Chia - proof of space and time

Początkujący
Posty: 67
Rejestracja: 29 sierpnia 2013
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: Jazeon » czwartek, 14 października 2021, 14:01

Putas pisze: poniedziałek, 11 października 2021, 19:34Czy na jednym kluczu można farmić kilka walut z rodziny chia?
Na "kluczu" wygenerowanym w Chia, można farmić wiele jej forków, wśród nich również Lucky.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 18 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: Kisialala » wtorek, 19 października 2021, 13:03

Na co wypłacić zarobki z hpool? Na gate, coinbase czy coś innego?

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: fetek » środa, 20 października 2021, 00:49

BTC robi tygodniowe ATH a chia znowu szuka muszelek na dnie.

ale taaakie fajne to było

Początkujący
Posty: 67
Rejestracja: 29 sierpnia 2013
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: Jazeon » środa, 20 października 2021, 01:03

fetek pisze: środa, 20 października 2021, 00:49fajne to było
Wiedziałeś na co się piszesz.
Często było w historii tak, że po ATH bitcoin'a, następował sezon na alty.
Pożyjemy, zobaczymy co dalej z XCH będzie.

Początkujący
Posty: 61
Rejestracja: 14 maja 2021
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: Putas » środa, 20 października 2021, 22:03

fetek pisze: środa, 20 października 2021, 00:49ale taaakie fajne to było
BTC kiedyś kosztowało kilka centów...
Czas pokaże.

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 23 maja 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: Valdgeer » czwartek, 21 października 2021, 10:00

Mimo, że jestem grubo urobiony w sprzęt do Chia ... kupiony impulsem bo "były tanie dyski" to moje myślenie życzeniowe jest mocno ograniczone i moje wątpliwości są myślę dość neutralne.
1.
Obrazek

W dolarach wykres jeszcze nie wygląda źle, bo to 150$ jest akceptowalne, ale już szukanie dna w stosunku do BTC według mnie jest fatalne. BTC nie będzie szukało ATH w nieskończoność i w końcu (przypuszczam, że niedługo) zacznie spadać. Obawiam się, że to ściągnie XCH jeszcze niżej.

2.
Forki.
Wiem, że ich wycena jest raczej taka umowna i nie ma ich nawet na średnio poważnych giełdach, ale każdy taki fork będzie ściagał XCH niżej. Dlaczego ? Bo nie można ich rozdzielać, ze względu, że oparte są na tym samym dowodzie. To jak jakby się dało moc GPU jednocześnie pchać we wszystkie crypto posługujące się algorytmem np. Ethash czy tam moc ASIC na wszystko co da się liczyć SHA-256. W PoS (przynajmniej tym z Chia i forków) dokładnie tak to działa - jeden dowód a forków mnóstwo.

3.
Wcześniej pominąłem fakt, że 21mln chia jest w władaniu zarządu spółki Chia. "Od uruchomienia sieci mainnet upłynie około 21 lat, aby nagrody rolnicze zrównały się z wielkością Rezerwy Strategicznej Chia Network". To brzmi fatalnie. Tu widzę szanse dla uczciwszych forków, choć raczej uważam że jeśli jakiś flax zyska bardziej to kosztem Chia (nie licząc Chivesa bo używa innych plotów).

4.
Za 3 lata halving, więc może wtedy lub krótko przed/po tym fakcie cena się ruszy. Tylko jeśli się ruszy nawet na razy 5-10 ... z 15$ to szału nie będzie. Pozatym 3 lata to dośc długo - trzeba dożyć :)

5.
Trochę zniechęcam czytających, a tym samym działając wbrew własnym inwestycjom. Powinienem pompować hype ... ale trudno, może ktoś przemyśli albo zniszczy moje wnioski trafnym komentarzem.

6.
Ktoś chce kupić dyski ? :) WD Cloud 8TB (tu można open media vault instalować bo ma procesor ARM) i poprzez USB podpiąć Seagate Backup Plus 8TB - tak mam i działa, także jak ktoś mocniej wieży w Chia to zapraszam na prv :) Całkiem nie rezygnuje, ale pozycję zredukuje jeśli dyski się sprzedadzą tutaj lub na allegro.

Pozdrawiam
Valdgeer

Początkujący
Posty: 67
Rejestracja: 29 sierpnia 2013
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: Jazeon » czwartek, 21 października 2021, 20:33

Valdgeer pisze: czwartek, 21 października 2021, 10:00 150$ jest akceptowalne, ale już szukanie dna w stosunku do BTC według mnie jest fatalne
10h później, Chia wzrost do ~$165, Bitcoin spadek o około 5%
Obrazek
This is nieuregulowany, wolny rynek!

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: fetek » czwartek, 21 października 2021, 22:11

Jazeon pisze: środa, 20 października 2021, 01:03 Wiedziałeś na co się piszesz.
Oczywiście od samego początku byłem sceptyczny dlatego moja inwestycja była bardzo ograniczona.
Valdgeer pisze: czwartek, 21 października 2021, 10:00W dolarach wykres jeszcze nie wygląda źle, bo to 150$ jest akceptowalne, ale już szukanie dna w stosunku do BTC według mnie jest fatalne. BTC nie będzie szukało ATH w nieskończoność i w końcu (przypuszczam, że niedługo) zacznie spadać. Obawiam się, że to ściągnie XCH jeszcze niżej.
Wygląda źle bo ludzie się z tego śmieją a spadki nie są nadrabiane.
Putas pisze: środa, 20 października 2021, 22:03BTC kiedyś kosztowało kilka centów...
Czas pokaże.
Dziesiątki altów dalej kosztuje centy...

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: adiqq » piątek, 22 października 2021, 06:06

fetek pisze: środa, 20 października 2021, 00:49BTC robi tygodniowe ATH a chia znowu szuka muszelek na dnie.

ale taaakie fajne to było
Interesuje mnie taka kwestia - jak wygląda bieżąca rentowność? Na zasadzie, że dzienny urobek sprzedaje, jak to wygląda w % ?
koszt prądu tyle, wartośc urobku tyle (gdzieś w tle, że sprzęt kosztował xx) - dzienny zysk = X, rentowność=Y
ktoś może przybliżyć temat?

Ja regularnie podaję takie dane dla GPU w innym wątku - na dzisiaj dla aktualnych kursów i trudności wydobycia dla ETH wychodzi mi około 820%, nicehash-ethash 770% - tutaj jest uwzględnione też dodatkowe zużycie prądu na chłodzenie (!)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: fetek » piątek, 22 października 2021, 22:00

adiqq pisze: piątek, 22 października 2021, 06:06Interesuje mnie taka kwestia - jak wygląda bieżąca rentowność? Na zasadzie, że dzienny urobek sprzedaje, jak to wygląda w % ?
koszt prądu tyle, wartośc urobku tyle (gdzieś w tle, że sprzęt kosztował xx) - dzienny zysk = X, rentowność=Y
ktoś może przybliżyć temat?
Prąd 85W z gniazdka, urobek według poola'a ~30 USD/7day

Zakładając że ktoś kupi tylko magazyny to wydaje jakieś 20 tyś zł albo nawet więcej, mamy jakieś 420 zł miesiąc więc sama amortyzacja to 4 lata.

Czyli analogicznie jak ktoś w styczniu / lutym wydał 30k na koparkę GPU to już dawno ma zwrot ale kopanie GPU jest niekoszerne, HDD to przyszło i kij z tym że wszystkie projekty HDD i tego "pana" leżą i są warte grosze.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 24 października 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: Jose89 » niedziela, 24 października 2021, 10:43

Cześć
Fachowcy od chia mam małe wyzwanie, które sprawiło mi trochę kłopotu. Stworzyłem nowy klucz w celu zrobienia nowych dzialek NFT. Działałem na 3 komputerach (plotery). Wszystkie dyski jak już zapełniłem chciałem przenieść to na zwykły komputer do farmingu. Wpisałem mój klucz, synchronizowałem lecz jak podłącze dyski nie wykrywa działek, odrzuca je. Testowałem na jednym z ploterow jeśli podłącze dyski to wykrywa i wszystko działa.
Problem polega na tym, że na nowym komputerze nie widzi ich. Kopiowałem pliki z działającego plotera na nowy komputer. (Dysk C folder .chia) według instrukcji z innych stron, zmieniałem klucze w plikach notatnika.... nic nie pomaga.
Jedyna różnica w ustawieniach chia ploter nowy komputer jest taka, że w nowym nie widzi głównego węzła.

Próbowałem stworzyć 1 działkę. Wybrałem ten sam pool co wcześniej w ploterach i utworzył normalnie lecz widzi 1 działkę a dyski odrzuca...

Nie wiem jak przenieść konto i dzialki na inny komputer.

Wcześniej ten zabieg robiłem na zwykłych działkach OG i bez problemu.

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: fetek » niedziela, 24 października 2021, 11:55

wywal wszystko i zaimportuj jak bozia przykazała.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 24 października 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: Jose89 » poniedziałek, 25 października 2021, 11:06

Windows swierzo zainstalowany. Stan konta pokazuje wporzadku, moje poole również lecz dzialki odrzuca. Po odinstalowaniu i ponowym zainstalowaniu wybieram słowa od klucza synchronizacja długo... robiłem kilka razy. Kopiowałem z plotera wszystkie foldery nawet blochchain - synchronizacja kilka minut. Może być problem ze są w tej samej sieć? Nie ten sam switch. Plotery działały tak samo i wszystko ok.

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: fetek » poniedziałek, 25 października 2021, 20:11

zobacz w logu co im nie pasuje.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: tonyxxl » czwartek, 4 listopada 2021, 16:54

to the moon :lol:
Screenshot_115.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 23 maja 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: Valdgeer » czwartek, 4 listopada 2021, 22:25

Taki https://allegro.pl/oferta/serwer-dell-r ... 1153986690 serwer (2xXEON, 128GB ram, 2xSSD SATA) do farmienia forków nabyłem (jakieś 50-60 forków uciągnie). Do plotowania chives-a też sie nada bo tylko w ramdysku będzie plotował. Ploty chia też pójdą, ale juz tylko częsciowo w RAMie a reszta na SSD SATA - więc tu bez jakiś fajerwerków. Chętnie zamienię na podobny w wersji HP (mogą być w sumie dwa podobne po 64 GB RAM - dopłacę).

Dostałem 2 półki HP na dyski i czytam, że kontroler HP nijak nie pójdzie w Dellu, więc chcę zmienić.
Jakby ktoś chciał po prostu kupić to też oddam za złotówki (oczywiście nieco taniej niż na allegro). Jako cywilizowany człowiek przyjmuje także płatności w crypto - oczywiście tych wymienialnych czyli w Chia też:), ale tu już raczej bez większych negocjacji.
Gwarancja : 1 rok sprzedwca z ogłoszenia powyższego, bo od niego kupiłem.

Aha... jakby ktoś gdzieś słyszał o HP D6000 w dobrej cenie to też przyjmę sztukę za złotówki lub crypto.

Taki handlowy post ... ale kto by to przeczytał w dziale : Handel :)

Pozdrawiam

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 12 czerwca 2021
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: knockout » piątek, 5 listopada 2021, 22:35

Instalował ktoś tą nową wersję 1.2.11 ze zintegrowanym madmaxem i czymś tam jeszcze ? Co to za opcja odnośnie migracji klucza pojawia się zaraz na początku?

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: fetek » poniedziałek, 8 listopada 2021, 20:57

knockout pisze: piątek, 5 listopada 2021, 22:35Instalował ktoś tą nową wersję 1.2.11 ze zintegrowanym madmaxem i czymś tam jeszcze ? Co to za opcja odnośnie migracji klucza pojawia się zaraz na początku?
ja zainstalowałem i na dzień dobry poleciała baza.... teraz 10-12 dni synchronizacji...

Początkujący
Posty: 61
Rejestracja: 14 maja 2021
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: Putas » poniedziałek, 8 listopada 2021, 23:41

fetek pisze: poniedziałek, 8 listopada 2021, 20:57ja zainstalowałem i na dzień dobry poleciała baza.... teraz 10-12 dni synchronizacji...

Ja co 2 dni robię kopię całości :-)

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: fetek » wtorek, 9 listopada 2021, 12:56

Putas pisze: poniedziałek, 8 listopada 2021, 23:41 Ja co 2 dni robię kopię całości :-)
ja się zastanawiam czy tego nie pogonić, projekt stoi w miejscu nic się nie dzieje, praktycznie wszystko rośnie a chcia ciągle spada.

Wróć do „Chia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości