Podstawy Handlu Kryptowalut Na Giełdzie

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 4
Rejestracja: 25 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podstawy Handlu Kryptowalut Na Giełdzie

Postautor: Krypto Krecik » poniedziałek, 25 września 2017, 21:46

CAŁY ARTYKUŁ Z ZDJĘCIAMI I FAQ NA https://bitcoinheavy.org/2017/09/25/pod ... -gieldzie/

Od 2 lat bawię się Bitcoinem i całą otoczką związaną z kryptowalutami które odmieniły moje życie. Kryptowaluty pozwoliły mi zarabiać pieniądze przez Internet i pozwoliły na „lżejsze życie’’. Takich historii jak moja jest na pewno wiele i możecie je łatwo znaleźć w Internecie, ja jednak chciałbym pokazać wam kilka podstawowych i użytecznych porad i trików które są przydatne, kiedy chcesz zacząć tradować kryptowalutami.

Chciałbym jeszcze zaznaczyć, że nie uważam siebie za „guru” w tradowaniu jednakże zainwestowałem sporo czasu, nerwów i przede wszystkim pieniędzy aby stać się lepszym trajderem. Moja przygoda z Bitcoinowymi giełdami na początku była dość „niesmaczna”, zainwestowałem $400 i praktycznie straciłem połowę tej sumy w przeciągu kilku tygodni. Kompletnie nie rozumiałem rynku, jakie znaczenie ma techniczna analiza oraz tego jak wiadomości wpływają na cenę i panikę trajderów. Po prostu myślałem, że jak kupie kiedy cena spada i sprzedam kiedy cena urośnie to zarobię pieniądze. W bardzo uproszczonym znaczeniu na tym polega handel na giełdzie, jednak w praktyce musisz się nauczyć kiedy masz WEJŚĆ i WYJŚĆ z poszczególnej transakcji.

Dlatego zacząłem czytać poradnik i ebooki na Internecie oraz oglądałem wiele filmików na yotubie gdzie ludzie tłumaczą jak poprawnie tradować na giełdzie. Założyłem sobie nawet Twittera ponieważ angielski Twitter jest chyba jedną z najlepszych form informacji dotyczących kryptowalut których cena jest bardzo wrażliwa na to co ludzie mówią w social media.

Ta wiedza okazała się być bardzo przydatna, ponieważ w końcu zacząłem mieć zyski z tradowania i dorobiłem się nie malej sumki. Nie przedłużając, poniżej znajduje się krótki poradnik na temat Analizy Technicznej i jak ona może ci pomoc stać się lepszym traderem.

Analiza techniczna jest prawdopodobnie WAŻNIEJSZA w krypto świecie niż na normalnej giełdzie czy Forex ponieważ krypto jest młodym i rozwijającym się rynkiem.

Ponieważ market cap (limit rynku) jest bardzo mały w porównaniu do innych rynków i przez to bardziej wrażliwy na zmienność rynku.Bitcoin rynek.png

Przez to że rynek jest mały, day traderzy (ludzie którzy trajdują krótkimi transakcjami w ciągu dnia) maja duży wpływ na rynek, większy niż Forex czy normalnej giełdzie. Pozatym rynek krypto jest pełen nowicjuszy, którzy zaczynają swoja przygodę z giełdą i kryptowalutami i niedokońca rozumieją ten świat.

Owi nowicjusze próbują się uczyć i zdobyć wiedze potrzebną do tradowania i dlatego googlują podstawy tradowania i używają tą wiedzę w krypto świecie. Z tego powodu podstawowa wiedza na temat tradowania sprawdza się świetnie w krypto świecie ponieważ większość ludzi używa tylko podstaw. Dla porównania, normalne giełdy są opanowane przez wielkie instytucje które przesuwają pieniądze w wolniejszym tempie i w bardziej skomplikowany sposób używajać skomplikowanej analizy technicznej.

A więc podstawowymi narzędziami do Analizy Technicznej są następujące rzeczy:

Trend Lines (Support, Resistance level)
RSI (Relative Stength Index)
Modele (Flagi, podwojne dno/góra, head and shoulders, wedges)

Mała uwaga: mój poradnik będzie średnio profesjonalny i będę mieszał angielski z polskim ponieważ jest mi tak łatwiej a pozatym angielska terminologia jest mi bardziej znajoma

Jeśli opanujesz te kilka podstawowych manewrów to na pewno staniesz się lepszym traderem i zrozumiesz, jak działa rynek.

A więc zacznijmy!

Trend Lines

Trend lines są to linie które łączą najwyższy punkt z najwyższej świeczki (Ceiling/resistance) z najniższym punktem z najniższej świeczki (suport/floor).

Kiedy najwyższy punkt spada do nowego najwyższego punktu oznacza to, że ten punkt staje się nowym trend ceiling. Ta sama zasada tyczy się support line, kiedy najniższy punkt spadnie na dół ten punkt staje się nowym wyznacznikiem. Ten punkt może iść albo w górę albo w dół.

Kiedy ceiling/resistance line spotka się z support line następuje punkt „walki”. Wtedy „Niedźwiedzie (bearish”) i Byki (bullish)” walczą ze sobą oto czy cena ma iść w dół lub w górę. Kiedy rynek jest bearish oznacza to, że cena spada. Kiedy rynek jest bullish oznacza to że rynek rośnie.

Istnieje kilka wyznaczników które mogą tobie pomoc zdecydować, czy powinieneś być bykiem czy niedźwiedziem:

Spójrz na to jak silna jest support/ceiling line. Możesz to odgadnąć patrząc na to ile punktów na linie dotyka szczyty support albo ceiling line. Jeżeli 7 punktów dotyka ceiling a tylko 3 support to oznacza, że cena prawdopodobnie pójdzie w dół zamiast w górę.
Użyj kolejnego wyznacznika tak zwanego RSI (Relative Strength Index) po polsku Wskaźnik siły. Używając fachowego języka, jest to wskaźnik względnej siły który określa wewnętrzną siłę akcji i jej trendu. RSI zależy od zmian następujących w cenach i określa jakościowo momentum cen. Więcej informacji na temat RSI można przeczytać w tym linku
Mała porada do analizy support/ceiling line, staraj się analizować na większym odstępie czasowym, ZOOM OUT. Nie analizuj minut i godzin a raczej dni a nawet tygodnie. Czasami może się tobie wydawać, że obie linie mają się zderzyć i nastąpi moment walki niedźwiedzi i byków ale może się to okazać nie prawdą ponieważ po drodze może się okazać ze istnieje silny punkt odbicia sprzed miesiąca. Największy błąd jaki najczęściej popełniają nowicjusze jest to, że starają się oni patrzeć tylko na małe spektrum rynku zamiast skupić się na większym obrazku.

Kolejną rzeczą wartą nauki są Flagi, H&S i Wedges.

Flagi są wyznacznikami byczego (bullish) rynku Flagi wyglądają jak … małe flagi. W momencie, gdy widzisz, jak cena tworzy taki jakby trójkąt oznacza to, że istnieje gdzieś moment utrwalenia. Przykład:

To zdjęcie przedstawia przykład byczych schodów (bullish staircase), które są przyjmowane jako naturalny i dobry wzrost ceny. Każda flaga jest częścią schodów które prowadzą do kryptowalutowego nieba

H&S czyli head and shoulders (to zdjęcie na górze przedstawia odwrócone H&S) to kolejny indykator. Wygląda on jak głowa z dwoma ramionami. Im większy H&S tym większe prawdopodobieństwo, że jest to wiarygodny wzór. H&S sygnalizuje, że trend rynkowy się zmienia. W powyższym przypadku oznacza to, że rynek wchodzi w stan bullish czyli byczy. Na dole znajduje się zdjęcie normalnego H&S który pokazuje, że rynek wejdzie w stan bearish czyli niedźwiedzi.

Wedges czyli kliny, sygnalizują odwrócenie rynku. Kliny mogą być użyte do rozpoznania mikro ruchów albo większych manewrów. Osobiście, używam ich do analizowania małych codziennych transakcji.

Istnieją również odwrócone kliny w których najlepiej kupować kiedy klin znajduje się najniżej i sprzedawać kiedy wraca z powrotem do góry.

Bardzo ważna uwaga, bądź ostrożny z odczytywaniem klinów. Wiele ludzi myśli, że wedges są silnym narzędziem do rozpoznania odwrócenia trendu jednak jest to nie prawdą. W większości przypadków kliny pokazują tylko mały spadek ceny. Najlepiej używać tej strategii, kiedy mamy bullish rynek, kiedy ceny większości monet rosną i można robić małe manewry i skumulować więcej hajsu.

Gdy podejmiesz się analizy zauważysz, że wszystkie wyżej wymienione wzory (Flagi, H&S, Wedges) będą wszędzie i może to być na początku trochę chaotyczne do zrozumienia. Te wzory są bardzo popularne i na pewno bardzo pożyteczne do użytku, trik polega na tym aby nauczyć się je odróżniać.

Kilka Dodatkowych Porad:

NIE STARAJ SIĘ TRADOWAĆ NA SIŁĘ!!! Wielu ludzi straciło sporo hajsu dlatego bo próbowali znaleźć okazje na tanie kupno i szybką sprzedaż. To jest NAJWIĘKSZY błąd nowych traderów. Cierpliwość to cnota, szczególnie w tradowaniu kryptowalut. Jeżeli nie jesteś pewien, nie wchodź w nową transakcję. Lepiej nic nie zarobić niż stracić pieniądze. Czasami może to trwać nawet tydzień-dwa. Jeżeli nie jesteś w stanie się wytrzymać przez tydzień dwa bez tradowania, to oznacza, że nie jesteś wystarczająco cierpliwy i handel na giełdzie może nie być dla ciebie.
Śledź wiadomości. Newsy mają bardzo duży wpływ na cenę monet, jeżeli jesteś w stanie przewidzieć jak dane wydarzenie może wpłynąć na cenę danej monetę to możesz być w stanie zarobić niemałą sumkę. Istnieje wiele portali internetowych które podają kryptowalutowe wiadomości, możesz również zacząć śledzić moją stronę na Facebooku na której codziennie postuje różne wiadomości ze świata krypto.
NIGDY FOMO/FUD. Oba słowa są dość popularne w kryptowalutowym żargonie i warto je znać. FOMO – Fear of missing out, czyli strach przed utraceniem/nie uczestniczeniem w danej transakcji. Przykład: wchodzisz na wykres ETH/BTC i widzisz długą zieloną linę, myślisz sobie „o kurcze cena ETH rośnie strasznie w górę, muszę kupić ETH bo pewnie będzie warte fortunę!” No i kupujesz ETH a po chwili się okazuje, że wskoczyłeś do tego pociągu za póżno i cena zaczyna spdać. Nigdy nie kupuj jak cena drastycznie rośnie, w większości przypadków jest już za późno. Staraj się również kontrolować swoje emocje i nie ulegaj Hypowi. Pomyśl, pogoogluj, poczytaj zanim wejdziesz w jakąś transakcje. FUD oznacza Fear Uncertanity and Doubt, czyli strach, niepewność i wątpliwość. Jak widzisz, że cena drastycznie spada i nie rozumiesz dlaczego, poczekaj chwile, zamiast sprzedawać wszystko od razu. Sprawdź co może być tego przyczyną, poczytaj wiadomości, sprawdź twittera który jest dobrym źródłem informacji na temat krypto, może to być chwilowa manipulacja rynku albo autentyczny krach.
Ostatnio zmieniony wtorek, 26 września 2017, 03:17 przez Krypto Krecik, łącznie zmieniany 1 raz.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14377
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Podstawy Handlu Kryptowalut Na Giełdzie

Postautor: rav3n_pl » poniedziałek, 25 września 2017, 23:57

Przeniesione w odpowiednie miejsce.
Twoja strona NIC nie ma wspólnego z rozwojem projektu, dla mnie wygląda na zwykłą farmę linków/refów do "cloud miningu"
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 4
Rejestracja: 25 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podstawy Handlu Kryptowalut Na Giełdzie

Postautor: Krypto Krecik » wtorek, 26 września 2017, 03:25

Po pierwsze dzięki za przeniesienie posta, nie byłem pewien gdzie go wstawić :) Po drugie dopiero zaczynam przygodę z blogowaniem i tak na mojej stronie można znaleźć linki affilacyjne jednak nie oznacza to, że chce wciągać ludzi w jakieś ref sharowe rewolucje lub obiecywać dochodu z niesamowitych kopalni chmurowych. Poprostu dotykam tematy miningu i tradowania i chce aby mój blog był Źródłem poradników dla ludzi którzy chcą się dowiedzieć więcej o handlu na giełdzie krypto i posłuchać mojej opinii na temat mingu. Będę co jakiś czas dodawał nowe artykuły, opinie i triki, które sam używam w krypto świecie.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14377
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Podstawy Handlu Kryptowalut Na Giełdzie

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 26 września 2017, 10:51

Refy i cloudy NIC wspólnego z miningiem nie mają - to są piramidy finansowe na btc.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 4
Rejestracja: 25 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podstawy Handlu Kryptowalut Na Giełdzie

Postautor: Krypto Krecik » wtorek, 10 października 2017, 04:25

Ja specjalizuje się w tradingu, mining jest dla mnie rzeczą drugorzędną.

Wróć do „Linki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość