Chia - proof of space and time

Początkujący
Posty: 51
Rejestracja: 16 maja 2021
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: darekm811 » sobota, 5 czerwca 2021, 15:57

Mi po aktualizacji zaczął wykrywać trojana , musiałem go dodać do wyjątków

Początkujący
Posty: 135
Rejestracja: 9 maja 2021
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: arturz » sobota, 5 czerwca 2021, 16:14

darekm811 pisze: sobota, 5 czerwca 2021, 15:57Mi po aktualizacji zaczął wykrywać trojana , musiałem go dodać do wyjątków

Żadna lampka ostrzegawcza się nie zapaliła? :D Jeszcze powiedz, że to na zwykłym domowym kompie...

Początkujący
Posty: 51
Rejestracja: 16 maja 2021
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: darekm811 » sobota, 5 czerwca 2021, 16:34

Każde oprogramowanie do kopania krypto jest wykrywane przez Norton jako trojan. Zresztą dzisiaj czytałem artykuł że Norton pracuje nad własnym oprogramowaniem do kopania z poziomu programu

Dodano po 1 minucie 33 sekundach:
Każde oprogramowanie do kopania krypto jest wykrywane przez Norton jako trojan. Zresztą dzisiaj czytałem artykuł że Norton pracuje nad własnym oprogramowaniem do kopania z poziomu programu
arturz pisze: sobota, 5 czerwca 2021, 16:14 Żadna lampka ostrzegawcza się nie zapaliła? Jeszcze powiedz, że to na zwykłym domowym kompie...


A i orginalna apke Chia też zablokował po aktualizacji do wersji 1.1.6

Początkujący
Posty: 132
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: caralooh_pl » sobota, 5 czerwca 2021, 16:46

darekm811 pisze: sobota, 5 czerwca 2021, 16:36A i orginalna apke Chia też zablokował po aktualizacji do wersji 1.1.6
bo chia to scam ^^ :P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: wizardking76 » sobota, 5 czerwca 2021, 20:26

lokuss pisze: czwartek, 3 czerwca 2021, 20:03w najnowszej wersji nie mam żadnych problemów z synchronizacją

czyli co zainstalujesz nową aplikację na nowym kompie i ci się zsynchronizuje w 10 minut ? zainstalowałem i wcale lepiej nie jest ... jak nie jest zsynchronizowane to się od razu nie zschynronizuje... jest trochę szybciej to fakt... ale to nie to...

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 30 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: MarekKonowaci » sobota, 5 czerwca 2021, 21:47

jest możliwość anulowania tworzenie dwóch plotów - wersja Chia blockchain 1.1.6 ?
Jeszcze jedno pytanie, ustawiłem przez przypadek generowanie 4 plotów na dysku 1 TB - co się stanie jak dysk będzie pełen ? mogę ręcznie zwolnić miejsce np. kosztem 2 plotów ?

Początkujący
Posty: 1741
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: fetek » sobota, 5 czerwca 2021, 23:03

MarekKonowaci pisze: sobota, 5 czerwca 2021, 21:47Jeszcze jedno pytanie, ustawiłem przez przypadek generowanie 4 plotów na dysku 1 TB - co się stanie jak dysk będzie pełen ? mogę ręcznie zwolnić miejsce np. kosztem 2 plotów ?
na 1 TB przy odpowiednim ustawieniu można robić 4 ploty jednocześnie. W pewnym momencie się zapcha i wszystkie ploty staną.

Początkujący
Posty: 61
Rejestracja: 14 maja 2021
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: Putas » sobota, 5 czerwca 2021, 23:31

MarekKonowaci pisze: sobota, 5 czerwca 2021, 21:47 jest możliwość anulowania tworzenie dwóch plotów - wersja Chia blockchain 1.1.6 ?
Jeszcze jedno pytanie, ustawiłem przez przypadek generowanie 4 plotów na dysku 1 TB - co się stanie jak dysk będzie pełen ? mogę ręcznie zwolnić miejsce np. kosztem 2 plotów ?
Znajdź kilka dużych plików *.temp z plotu innego niż ten najbardziej zaawansowany.
Przenieś te pliki na inny dysk, zwolnij tyle miejsca ile Ci brakuje.
Jak skończy się robić najstarszy plot i zwolni miejsce, przegraj te pliki temp na swoje miejsce.

Początkujący
Posty: 67
Rejestracja: 29 sierpnia 2013
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: Jazeon » niedziela, 6 czerwca 2021, 09:26


Początkujący
Posty: 85
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: Amelcio » niedziela, 6 czerwca 2021, 10:20

Panowie takie pytanie. Czy można np swoje ploty wgrać np do chmury, i farmić w chmurze? Czy to raczej ciężka sprawa.
I jeszcze pytanie czy istnieją usługi storringu serwerowego gdzie można plotować sobie działki? Widzę coś takiego reklamują na stronie chia.

Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: zwyczajny » niedziela, 6 czerwca 2021, 11:08

Testowałem na Onedrive za pomocą rclone (tworzy wirtualny system plików, montuje chmurę jako dysk) - skutek taki, że miner hpool poprawnie wykrył plot (rozmiar działki i wolne miejsce na dysku), ale w momencie gdy próbował odczytać plot to "scanning status" wyniósł 15s no i tyle - bo by to działało musi być poniżej 10s.
Podejrzewam, że powodem nie jest za wolne (opóźnienia itp) tylko sposób odczytu z Onedrive - podczas skanowania pobrało mi około 3GB danych - wniosek taki (jak mi się wydaje), że potrzeba takiej chmury z której można odczytywać pliki blokami, natomiast z Onedrive by sprawdzić status plota trzeba pobrać cały plik.
Tak czy owak proszę mądrzejszych o pomoc, bo coś tu nie pasuje - przecież podczas wysyłania plików na Onedrive - te są przesyłane po kawałku (raczej blokami) - dlaczego odczyt następuje w całości??? Może ktoś lepiej zna możliwości (inna konfiguracja?) rclone i pomoże?

Początkujący
Posty: 85
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: Amelcio » niedziela, 6 czerwca 2021, 11:47

Na chia już za późno. Ale warto już zainteresować się testnetem spacemash https://spacemesh.io/testnet/ ja uruchomiłem i zbieram monetki. Za udział w testnecie prawdopodobnie w mainnet dostanie się wypracowane monety. Nic to nie kosztuje a temat jeszcze mało znany :) lepiej się podpiąć zanim wszyscy podepną swoje dyski jak w chia

Dodano po 6 minutach 40 sekundach:
Z tego co mi dev odpisuje plotowanie nie będzie wymagało torturowania ssd:

plotting is linear
basically for every gb of plotted file your total writes to the disk are more or less 1gb
Yael — Dziś o 11:53
In order to generate PoS data, you will need some kind of GPU to do it efficiently
But no SSD

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 7 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: Crypto_69 » niedziela, 6 czerwca 2021, 16:26

Panowie, pytanko mam: jeśli przenoszę farmienie na drugiego kompa to czy jest jakaś szybsza metoda zsynchronizowania aplikacji CHIA GUI, np. skopiowanie plików ze starego kompa? Bo przy tej wielkości sieci to synchronizacja przez neta trwa... osz w mordę ;)
Jeśli tak to prosiłbym o podpowiedź jakich i gdzie ich szukać.
Jeśli już było to przepraszam i poprosiłbym o wskazówkę bo nie znalazłem.

Początkujący
Posty: 61
Rejestracja: 14 maja 2021
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: Putas » niedziela, 6 czerwca 2021, 20:29

Dodano po 41 sekundach:
Crypto_69 pisze: niedziela, 6 czerwca 2021, 16:26 Panowie, pytanko mam: jeśli przenoszę farmienie na drugiego kompa to czy jest jakaś szybsza metoda zsynchronizowania aplikacji CHIA GUI, np. skopiowanie plików ze starego kompa? Bo przy tej wielkości sieci to synchronizacja przez neta trwa... osz w mordę ;)
Jeśli tak to prosiłbym o podpowiedź jakich i gdzie ich szukać.
Jeśli już było to przepraszam i poprosiłbym o wskazówkę bo nie znalazłem.
Musisz skopiować ten plik
C:\Users\nazwa_usera\.chia\mainnet\db\blockchain_v1_mainnet.sqlite

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 12 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: junior8506 » niedziela, 6 czerwca 2021, 21:11

Mam pytanie odnośnie Core Pool Farmer. Mianowicie nie widzę na stronie żadnych moich plotów. A w logach:
Could not connect to full_node. Retrying...
Failed connecting to full_node!

Ktoś też tak ma?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: tonyxxl » niedziela, 6 czerwca 2021, 21:21

Amelcio pisze: niedziela, 6 czerwca 2021, 11:54Na chia już za późno.
Jeszcze dobrze nie ruszyli a już za późno?
Jak w miesiąc nie można zostać milionerem to lipa i szukamy czegoś innego?
Spokojnie i cierpliwości, za rok najszybciej można coś będzie powiedzieć, to nie sprint a maraton jak w każdym poważnym projekcie. A czy Chia okaże się poważnym projektem to właśnie się zobaczy za jakiś czas.

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 17 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: siwy322 » niedziela, 6 czerwca 2021, 21:51

junior8506 pisze: niedziela, 6 czerwca 2021, 21:11 Mam pytanie odnośnie Core Pool Farmer. Mianowicie nie widzę na stronie żadnych moich plotów. A w logach:
Could not connect to full_node. Retrying...
Failed connecting to full_node!

Ktoś też tak ma?
ja tez tak mam ale czasami sie to zmienia i widze.....

Początkujący
Posty: 135
Rejestracja: 9 maja 2021
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: arturz » niedziela, 6 czerwca 2021, 23:50

tonyxxl pisze: niedziela, 6 czerwca 2021, 21:21Jeszcze dobrze nie ruszyli a już za późno?
Jak w miesiąc nie można zostać milionerem to lipa i szukamy czegoś innego?

Każdy chce być tym pierwszym co spija śmietankę a nie wyciąga fusy z zębów :lol: :lol: A jeszcze lepsze są techniczne analizy ceny XCH po miesiącu...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: tonyxxl » poniedziałek, 7 czerwca 2021, 00:06

To się okazuje po kilku latach dopiero. Sam się cieszyłem kiedy 4 lata temu sprzedawałem ETH po 240$ kupione po 45...
To tylko przykład, że obecne 700$ za 1 XCH to za 2-3 lata może być marzenie żeby kupić po tej cenie...albo sprzedać 8-)
Także dużo się może zdarzyć, ale cierpliwość najczęściej jest nagradzana.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 10 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chia - proof of space and time

Postautor: cedanlbn » poniedziałek, 7 czerwca 2021, 00:18

Mam pytanie, wypłacaliście z hpoola na adres portfela z aplikacji czy może prosto na giełdę, próbowałem dla testu przesłąc z portfela aplikacji na adres z oficjalnej aplikacji na drugim kompie żeby zobaczyć szybkość transakcji jakieś śladowe ilości z darmowego kraniku ale wyskakuje mi komunikat "Wprowadź prawidłową wartość numeryczną" i nie wiem co robie źle,


...
już wiem. przecinek zamiast kropki ;)

Wróć do „Chia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości