Forum odleciało?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6405
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1681
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Forum odleciało?

Postautor: maxi82 » wtorek, 27 czerwca 2023, 10:16

@Bitmar, problem jest..

Dodano po 34 sekundach:
ekonokomik pisze: wtorek, 27 czerwca 2023, 09:16Wnoszę o wyłaczenie tego gunwa!
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3934
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Forum odleciało?

Postautor: __kot__ » wtorek, 27 czerwca 2023, 11:58

Wygląda to jakby Cloudflare dostało garść srogich dopalaczy.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Forum odleciało?

Postautor: Bitmar » wtorek, 27 czerwca 2023, 23:27

Na wielu stronach dzisiaj cloudflare szwankowało, a korzystamy z tego gdyż póki co jest to najlepsza ochrona przed atakami ddos.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 247
Rejestracja: 11 września 2015
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Forum odleciało?

Postautor: Amadek » środa, 28 czerwca 2023, 13:23

To nie forum odleciało, lecz świat który nas otacza a my, tylko o nim dyskutujemy.

Na początku tej dyskusji pojawiły się zarzuty o forumowe "szurstwo". Absolutnie się z tym zarzutem nie zgadzam. Mam przeczucie graniczące z pewnością, że epitet "szur" podobnie jak "płaskoziemca" zostały ukute tylko po to, aby oczernić ludzi którzy mówią głośno o przekrętach psychopatów u sterów władzy, bankierów i korporacji, walce z gotówką, cyfrowym totalitaryzmie i ograniczaniu wolności, zagrożeniu jakie płynie ze strony CBDC, walce z prywatną własnością itd. Z moich obserwacji wynika, że praktycznie zawsze dyskredytujące oskarżenia rzucają ludzie, którzy nie poświęcają zbyt wiele czasu na odróżnienie prawdy od kłamstwa, wierzą telewizji i mają nikłe pojęcie o świecie w którym żyją. "Nie wiem, ale się wypowiem".

Forum w obecnej formie jest zdecydowanie lepsze od facebooka, discorda lub telegrama gdyż tutaj mamy logiczną hierarchię, uporządkowane działy i rozmowy tematyczne. W innych miejscach jest wszystko pomieszane bez możliwości (lub jest to bardzo utrudnione) znalezienia czegokolwiek i widzi to każdy, kto próbował coś znaleźć na facebooku.
Osobiście bardzo cenię takie fora jak to, Elektrodę i kilka innych do których czasem zaglądam.

Cenzura? Absolutnie nie. Moderacja powinna się tylko ograniczać do banowania pedofilii oraz handlu narkotykami i bronią. Choć handel taki powinien być wolny i dozwolony, jednak ponieważ forum jest jawne (tzn. nie jest postawione na TORze) to musimy takie treści usuwać aby forum mogło istnieć.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 6
Rejestracja: 17 czerwca 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Forum odleciało?

Postautor: Kolega z bloku » środa, 17 stycznia 2024, 11:18

Amadek pisze: środa, 28 czerwca 2023, 13:23 Forum w obecnej formie jest zdecydowanie lepsze od facebooka, discorda lub telegrama gdyż tutaj mamy logiczną hierarchię, uporządkowane działy i rozmowy tematyczne. W innych miejscach jest wszystko pomieszane bez możliwości (lub jest to bardzo utrudnione) znalezienia czegokolwiek i widzi to każdy, kto próbował coś znaleźć na facebooku.
Jestem tu w miarę nowy i powód, dla którego tutaj wbiłem, to właśnie ta cecha uporządkowania, numeracja stron zamiast nieskończonego scrollowania jakie jest na facebooku, discordach i telegramach. Bardziej refleksyjna dyskusja. Poza tym na forum jest lepsza redukcja szumu informacyjnego i chociaż to forum nie jest wolne od spekulacji, to ta spekulacja, marketing i scam jest łatwo wykrywalny - najczęściej reklamują nowi użytkownicy niecieszący się zbyt dobrą reputacją. Poza tym jakoś bardziej ufam Polakowi na polskim forum niż jakiemuś gigaczadowi Amerykańcowi z tatuażami, w okularach przeciwsłonecznych i w sportowym aucie, który mówi mi, że zarobię milion w rok dzięki botowi, którego on reklamuje - "wejdź w mój reflink i zgarnij bonusy".
Amadek pisze: środa, 28 czerwca 2023, 13:23 Cenzura? Absolutnie nie. Moderacja powinna się tylko ograniczać do banowania (...)
Dokładnie. Tyle ile musi być, aby pozostać w zgodzie z prawem, czyli usuwanie treści nielegalnych, aby ce-be-eś-pe nie zrobiło wjazdu do admina.

Wróć do „Opinie, propozycje, uwagi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości