Dział o oszustwach jest niedostatecznie eksponowany w hierarchii katalogów, niewłasciwie tytułowane wątki

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dział o oszustwach jest niedostatecznie eksponowany w hierarchii katalogów, niewłasciwie tytułowane wątki

Postautor: koparki » czwartek, 20 lutego 2020, 20:13

to jest sprawa małej wagi czy ktos woli katalogi czy wyszukiwarkę (w tym wyszukiwanie z googla zawężone do niniejszej domeny), przecież nie było postulatu o likwidacji struktury katalogów i nikt tego nie robi. Ciekawie słyszeć że tak się jeszcze wyszukuje informacji , trochę dłużej to po prostu moim zdaniem trwa i tym bardziej w takim wypadku tytuły muszą oddawać treść zawartego w nich wątku , wszystko mówiący tytuł "SCAM ALETRT" nie ułatwi sprawy zwolennikowi myszkowania po katalogach. Przez cały okres istnienia forum na przestrzeni lat setki osób będą musiały wejść do wątku ze względu na Twój tytuł-wabik (polska wersja clickbait) po to aby się zirytować, że traci się czas . Także przemyśl sprawę @hassejo, zamiast mi tu odbijać piłeczkę co post. Zresztą ten problem dotyczy istotnej części nazw nowych wątków, sporadycznie jak już coś bardzo razi to korygujemy.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dział o oszustwach jest niedostatecznie eksponowany w hierarchii katalogów, niewłasciwie tytułowane wątki

Postautor: CzarnaOwca » czwartek, 20 lutego 2020, 21:19

rav3n_pl pisze: czwartek, 20 lutego 2020, 14:53 Ja wchodzę "od zawsze" przez nieprzeczytane.
Dopiero jak wejdę w wątek patrzę w jakim dziale wylądował.
A czasem faktycznie szukam wątków w konkretnym dziale po drzewie - gdy szukanie po słowach kluczowych daje za dużo odpowiedzi D:
Ostatnio też się nauczyłem korzystać forum tylko z "nowe posty", nawet w zakładkach mam tak te forum dodane. Natomiast jest też druga strona, strona świeżaków. Ja na początku korzystałem TYLKO z drzewa, bo wchodziłem w każdy dział (giełdy, coiny, przedszkole, mining, sprzedaż/kupno) i tutaj żadna wyszukiwarka się nie sprawdzi, drzewko najlepsze. Nowe osoby przeglądają bardzo dużo tematów, dopiero potem w ich głowach klarują się tylko te tematy, które ich interesują "na co dzień".
Odwiecznym problemem jest nazewnictwo tematów, takie coś jak "shadowowanie" w nazwach tematów to bym od razu banował. ale to można rozwiązać regulaminami.
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dział o oszustwach jest niedostatecznie eksponowany w hierarchii katalogów, niewłasciwie tytułowane wątki

Postautor: hassejo » piątek, 21 lutego 2020, 22:10

koparki pisze: czwartek, 20 lutego 2020, 20:13Także przemyśl sprawę @hassejo, zamiast mi tu odbijać piłeczkę co post. Zresztą ten problem dotyczy istotnej części nazw nowych wątków, sporadycznie jak już coś bardzo razi to korygujemy.
Odbijam Ci piłeczkę, bo wciąż jakby nie zauważasz że nie każdy działa tak samo jak Ty.
I nie mówię to tylko pod kątem wyszukiwania.
Mam wrażenie że jako moderator zaczałeś patrzeć zero-jedynkowo.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dział o oszustwach jest niedostatecznie eksponowany w hierarchii katalogów, niewłasciwie tytułowane wątki

Postautor: amneziahaze » niedziela, 23 lutego 2020, 06:29

hassejo pisze: czwartek, 20 lutego 2020, 11:05Zboczyliśmy trochę z kursu.
Jak najbardziej powinno się piętnować wszelkie możliwe szacher machery, a potencjalne scamy uwydatniać z tego względu, że występuje ich zdecydowanie za dużo, przez co zaufanie ludzi do krypto nie rośnie tak jak powinno - dalej jest kojarzony z pralnią pieniędzy skompresowaną w wędkę i tylko ceną ath na btc. Poza tym wytłumacz ludziom, że FB albo YT to kopalnia nonsensu i są lepsze rozwiązania - tak samo nie ma sensu oczekiwać nie wiadomo czego od forum, że w pełni będzie działać na rzecz idei. Raczej się tak przyjęło, że jak Bicoin rośnie to idziemy na google i wpisujemy BTC, wyskakuje forum, bo taki jest algorytm i jest to kompletny nonsens. Może kiedyś ulegnie zmianie, niestety na teraz nie ma pomysłu jak się z tego buga wydostać. Także jest fakap i dezinformacja, a konsekwencje wychodzą w późniejszym terminie, nawet są często powszechnie niezauważalne.

Zresztą wielu istotnych rzeczy o krypto nie można po prostu znaleźć, bo treść zasłaniają reklamy i bełkot 80-20 nie tylko tu, ale też na reddit, yt itd. @hassejo Wszyscy tylko oczekują zmian, ale nie pomyślą, że to też jest czyjś czas poświęcony i niekiedy za friko. A tutaj system napiwków ogranicza się tylko do BTC, mimo że jest multum opcji w 2020, nawet brave czy steemit posiada ciekawsze rozwiązania na tym polu i co z tego skoro dalej nie działa tak jak powinno albo zainteresowanie jest zbyt małe. Fajnie, że masz wizje naprawy świata, więc może zacznij od siebie, a później ewentualnie reszta się przyłączy. Skoro nie ma intencji odgórnie do tego typu zmian to istnieje jakiś ku temu powód.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dział o oszustwach jest niedostatecznie eksponowany w hierarchii katalogów, niewłasciwie tytułowane wątki

Postautor: hassejo » niedziela, 23 lutego 2020, 10:04

amneziahaze pisze: niedziela, 23 lutego 2020, 06:29Fajnie, że masz wizje naprawy świata, więc może zacznij od siebie, a później ewentualnie reszta się przyłączy. Skoro nie ma intencji odgórnie do tego typu zmian to istnieje jakiś ku temu powód.
Zmiana nazwy mojego tematu przez moda, wydarzyła się raz od początku mojej kariery na forum - było to działanie umyślne.

Reasumując - zostaje wszystko tak jak jest.
No to gówno.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dział o oszustwach jest niedostatecznie eksponowany w hierarchii katalogów, niewłasciwie tytułowane wątki

Postautor: Bitmar » niedziela, 23 lutego 2020, 11:53

hassejo pisze: wtorek, 18 lutego 2020, 22:59Moim zdaniem, wątek o SCAM'ach powinien być przeniesiony na samą górę w dziale Bitcoin.
Jest już na samej górze.
hassejo pisze: wtorek, 18 lutego 2020, 22:59nakręceni użytkownicy działu SCAMy pewnie nie będą szukać w dolnej części forum
Dział o bezpieczeństwie był 4 od góry, nie był na dole forum
hassejo pisze: wtorek, 18 lutego 2020, 22:59Ewentualnie należy rozróżnić scamy na altach a scamy pod kątem oszustw wymiany krypto itp itd.
Oszustwa wymiany krypto na forum są szybko wyłapywane a konta oszustów blokowane. O samych oszustach ostrzegam w ogłoszeniu globalnym widocznym na górze w każdym dziale: viewtopic.php?f=2&t=15713. Nie widzę sensy robienia działu, w którym będą listowane zbanowane konta, bo to nic nie wnosi, ale jeśli taki dział chcecie to założę.

Wróć do „Opinie, propozycje, uwagi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości