Dział o oszustwach jest niedostatecznie eksponowany w hierarchii katalogów, niewłasciwie tytułowane wątki

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
13
Napiwki za post: 0 BTC

Dział o oszustwach jest niedostatecznie eksponowany w hierarchii katalogów, niewłasciwie tytułowane wątki

Postautor: hassejo » wtorek, 18 lutego 2020, 22:59

Cześć,
(sorki za clickbait niczym onet.pl :mrgreen: )

Do rzeczy.
Moim zdaniem, wątek o SCAM'ach powinien być przeniesiony na samą górę w dziale Bitcoin.
Nie wszystkie scamy mają z BTC coś wspólnego, ale zdecydowanie wspólnym elementem jest to, że nakręceni użytkownicy działu SCAMy pewnie nie będą szukać w dolnej części forum.

Ewentualnie nalezy rozróżnić scamy na altach a scamy pod kątem oszustw wymiany krypto itp itd.
Tego brakuje.

Wyróżnić, podkreślić, ostrzegać.

Moim zdaniem oczywiście.

Siemanko,
hassejo
 ! Wiadomość z: koparki
@hassejo proszę na przyszłość nie tytułować wątków jako clickbait wszystko mówiącym tytułem typu "SCAM ALERT", dokonałem korekty tytułu.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dział o oszustwach jest m.zd. niedostatecznie eksponowany w hierarchii katalogów forum

Postautor: koparki » środa, 19 lutego 2020, 10:49

Dopiszę swoje 3 grosze, które luźno nawiązują do w/w. Moim zdaniem układanie hierarchii w struktury katalogów w dzisiejszych czasach powinno być tylko z grubsza .
W latach 90tych dobrze ułożona i pilnowana struktura katalogów i podkatalogów to był jedyny słuszny sposób na łatwe odszukanie informacji ale dziś w 2020r ważniejsze są słowa kluczowe i wyszukiwanie wyszukiwarką.
Niestety niemal połowa użytkowników forum nie rozumie tego i nadają tematom tytuły niewiele mówiące o treści wątku - ten temat był zatytułowany np. "SCAM ALERT" :roll: , a właśnie po słowach kluczowych np. ja wyszukuję informacji , nigdy nie szukam poprzez strukturę katalogów, ktoś jeszcze dziś tak robi?

Przy okazji poruszę sprawę, która mnie osobiście nigdy nie przestała irytować mimo że potykam się o to przez co najmniej dekadę i sam zaadoptowałem ten nawyk stadny, wykształciły się dziwaczne nawyki językowe, w mowie potocznej mówi się SCAM , FAKE itp. mimo, że istnieją w języku oszustwo, fałszywka itp. chodzi o oszczędność 4 liter? Czy wynika to z wasalstwa Polski wobec krajów anglosaskich? bo nie przychodzi mi do głowy lepsze wytłumaczenie. Pamiętam czasy dzieciństwa gdy rusyfikowało się słowa potoczne na podobnej zasadzie.
I teraz wobec powyższego jak dobierać słowa kluczowe? pogłębiać patologię i obciach językowy czy nie ;)
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dział o oszustwach jest m.zd. niedostatecznie eksponowany w hierarchii katalogów forum, niewłasciwie tytułowane wątki

Postautor: hassejo » środa, 19 lutego 2020, 19:42

koparki pisze: środa, 19 lutego 2020, 10:49Niestety niemal połowa użytkowników forum nie rozumie tego i nadają tematom tytuły niewiele mówiące o treści wątku - ten temat był zatytułowany np. "SCAM ALERT" ,
Nadałem taki tytuł, ponieważ liczyłem na to że więcej osób zainteresuje się tematem.
koparki pisze: środa, 19 lutego 2020, 10:49Dopiszę swoje 3 grosze, które luźno nawiązują do w/w. Moim zdaniem układanie hierarchii w struktury katalogów w dzisiejszych czasach powinno być tylko z grubsza .
Akurat uważam że nasze forum jest "średnio" czytelnie poukładane. Ale to tylko IMHO (tak tak, wasalstwo Polski bla bla bla ;) )

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dział o oszustwach jest m.zd. niedostatecznie eksponowany w hierarchii katalogów forum, niewłasciwie tytułowane wątki

Postautor: CzarnaOwca » środa, 19 lutego 2020, 21:00

koparki pisze: środa, 19 lutego 2020, 10:49Przy okazji poruszę sprawę, która mnie osobiście nigdy nie przestała irytować mimo że potykam się o to przez co najmniej dekadę i sam zaadoptowałem ten nawyk stadny*, wykształciły się dziwaczne nawyki językowe, w mowie potocznej mówi się SCAM , FAKE itp. mimo, że istnieją w języku oszustwo, fałszywka itp. chodzi o oszczędność 4 liter?
Nie, po prostu te słowa są używane w tej dziedzinie forum, coś jak "long" czy" short", tak samo powinieneś tłumaczyć bulle, bearish i inne rzeczy na tym forum, a skoro to takie wrażliwe to co robi to? ;)
hassejo pisze: wtorek, 18 lutego 2020, 22:59Wiadomość z: koparki
@hassejo proszę na przyszłość nie tytułować wątków jako clickbait
:mrgreen:

* - a widzisz:)

A co do tematu, ciężko jednoznacznie coś określić scamem, a nawet przecież na scamach można nieźle zarabiać, natomiast trzeba mocno piętnować włamania na giełdy, oszustwa między użytkownikami czy błędy w portfelach
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dział o oszustwach jest m.zd. niedostatecznie eksponowany w hierarchii katalogów forum, niewłasciwie tytułowane wątki

Postautor: koparki » środa, 19 lutego 2020, 21:40

Spoiler:
mudol pisze: środa, 19 lutego 2020, 21:00:mrgreen:
* - a widzisz:)
Widzę i wiem
koparki pisze: środa, 19 lutego 2020, 10:49potykam się o to przez co najmniej dekadę i sam zaadoptowałem ten nawyk stadny
ale nie nadużywam.
Kolejne kwiatki niedawno tu zasłyszane z pamięci: "zbugowany portfel" "rynek jest bearish", kto znajdzie lepsze?
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dział o oszustwach jest m.zd. niedostatecznie eksponowany w hierarchii katalogów forum, niewłasciwie tytułowane wątki

Postautor: CzarnaOwca » środa, 19 lutego 2020, 22:01

@koparki akurat "bug" to chyba dosyć naturalne i ciężko przetłumaczalny wyraz, chyba, że wszystko co "błąd" to bug. Ja akurat w informatyce siedzę, więc dla mnie bug to tak naturalne jak chleb czy piwo ;) Przez długi czas kompletnie nie wiedziałem co oznacza skrót "m.zd." :mrgreen: XD to dzisiaj nie wiem :P
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dział o oszustwach jest niedostatecznie eksponowany w hierarchii katalogów, niewłasciwie tytułowane wątki

Postautor: hassejo » środa, 19 lutego 2020, 23:54

mudol pisze: środa, 19 lutego 2020, 22:01Przez długi czas kompletnie nie wiedziałem co oznacza skrót "m.zd." XD to dzisiaj nie wiem
Ja wczoraj późną nocą, rozkminiłem że to chyba oznacza "moim zdaniem" :mrgreen:
Choć bardzo nie podoba mi się z kolei, że moderator zmienił nazwę tematu i nazwał kompletnie subiektywnie patrząc swoimi słowami mój temat.

Mimo tego nie uważam również, że poprzednia nazwa tematu była poprawna :mrgreen:
koparki pisze: środa, 19 lutego 2020, 21:40Kolejne kwiatki niedawno tu zasłyszane z pamięci: "zbugowany portfel" "rynek jest bearish", kto znajdzie lepsze?
Nie wiem czy kiedykolwiek rozmawiałeś z agencją interaktywną (reklama w internecie i te rzeczy..) bądź firmą której zadaniem jest trafienie do ludzi ? (proszę bez oczywistości że jdg Janusza z piątej klatki też jest zadaniem trafić do ludzi...)
U nich zdania typu "mam calla z klientem z USA, potrzebuję dokumenty ASAP" bądź "przeforwarduj mi na szybko maila w którym znajduje się data deadline od klienta. inaczej będzie fakap, ale jak nam się uda zaliczyć ten czelendż to będzie naprawdę nasz majlston tego kejsu"
koparki pisze: środa, 19 lutego 2020, 10:49I teraz wobec powyższego jak dobierać słowa kluczowe? pogłębiać patologię i obciach językowy czy nie
Wobec tego, idź z duchem czasu.
Zawsze też.. możesz zostać dziadkiem do łupania orzechów ;)

Weteran
Posty: 7430
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2746
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dział o oszustwach jest niedostatecznie eksponowany w hierarchii katalogów, niewłasciwie tytułowane wątki

Postautor: pael » czwartek, 20 lutego 2020, 08:36

Zyjemy w czasach gdzie czesto uzywa sie dwoch jezykow - natywnego + angielskiego. Wiele branzy czlowiek poznaje juz nie w swoim rodzimym jezyku, a obcym. W wyniku czego pewne slowa sa bardziej naturalne do uzytku szczegolnie w watkach tematycznych. Dodatkowo, jesli mowi sie na codzien w dwoch jezykach to nie wplatanie obcych slow czasami bywa na prawde ciezkie.

Jezyk to nie jest martwy konstrukt wiec poza opracowaniami naukowymi i literatura mnie nie razi wplatanie obcych slow jesli nie ma to przesadnej formy.

Bull run - byczy bieg? mini-hossa?
E-mail - poczta elektroniczna :!: zadne wyslij mi mejla! :mrgreen:
HS = head and shoulder jest dlamnie bardziej naturalne przy okreslaniu formacji niz GZR

Weteran
Posty: 2403
Rejestracja: 27 sierpnia 2017
Reputacja: 1931
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dział o oszustwach jest niedostatecznie eksponowany w hierarchii katalogów, niewłasciwie tytułowane wątki

Postautor: nariensi » czwartek, 20 lutego 2020, 10:22

Bracia Polacy. Jak myślicie, czy cebula, kapusta i burak to polskie słowa?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6334
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1668
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dział o oszustwach jest niedostatecznie eksponowany w hierarchii katalogów, niewłasciwie tytułowane wątki

Postautor: maxi82 » czwartek, 20 lutego 2020, 10:43

@naresi

" I gdy wciąż wszyscy mówią, mało kto się spyta,
 Jaki też jest cel słowa, jak słowo się czyta
 W sobie samem? I dziejów jego promień cały
 Rozejrzeć, mało kto jest ciekawy, zuchwały!
 NORWID"

Link do "ALEKSANDER BRÜCKNER - "SŁOWNIK ETYMOLOGICZNY JĘZYKA POLSKIEGO" - https://pl.wikisource.org/wiki/S%C5%82o ... _polskiego
Fajne narzędzie.

A tutaj ciekawostka - "Słownik nowomowy" ;) https://opoka.org.pl/biblioteka/I/IL/sl ... omowa.html
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dział o oszustwach jest niedostatecznie eksponowany w hierarchii katalogów, niewłasciwie tytułowane wątki

Postautor: hassejo » czwartek, 20 lutego 2020, 11:05

Zboczyliśmy trochę z kursu.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6334
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1668
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dział o oszustwach jest niedostatecznie eksponowany w hierarchii katalogów, niewłasciwie tytułowane wątki

Postautor: maxi82 » czwartek, 20 lutego 2020, 11:23

hassejo pisze: wtorek, 18 lutego 2020, 22:59Ewentualnie nalezy rozróżnić scamy na altach a scamy pod kątem oszustw wymiany krypto itp itd.
Tego brakuje.


Istnieje wątek "Uwaga na oszustów !!!" znajduje się w dziale Bezpieczeństwo - viewtopic.php?f=21&t=10321
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Posty: 7430
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2746
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dział o oszustwach jest niedostatecznie eksponowany w hierarchii katalogów, niewłasciwie tytułowane wątki

Postautor: pael » czwartek, 20 lutego 2020, 11:27

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dział o oszustwach jest niedostatecznie eksponowany w hierarchii katalogów, niewłasciwie tytułowane wątki

Postautor: maky » czwartek, 20 lutego 2020, 12:13

@pael, Sajgon to dla mnie synonim slowa bałagan (mówiąc delikatnie)...
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Posty: 7430
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2746
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dział o oszustwach jest niedostatecznie eksponowany w hierarchii katalogów, niewłasciwie tytułowane wątki

Postautor: pael » czwartek, 20 lutego 2020, 12:15

Zgadza sie ;-) bardziej mi chodzilo o pisownie Ho Chi Minh, smiesznie wyglada fonetyczna wersja :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dział o oszustwach jest niedostatecznie eksponowany w hierarchii katalogów, niewłasciwie tytułowane wątki

Postautor: hassejo » czwartek, 20 lutego 2020, 12:52

@maxi82 Maxi - o tym właśnie mówię.
Spójrz jaki jest rozpierd*l jeśli chodzi o poprzypinane tematy w danych miejscach i mnogość różnych subforów.
Szczególnie dla nowych użytkowników jest to ciężkie do ogarnięcia.

Moim zdaniem powinien być przypięty i wyszczególniony wątek dla NOWYCH/ŚWIEŻYCH osob w krypto a tam następująco :
- Wprowadzenie do krypto
- Bezpieczeństwo (portfele , giełdy itp itd)
I generalnie taki elementarz włącznie ze scamami (giełdy, kantory, lewe strony inwestycyjne itp)

A w obecnej formie trzeba się naklikać, naszukać bo jest to porozwalane po całym forum.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dział o oszustwach jest niedostatecznie eksponowany w hierarchii katalogów, niewłasciwie tytułowane wątki

Postautor: koparki » czwartek, 20 lutego 2020, 13:31

hassejo pisze: czwartek, 20 lutego 2020, 12:52A w obecnej formie trzeba się naklikać, naszukać bo jest to porozwalane po całym forum.


Ale jak Ty szukasz po strukturze katalogów to jesteś unikatem chyba , mamy rok 2020 obecnie szuka sie wyszukiwarką po słowach kluczowych . Wg mnie w ogóle mogły by być tylko 4-5 działów głównych bez rozgałęzień na mniejsze szufladki, bo i tak wielu nie zadaje sobie trudu aby przestrzegać hierarchii katalogów, użytkownik tworzy temat, czasem z niewiele mówiącym tytułem, czasem w przypadkowym miejscu , jak moderator chce/ma czas to go przesunie do właściwego katalogu albo i nie. Dlatego lepiej skupić się na tym aby bogato słowami kluczowymi zatytułować wątek, wtedy łatwo można wyszukać informację ...
i w ten sposób dochodzimy do sedna , czy użytkownik forum jest współtwórcą tej kryptowalutowej encyklopedii wiedzy czy może jednak jej konsumentem , bo bylejakość w nazywaniu wątków , tworzenie nowych mimo że istnieją juz 3 podobne, tworzenie tematów byle gdzie bez respektowania istniejącego porządku katalogów to konsumpcjonizm w czystej postaci , brak odpowiedzialności za wspólna platformę i roszczeniowy styl myślenia. I zamiast pokornie to zauważyć są pretensje, że moderator skorygował Ci tytuł.

A co do przestrzegania przed tzw "skamem" to można eksponować w bardzo widocznym miejscu - w panelu bocznym nawet pod logiem Bitcoin.pl ale to by znaczyło że jest to problem podstawowy w środowisku krypto no ale tak nie jest. To jest marginalny problem, ludzi tak naiwnych jest garstka a wiekszość z tej garstki szuka informacji na temat dopiero gdy zostaną oszukani, to są na ogół skrajni analfabeci informatyczni, skrajni analfabeci ekonomiczni albo osoby które w ogóle słabo ogarniają szukanie informacji (nie potrafią wpisać 2 słów w google), taki kto szuka-potrafi szukać to i ma większą świadomość i wiedzę i nie jest łatwą ofiarą oszustwa.
No i jest jeszcze kategoria ofiar , które mimo ze zostaną nabite w butelkę i wzniecą wątek na forum w którym koledzy starsi stażem dają rady to na drugi dzień nasz bohater-ofiara szuka na OLX następnej okazji , to są przypadki ktróych nie obsłużysz ostrzeżeniami , to są raczej fenomeny psychologiczne: viewtopic.php?f=30&t=33570
---

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14347
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Dział o oszustwach jest niedostatecznie eksponowany w hierarchii katalogów, niewłasciwie tytułowane wątki

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 20 lutego 2020, 14:53

Ja wchodzę "od zawsze" przez nieprzeczytane.
Dopiero jak wejdę w wątek patrzę w jakim dziale wylądował.
A czasem faktycznie szukam wątków w konkretnym dziale po drzewie - gdy szukanie po słowach kluczowych daje za dużo odpowiedzi D:
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dział o oszustwach jest niedostatecznie eksponowany w hierarchii katalogów, niewłasciwie tytułowane wątki

Postautor: hassejo » czwartek, 20 lutego 2020, 19:25

koparki pisze: czwartek, 20 lutego 2020, 13:31Ale jak Ty szukasz
No popatrz.
Jestem unikatem.
Szukam w działach które treści mogą mnie zainteresować.

Rzadko kiedy szukam konkretnych faz.
Chyba że chce o czymś konkretnie się dowiedzieć.

Uwierz mi że wyjątkiem nie jestem.
A gdybym był, nie trafilbys tutaj ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dział o oszustwach jest niedostatecznie eksponowany w hierarchii katalogów, niewłasciwie tytułowane wątki

Postautor: benq » czwartek, 20 lutego 2020, 19:43

koparki pisze: środa, 19 lutego 2020, 10:49ktoś jeszcze dziś tak robi?
Jeszcze ja :oops:
Najpierw nieprzeczytane/aktywne, a potem po katalogach, szczególnie po dłuższych przerwach.

Wróć do „Opinie, propozycje, uwagi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości