Poszukuję osób do założenia grupy - kryptowaluty

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 83
Rejestracja: 29 kwietnia 2017
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poszukuję osób do założenia grupy - kryptowaluty

Postautor: Gromix » środa, 2 sierpnia 2017, 14:37

Witajcie,
od ok. pół roku interesuje się kryptowalutami, trochę również w nie inwestuję z bardzo dobrym skutkiem. Chciałbym wymienić się doświadczeniem z innymi.
W związku z tym chcę założyć nieoficjalną grupę osób interesujących się zarabianiem na kryptowalutach.
Głównym celem naszej grupy będzie przebywanie w wolnych chwilach na komunikatorze głosowym i wspólne komentowanie wydarzeń ze świata kryptowalut, analiza rynku, wymiana wiedzy i doświadczenia.
Kilka osób już jest, ale chciałbym, żeby zawsze była jakaś osoba na komunikatorze z którą można podzielić się ciekawą informacją i podyskutować na gorąco.
Zapraszam również osoby bez żadnego doświadczenia w kryptowalutach, a które chcą się dowiedzieć czegoś więcej.

Rynek kryptowalut bardzo szybko rośnie, a w grupie łatwiej jest być na bieżąco.
Zainteresowane osoby proszę o informację na PW lub jako odpowiedź w tym wątku. Zapraszam :)
Następnie wyślę namiary na serwer TeamSpeak 3

Uwaga! Informuję, że nie zajmuję się naganianiem na jakiś program bądź "shit-coin".
Chodzi tylko o wymianę doświadczenia i wspólne dyskusje.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poszukuję osób do założenia grupy - kryptowaluty

Postautor: pm7 » środa, 2 sierpnia 2017, 22:32

Z ideą Bitcoina bardziej zgodny byłby komunikator Mumble :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 83
Rejestracja: 29 kwietnia 2017
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poszukuję osób do założenia grupy - kryptowaluty

Postautor: Gromix » środa, 2 sierpnia 2017, 23:53

Coś w tym jest, swego czasu długo siedziałem na mumble. Jednak trzeba iść z duchem czasu. Chociaż teraz zaczyna dominację Discord.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poszukuję osób do założenia grupy - kryptowaluty

Postautor: pm7 » środa, 2 sierpnia 2017, 23:56

Discord jest równie "zły" ideologicznie co TS3. Oba mają zamknięte źródła, TS3 kontroluje serwery przez licencje, Discord nie pozwala na stawianie własnych serwerów.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Poszukuję osób do założenia grupy - kryptowaluty

Postautor: adam1226 » środa, 2 sierpnia 2017, 23:59

pm7 pisze: Z ideą Bitcoina bardziej zgodny byłby komunikator Mumble :)
mumble jest lepsze od ts z tego co malo bo malo ale mialem okazje porownac..
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 83
Rejestracja: 29 kwietnia 2017
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poszukuję osób do założenia grupy - kryptowaluty

Postautor: Gromix » czwartek, 3 sierpnia 2017, 00:17

Zgadzam się z wami w zupełności, generalnie sam osobiście zawsze wolałem mumble. Jednak moi użytkownicy wymusili zmianę na TS bo dla większości mumble jest nieco trudniejszy w konfiguracji. Skutkowało to tym, że przy każdej nowej osobie spędzałem kilka godzin na tłumaczeniu "jak skonfigurować mumble?". Po roku coś we mnie pękło :P

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poszukuję osób do założenia grupy - kryptowaluty

Postautor: pm7 » czwartek, 3 sierpnia 2017, 00:22

Naprawdę jest znacząco trudniejszy (wydaje mi się, że ma kreator konfiguracji podobnie do TS), czy raczej chodzi o to, że wiele osób TS już ma?
Podobnie trochę z Windows/Linux (czy nawet Microsoft Office/Libre Office, Photoshop/GIMP), ludzie są przyzwyczajeni do jednego i powstaje monopol.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 83
Rejestracja: 29 kwietnia 2017
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poszukuję osób do założenia grupy - kryptowaluty

Postautor: Gromix » czwartek, 3 sierpnia 2017, 10:07

Pewnie jest tak jak piszesz. Ludzie są wygodni i zawsze będą szukać "łatwych rozwiązań" po najmniejszej lini oporu.
Zresztą podobnie jest z BitCoinem, im więcej będzie pojawiać się infrastruktury dla BTC, im więcej łatwych i intuicyjnych portfeli dla BTC, tym ludzie chętniej będą tego używali w masowej skali.
Przełomem będzie gdy banksterka doda obsługę portfela BitCoinowego do swoich paneli zarządzania kontem przez internet. Ludzie są już nauczeni i wiedzą jak używać tradycyjne konta bankowe i nie muszą znać całego procesu od środka. Dodatkowo słowo "Bank" wzbudza u nich zaufanie :P Żeby używać BTC nie trzeba nawet wiedzieć, że istnieje coś takiego jak Blockchain.

Wiem, że tu istnieje wielka walka o decentralizację (która po Segwit stoi pod znakiem zapytania), ale czemu nie dać opcji dla zwykłego zjadacza chleba, który zawierza tradycyjnej scentralizowanej banksterce i chciałby po prostu w łatwy sposób korzystać z BTC, a podłoże ideologiczne go nie interesuje.
Kryptomaniacy oczywiście mogą swoje klucze trzymać u siebie.

Moim zdaniem na dzień dzisiejszy bardziej prawdopodobne jest to, że banksterka kiedyś zaakceptuje BitCoina (lub inne krypto) i będzie z nim koegzystować niż to, że upadnie cały system finansowy i BitCoin będzie jedyną alternatywą.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poszukuję osób do założenia grupy - kryptowaluty

Postautor: pm7 » czwartek, 3 sierpnia 2017, 22:59

Gromix pisze: Wiem, że tu istnieje wielka walka o decentralizację (która po Segwit stoi pod znakiem zapytania), ale czemu nie dać opcji dla zwykłego zjadacza chleba, który zawierza tradycyjnej scentralizowanej banksterce i chciałby po prostu w łatwy sposób korzystać z BTC, a podłoże ideologiczne go nie interesuje.
Choćby dlatego, że całe środowisku cierpi po olbrzymich kradzieżach centralnie przechowywanych BTC (giełdy), czy przez ludzi oczekujących możliwości cofnięcia transakcji i nieprzygotowanych do dbania o bezpieczeństwo komputera (wirusy).

Wróć do „Linki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości