"Spoiler" - Ankieta: czy chować OT w spoiler

Czy powinniśmy OT chować w spoiler?

Tak
3
50%
Nie
3
50%
Obojętne
0
Brak głosów
Inne (napisz w poście)
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 6
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"Spoiler" - precz!

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 19 września 2017, 23:57

@Bitcoinek, Nie pyskuj, za tego posta dawno powinieneś dostać bana minimum na tydzień.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

"Spoiler" - precz!

Postautor: powered » środa, 20 września 2017, 00:01

Może gdy button spoilera będzie w kolorze tła, to rozwiąże problem @ekonokomik,a ? :)
Ogólnie w spoilerze to raczej powinny być mniej ważne informacje, więc może nie powinien tak świecić na pomarańczowo? Wtedy autor postu będzie bardziej świadomy, że to co w spoilerze może zostać nieprzeczytane przez wszystkich.

Dyskutant
Posty: 165
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"Spoiler" - precz!

Postautor: bn801 » środa, 20 września 2017, 00:07

Mnie Spoilery wkurzają podwójnie, bo na dodatek nie działają z Update Scannerem, którego używam ;)
W związku z tym mam pytanie, czy nie dałoby się pogodzić wszystkich i zrobić tak, żeby można było gdzieś tam zaznaczyć w ustawieniach konta, czy chce się, żeby były spoilery, czy ma pokazywać wszystko razem z treścią spod spoilerów?

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

"Spoiler" - precz!

Postautor: rha » środa, 20 września 2017, 00:36

Po pierwsze, ten przycisk powinien nazywać się inaczej, np. "Więcej", "Szczegóły" lub "Offtop" (w zależności jakie zastosowanie przyjmiemy).

Po drugie, sporo problemów rozwiązałoby pisanie krótko przed tym przyciskiem co tam jest w środku ("Wykres klina", "Dyskusja o fibo", "Kłótni ciąg dalszy", "Moje emocje" itp.).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"Spoiler" - precz!

Postautor: Wymazywanie » środa, 20 września 2017, 01:36

rha pisze: Po drugie, sporo problemów rozwiązałoby pisanie krótko przed tym przyciskiem co tam jest w środku ("Wykres klina", "Dyskusja o fibo", "Kłótni ciąg dalszy", "Moje emocje" itp.).
Nie no jak wejdziemy w rzeczy typu opisy spojlerów, to forum się zacznie zmieniać w g... powoli.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"Spoiler" - precz!

Postautor: GetBitCoin_pl » środa, 20 września 2017, 09:37

Jak widzę post na forum gdzie nie ma żadnego tekstu oprócz spoilera to nawet nie chce mi się klikać aby go rozwinąć i sprawdzić co jest w nim ukryte...Taka dodatkowa robota dla moderatora że musi rozwijać spoilery żeby sprawdzić czy to nie offtop do usunięcia ;)

Początkujący
Posty: 175
Rejestracja: 28 czerwca 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

"Spoiler" - precz!

Postautor: Kristof707 » środa, 20 września 2017, 11:01

Według mnie powinna być w ustawieniach opcja: ukryj wszystkie spojlery.
Jak ktoś nie lubi czytać offtopów to niech nie czyta, ale ja w sumie nie wiem gdzie indziej pisać/siedzieć by mieć pewność, że będą tam te same osoby co np w temacie kurs BTC. No i cięzko też jest śledzić 10 różnych tematów, szczególnie jak używa się komórki, czasem dobrze jest jak ktoś napisze jakąś ważną offtopową informacje na kursie BTC która może zapobiec stracie majątku.

Poza tym fajnie jest też sobie czasem poczytać z uśmiechem na ustach jak ktoś w "przerwie na kawe np na BTC lub LSK" zarzuci jakąś nowinką ze świata kryptowalut, posmuci o stracie 50$, poinformuje o swojej wielkiej inwestycji na 5 LSK, wrzuci post o wielkiej wygranej dopisując 4 zera w paincie, albo od wróżki Tetherószki NXT za friko a niedługo pewnie ile mu ich odebrała i wielki smutek przy wódce (już nie whiskey) z kolegami pod blokiem.
przynajmniej coś się dzieje na forum

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

"Spoiler" - precz!

Postautor: wrip » środa, 20 września 2017, 11:31

Ja bym zmienił nazwę na "offtop". Jeśli byłby używany w celu ukrycia mało wartościowych, offtopowych postów, obrazków, memów to może być - ale też umiarkowanie, by całe forum nie było ukrytym offtopem. W innym przypadku, gdy post jest ogólnie na temat to ukrywanie powinno być tępione.

Tylko trzeba by zrobić listę, co jest offtopem a co nie :D

W ogóle trochę brakuje mi czegoś takiego jak riposta, albo komentarz do posta, który nie zawierałby się w tej samej kolumnie co posty, ale gdzieś z boku, lub po rozwinięciu jakiejś belki. Często chcemy krótko odpowiedzieć osobie i zaśmiecanie głównego wątku jest wtedy bez sensu. Można zastosować protezę i dać komuś tipa i tam skomentować. Powinno to być ukryte, ale dostępne dla każdego i z jakimiś limitami znaków by to były faktycznie riposty, lub inne krótkie reakcje.
Ostatnio zmieniony środa, 20 września 2017, 12:33 przez wrip, łącznie zmieniany 1 raz.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

"Spoiler" - precz!

Postautor: adam1226 » środa, 20 września 2017, 12:01

Nic nie trzeba robic, wystarczy zaczac myslec :d
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"Spoiler" - precz!

Postautor: amneziahaze » środa, 20 września 2017, 12:38

Spoilery można przecież pomijać. Dzięki temu możesz sobie selekcjonować co chcesz przeczytać i jest więcej miejsca na stronie.

Tylko lipa trochę, że niektórzy wykorzystują je do obrażania innych albo pyskówek.
wrip pisze: W ogóle trochę brakuje mi czegoś takiego jak riposta, albo komentarz do posta, który nie zawierałby się w tej samej kolumnie co posty, ale gdzieś z boku, lub po rozwinięciu jakiejś belki. Często chcemy krótko odpowiedzieć osobie i zaśmiecanie głównego wątku jest wtedy bez sensu. Można zastosować protezę i dać komuś tipa i tam skomentować. Powinno to być ukryte, ale dostępne dla każdego i z jakimiś limitami znaków by to były faktycznie riposty, lub inne krótkie reakcje.
A w reputacji nie może być brak oceny/tip i komentarz?
wrip pisze: @amneziahaze, tylko niektórzy ukrywają pod spojlerami wykresy lub inne wartościowe materiały, a to bez sensu bo można coś pominąć.
No wporzo, tylko kto ma czas przerobić całe forum, z trudem jest śledzić wątek odnośnie kursu, a co dopiero offtopy i spoilery. Zależy jak lezy.
wrip pisze:
amneziahaze pisze: A w reputacji nie może być brak oceny/tip i komentarz?
Ocena postu na "0"? :D może być na pewno, tylko to jest proteza i słabo intuicyjna.
W zasadzie to jak dla mnie nie ma w ogóle tej kwestii ani nawet tematu.
Ostatnio zmieniony środa, 20 września 2017, 12:49 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"Spoiler" - precz!

Postautor: wrip » środa, 20 września 2017, 12:39

@amneziahaze, tylko niektórzy ukrywają pod spojlerami wykresy lub inne wartościowe materiały, a to bez sensu bo można coś pominąć.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

"Spoiler" - precz!

Postautor: adam1226 » środa, 20 września 2017, 12:43

To moze zmiana ankiety na to: czy odpowiada ci ukrywanie wykresow itd w spoilerach.. tutaj mysle ze calość jednak powinna sie dostosowac do wiekszosci.. tylko potem jeszcze pytanie jak to przeprowadzic bez pisania co pare postow pouczen.. od moderatorow tez chyba nie ma co wymagac bezpośredniej interakcji z uzytkownikami na pw...
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"Spoiler" - precz!

Postautor: wrip » środa, 20 września 2017, 12:44

amneziahaze pisze: A w reputacji nie może być brak oceny/tip i komentarz?
Ocena postu na "0"? :D może być na pewno, tylko to jest proteza i słabo intuicyjna.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

"Spoiler" - precz!

Postautor: adam1226 » środa, 20 września 2017, 12:50

Spoko.. jak pisalem o tym to zostalem wysmiany. Wiec zapomnijcie
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"Spoiler" - precz!

Postautor: pm7 » piątek, 22 września 2017, 21:32

Jestem przeciwny spoilerom. Mogę zrozumieć ich funkcję, jeżeli ktoś pisze bardzo długi post i/lub do chowania zdjęć wykresów (ale nie jestem do tego przekonany).

Off-top wewnątrz spoilera według mnie nie jest wcale lepszy od napisania go bezpośrednio, a nawet powiedziałbym, że gorszy, bo trzeba kliknąć, żeby się dowiedzieć o co chodzi.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"Spoiler" - precz!

Postautor: novymivo » czwartek, 28 września 2017, 15:04

Moment moment. Spojlery sa zle, ludzie sa zli, minusowac, ograniczac, karac a co bedzie nastepne ?
Forum ostatnio przechodzi rewolucje czy co ? Kiedys byl inny klimat, minus to byla ostatecznosc. Teraz wystarczy sie nie zgadzac z kims i minus gotowy. Mysle, ze to forma cenzury.
Offtop w spoiler- jak najbardziej tak.
Gdybyscie tak nie jezdzili po nowych to nikt by ich nawet nie uzywal ! Taka prawda.
Polskie Forum Bitcoin.pl

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14379
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

"Spoiler" - precz!

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 28 września 2017, 15:20

novymivo pisze: Gdybyscie tak nie jezdzili po nowych
Bullshit i propaganda. Jeżeli NOWY wbija pierwszy post w wątek o kursie albo wiadomości i zaczyna od "jestem nowy i nie wiem czy piszę w dobrym miejscu ale..." to JAK TAKIEMU NIE DAĆ BANA?
novymivo pisze: Mysle, ze to forma cenzury.
Źle myślisz.
novymivo pisze: Offtop w spoiler- jak najbardziej tak.
Oczywiście NIE. Na offtopy jest specjalny kawałek forum - nazywa się HYDE PARK.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"Spoiler" - precz!

Postautor: novymivo » czwartek, 28 września 2017, 18:47

@rav3n_pl, Nie zgadzam sie z Toba w zadnej w w/w kwestii. Blokowanie tematow /zamykanie to nic innego jak forma cenzury. Chcesz miec porzadek na forum - ok , dlugofalowo to nie jest najlepsze rozwiazanie.
Gdyby ludzie nie bali sie minusowania-banowania to nie uzywali by spoilerow.
rav3n_pl pisze: Źle myślisz.
Ale mam do tego prawo i tutaj jest miedzy nami ogromna roznica.
Polskie Forum Bitcoin.pl

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14379
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

"Spoiler" - precz!

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 28 września 2017, 22:14

novymivo pisze: Ale mam do tego prawo i tutaj jest miedzy nami ogromna roznica.
Kolo, a GDZIE ja powiedziałem że NIE MASZ prawa myśleć inaczej niż ja???
Nadinterpretujesz i przeginasz.
novymivo pisze: Blokowanie tematow /zamykanie to nic innego jak forma cenzury.
Bullshit i propaganda po raz kolejny. Widać nie czytasz tego, czo pisałem jako POWÓD zamknięcia wątków o kursie.
Może się powtórzę: ktoś próbuje sobie z tego forum robić SEO i wysyła stada spam-kont które niby piszą normalnie a później dolepiają sobie reklamy do postów. Inny ktoś próbuje zrobić sobie farmę repa/postów i stadem kont dodaje sobie plusiki i nabija posty rozmawiając sam ze sobą.
Ponieważ mody pracują za friko, nikt nie siedzi 24/7 i NIE czyta wszystkich postów. W większości przypadków reagujemy na zgłoszenia od userów (jest też stado botów które i to robią) i patrzymy co się dzieje. Przy zbyt dużej aktywności po portu NIE NADĄŻALIŚMY z kasowaniem postów i banowaniem spamerów, tymczasowe zamknięcie kłopotliwego wątku okazało się DOBRYM posunięciem, bo udało nam się poblokować pewną pulę IPów oraz kilka stad kont spambotów.
Oczywiście po otwarciu wątków powrócili, ale znając sposób działania możemy szybciej delikwenta/tów wykryć i wysadzić w powietrze zanim rozwinie skrzydła.
Nie jesteśmy w stanie posprzątać 100% bałaganu, ale próbujemy.
Opinie jakie właśnie wygłaszasz NIE POMAGAJĄ.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"Spoiler" - precz!

Postautor: Steefan » piątek, 29 września 2017, 02:28

rav3n_pl pisze:W większości przypadków reagujemy na zgłoszenia od userów (jest też stado botów które i to robią) i patrzymy co się dzieje.
Tak przy okazji, jak wolicie żeby zgłaszać spam/phishing w przypadku gdzie pojawia się kilka postów danego użytkownika w krótkim czasie - lepiej zgłosić jeden i dodać, że postów jest więcej czy zgłaszać każdy z osobna?

Wróć do „Opinie, propozycje, uwagi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości