Chia - proof of space and time

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 12 czerwca 2021
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: knockout » piątek, 30 lipca 2021, 16:44

tonyxxl pisze: piątek, 30 lipca 2021, 16:19miałem problem z synchronizacją i manuale nie pomogły. Rozpoczołem od nowa i nie mam żadnego jeszcze plotu, bo od 3 dni czekam na koniec synchronizacji. idzie jak krew z nosa raz na czerwono Nie zsynchronizowane, raz zielono: synchronizacja i jest 305 00/606 001 .


A FORKI masz ? Może problem z którymś z nich? Też miałem z synchronizacją problemy, podejrzewam silicoin.

A jak podoba się świeca wzrostu chia dzisiejsza? Ktoś ma działającą kryształową kule ?:)

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 30 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: MarekKonowaci » sobota, 31 lipca 2021, 08:25

Panowie, mam prawie 180 TB plotów - szacowany czas miesiąc. Minął miesiąc a stan konta XCH 0.
Podopowie ktoś o co chodzi ? Może warto podpiąć się pod innego poola ?

Tak się zastanawiam, jeżeli np. raz na miesiąc uruchomie ponownie komputer, a do tego czasu nie mam żadnego XCH, to po ponownym uruchomieniu wszystko liczone jest od początku ? (przerwa w działaniu np. 3 minuty).

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 3 lipca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: marko40@adresik.net » sobota, 31 lipca 2021, 09:18

Nie patrz na czas do wygranej, to jest loteria, możesz mieć jeden plot i wygrać po godzinie, lub 200 tb i nie wygrać przez pół roku, na poolu masz okolo 1.5 chia miesiecznie, zatem pytanie, chcesz grać w totolotka samemu czy zarabiac przewidywana kwotę, gdzie wyjdziesz lepiej ? Nie wiadomo, ja dolaczylem do poola, i mam już 4 chia, jak bede chcial grać w totolotka to pojde wysłać kupon, ;)

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 3 lipca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: marko40@adresik.net » sobota, 31 lipca 2021, 09:24

Co do resetu komputera, to nie tak jak myślisz, jeżeli twój plot będzie najbliżej "zostanie wylosowany" to dostajesz przelew, musisz byc wtedy online, resety nie mają znaczenia, ale jak wylaczysz komputer na minute czy godzine czy tydzień ... i w tym czasie jeden z twoich plotow bylby wygrany, to wygrana przepada. Nic nie jest liczone od nowa po wygranej !!! Mozesz wygrać 5 razy w jeden dzień albo przez kilka lat wcale

Początkujący
Posty: 132
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: caralooh_pl » sobota, 31 lipca 2021, 09:35

MarekKonowaci pisze: sobota, 31 lipca 2021, 08:25Panowie, mam prawie 180 TB plotów - szacowany czas miesiąc. Minął miesiąc a stan konta XCH 0.
Podopowie ktoś o co chodzi ? Może warto podpiąć się pod innego poola ?
Statystycznie po trzydziestce powinienem mieć już żonę i dziecko. Mam 37 lat i dalej jestem singlem.
Możecie powiedzieć o co chodzi ? :D

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 15 czerwca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: sewer » sobota, 31 lipca 2021, 14:01

Po dodaniu nowego adresu nadal nie synchronizuje, na poolu kreci sie kółko cały czas. Czy jak dodam działki bez poola to tworzą sie nowe czy stare czy bede je mogl dodac do oficjalnego poola? Bo mam tylko loading plot NTFs i kreci sie kólko i nic.

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: fetek » sobota, 31 lipca 2021, 15:10

do tworzenia NFT potrzebujesz id kontraktu.

otwórz porty.

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 15 czerwca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: sewer » sobota, 31 lipca 2021, 17:46

Czyli te ploty które się teraz tworzą to są starego typu? pogubiłem się już.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: tonyxxl » sobota, 31 lipca 2021, 18:16

sewer pisze: sobota, 31 lipca 2021, 17:46Czyli te ploty które się teraz tworzą to są starego typu? pogubiłem się już.
Są dwa rodzaje: starego typu pod solo lub ewentualnie pod nieoficjalne poole takie jak Hpool lub core-pool i sa nowe typy plotów NFT pod poole działające na oficjalnym pool protocol Chia Network? Nie są ze soba kompatybilne i musisz sie zdecydować. Generalnie teraz juz nie ma sensu robic tych starych ale może ktoś ma swój powód...
Jakie chcesz tworzyć i jakim programem?

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 30 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: MarekKonowaci » sobota, 31 lipca 2021, 22:15

marko40@adresik.net pisze: sobota, 31 lipca 2021, 09:18poola
głupio spytam... ale jak dołaczyć do poola ? możesz tak łapatologicznie wytłumaczyć. Co i jak ?
Które ploty warto robić NFT ?
Z góry bardzo dziękuję.

Dodano po 1 godzinie 17 minutach 43 sekundach:
Reasumując.
Starych plotów już nie warto robić - to mam ładną wtopę 150 TB. Teraz znowu zaczynam od zera z plotami NFT (chyba szybciej się tworzą).
Może ktoś napisać co warto a czego nie ? Osoba która faktycznie coś tu osiągneła :-)

Początkujący
Posty: 67
Rejestracja: 29 sierpnia 2013
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: Jazeon » sobota, 31 lipca 2021, 23:40

MarekKonowaci pisze: sobota, 31 lipca 2021, 23:33mam ładną wtopę 150 TB
Niezupełnie. Stare ploty mają tylko ograniczoną funkcjonalność do kopania solo, poza tym, że nie można na nich farmić w oficjalnych poolach, to są w pełni wartościowe.

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 30 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: MarekKonowaci » sobota, 31 lipca 2021, 23:44

Dziękuję za odpowiedź. Z tego co piszecie na forum lepiej przyłaczyć się do "kogos". Samemu to można czekać i czekać. Spytam odnośnie plotów NTF - do którego poola warto się podłaczyć ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: tonyxxl » niedziela, 1 sierpnia 2021, 02:53

MarekKonowaci pisze: sobota, 31 lipca 2021, 23:44Spytam odnośnie plotów NTF - do którego poola warto się podłaczyć ?
Zrobiłem o tym parę minut w filmie odnośnie co zrobić gdy brak synchronizacji.
Spoiler:

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 30 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: MarekKonowaci » niedziela, 1 sierpnia 2021, 10:16

Dzięki. Tworzę nowe ploty NTF. Chciałem zadać jedno pytanie. Ploty NTF które stworzę będą 'pasowały' pod wszystkie poole ? Czy tylko do konkretnego poola pod który byłem podłączony w momencie tworzenia ?

Czym sugerujecie się przy wyborze pool-a
https://miningpoolstats.stream/chia

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 15 czerwca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: sewer » niedziela, 1 sierpnia 2021, 12:08

tonyxxl pisze: sobota, 31 lipca 2021, 18:16
sewer pisze: sobota, 31 lipca 2021, 17:46Czyli te ploty które się teraz tworzą to są starego typu? pogubiłem się już.
Są dwa rodzaje: starego typu pod solo lub ewentualnie pod nieoficjalne poole takie jak Hpool lub core-pool i sa nowe typy plotów NFT pod poole działające na oficjalnym pool protocol Chia Network? Nie są ze soba kompatybilne i musisz sie zdecydować. Generalnie teraz juz nie ma sensu robic tych starych ale może ktoś ma swój powód...
Jakie chcesz tworzyć i jakim programem?
Czyli tworze starego typu oficjalnym programem , jak tworzyc te pod poola NFTs.

Początkujący
Posty: 67
Rejestracja: 29 sierpnia 2013
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: Jazeon » niedziela, 1 sierpnia 2021, 17:47

sewer pisze: niedziela, 1 sierpnia 2021, 12:08Czyli tworze starego typu oficjalnym programem , jak tworzyc te pod poola NFTs.

Przynajmniej od wersji 1.2.2 ChiaBlockchain nowe ploty są już w wersji NFT. Niemniej lepiej je wytwarzać przy użyciu "MadMaxa" https://github.com/stotiks/chia-plotter/releases

Początkujący
Posty: 61
Rejestracja: 14 maja 2021
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: Putas » czwartek, 5 sierpnia 2021, 00:13

Takie pytanie mam, bo jakoś nie mogę znaleźć instrukcji
Żeby podpiąć się pod hpool pub Core-pool trzeba zainstalować ich koparkę?
Chodzi mi o to, że działki chcę robić madmaxem i podpiąć już gotowe do danej kopali.
Bo w instrukcjach, które znalazłem podają że najpierw trzeba zainstalować dedykowaną apkę do robienia działek.

I drugie pytanie, czy jak już dołączę do kopalni to na kompie z działkami musi być odpalony oryginalny progran do chia, czy tylko apka danej kopalni, w której podaję dyski z działkami?

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 12 czerwca 2021
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: knockout » czwartek, 5 sierpnia 2021, 10:29

Putas pisze: czwartek, 5 sierpnia 2021, 00:13Żeby podpiąć się pod hpool pub Core-pool trzeba zainstalować ich koparkę?

Nie wiem jak hpool ale do core-pool wystarczy się zarejestrować i ściągnąć ich program, który działa cały czas w tle. Bardzo łatwe zsynchronizowanie z twoimi działkami. Działki robisz normalnie u siebie, nie trzeba dedykowanej apki, nawet takiej nie mają. Na ten moment podpiąć pożesz tylko stare działki, nie obsługuje NFL (jeśli się mysle to poprawcie). Z minusów corepool to ich apka lubi się rozłączyć (przynajmniej u mnie). Czasem idzie kilka dni bez problemu, a czasem wywala co kilka godzin. Trzeba wtedy jeszcze raz połączyć. Jak przegapisz to nie farmisz.
Putas pisze: czwartek, 5 sierpnia 2021, 00:13czy jak już dołączę do kopalni to na kompie z działkami musi być odpalony oryginalny progran do chia


W corepoll musi być odpalone to i to.

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 23 maja 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: Valdgeer » piątek, 6 sierpnia 2021, 10:02

Putas pisze: czwartek, 5 sierpnia 2021, 00:13 Żeby podpiąć się pod hpool pub Core-pool trzeba zainstalować ich koparkę?
I drugie pytanie, czy jak już dołączę do kopalni to na kompie z działkami musi być odpalony oryginalny progran do chia, czy tylko apka danej kopalni, w której podaję dyski z działkami?
Hpool: potrzebny dedykowany program do farmienia. Działa i nie rozłączna. Plotowałem oryginalną opka chia ploty OG (czyli nie NFT) wiec pewnie i madmax nie zrobi problemów.
Jeśli chodzi o odpalone farmery naraz czyli Hpool-Miner i oryginalny Chia i pokazanie im tych samych plotów grozi raczej banem od hpoola. Raczej.... bo pewnosci nie ma :)

Ale pytanie ... po co bawić się w ploty OG ? Strugaj NFT i lec przez wspierany pool np. pool-space.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: tonyxxl » piątek, 6 sierpnia 2021, 20:29

Kupię XCH, płacę przelewem błyskawicznym, zapraszam na priv.
Również mniejsze ilości, poniżej 0,5XCH.

Wróć do „Chia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość