Odblokowanie Tor'a

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Odblokowanie Tor'a

Postautor: Bitmar » środa, 9 maja 2012, 18:00

Szaman pisze:To dość ważne bo ip nie pochodzi z sieci Tor.
Takim czerwonym komunikatem od razu naznaczacie mnie jako potencjalnie podejrzaną osobę.
Kilka transakcji przeprowadziłem tutaj na forum i osoby, z którymi je przeprowadziłem były zadowolone. Ja również.
Teraz czuję się jak zakolczykowane bydlątko. Ktoś może odczytać - nie rób interesów z Szamanem bo on ma na czerwono, że z Tora korzystał (choć wcale nie korzystał!).
Nie używaj proxy na forum to nie będziesz się tak czuł :) Jeśli będziesz chciał dokonać transakcji przełącz się na zwykły IP i po problemie. Ostrzeżenie jest dołączone do każdego postu wysłanego z TOR czy proxy a nie do użytkownika. Napisz post na zwykłym IP i będzie OK.
Oprócz ostrzeżenia jest jeszcze data rejestracji i ilość postów które Cię uwiarygodniają.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 868
Rejestracja: 20 lipca 2011
Reputacja: 178
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Odblokowanie Tor'a

Postautor: the_prince » środa, 9 maja 2012, 22:13

Bitmar pisze:Ostrzegam też, że nawet jeśli post nie zawiera ostrzeżenia jest szansa, że też pochodzi z serwera Tor którego IP jeszcze nie jest zaktualizowane a lista torowych ip forum aktualizowana jest 1 dziennie.
He he spoko, to sie nazywa implementacja w ekspresowym tempie :). Co do problemu powyżej z niezaktualizowanymi IP, może można by w poście umieścić małą flagę kraju z jakiego pochodzi IP. Bo w sumie nawet jak ktoś nie łączy się z Tora czy proxy, ale za to z Filipin, to raczej ciężko będzie potem z jakąkolwiek egzekucją swoich praw w przypadku oszustwa.

Ogólnie to ciężko z tym tropieniem oszustów, zaraz zaczną korzystać z hotspotów etc. Przerabiałem to troche jak bawiłem się w pokery i buki. Tam to robili nawet takie numery że gość gadał z dwiema osobami naraz i jedna wysyłała tej drugiej potwierdzający grosz na konto bankowe, no a potem sam transfer był na inny portfel internetowy. Rady nie ma, trza przyjąć że mniej zaufany wysyła bardziej zaufanemu zawsze pierwszy i to zazwyczaj wystarczy.
Szaman pisze:Ktoś może odczytać - nie rób interesów z Szamanem bo on ma na czerwono, że z Tora korzystał (choć wcale nie korzystał!).
Tutaj myślę, że najlepiej po prostu dbać o to żeby po każdej udanej transakcji prosić kontrahenta o komentarz w odp. dziale, najlepiej uwzględniając sumę transakcji. Potem coś takiego wsadzić do podpisu czy umieszczać link przy każdej próbie nowej transakcji i powinno to wyjaśniać sprawe.

Weteran
Posty: 1361
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Odblokowanie Tor'a

Postautor: Prze_koles » czwartek, 10 maja 2012, 02:36

Dobre rozwiązanie.

Gaduła
Posty: 407
Rejestracja: 13 kwietnia 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Odblokowanie Tor'a

Postautor: mateusz » czwartek, 10 maja 2012, 08:43

Mi się wydaje że Bitmar za jakiś czas zlikwiduje jednak to naznaczanie ludzi z połączeniem proxy i Tor.

Argumenty są takie:
- rozwiązanie to usypia czujność. Dzielisz ludzi na tych spoko i tych podejrzanych(proxy , Tor) .
Tymczasem złodziej/oszust wie o tym i do głowy mu nie przyjdzie aby rzucać podejrzenie na siebie.
Poprostu połączy się z HotSpot'a.
I efekt będzie taki że niejako będzie uchodził za wiarygodnego.
Czyli defacto w tej chwili taki oszust jest na lepszej pozycji niż przed zmian z Torem.

W moim skromnym mniemaniu forum to miejsce wymiany mysli, pogladów ,dyskusji , a nie giełda !
Róbcie transakcje(przynajmiej na poczatku) przez allegro,świstaka.
Aby nie zrobić ludzą krzywdy należy powiedziec wyraźnie :
To że przy czyimś poście nie ma napisu : "podejrzany typ z Tora" o niczym nie świadczy,zupełnie o niczym. I nie ma żadnych powodów by mu bardziej ufać niż temu z Tora.
Portal aukcyjny za BTC
http://bitmit.net

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2684
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: -19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Odblokowanie Tor'a

Postautor: smok » czwartek, 10 maja 2012, 10:31

Puszczać TORa , proxy, hotspoty i czarnych kapeluszy. Bitmar listy z prokuratury nie są takie straszne :P

Dyskutant
Posty: 244
Rejestracja: 28 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Odblokowanie Tor'a

Postautor: Szaman » czwartek, 10 maja 2012, 14:40

mateusz pisze: Aby nie zrobić ludzą krzywdy należy powiedziec wyraźnie :
To że przy czyimś poście nie ma napisu : "podejrzany typ z Tora" o niczym nie świadczy,zupełnie o niczym. I nie ma żadnych powodów by mu bardziej ufać niż temu z Tora.
W drugą stronę również: To, że przy czyimś poście jest napis, że łączy się z Tora nie oznacza, że to oszust!!!
Ja oszustem nie jestem i wkurza mnie wrzucenie do wora z potencjalnymi oszustami mimo wcześniejszych wyjaśnień.
Robota to głupota - picie to jest życie! :D Jeszcze dziś wypiję za Twoje zdrowie: 1LUDLAyTeoKgt992usyYZzfBRnk5im72cW

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Odblokowanie Tor'a

Postautor: Bitmar » czwartek, 10 maja 2012, 14:52

Szaman pisze:
mateusz pisze: Aby nie zrobić ludzą krzywdy należy powiedziec wyraźnie :
To że przy czyimś poście nie ma napisu : "podejrzany typ z Tora" o niczym nie świadczy,zupełnie o niczym. I nie ma żadnych powodów by mu bardziej ufać niż temu z Tora.
W drugą stronę również: To, że przy czyimś poście jest napis, że łączy się z Tora nie oznacza, że to oszust!!!
Ja oszustem nie jestem i wkurza mnie wrzucenie do wora z potencjalnymi oszustami mimo wcześniejszych wyjaśnień.
Nikt z Ciebie nie robi oszusta. To jest tylko informacja, że dany post został napisany z czarnej listy numerów IP. Nie chcesz mieć tego napisu nie pisz postów z proxy czy TOR. Jeżeli musisz już korzystać z tych IP, to licz się z tym, że każdy będzie o tym wiedział. Naprawdę nie widzę tu żadnego problemu. Korzystanie z tych "czarnych" IP jest dobrowolne więc nikt nie narzuca wam tego ostrzeżenia na siłę. Wasz wybór czy chcecie je mieć czy nie.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Odblokowanie Tor'a

Postautor: Bitmar » czwartek, 10 maja 2012, 15:03

mateusz pisze:Mi się wydaje że Bitmar za jakiś czas zlikwiduje jednak to naznaczanie ludzi z połączeniem proxy i Tor.

Argumenty są takie:
- rozwiązanie to usypia czujność. Dzielisz ludzi na tych spoko i tych podejrzanych(proxy , Tor) .
Tymczasem złodziej/oszust wie o tym i do głowy mu nie przyjdzie aby rzucać podejrzenie na siebie.
Poprostu połączy się z HotSpot'a.
I efekt będzie taki że niejako będzie uchodził za wiarygodnego.
Czyli defacto w tej chwili taki oszust jest na lepszej pozycji niż przed zmian z Torem.

W moim skromnym mniemaniu forum to miejsce wymiany mysli, pogladów ,dyskusji , a nie giełda !
Róbcie transakcje(przynajmiej na poczatku) przez allegro,świstaka.
Aby nie zrobić ludzą krzywdy należy powiedziec wyraźnie :
To że przy czyimś poście nie ma napisu : "podejrzany typ z Tora" o niczym nie świadczy,zupełnie o niczym. I nie ma żadnych powodów by mu bardziej ufać niż temu z Tora.
1. Teraz jest to tylko informacja, że post jest z TOR lub proxy. Skasowałem "Uwaga!!!".
2. Nikogo nie dzielę, każdy ma wybór czy korzystać z Tor/proxy czy nie. Podział byłby wtedy gdy ktoś został by zakwalifikowany do jakieś grupy bez możliwości wyboru.
3. Oczywiście nie wyeliminuje to oszustw ale na starcie odpadnie spora ich część np gimnazjalistów czy ludzi leniwych.
4. Co do czujności będzie informacja, że brak tego napisu NIE uwiarygodniania człowieka.

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 9 maja 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Odblokowanie Tor'a

Postautor: michalzxc » piątek, 11 maja 2012, 01:46

Przy połączeniu "https://" z forum pojawia się komunikat:
"Dostęp do forum z sieci TOR jest zablokowany ! Powodem są liczne oszustwa a nie niechęć forum do TOR'a. Przepraszamy !"

Jeśli jest taka możliwość prosił bym o odblokowanie połączeń https, zawsze wolę jak się gdzieś loguje mieć świadomość że połączenie jest szyfrowane.

Wróć do „Opinie, propozycje, uwagi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości