Ban Hegemon95 i usunięcie wszystkich jego postów

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Ban Hegemon95 i usunięcie wszystkich jego postów

Postautor: wrip » wtorek, 1 maja 2018, 11:23

Ban banem, ale kto usuną wszystkie jego posty? Jaki to miało cel? Czy jego posty łamały jakiś punkt regulaminu (którego nie ma, bo to co jest w stopce regulaminem nie jest)?

Dla mnie praktyka usuwania postów zbanowanych jest naganna.
Naganne było również zbanowanie hegemona - bo co, bo shadow nabił mu -500 punktów reputacji?
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 841
Rejestracja: 25 grudnia 2013
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Ban Hegemon95 i usunięcie wszystkich jego postów

Postautor: Bitcoiniak » wtorek, 1 maja 2018, 11:27

Zasada mówi że -20 postów to ban. :o
Archiwum czasopism z okresu PRL:
http://www.jaglarz.info/ja/czasopisma/iks186.php
Prośba o dofinansowanie projektu przez miłośników starych czasopism:
1GazetyC1AR8aBnCSPxMgjZVTbnD4toA8H lub Xt8Sy8Kgd9xmMgExk3RULqAqfn47WxfXaF

Weteran
Posty: 1175
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Ban Hegemon95 i usunięcie wszystkich jego postów

Postautor: WitoldC » wtorek, 1 maja 2018, 11:29

Czyli Shadow zachował się nagannie ;)

Początkujący
Posty: 342
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 136
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ban Hegemon95 i usunięcie wszystkich jego postów

Postautor: OlafCrypto » wtorek, 1 maja 2018, 11:32

Nikt za nim nie będzie płakał i nie chodzi o poglądy - bo każdy może mieć swoje ale bardziej o sposób narracji i po prostu zwykłą głupotę, brak logicznego myślenia, brak odpowiedzi na konkretne pytania, własny interes przesłaniał mu logikę itp.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ban Hegemon95 i usunięcie wszystkich jego postów

Postautor: wrip » wtorek, 1 maja 2018, 11:39

@OlafCrypto, mi twój sposób narracji też się nie podoba, zaraz ci dowalę -20 punktów reputacji i wylecisz. Ok?
Bitcoiniak pisze: Zasada mówi że -20 postów to ban.
Głupia to zasada jeśli jeden użytkownik może dowalić -20. Poza tym ban może być czasowy. A już usuwanie postów to jakaś patologia.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ban Hegemon95 i usunięcie wszystkich jego postów

Postautor: pm7 » wtorek, 1 maja 2018, 12:08

wrip pisze: Dla mnie praktyka usuwania postów zbanowanych jest naganna.
Nie jestem w temacie, ale o ile pamiętam, takie coś następowało tylko na wniosek samego użytkownika.
Bitcoiniak pisze: Zasada mówi że -20 postów to ban. :o
To nie jest automat. Nawet nie ma automatu, który by informował, że użytkownik przekroczył taki próg. Jeżeli większość minusów pochodziłaby od jednej osoby, to ja bym nie zbanował takiej osoby (chyba, że według mnie zaśmieca forum itp.).

Dodano po 1 minucie 24 sekundach:
Bitmar pisze: 13. Zdobycie -20 punktów reputacji przez "żółtych" jest równoznaczne z banem. Ujemne punkty reputacji zaawansowanych, mogą skutkować obniżeniem rangi.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6374
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1668
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ban Hegemon95 i usunięcie wszystkich jego postów

Postautor: maxi82 » wtorek, 1 maja 2018, 12:14

Pewnie Hegemon95 "kazał" bitmarowi wykasować swoją aktywność z forum(ma do tego prawo...). Nie widzę innego powodu żeby od tak znikać człowieka.
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ban Hegemon95 i usunięcie wszystkich jego postów

Postautor: devega » wtorek, 1 maja 2018, 12:30

Po banie musiał zażądać usunięcia konta, sam ban nie usuwa konta wraz z historią.
Najlepiej spytajmy @Bitmar.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Ban Hegemon95 i usunięcie wszystkich jego postów

Postautor: benq » wtorek, 1 maja 2018, 13:55

amneziahaze pisze: benq pisze:
Przejdź do cytowanego posta @adam1226, Ale Shadow nie ma mocy sprawczej usuwania cudzych postów oraz kont. To mogą zrobić tylko moderatorzy/admin. Nawet sam użytkownik (raczej) nie może tego zrobić. Do modów możesz mieć pretensje.
Mi się to też nie podoba.

Oczywiście mimo bzdur, jakie wypisywał to były jego bzdury i powinny zostać, co do negatywnych ocen typu -20 albo za każdą bzdurę 10x -1 za nic, to też trochę głupota. Inaczej gdy kilka/kilkanaście osób uznaje coś za bardzo niestosowne.
Odpowiem Ci tu, żeby nie robić śmietnika i prywaty w temacie LN. Tu jakoś bardziej to pasuje.
Niektórzy chyba za bardzo sobie biorą do serca te plusy i minusy.
Gdyby to one decydowały o czyjejś inteligencji i racji, to nikt tutaj nie mógłby dyskutować z Wymazywaniem, bo przecież nie wygra z nim "wojny na repa".
Analogicznie rzecz biorąc, mi też się uzbierało więcej plusików niż np. ma Devega, ale jeśli ktoś na tej podstawie uważa, że moja wiedza i doświadczenie jest większe niż człowieka, który choćby na tym forum działa 6x dłużej, jest po prostu głupi. Jest wiele osób aktywnych, które zbierają dużo punktów, wiele osób wybitnych technicznych, które nie udzielają się za często, więc punktów jest mniej.
Gdyby system automatycznie banował za jakąś tam liczbę minusów - ok, to by było głupie i niesprawiedliwe.
Ale tak nie jest, pm7 wyżej potwierdził.

Nie bierzcie aż tak bardzo do siebie tej reputacji. Ok, ja też oczywiście mam ten bias, że jak widzę kogoś z ogromną liczbą repa - to jest szansa, że będzie pisał z sensem. Z drugiej strony, jeśli ktoś zbiera same minusy, to prawdopodobnie coś jest nie tak. Albo z jego pisownią, wyrażaniem myśli, buractwem, albo ma kontrowersyjne poglądy, które komuś nie leżą.
Moderatorzy mają ciężką zagadkę, co zrobić z takim gagatkiem, które regularnie zbiera minusy. Ale jeżeli te minusy są głównie od jednego użytkownika, to nie powinno się tym sugerować IMO banując kogokolwiek.

Nawet jeśli napiszę coś kontrowersyjnego, zostanę minusowany po -20 - 3x od tej samej osoby/grupy, to nie uniemożliwia mi to przecież obrony swojej tezy, przedstawiania argumentów, dowodów.
Jeżeli mam rację, to inni tez mogą to przeczytać. Kwestia tego, że ludzie zamiast logiką kierują się plusami to już problem społeczny. No forum wygrywa rep, w realnym świecie ludzie wolą być jak Britney Spears, niż ktoś żyjący "mądrzej'.

Sugestia do admina/moderatorów. Może rozwiązaniem takich problemów, byłby limit oceny jednego posta?
W sensie, że kto ma do dyspozycji powiedzmy 20 repa, to może dalej rozdawać 20 plusów/minusów, ale maksymalna liczba plusów/minusów przyznawana na jeden post to +3/-3 +5/-5 +10/-10?
Pozwoliłoby to uniknąć takich radykalnych sytuacji jak np:
Hegemon95 vs Shadow
Wymazywanie vs Amnesiahaze
gdzie przerzucanie się "ja dam Tobie -20, a ty mi -10 tylko, bo ja mam więcej repa" byłoby utrudnione i rzadziej zdarzałyby się sytuacje, ze ktoś uzbierał 100 plusów od 100 różnych osób, następnie jedna osoba dowaliła mu 5 x -20 i wszystko zostało zredukowane?
Taka moja bardzo luźna sugestia. ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ban Hegemon95 i usunięcie wszystkich jego postów

Postautor: hassejo » wtorek, 1 maja 2018, 14:18

wrip pisze: @OlafCrypto, mi twój sposób narracji też się nie podoba, zaraz ci dowalę -20 punktów reputacji i wylecisz. Ok?
Bitcoiniak pisze: Zasada mówi że -20 postów to ban.
Głupia to zasada jeśli jeden użytkownik może dowalić -20. Poza tym ban może być czasowy. A już usuwanie postów to jakaś patologia.
próbowałem kiedyś podjąć dyskusję o tym właśnie. jednak przegrałem.
walka z wiatrakami.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Ban Hegemon95 i usunięcie wszystkich jego postów

Postautor: devega » wtorek, 1 maja 2018, 15:03

wrip pisze: Głupia to zasada jeśli jeden użytkownik może dowalić -20.
To rzeczywiście jest kwestia dyskusyjna.
wrip pisze: Poza tym ban może być czasowy.
Tak jest obecnie, ban w zalezności od zachowania użytkownika może być czasowy lub na stałe.
wrip pisze: A już usuwanie postów to jakaś patologia.
Pojedyncze posty są usuwane przez moderatorów w przypadku offtopu, gróźb, obrażania innego użytkownika, itp. (zazwyczaj po zgłoszeniu przez innych użytkowników). Zbiorczo, cała historia, przez admina na prośbę użytkownika.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Ban Hegemon95 i usunięcie wszystkich jego postów

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 1 maja 2018, 15:09

Zasada, że -20 = podstawa do bana rzeczywiście nie jest najmądrzejsza, moim zdaniem każdy przypadek powinien być rozpatrywany indywidualnie.

Hegemon zachowywał się absolutnie nagannie i wszystkie moje minusy dla niego były całkowicie zasłużone.

Nie jestem jednak zwolennikiem cenzury i kasowania postów. Uważam, że skasowanie postów to było pójście trochę za daleko, tym bardziej że IMHO lepiej żeby zostały dla przyszłych pokoleń jako ostrzeżenie jak wygląda taka manipulacja.

Ja tutaj widzę drugie dno.

Dodatkowo, IMHO posty nie powinny być skasowane nawet jeżeli Hegemon95 sobie tego zażyczył. Dlaczego ? Bo te posty to było świetne studium jak wygląda psychomanipulacja, FUD, propaganda i inne tego typu sztuczki. Może Hegemon95 celowo zażądał ich wykasowania, żeby ludzie nie pamiętali jak coś takiego wygląda i jak się przed tym bronić.

Może teraz Hegemon95 wróci pod innym nickiem za jakiś czas i nikt nie będzie pamiętał tego stylu pisania - dzięki czemu nikt go zbyt szybko nie rozpozna ?
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ban Hegemon95 i usunięcie wszystkich jego postów

Postautor: devega » wtorek, 1 maja 2018, 15:19

ShadowOfHarbringer pisze: Dodatkowo, IMHO posty nie powinny być skasowane nawet jeżeli Hegemon95 sobie tego zażyczył. Dlaczego ? Bo te posty to było świetne studium jak wygląda psychomanipulacja, FUD, propaganda i inne tego typu sztuczki. Może Hegemon95 celowo zażądał ich wykasowania, żeby ludzie nie pamiętali jak coś takiego wygląda i jak się przed tym bronić.
Myślę, że odmowa usuniecia konta wraz z postami byłaby niezgodna z prawem do bycia zapomnianym (GIODO, a za moment RODO).

Wygadany
Posty: 638
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ban Hegemon95 i usunięcie wszystkich jego postów

Postautor: gofer » wtorek, 1 maja 2018, 15:22

Pora na forum oparte na blockchainie :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Ban Hegemon95 i usunięcie wszystkich jego postów

Postautor: amneziahaze » wtorek, 1 maja 2018, 15:47

wrip pisze: Głupia to zasada jeśli jeden użytkownik może dowalić -20. Poza tym ban może być czasowy. A już usuwanie postów to jakaś patologia.
Zgadzam się. Nabijanie komuś minusowych punktów do oporu też nie powinno mieć miejsca, mimo że gość też mi działał na nerwy to wiem po sobie, że -5, -10, -20 to trochę wykrzywia system reputacji, w drugą stronę też. Moim zdaniem powinna być redukcja do przynajmniej 5pkt zarówno plus jak i minus pojedynczego postu dla dobra forum.
benq pisze: Niektórzy chyba za bardzo sobie biorą do serca te plusy i minusy.
Chodzi o to, że łatwo jest zmanipulować repa danemu użytkownikowi, moim zdaniem działa to w dwie strony.
benq pisze: Gdyby to one decydowały o czyjejś inteligencji i racji, to nikt tutaj nie mógłby dyskutować z Wymazywaniem, bo przecież nie wygra z nim "wojny na repa".
No właśnie w tym rzecz, że ArekW został "zbanowany" przez społeczność forum, choć też myślę, że może nad wyraz z tymi ocenami wtedy zadziałało trochę dla niego pechowo. Odnośnie "mojej" sytuacji to po prostu postawili się za mną ludzie, ale naprzeciw retoryce Wymazywanie stanęło z 5 osób przynajmniej albo i więcej, stąd wniosek, że ta proporcja trochę wyglądała wtedy groteskowo. Ktoś kto nie ma tu poparcia ludzi leci po kilku ocenach negatywnych od jednej tylko osoby i nie ma jak się obronić, tym bardziej gdy nie ma obok siebie ludzi, którzy go wesprą. Przy okazji dziękuję za tamte równoważenie repa, co nie zmienia sytuacji, że sytuacja była w mojej opinii patologiczna i tyle.

Hegemona można było zbanować w 5min. Dwie różne osoby po -20 w jednym momencie i gościa nie ma.
benq pisze: Albo z jego pisownią, wyrażaniem myśli, buractwem, albo ma kontrowersyjne poglądy, które komuś nie leżą.
Przecież ja mam wiele z tych negatywnych cech i zdarza mi się pisać na bani, zwłaszcza po udanych trejdach - jakoś mnie zawsze dobrzy ludzie wybronią z otchłani szatana.
benq pisze: No forum wygrywa rep, w realnym świecie ludzie wolą być jak Britney Spears, niż ktoś żyjący "mądrzej'.
I tak większość częściej się myli, zatem najczęściej rację mają Ci pochowani gdzieś w szeregu.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ban Hegemon95 i usunięcie wszystkich jego postów

Postautor: pm7 » wtorek, 1 maja 2018, 16:10

benq pisze: Może rozwiązaniem takich problemów, byłby limit oceny jednego posta?
W sensie, że kto ma do dyspozycji powiedzmy 20 repa, to może dalej rozdawać 20 plusów/minusów, ale maksymalna liczba plusów/minusów przyznawana na jeden post to +3/-3 +5/-5 +10/-10?
O ile wiem, jest już limit ile można dać reputacji jednemu użytkownikowi (limit powoduje, że nasze oceny nie mogą stanowić więcej niż określony procent wszystkich ocen użytkownika).
ShadowOfHarbringer pisze: Zasada, że -20 = podstawa do bana rzeczywiście nie jest najmądrzejsza, moim zdaniem każdy przypadek powinien być rozpatrywany indywidualnie.
Jak wiele jest takich użytkowników? Ja wielu nie widziałem i zwykle to, co/jak pisali i tak stanowiło dobre uzupełnienie do przyczyn zbanowania.

Przypominam też, że zawsze można zaplusować użytkownika, jeżeli naszym zdaniem został zminusowany niesłusznie.

Dodano po 8 minutach 12 sekundach:
Wydzieliłem posty o użytkowniku Hegemon z tematu o LN do nowego, zamkniętego tematu tutaj: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=13&t=28854

Połączyłbym je z tym tematem, ale forum sortuje posty względem czasu napisania, więc przemieszałoby postu z obu tematów i byłby bałagan.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
13
Napiwki za post: 0 BTC

Ban Hegemon95 i usunięcie wszystkich jego postów

Postautor: Kluka » wtorek, 1 maja 2018, 18:34

wrip pisze: A już usuwanie postów to jakaś patologia.
Ale jakze chetnie stosowana praktyka przez zwolennikow BTC i LN. Widocznie ktos uznal ze te posty moga zaszkodzic LN. No i nie ma tematu, nikt nie udowodni ze Hegemon95 pisal glupoty i klamstwa. Teraz to @ShadowOfHarbringer, bedzie tym zlym bo go zminusowal i spowodowal bana. Nie ma sprawiedliwosci na tym swiecie. Zle sie dzieje, male spoleczenstwo a jeszcze podzielone. Najwiekszy wynalazek - Blockchain - stlamszony przez oglupione przez core spolecznosc. LN (ktore jest ideologicznie gownem) podsuwane jako cos glownego do platnosci. Z ludzi co to rozumieja o co chodzi, majacych otwary umysl robi sie idiotow, z prawdziwego ideologicznie Bitcoina robi sie bcasha, altcoina, scam Rogera Vera itd.
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ban Hegemon95 i usunięcie wszystkich jego postów

Postautor: wrip » wtorek, 1 maja 2018, 20:39

devega pisze: Myślę, że odmowa usuniecia konta wraz z postami byłaby niezgodna z prawem do bycia zapomnianym (GIODO, a za moment RODO).
gofer pisze: Pora na forum oparte na blockchainie
Wystarczy forum poza UE i będzie spokój.

Dodano po 3 minutach 9 sekundach:
ShadowOfHarbringer pisze: Hegemon zachowywał się absolutnie nagannie i wszystkie moje minusy dla niego były całkowicie zasłużone.
To jest twoja ocena. Wg mnie on zachowywał się bardzo kulturalnie, nie był chamski, argumentował, jego posty były logiczne. Jeśli banować za poglądy to wiesz... ty shadow ty też jesteś w mniejszości ze swoim bch na tym forum...
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ban Hegemon95 i usunięcie wszystkich jego postów

Postautor: redlumek » wtorek, 1 maja 2018, 21:07

A to nie było kolejne wcielenie użytkownika znanego jako Bank?

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ban Hegemon95 i usunięcie wszystkich jego postów

Postautor: Bitmar » wtorek, 1 maja 2018, 21:39

Hegemon95 sam poprosił o usunięcie konta wraz z postami. Shadow faktycznie przegiął z minusami dla niego bo dał mu ich ponad 220. Ja mu bana nie dałem i niedbałym biorąc pod uwagę, że większość minusów jest on jednego usera. Powód usunięcia konta podany był mi inny, niż obrażenie się na forum i Shadowa, ale o tym hegemon też wspomniał.

Jeśli na przyszłość będzie taka sytuacja, że jeden user uweźmie się na innego i będzie go notorycznie i niewspółmiernie do winy minusował, będę brał to pod uwagę przy decyzji o banie i moderatorów też o to proszę. To łatwo sprawdzić.

Wróć do „Opinie, propozycje, uwagi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości