustawy niezgodne z konstucją. Jeśli chcą wygasić kadencje sędziów SN, dlaczego nie mogą skrócić kadencji prezydenta? Bo w konsytucji pisze... . A kto powie, że ustawa jest niezgodna z konstytucją? Nikt, bo trybunał jest ich. Oni teraz mogą prawie wszystko i tylko MY możemy się przeciwstawić wychodzac na ulicę.

Gaduła
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: miso20 » poniedziałek, 24 lipca 2017, 17:39

@krystian, tk miał w Polsce za duża władze. Co chwile w orzecznictwie czytam ze tk orzekł to tk orzekł tamto. Tak naprawdę tk miał władze nie mniejsza niż prezydent. Twór komunistyczny wszakże. Rozmontowanie tk pozwoliło im faktycznie przeforsować owe ustawy. Dodam tylko ze wzór demokracji czyli USA czy wlk bryt nie maja tk i jakoś kraje te nie upadły. Lepiej jeżeli sędziowie bedą podlegli znanemu z imienia ministrów czy osobie, bo co 4 lata bedzie można ich w wyborach rozliczyć.

A tak Wgl to mamy niezawisłość sędziowska, wiec nikt nie powinien protestować kto wybiera sędziów bo oni i tak bedą niezależni - czyż nie tak? ;)

Skoro protestują to znaczy ze te konstytucyjne zapisy sa gowno warte. I nie mówicie ze PiS zmienia niezawisłość bo sie biorą za SN. Szary obywatel rzadko tam trafia. Szary obywatel idzie do rejonowki ewentualnie okregowki jak rozwód.

No i kończąc nie chciałem tutaj podnosić jakiejś kłótni czy dyskusji. Podałem swój pkt widzenia dlaczego młodzi popierają PiS ale jie napisałem ze sie z nim zgadzam. Fakt jest taki ze pozostałe ekipy sraja w gacie. I to wcale nie z powodu demokracji czy konstytucji. Naiwni jesteście jeżeli myślicie ze politycy dbają o nasz interes albo o takie frazesy. Dbają o swoją dupę w pierwszej kolejności

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 24 lipca 2017, 18:49

Andrzej Duda zawetował dwie z trzech ustaw reformujących sądownictwo. W długim wstępie poprzedzającym informację o tej decyzji tłumaczył, że PiS nie obiecywał nadzoru ministra sprawiedliwości nad Sądem Najwyższym i KRS. Ruch prezydenta najwyraźniej okazał się zaskakujący nawet dla samego prezesa partii rządzącej.
:mrgreen:

Gaduła
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: miso20 » poniedziałek, 24 lipca 2017, 19:41

@amneziahaze, szczerze to mi się wydaje, że kaczyński knuje jakąś piekelną intryge w stylu patrzcie uwzględniamy głos ludu XD

Weteran
Reputacja: 1159
Reputacja postu: 
0

Demokracja w Polsce

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 24 lipca 2017, 19:56

novymivo pisze:Przejdź do cytowanego posta Czy ktos mi wytlumaczy dlaczego najwieksze poparcie dla PIS-u to kategoria wiekowa okolo 18-24 lat ? Dlaczego mlodzi tak lubia PIS ? Pytam sie calkiem serio ? Chodzi o wartosci chrzescijanskie ktore na nowo sie odradzaja , czy moze o 500 + , a moze zupelnie cos innego ?

@Chancellor, @topnetdeal, @amneziahaze, @miso20, ale wiecie, że poświęcacie czas na dyskusję o tezie, która jest fałszywa? :D
Nikomu się nie chciało sprawdzić, że @novymivo napisał bzdurę? :)

http://www.newsweek.pl/polska/polityka/ ... 447,1.html

Wykres słupkowy.

Wróć do „Hyde-Park”