Ograniczenia dla żółtodziobów

Początkujący
Posty: 82
Rejestracja: 5 lipca 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ograniczenia dla żółtodziobów

Postautor: Tokio » sobota, 8 grudnia 2018, 11:55

Ograniczając wypowiedzi, np. w dziale Ekonomia osobom z małą ilością wypowiedzi, pozbawiacie wszystkich możliwości poznania wielu opinii. Być może wartościowych.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ograniczenia dla żółtodziobów

Postautor: benq » sobota, 8 grudnia 2018, 12:09

@Tokio,
Fakt, ale ograniczamy też tysiące śmieciowych postów, spamu, reklam oraz wypowiedzi cyrylicą ;-)

Początkujący
Posty: 82
Rejestracja: 5 lipca 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ograniczenia dla żółtodziobów

Postautor: Tokio » sobota, 8 grudnia 2018, 12:36

benq pisze: @Tokio,
Fakt, ale ograniczamy też tysiące śmieciowych postów, spamu, reklam oraz wypowiedzi cyrylicą ;-)
W przypadku rozmów nt. ico, kopania ma to sens, natomiast ekonomia to temat trochę poboczny(no chyba, że w blockchainie nie chodzi o rewolucję, tylko o notowania).

Natomiast to tylko uwaga, rozumiem, że odnośnie inwestycji wolicie się taplać we własnym światopoglądzie. Nie liczę na żadne zmiany:)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ograniczenia dla żółtodziobów

Postautor: benq » sobota, 8 grudnia 2018, 12:42

@Tokio,
Zupełnie nie o to chodzi, źle to odbierasz.
Moim zdaniem jest i tak wielka swoboda wypowiedzi tutaj, na wielu forach musisz mieć długi staż, żeby cokolwiek napisać, nie mówiąc o zakładaniu swoich tematów.
Nie chodzi tu o towarzystwo wzajemnej adoracji, ale unikanie spamerów, nachalnych reklam, prostackich przepychanek rodem kafeterii czy trolowania jak na onecie.
Jak ktoś jest cierpliwy, to nikt mu tu prawa głosu nie ograniczy - zauważ jak mało działów ma limit dla żółtych.

Początkujący
Posty: 82
Rejestracja: 5 lipca 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ograniczenia dla żółtodziobów

Postautor: Tokio » sobota, 8 grudnia 2018, 13:11

benq pisze: @Tokio,
Zupełnie nie o to chodzi, źle to odbierasz.
Moim zdaniem jest i tak wielka swoboda wypowiedzi tutaj, na wielu forach musisz mieć długi staż, żeby cokolwiek napisać, nie mówiąc o zakładaniu swoich tematów.
Nie chodzi tu o towarzystwo wzajemnej adoracji, ale unikanie spamerów, nachalnych reklam, prostackich przepychanek rodem kafeterii czy trolowania jak na onecie.
Jak ktoś jest cierpliwy, to nikt mu tu prawa głosu nie ograniczy - zauważ jak mało działów ma limit dla żółtych.
Ja nie mam nic do powiedzenia nt. technologii, a dyskusje o kursie btc uważam za jałowe. Ale akurat odnośnie inwestycji, zabezpieczania się na przyszłość mam przemyślenia i doświadczenia.

Jak ktoś chce nachalnie się reklamować, to przecież może to robić w innych działach.

Większa swoboda wypowiedzi jest właśnie na takich kafeteriach, onetach i na dodatek nie wymaga rejestracji...

Ogólnie nie mam z tym żadnego problemu, zwróciłem tylko uwagę, że możecie coś na tym tracić.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Ograniczenia dla żółtodziobów

Postautor: benq » sobota, 8 grudnia 2018, 13:18

@Tokio,
Hmm jeśli nie masz nic do powiedzeni nt. technologii, a dyskusje o kursie są jałowe,
to co robisz na forum bitcoin?
Przecież są dziesiątki for poświęconych ekonomii, od kruszców, przez akcje, obligacje, forex, nieruchomości, aż do inwestycji wysokiego ryzyka.
Tam znajdziesz podatny grunt, wielu ekspertów i praktyków.
Jeśli poziom onetu czy kafeterii uważasz za wzór to ja wysiadam :P

Co masz ciekawego do powiedzenia w temacie zabezpieczani na przyszłość?
Napisz tu, albo załóż temat w hydeparku - moderator zawsze może przenieść, jeśli dział się przyjmie.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Ograniczenia dla żółtodziobów

Postautor: Bitmar » sobota, 8 grudnia 2018, 13:34

Tokio pisze: Większa swoboda wypowiedzi jest właśnie na takich kafeteriach, onetach i na dodatek nie wymaga rejestracji...
Właściwie to już sam sobie odpowiedziałeś na pytanie dlaczego u nas jest nieco inaczej, ale żeby to zrozumieć potrzeba trochę myślenia, które tu na forum jest (niestety dla niektórych) wymagane.

Początkujący
Posty: 82
Rejestracja: 5 lipca 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ograniczenia dla żółtodziobów

Postautor: Tokio » sobota, 8 grudnia 2018, 14:51

Bitmar pisze:
Tokio pisze: Większa swoboda wypowiedzi jest właśnie na takich kafeteriach, onetach i na dodatek nie wymaga rejestracji...
Właściwie to już sam sobie odpowiedziałeś na pytanie dlaczego u nas jest nieco inaczej, ale żeby to zrozumieć potrzeba trochę myślenia, które tu na forum jest (niestety dla niektórych) wymagane.
Za stary jestem, żeby mnie ruszały takie prostackie przytyki...

Dodano po 53 minutach 22 sekundach:
benq pisze: @Tokio,
Hmm jeśli nie masz nic do powiedzeni nt. technologii, a dyskusje o kursie są jałowe,
to co robisz na forum bitcoin?
Przecież są dziesiątki for poświęconych ekonomii, od kruszców, przez akcje, obligacje, forex, nieruchomości, aż do inwestycji wysokiego ryzyka.
Tam znajdziesz podatny grunt, wielu ekspertów i praktyków.
Jeśli poziom onetu czy kafeterii uważasz za wzór to ja wysiadam :P

Co masz ciekawego do powiedzenia w temacie zabezpieczani na przyszłość?
Napisz tu, albo załóż temat w hydeparku - moderator zawsze może przenieść, jeśli dział się przyjmie.
Ad.1 Spokojnie, rzadko wchodzę:)
Ad.2 Bardziej chodziło mi o to, że kryptofanatykom w teorii powinno się bardziej podobać właśnie wolne forum.

Ad.3 Chciałem odpowiedzieć np. @__kot__ na pytanie z wątku I" have a dream"

" Mam dodatkowe pytanie.
Gdzie upatrujecie "bezpiecznej przystani" w razie totalnego krachu? Załóżmy, że będzie ta bańka na giełdach i na krypto. Potem armageddon.
Gdzie lokujecie kapitał na ten czas?"

Na dzień dzisiejszy jeszcze money market w USD, 2% w dolarze piechotą nie chodzi:)
Już niedługo pierwsza seria pójdzie w długi kraniec krzywej rentowności, czyli długoterminowe papiery, a jak zacznie się armageddon druga seria.(czyli np. 30 letnie obligacje, których ceny rosną w czasie, gdyFED obniża stopy procentowe w kryzysach) Jak już się rozkręci oczywiście akcje. Zakładam, że niezależnie od deflacji, czy inflacji, jak kupię Nestle za ich 5 letni zysk, to oni już tak dostosują cenę kaszki dla dzieci i butelkowanej wody, że będą na tym zarabiać.
Wszystko w twardych walutach, zagraniczne firmy/fundusze.

Dlaczego tak?
1) Jestem wolny od lokalnego ryzyka PLN.
2) Mam środki w każdej chwili i mogę dostosować strategię.
3) Unikam niepłynnych tematów (znowu, wolny od ryzyka PL, np. nieruchomości)
4) Mam dostęp do środków na całym globie
5) Być może dla osób z tego wątku ważne jest, że lądując w Austrii, USA, Australii, Indonezji, Islandii czy nie wiem gdzie, nikt nie będzie kwestionował legalności tych środków i nie będzie ich opodatkowywał. Ja aż tak na to nie patrzę, ale ważne jest dla mnie, że:
6) Środki są bezpieczniejsze niż w banku, sejfie, skarpecie itd. Nie obejmują ich regulacje upadłości banków, dyrektywy brrd itd.
7)strategia działa od blisko 150 lat, chociaż zawsze "tym razem ma być inaczej".


Oczywiście są do tego inne rzeczy, np zakłady na zmniejszanie się wody pitnej na świecie, jakieś surowce, kruszce, zmiany demograficzne, ale to na bieżąco i nie na to forum.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ograniczenia dla żółtodziobów

Postautor: prezes » sobota, 8 grudnia 2018, 15:09

Tokio pisze: Większa swoboda wypowiedzi jest właśnie na takich kafeteriach, onetach i na dodatek nie wymaga rejestracji...
Nawet sobie nie zdajesz sprawy jak cenzurowane są tamte portale.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ograniczenia dla żółtodziobów

Postautor: mecenas » sobota, 8 grudnia 2018, 16:52

Tokio pisze: odnośnie inwestycji wolicie się taplać we własnym światopoglądzie.
Tokio pisze: kryptofanatykom w teorii powinno się bardziej podobać właśnie wolne forum.
Popraw mnie jeśli się mylę, ale wyczuwam tu jakieś negatywnie skorelowane emocje.
Taplać, to się raczej świnie w błocie taplają... a kryptofanatycy, to se za życia krypty polerują...
Chcesz pogadać - gadaj po ludzku. ;)
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Posty: 82
Rejestracja: 5 lipca 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Ograniczenia dla żółtodziobów

Postautor: Tokio » sobota, 8 grudnia 2018, 17:38

mecenas pisze:
Tokio pisze: odnośnie inwestycji wolicie się taplać we własnym światopoglądzie.
Tokio pisze: kryptofanatykom w teorii powinno się bardziej podobać właśnie wolne forum.
Popraw mnie jeśli się mylę, ale wyczuwam tu jakieś negatywnie skorelowane emocje.
Taplać, to się raczej świnie w błocie taplają... a kryptofanatycy, to se za życia krypty polerują...
Chcesz pogadać - gadaj po ludzku. ;)
Masz rację, wrodzony cynizm. Przepraszam urażonych.

Wróć do „Opinie, propozycje, uwagi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości