Czy wiadomości są archiwizowane? Co jeśli KAS poprosi o dane użytkowników?

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy wiadomości są archiwizowane? Co jeśli KAS poprosi o dane użytkowników?

Postautor: krystian » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 17:18

Jak wyżej, co jeśli KAS poprosi admina o dane użytkowników, a jak wiadomo wielu z nas prowadzi na forum "interesy", w stopkach ma adresy itp.

Nie wszyscy się super pilnują i pewnie wielu w wiadomościach lub nawet w postach podawało swoje dane.

Co się dzieje z usuniętymi wiadomościami i postami, są usuwane bezpowrotnie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Czy wiadomości są archiwizowane? Co jeśli KAS poprosi o dane użytkowników?

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 17:56

Adresy w stopkach to jeszcze nic..
Swego czasu była sytuacja w której okazało się, że moderator mial dostęp do PW.. (niby tylko do zaraportowanego przez jednego z użytkowników, ale..)
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
15
Napiwki za post: 0 BTC

Czy wiadomości są archiwizowane? Co jeśli KAS poprosi o dane użytkowników?

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 17:58

@krystian, PW usunięte ze skrzynki kasują się również z bazy bezpowrotnie, ale codziennie robię kopię bazy danych. Stare kopie wywalam, ale nie mam jakiegoś określonego na to czasu.
Nigdy nie podawajcie swoich danych personalnych na PW a już na pewno nie w postach. Z tym lepiej przejdźcie na np. telegram.
Zwrócenie się do mnie KAS byłoby kuriozalne. Ja nie mam obowiązku trzymać waszych danych, i jedyne dane które serwer zbiera to logi z ip (również wywalam po jakimś czasie) oraz maile podane przy rejestracji.
Jeśli okazałoby się, że czasy "stalinowskie" powróciły i kas zwróci się do mnie o wasze dane, dam wam znać, zdążycie sobie skrzynki poczyścić ;) Oczywiście prawnicy też się tym zajmą. Poza tym po 25 maja (RODO) takie żądania będę utrudnione.

Dodano po 38 sekundach:
adam1226 pisze: Swego czasu była sytuacja w której okazało się, że moderator mial dostęp do PW.
Moderatorzy nie maja dostępu do PW innych użytkowników, chyba, że ktoś im te PW sam przekaże.

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy wiadomości są archiwizowane? Co jeśli KAS poprosi o dane użytkowników?

Postautor: krystian » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 20:37

@Bitmar
Dobrze to słyszeć.

Wiesz, różnie bywa. Czasem jakiś użytkownik popelni przestępstwo i o dane może poprosić np. policja/prokuratora.

Lepiej dmuchać na zimne.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy wiadomości są archiwizowane? Co jeśli KAS poprosi o dane użytkowników?

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 21:21

@krystian, Bitmar mówił o bezpodstawnym nalocie dywanowym na informacje z forum.
Jeśli prokuratura zwróci się z powodu przestępstwa po jakiegoś użytkownika otrzyma info.
Chciałbyś, żeby forum chroniło gościa, który np. Ciebie okradł??

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
33
Napiwki za post: 0 BTC

Czy wiadomości są archiwizowane? Co jeśli KAS poprosi o dane użytkowników?

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 21:58

krystian pisze: Czasem jakiś użytkownik popelni przestępstwo i o dane może poprosić np. policja/prokuratora.
Jeśli to przestępstwo polegające na okradaniu/wyłudzaniu pieniędzy od innych userów (co się niestety zdarzało) to takie dane wydam i chętnie pomogę, aby dopaść gnoja. Wszystkie prośby z policji jak do tej pory zawierały opis konkretnego przypadku z wyjaśnieniem co i jak i dlaczego. Często też znałem sprawę od pokrzywdzonego usera.

Jeśli natomiast kas czy ktoś inny zażądałby całej bazy robiąc ze wszystkich potencjalnych przestępców "bo tak", to by mi się ciśnienie podniosło i zrobiłbym wszystko co się da z pomocą prawników włącznie, aby im pokazać środkowy palec.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy wiadomości są archiwizowane? Co jeśli KAS poprosi o dane użytkowników?

Postautor: benq » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 21:59

@Bitbay, oraz inni, bierzcie przykład. Tak to powinno wyglądać.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy wiadomości są archiwizowane? Co jeśli KAS poprosi o dane użytkowników?

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 22:33

@benq, póki co, jeśli im wierzyć, BB jeszcze danych nie dało, więc też robią co mogą. Przypominam też, że w tej chili po wejściu ustawy giełdy są instytucjami zobowiązanymi tak jak np. banki, więc mają już ograniczone pole do manewru a za niedopełnienie obowiązków grozić im mogą wielomilionowe kary. Miejcie to na uwadze wybierając giełdę pod kątem kraju /siedziby.

Co do korzystania z serwisów "nie finansowych", również trzeba brać kilka istotnych rzeczy pod uwagę:
- po ustawie inwigilacyjnej służby mają dużo większe możliwości i uprawnienia niż kiedyś. Wasz ISP daje dostęp do waszej historii na każde zawołanie. To samo dotyczy waszych skrzynek pocztowych.
- Bazy danych mogą wyciec w wyniku ataku.
- Baza może zostać przejęta "siłą" podczas porannej wizyty (np: http://www.vat.pl/1904-prowadzisz-dzial ... tko-11382/)

Zasada numer jeden w sieci: Dbajcie o swoją prywatność sami i nie ufajcie, że zrobi to za was ktoś inny bo mimo szczerych chęci może nie dać rady.

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy wiadomości są archiwizowane? Co jeśli KAS poprosi o dane użytkowników?

Postautor: krystian » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 22:39

Bit-els pisze: @krystian, Bitmar mówił o bezpodstawnym nalocie dywanowym na informacje z forum.
Jeśli prokuratura zwróci się z powodu przestępstwa po jakiegoś użytkownika otrzyma info.
Chciałbyś, żeby forum chroniło gościa, który np. Ciebie okradł??
Oczywiście, że nie.

Ale boje się, że przy okazji pewnych działań, mogą poprosić o pełne dane dot. użytkowników

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy wiadomości są archiwizowane? Co jeśli KAS poprosi o dane użytkowników?

Postautor: benq » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 23:07

@Bitmar, Również śledzę temat i komunikaty oficjalne. Moja krytyka odnosi się głównie do braku informacji i okropnego przeciągania sprawy. Mam pełną świadomość zawiłości zagadnienia i prawniczych przepychanek obu stron, ale interes klientów powinien być na pierwszym miejscu.
Odnośnie prywatności, plusy się skończyły, ale bardziej zgodzić się już nie mogę. Shadow ostatnio poruszył ten temat w wątku:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... um#p484350
Bardzo mało się o tym mówi, moim zdaniem za mało.

Dodano po 23 minutach 18 sekundach:
@krystian, Ale jest zdecydowana różnica w proszeniu (uzasadnionym) o dane jednego użytkownika, a w domaganiu się całej bazy wszystkich użytkowników (pseudo-profilaktycznie).

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy wiadomości są archiwizowane? Co jeśli KAS poprosi o dane użytkowników?

Postautor: pm7 » wtorek, 1 maja 2018, 16:28

Wydzieliłem rozmowę o ochronie anonimowości przez używanie VPN do nowego tematu: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=16&t=28855

Wróć do „Opinie, propozycje, uwagi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości