Chia - proof of space and time

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 14 maja 2021
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: wefixtvs » niedziela, 13 czerwca 2021, 13:29

Juz ponizej $300 i dobrze. Moze troche spadnie wielkosc sieci duzo mulow odpadnie, teraz przy moim 100tb pokazuje 2 miesiace hehe a jeszcze 3 tyg temu ze 100tb to bylo 2-3dni, ciekawe jaki miny maja teraz ci co z jezorem na wierzchu po dyski latali bo kalkulator pokazywal $8K na miesiac.

Początkujący
Posty: 83
Rejestracja: 10 maja 2020
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: Łukasz1992 » niedziela, 13 czerwca 2021, 14:28

Mam nadzieję że nie spadnie do zera żeby co kolwiek dało się zarobić.

Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 8 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: zagrob » niedziela, 13 czerwca 2021, 14:37

fetek pisze: niedziela, 13 czerwca 2021, 13:22zagrob pisze: ↑ niedziela, 13 czerwca 2021, 11:43
Czy to możliwe że zbytnio obciążyłem mostek płyty głównej?
mostek albo linie pci

Chyba mostek, nie mam zainstalowanej kart grafiki tylko lecę na zintegrowanej, a w pci-e 16x włożyłem przelotkę a ona jest 4x więc 12 linii zluzowałem

Fetek, wysłałem Ci pytanie na priva, popatrzysz?

Początkujący
Posty: 1726
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 438
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: fetek » niedziela, 13 czerwca 2021, 17:24

wefixtvs pisze: niedziela, 13 czerwca 2021, 13:29Juz ponizej $300 i dobrze. Moze troche spadnie wielkosc sieci duzo mulow odpadnie, teraz przy moim 100tb pokazuje 2 miesiace hehe a jeszcze 3 tyg temu ze 100tb to bylo 2-3dni, ciekawe jaki miny maja teraz ci co z jezorem na wierzchu po dyski latali bo kalkulator pokazywal $8K na miesiac.
Nie ciesz się bo małe mrówki praktycznie nie mają wpływu na siec, która i tak się będzie rozrastać. Mnie martwi totalny brak oporu, po prostu nienaturalnie leci na pysk nawet gdy cała reszta się broni i potrafi coś podskoczyć.
zagrob pisze: niedziela, 13 czerwca 2021, 16:15 Fetek, wysłałem Ci pytanie na priva, popatrzysz?
nie mam "weny" na tak banalne pytania.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 13 czerwca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: Cybernauta » niedziela, 13 czerwca 2021, 18:02

Witam serdecznie. Dołączyłem do Hpool. Plotowałem i farmiłem na tej samej maszynie i wszystko było ok. Przeniosłem dyski na drugi komputer aby tylko farmił i zaczęły się problemy z Hpool. Hpool miner pokazuje scan consumption na poziomie od 0,2 do 0,7s status efective. Na stronie Hpool Online miner pokazuje właściwą wartość w TiB natomiast w Revenue mam ostatni odczyt z wczoraj, zdechło o 09:09 i tak samo wykres, krecha w dół w tym samym czasie i do tej pory nic nie nalicza. Wysłali dzienny raport z jakimiś drobnymi.Wróciłem z dyskami na maszynę pierwotną ale dalej mam 0 odczytów ze strony Hpool. Miał ktoś już podobny problem? Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 10 kwietnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: rafaello288 » niedziela, 13 czerwca 2021, 22:58

Ile potrzeba ram do mad max bo gdzieś było że 128gb a mam 32gb .

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: tonyxxl » niedziela, 13 czerwca 2021, 23:10

rafaello288 pisze: niedziela, 13 czerwca 2021, 22:58Ile potrzeba ram do mad max bo gdzieś było że 128gb a mam 32gb .
RAM usage depends on <threads> and <buckets>. With the new default of 256 buckets it's about 0.5 GB per thread at most.

RAM disk setup on Linux
sudo mount -t tmpfs -o size=110G tmpfs /mnt/ram/

:arrow: Note: 128 GiB System RAM minimum required for RAM disk.

Początkujący
Posty: 1726
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 438
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: fetek » niedziela, 13 czerwca 2021, 23:13

rafaello288 pisze: niedziela, 13 czerwca 2021, 22:58Ile potrzeba ram do mad max bo gdzieś było że 128gb a mam 32gb .
wystarczy 16GB

Początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 10 kwietnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: rafaello288 » niedziela, 13 czerwca 2021, 23:17

No to super. Swar ogarnąłem ale był pl na YouTube a madmax może też się uda

Początkujący
Posty: 132
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: caralooh_pl » niedziela, 13 czerwca 2021, 23:32

wefixtvs pisze: niedziela, 13 czerwca 2021, 13:29Moze troche spadnie wielkosc sieci duzo mulow odpadnie,
Nie widze związku miedzy ceną a difficult. To nie eth...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: tonyxxl » niedziela, 13 czerwca 2021, 23:37

rafaello288 pisze: niedziela, 13 czerwca 2021, 23:17No to super. Swar ogarnąłem ale był pl na YouTube a madmax może też się uda
sorry, nie ogarnąłem że pytałeś o RAM do plotowania na dysku fizycznym, do plotowania na RAM dysku potrzeba minimum 128GB Ramu.

Początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 10 kwietnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: rafaello288 » niedziela, 13 czerwca 2021, 23:54

Czyli dla małej grupy użytkowników

Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 8 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: zagrob » poniedziałek, 14 czerwca 2021, 00:16

A u mnie MadMax nie idzie.
1. Set-ExecutionPolicy RemoteSigned

Execution Policy Change
The execution policy helps protect you from scripts that you do not trust. Changing the execution policy might expose
you to the security risks described in the about_Execution_Policies help topic at
https:/go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=135170. Do you want to change the execution policy?
[Y] Yes [A] Yes to All [N] No [L] No to All Suspend [?] Help (default is "N"): Y
Set-ExecutionPolicy : Windows PowerShell updated your execution policy successfully, but the setting is overridden by a
policy defined at a more specific scope. Due to the override, your shell will retain its current effective execution
policy of Unrestricted. Type "Get-ExecutionPolicy -List" to view your execution policy settings. For more information p
lease see "Get-Help Set-ExecutionPolicy".
At line:1 char:1
+ Set-ExecutionPolicy RemoteSigned
+ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
+ CategoryInfo : PermissionDenied: (:) [Set-ExecutionPolicy], SecurityException
+ FullyQualifiedErrorId : ExecutionPolicyOverride,Microsoft.PowerShell.Commands.SetExecutionPolicyCommand

Na dzień dobry gdy próbuję ustalić te prawa już się wywala
No a potem jest podobnie

PS C:\users\zagro\misc> chiaplotter.ps1
chiaplotter.ps1 : The term 'chiaplotter.ps1' is not recognized as the name of a cmdlet, function, script file, or opera
ble program. Check the spelling of the name, or if a path was included, verify that the path is correct and try again.
At line:1 char:1
+ chiaplotter.ps1
+ ~~~~~~~~~~~~~~~
+ CategoryInfo : ObjectNotFound: (chiaplotter.ps1:String) [], CommandNotFoundException
+ FullyQualifiedErrorId : CommandNotFoundException

Suggestion [3,General]: The command chiaplotter.ps1 was not found, but does exist in the current location. Windows PowerShell does not load commands from the current location by default. If you trust this command, instead type: ".\chiaplotter.ps1". See "get-help about_Command_Precedence" for more details.


Dwa filmy obejrzałem i robiłem krok po kroku co mądry Pan kazał i kiszka

Dodano po 9 minutach 16 sekundach:
Nie wiem czemu mnie pokreśliło

Początkujący
Posty: 1726
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 438
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: fetek » poniedziałek, 14 czerwca 2021, 00:26

rafaello288 pisze: niedziela, 13 czerwca 2021, 23:17No to super. Swar ogarnąłem ale był pl na YouTube a madmax może też się uda
to jest tak banalnie proste że nie ma czego ogarniać...
zagrob pisze: poniedziałek, 14 czerwca 2021, 00:16A u mnie MadMax nie idzie.
1. Set-ExecutionPolicy RemoteSigned
a po cholerę grzebiesz w relacjach ?

MadMax w wersji na windowsa to dwa pliki w czy tu można mieć problem ?

Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 8 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: zagrob » poniedziałek, 14 czerwca 2021, 06:56

jedyne co zadziałało to sczytanie kluczy z chia
Ok.
Stworzyłem te dwa pliki: mover.psi
while ($true) {robocopy "E:\" "K:\Chia" *.plot /mov; sleep 10}
i chiaplotter.ps1
for($i=1; $i -le 6; $i++)
{C:\Users\zagro\misc\chia_plot.exe kluczpoola kluczfarmera E:\ F:\ 12 7}
Co robię źle? Może ścieżki dostępu do temp? Na filmach podają inaczej ale tam mają jakieś serwery.
W powershell w katalogu misc uruchamiam chiaplotter.ps1 i czerwona odpowiedź:

chia_plot.exe : The term 'chia_plot.exe' is not recognized as the name of a cmdlet, function, script file, or operable
program. Check the spelling of the name, or if a path was included, verify that the path is correct and try again.
At line:1 char:1
+ chia_plot.exe chiaplotter.ps1
+ ~~~~~~~~~~~~~
+ CategoryInfo : ObjectNotFound: (chia_plot.exe:String) [], CommandNotFoundException
+ FullyQualifiedErrorId : CommandNotFoundException

Suggestion [3,General]: The command chia_plot.exe was not found, but does exist in the current location. Windows PowerShell does not load commands from the current location by default. If you trust this command, instead type: ".\chia_plot.exe". See "get-help about_Command_Precedence" for more details.

Początkujący
Posty: 135
Rejestracja: 9 maja 2021
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: arturz » poniedziałek, 14 czerwca 2021, 07:41

zagrob pisze: poniedziałek, 14 czerwca 2021, 06:56Co robię źle? Może ścieżki dostępu do temp? Na filmach podają inaczej ale tam mają jakieś serwery.
W powershell w katalogu misc uruchamiam chiaplotter.ps1 i czerwona odpowiedź:
Rozwiązanie problemu masz podane we własnej odpowiedzi. Przeczytałeś chociaż co tam jest napisane? :-) Poza tym po cholerę do tego skrypt PS skoro ilość plotów można podać jako argument do komendy.

Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 8 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: zagrob » poniedziałek, 14 czerwca 2021, 08:27

zagrob pisze: poniedziałek, 14 czerwca 2021, 06:56 Suggestion [3,General]: The command chia_plot.exe was not found, but does exist in the current location. Windows PowerShell does not load commands from the current location by default


Komenda nie została znaleziona, ale tam jest. Masło maślane. Za głupi do tego chyba jestem. Drugi dzień się do roboty spóźniłem bo szukam i kombinuję. Fedek się ucieszy że kolejny debil nie ogarnia tematu ☹️.

Początkujący
Posty: 135
Rejestracja: 9 maja 2021
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: arturz » poniedziałek, 14 czerwca 2021, 09:32

zagrob pisze: poniedziałek, 14 czerwca 2021, 08:27Komenda nie została znaleziona, ale tam jest. Masło maślane. Za głupi do tego chyba jestem.
Żadne masło maślane a konkretnie napisane o co chodzi :-) Nawet jak sobie wrzucisz to w google translate:
Nie znaleziono polecenia chia_plot.exe, ale istnieje w bieżącej lokalizacji. Program Windows PowerShell domyślnie nie ładuje poleceń z bieżącej lokalizacji. Jeśli ufasz temu poleceniu, wpisz: ".\chia_plot.exe".
No i tak jak wyżej, ten skrypt PS nie jest Ci w ogóle potrzebny.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 27 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: kuro666 » poniedziałek, 14 czerwca 2021, 11:31


Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 14 czerwca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: marcinnoo » poniedziałek, 14 czerwca 2021, 14:44

Mam do sprzednia 332TB dysków wypełnionych plotami. W razie zainteresowania podaje link do oferty OLX: https://www.olx.pl/d/oferta/dyski-zewne ... Kf4Lu.html

Wróć do „Chia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość