"Spoiler" - Ankieta: czy chować OT w spoiler

Czy powinniśmy OT chować w spoiler?

Tak
3
50%
Nie
3
50%
Obojętne
0
Brak głosów
Inne (napisz w poście)
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 6
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"Spoiler" - precz!

Postautor: Dovakhiin » sobota, 30 września 2017, 19:17

Z jednej strony zauwazylem na forum, ze ludzie w spoilerze walą konkretne OT...
z drugiej strony minusowac czy plusowac spoiler bez rozwiniecia tresci jest slabe..
z trzeciej strony jaki jest sens spoilera? Bardziej kojarzy mi się te słowo z forum filmowym aby nie zdradzać fabuły czy co było w odcinku nowego serialu... ale tu? na forum o krypto? bezsensowne wg mnie.
Ktoś wali OT to naturalnie minus.. ale dodatkowo go ukrywac? po co?
opcja spoiler na tym forum IMO bezsens, dlatego taki a nie inny głos w ankiecie.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: RE: "Spoiler" - precz!

Postautor: rav3n_pl » niedziela, 1 października 2017, 10:43

Steefan pisze:lepiej zgłosić jeden i dodać, że postów jest więcej czy zgłaszać każdy z osobna?
Wystarczy pierwszy z "serii", możesz w zgłoszeniu napisać że to jeden z wielu.. I tak zwykle zaglądamy w posty usera.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 315
Rejestracja: 30 lipca 2017
Reputacja: 358
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"Spoiler" - precz!

Postautor: discipuli » poniedziałek, 20 listopada 2017, 02:13

@pm7
Serdecznie dziękuje za wywołanie do dyskusji.
Z swojej strony proponuje dodanie do regulaminu że część posta nie związana z główną tematyką powinna (ale nie pod groźbą kary) iść w spojler po to aby czeste wymiany zdań między 2 członkami forum nie zaśmiecała wątku (chodź z drugiej strony z tych dyskusji między użytkownikami można dużo się dowiedzieć)
zmienil bym natomiast nazwe spoiler (jeśli to możliwe) na jakąś oznaczającą treść odbiegającą od tematu typu "offtop" "dywagacja"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

"Spoiler" - precz!

Postautor: Rumcajs » wtorek, 21 listopada 2017, 07:13

@discipuli,

Ale czasami spoiler jest faktycznie spoilerem w stosunku do posta, to super że takie coś jest na forum, czasami można aby tematu nie zaśmiecać częśc posta oftopowego włożyć do spoilera z przodu w nim mozna napisac wtedy "oftop:" żeby ktoś wiedział. To wygodne, czesto wykresy można trzymać pod przyciskiem spoiler zwłaszcza jak ktoś robi wiele wykresów naraz do tego można go wykorzystac często w zabawny sposób aby forum było ciekawsze, przecież jak ktoś nie chce nie musi zaglądać co jest w spoilerze, jak ktoś nie ma czasu na czytanie to czy kawałek będzie w poście a część w spoilerze nic nie zmieni, to jeden klik myszki tylko, jak z telefonu to nie wiem.

Bez spoilerów to forum będzie bardziej drętwe wg mnie, a nazwa jest popularna z serwisów związanych z filmami i serialami. Na upartego można pomyśleć nad inną nazwą samego przycisku ale wg mnie jest super i nie ma co psuć, jak komuś szkoda czasu to niech nie zagląda i tyle.

Zobaczcie przykład w jaki sposób użyłem spoilera aby całkowicie zmienić sens zlinkowanego przeze mnie filmu z youtube w dziale hydepark, pierw należy go obejrzeć żeby wiedzieć o co chodzi ofc:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 94#p376064

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"Spoiler" - precz!

Postautor: pm7 » wtorek, 5 grudnia 2017, 18:53

Tworzę nową ankietę, na starą już kto chciał zagłosował, wyniki:
spoilery.png
W nowej ankiecie pytam czy powinniśmy chować OT w spoiler. Mnie to irytuje, bo i tak przeglądam wszystko. Jak mnie nie obchodzi, przechodzę dalej, a jak jest w spoilerze, muszę klikać.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wróć do „Opinie, propozycje, uwagi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości