Chia - proof of space and time

Początkujący
Posty: 1727
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 438
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: fetek » niedziela, 28 listopada 2021, 10:42

Ktoś się orientuje czy zespół robi cokolwiek po za spaniem ? jakieś inne giełdy, możliwości sieci.. cokolwiek.. roadmap wygląda komicznie, jakby nie wiedzieli co mają robić.

Początkujący
Posty: 83
Rejestracja: 10 maja 2020
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: Łukasz1992 » niedziela, 28 listopada 2021, 16:40

Można farmić równocześnie chie i inne forki jak jestem podłączony do puli ?

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 12 czerwca 2021
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: knockout » niedziela, 28 listopada 2021, 19:03

Łukasz1992 pisze: niedziela, 28 listopada 2021, 16:40Można farmić równocześnie chie i inne forki jak jestem podłączony do puli ?

Tak. Oprócz chives bo on wymaga mniejszych plotów. Większość forków jest chyba dalej na ploty OG.
właśnie co z CHIA?
Co dziwne widzę, że się dużo dzieje. Weszli w jakąś współprace z dużym bankiem, współpracują z jakimś krajem w sprawach środowiskowych, wypuścili całe te "CATY" czyli, że można na bazie chia robić własne monety (nie mylić z forkami). Niestety na żadną z tych wiadomości nie reagują inwestorzy i wykresy nawet nie drgnęły. Widać, że działają dość aktywnie (przynajmniej z tego co ja wyczytałem), ale nie przynosi to wymiernych efektów w postaci zainteresowania walutą.

Śledzę głównie tą strone: https://thechiaplot.net/blog/

Początkujący
Posty: 83
Rejestracja: 10 maja 2020
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: Łukasz1992 » niedziela, 28 listopada 2021, 19:58

knockout pisze: niedziela, 28 listopada 2021, 19:03Tak. Oprócz chives bo on wymaga mniejszych plotów. Większość forków jest chyba dalej na ploty OG.
Jestem do hapula podłączony to którego forka polecacie ?
patrząc na tą strone
https://chiaforkscalculator.com/

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 12 czerwca 2021
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: knockout » niedziela, 28 listopada 2021, 22:40

Jestem do hapula podłączony to którego forka polecacie ?
patrząc na tą strone
https://chiaforkscalculator.com/
HDDcoin i Stai to jeden właściciel (jak dobrze kojarzę) i coś próbują działać, np. jakieś sklepy internetowe, a hddcoin jest możliwy do sprzedania na giełdzie. Choć na razie jakiś zysków z tego nie ma.

Zyski (przynajmniej z kalkulatora) są z SILICOIN. Też możliwy zakup/sprzedaż na giełdzie. Ale żeby były z niego zyski trzeba zamrozić (STAKING) trochę tej waluty. Jak na stronie Chia Forks Calculator wejdziesz w silicoin to jest tam kalkulator z opcją Staking Amount. Wpisujesz tam ilość waluty którą STAKUJESZ i przelicza ci raz jeszcze zyski. A stakuje się w farmerze/potrfelu tym podstawowym. Jest tam zakładka Stake.

Początkujący
Posty: 83
Rejestracja: 10 maja 2020
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: Łukasz1992 » poniedziałek, 29 listopada 2021, 19:18

Są pule do tech forków bo solo to raczej nic nie będzie

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 12 czerwca 2021
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: knockout » sobota, 4 grudnia 2021, 17:05

Hmm... jak nastroje patrząc na dzisiejszy kurs chia ?:) |Ciekawe, że jak wszystko spada to chia też, a jak wszystko rośnie to chia nie.

Początkujący
Posty: 1727
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 438
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: fetek » poniedziałek, 6 grudnia 2021, 12:35

knockout pisze: sobota, 4 grudnia 2021, 17:05Hmm... jak nastroje patrząc na dzisiejszy kurs chia ?:) |Ciekawe, że jak wszystko spada to chia też, a jak wszystko rośnie to chia nie.
było kupować po 170 jak koledzy radzili :)

Początkujący
Posty: 61
Rejestracja: 14 maja 2021
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: Putas » sobota, 11 grudnia 2021, 22:39

czy w LInuxie jest takie coś jak ograniczenie zasobów systemu dla usera lub dla danego programu?
pytam bo mój mad max pracujący na RAMdysku obciąża wątki średnia na 30-40%
ale jak odpalę równolegle 2 mad maxy to wątki juz tyrają na 70-80%
wygląda to jakby coś ograniczało mad maxa do pracy na pełnych obrotach

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: tonyxxl » niedziela, 12 grudnia 2021, 01:37

fetek pisze: poniedziałek, 6 grudnia 2021, 12:35było kupować po 170 jak koledzy radzili
niech spada, dla mnie lepiej, oby za jakiś czas wzięli się za marketing i development i rozruszali to nieco, bo póki co to cena jest odzwierciedleniem pracy i marketingu. Pewnie coś jeszcze dokupię tego coina na promocji, ale na pewno nie dyski:)
Poczekamy na erę post ETH, jakieś zmiany bedą na pewno to i może kopanie na dyskach zrobi się atrakcyjne :roll:
2 lata im daję na rozkręcenie, wóz albo przewóz.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: adiqq » niedziela, 12 grudnia 2021, 07:54

Post ETH może szybko nie nastąpić...ja obstawiam, że kolejny raz będzie przełożony termin. To jest nawet logiczne - jak jest ryzyko, że coś może pójść nie tak, to lepiej odłożyć w czasie, niż się skompromitować, prawda? Tym bardziej, że szybki rozwój L2 sporo poprawił (tym co potrafią to wykorzystać rzecz jasna)
Mój kolega już kilka miesięcy temu był pewny, że POS nie nastąpi szybko - przecież nie wypuszczali by nowych A10 , kilka miesięcy przed końcem POW
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 1727
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 438
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: fetek » niedziela, 12 grudnia 2021, 11:14

Putas pisze: sobota, 11 grudnia 2021, 22:39czy w LInuxie jest takie coś jak ograniczenie zasobów systemu dla usera lub dla danego programu?
pytam bo mój mad max pracujący na RAMdysku obciąża wątki średnia na 30-40%
ale jak odpalę równolegle 2 mad maxy to wątki juz tyrają na 70-80%
wygląda to jakby coś ograniczało mad maxa do pracy na pełnych obrotach
tak są, masz uprawnienia per user, udział, priorytet oraz affinity
tonyxxl pisze: niedziela, 12 grudnia 2021, 01:37niech spada, dla mnie lepiej, oby za jakiś czas wzięli się za marketing i development i rozruszali to nieco, bo póki co to cena jest odzwierciedleniem pracy i marketingu. Pewnie coś jeszcze dokupię tego coina na promocji, ale na pewno nie dyski:)
marketing był bardzo mocny ale tylko na początku,praca nie ma żadnego odzwierciedlania, coiny robione dla zabawy mają lepsze efekty.

Ja nigdy nie kupowałem coina (chyba że za innego coina) zawsze szedłem w sprzęt, ryzyko mocno zminimalizowane a wszystko działa w długim planie a nie na jeden strzał. Ja nie mam psychiki na giełdę, nie mam też czasu siedzieć analizować, pilnować. Ostanio dokupiłem trochę dysków, 16TB Exos za niecałe 1100 żal było nie brać, mogłem kupić więcej ale już nie mam gdzie wpinać.

Przy okazji zszedłem poniżej 40min na plot pod windowsem na dyskach SATA z odzysku.
tonyxxl pisze: niedziela, 12 grudnia 2021, 01:37Poczekamy na erę post ETH, jakieś zmiany bedą na pewno to i może kopanie na dyskach zrobi się atrakcyjne :roll:
2 lata im daję na rozkręcenie, wóz albo przewóz.
to wszystko już było... ich pomysł i wykonanie to odgrzewany kotlet tylko z nowym szumnym hasłem "ekologia".
adiqq pisze: niedziela, 12 grudnia 2021, 07:54To jest nawet logiczne - jak jest ryzyko, że coś może pójść nie tak, to lepiej odłożyć w czasie, niż się skompromitować, prawda?
Teoretycznie masz racje ale oni robią to kilka lat... kiedy to miało być 2017 ? niech ktoś mnie poprawi.. dla mnie to już nie jest problem DEV a układów, kasy itd.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

Chia - proof of space and time

Postautor: garlonicon » niedziela, 12 grudnia 2021, 22:00

Teoretycznie masz racje ale oni robią to kilka lat... kiedy to miało być 2017 ?
Tutaj masz artykuł, gdzie jest screen, na którym jest omawiane Proof of Stake w ETH w 2015: https://www.truthcoin.info/blog/pow-cheapest/
Swoją drogą w samym artykule masz opis, dlaczego to nie wypali i dlaczego inne konsensusy nie będą działały lepiej. Moim zdaniem dotyczy to również monety Chia i konsensusu idącego w pojemność dysków twardych.

Początkujący
Posty: 1727
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 438
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: fetek » niedziela, 12 grudnia 2021, 23:49

dzięki, przeczytam w wolnym czasie.

Początkujący
Posty: 83
Rejestracja: 10 maja 2020
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: Łukasz1992 » środa, 15 grudnia 2021, 07:34

Witam. Ma ktoś do sprzedania dyski 16 TB ? Nie za miliony monet ?

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 26 listopada 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: Tajson » sobota, 18 grudnia 2021, 17:15

Dołączę się . Kupie dyski 16-18 TB . nowy kosztuje 280 euro więc interesuje mnie cena trochę mniejsza każdą ilość . Płatność BTC lub gotówka. Mogę polecić plotowanie dysków jak ktoś zainteresowany 16 tb max 2 dni .

Początkujący
Posty: 1727
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 438
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: fetek » sobota, 18 grudnia 2021, 23:13

Tajson pisze: sobota, 18 grudnia 2021, 17:15Kupie dyski 16-18 TB . nowy kosztuje 280 euro więc
dobra cena, jakie tyle chodzą?

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 26 listopada 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: Tajson » niedziela, 19 grudnia 2021, 13:08


Początkujący
Posty: 132
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: caralooh_pl » poniedziałek, 3 stycznia 2022, 18:55

Siema.
Po pół roku farmienia na nowych plotach uświadomiłem sobie,iż nie trafiłem ani jednego bloku na hpool. A moze trafiłem , ale nie dotarł....
Przepletowałem troche pod spacepool ( w sumie mam 1400 plotow). Wszystko w madmaxie. No i moje obawy były słuszne.
Blocks found : 1 na stronie
W apce chia mam dalej 0 bloków trafionych. Szukam od kilku dni po necie i niestety jedyne na co natrafiłem to : Manage reward address i dodawanie na jakieś stronie adresów. Na hpool to juz totalnie nie widac co sie trafiło i kiedy....
Ma ktoś pomysły co trzeba zrobić aby nagroda w postacie 0.25 trafiała na konto ?

Początkujący
Posty: 61
Rejestracja: 14 maja 2021
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: Putas » środa, 5 stycznia 2022, 22:10

caralooh_pl pisze: poniedziałek, 3 stycznia 2022, 18:55Po pół roku farmienia na nowych plotach uświadomiłem sobie,iż nie trafiłem ani jednego bloku na hpool

A może przesiądź się na polski pool? Zawsze łatwiej się dogadać i znaleźć rozwiązanie :-)

Wróć do „Chia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości