Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: liseklsk » czwartek, 5 października 2017, 19:15

pm7 pisze:
liseklsk pisze: Dodatkowo dalej dyskutujesz nie w temacie.
Przeniosłem to o minusie do odpowiedniego tematu.
liseklsk pisze: Dyskutowałem normalnie a Ty nie widzisz dla mnie tu miejsca, wiec mi usuń konto xD.
Ok, lepszym sformułowaniem pewnie byłoby "nie widzę tu miejsca dla takich zachowań", albo może "wypowiedzi".
liseklsk pisze: Zresztą to nie pierwszy raz gdy się tak zachowałeś co można zobaczyć po Twoich ocenach.
liseklsk pisze: Przeiceż "Panu" moderatorowi wolno wszystko.
Chodzi Ci o moje trzy oceny ujemne (na 451 dodatnich)? Z czego
-jedna ocena jest za ten post, w którym "ośmieliłem się" wskazać coś, co było według mnie złym użyciem systemu reputacji. Jedna z osób, która to zrobiła się obraziła trochę, że o tym napisałem i mi rzuciła -13 reputacji.
-druga jest od osoby, która została zbanowana przez administratora za obrażanie ludzi: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 82#p306082
-trzecia była minusem odwetowym forumowicza, któremu dałem minusa

Wiesz co, patrząc jak mało mam skarg i minusów, to nie widzę problemu względem mojego zachowania na forum.
Ok w porządku jesteś. Wybacz mój błąd. Mam tylko jedną prośbę, nie wołaj mnie już. Dziękuje.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 56
Rejestracja: 14 października 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: CiekawskiManiak1 » piątek, 20 października 2017, 17:08

Ja mam zastrzeżenia do minusowania za ORTOGRAFIĘ, a konkretnie za drobne błędy w korzystaniu ze znaków interpunkcyjnych. To jest najzwyczajniej w świecie głupie ponieważ to jest forum inwestycyjne, a nie polonistyczne więc ortografia nie powinna być poddawana ocenie. Ludzie mają przypadłości takie jak ADHD i dysleksja, ale to, że mają problemy z pisaniem nie oznacza, że są głupi. Znam wiele osób które mają problemy z poprawną polszczyzną, ale są bardzo dobre w inwestowaniu czy czymkolwiek innym... Są dużo lepsze w tym co robią niż niejeden wysublimowany polonista. Jeśli coś poddawać ocenie tutaj to tylko i wyłącznie CHAMSTWO, OSZUSTWA, USILNE SZERZENIE FAŁSZYWEJ WIEDZY, PROMOWANIE HYIPÓW/SCAMÓW. Mnie osobiście nie dotknął ten problem, ale zauważyłem to w pewnym temacie jak moderator wlepił minusa uzasadniając błędami interpunkcyjnymi (bez żartów). W komentarzu "minusa" wlepił link do słownika języka polskiego. Przecież to jest conajmniej śmieszne.

Nie zgadzam się z tym zupełnie. W moim mniemaniu takie zachowanie moderatora to coś w rodzaju "mam tu władzę i robię i minusuję co chcę i kogo chcę bo hobbystycznie jestem polonistą".

Link do tematu : https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=5&t=20114

Panie pm7 - To, że ktoś ma problemy z poprawnym pisaniem/korzystaniem ze znaków interpunkcyjnych/stosowaniem zasad poprawnej polszczyzny nie oznacza, że taka wypowiedź zasługuje na minusa. Błędy nie sprawiają, że wypowiedź jest negatywna czy głupia.

Reputacja (plusy i minusy) powinny być wyznacznikiem czy dany użytkownik jest godny zaufania i pomocny na tym forum czy jest oszustem lub chamem, a nie czy jest dobrym polonistą.

(Czekam na minusa za to, że ośmieliłem się podważyć autorytet :mrgreen: To będzie idealne zwieńczenie przygody z tym forum i tylko utwierdzi mnie w przekonaniu o jak to sam napisałeś, a cytował to gość nade mną : "NADUŻYWANIU SYSTEMU REPUTACJI". Z całym szacunkiem... pan sam go nadużywa panie moderator.)


Dopisane : @Adam1226 Wiszą mi Twoje minusy z uzasadnieniem "bo tak"... tylko pokazujesz jak bardzo rozgarnięty jesteś :mrgreen:
Ja zachowam klasę i nie będę się rewanżował. Jak będę chciał to nowe konto założę i tyle w temacie, a Ty głupkiem nadal pozostaniesz :lol:
Ex-szeryf siejący spam na forum i minusy "bo tak"... Rav3n dobrze Ci napisał gdzieś... Jak się nie podoba forum to "wypad z baru" (słowa Rav3na) :lol:
Ostatnio zmieniony sobota, 21 października 2017, 17:12 przez CiekawskiManiak1, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: amneziahaze » piątek, 20 października 2017, 18:56

Osobiście to też mi się wydaje, że przede wszystkim "fajnie by było gdyby" brać pod uwagę przede wszystkim zdolności w prognozowaniu/inwestowaniu, jednak musiałbyś to tłumaczyć każdemu z osobna.

Tak samo jest tu taki dogmat, odnośnie kwot i profitów, że to nie za bardzo, bo coś tam, coś tam. Zastanawiam się czy gdyby BTC był oficjalnie uregulowany(w co akurat nie wierzę, bo wiadomo - da się obejść podatki) to czy pisanie wprost o swoich profitach i pokazywanie statement'ów też nie będzie ok? Po owocach ich poznacie jak to mówią. Wkleić ładny wykres może każdy, podobnież jak pisać kwiecistym językiem. Pozdrawiam.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 56
Rejestracja: 14 października 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: CiekawskiManiak1 » piątek, 20 października 2017, 19:40

Nie wiem co może być złego z pokazywaniu swoich wyników skoro Bitcoin to nie broń czy dragi... JEST LEGALNY A TO CZY KTOŚ PŁACI PODATKI CZY NIE to inna bajka. Tak samo ludzie na etatach... Jedni legalnie, drudzy na czarno. Jak ktoś aspiruje na bycie autorytetem w inwestowaniu powinien podeprzeć swoją wiedzę wynikami.

Cyt : "Po owocach ich poznacie jak to mówią. Wkleić ładny wykres może każdy, podobnież jak pisać kwiecistym językiem."

Zgadzam się w 100%.

Najbardziej to mnie śmieszy to : Jak coś rośnie to nagle mamy wysyp wróżbitów typu "Tak będzie rosło, tutaj mamy układ "dzikiej zebry", tutaj długą świecę, tutaj "linie dobrobytu", bla la bla". :lol: Ale jak coś się dzieje w stronę przeciwną to wszyscy nagle cisza :mrgreen: I nie mam na myśli tutaj nikogo konkretnego (serio). Jest to poprostu czysta obserwacja z różnych for i stron. A najlepsi to wgl są Ci z analizami... Opierają się Boelingerach i innych cudach, a prawda jest taka, że aby przewidzieć spadki/wzrosty wystarczy analiza newsów ze świata kryptowalut i polityki + znajomość ekonomii bo sama analiza OBRAZKU (wykresu) może dać fałszywy obraz sytuacji. Kreski z przyrządów do analizy mogą kiedyś ładnie oszukać... Kreski pokażą jedno, a prawo rynku i prawo psychologii tłumu może zadziałać w stronę przeciwną.

Nie korzystam z żadnych pomocy do analizy, a wyłącznie LOGIKI i jak narazie 70% moich decyzji jest trafnych w perspektywie dużo dłuższej niż rok. Teraz krypto, wcześniej forex. Wszystkie decyzje podejmuję bazując głównie na sytuacji polityczno-ekonomicznej, decyzjach deweloperów oraz na >>> PRAWIE PSYCHOLOGII TŁUMU <<<

Nie mam nic przeciwko analizom wykresów, ale powinno się to traktować jako mała część całkowitej analizy. Taki ot dodatek.

Informacje od kogoś kto opiera swoje prognozy tylko na analizie wykresów nie znaczy dla mnie nic. Najważniejsze są newsy newsy, jeszcze raz newsy i sytuacja ekonomiczno-polityczna.

Jak ktoś wrzuca analizę techniczną, a następnie podpiera się konkretnymi argumentami to spoko, taka analiza ma wartość. Sam rysunek nie ma żadnej wartości bo kilka kresek może każdy narysować korzystając z klasycznych "forexowych" wskaźników :D

Ludzie nie wiedzą, że inwestowanie to w dużej mierze psychologia. PSYCHOLOGIA W BIZNESIE < słowo klucz

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: powered » piątek, 20 października 2017, 20:39

@CiekawskiManiak1, ale jest pewna różnica pomiędzy tym że ktoś walną błęda, czy nie wstawił przecinka tam gdzie trzeba od niechlujstwa podczas pisania całego postu, które wyróżnia się tym, że taki tekst trzeba czytać kilka razy aby domyślić się co autor chciał napisać. Gdzie akcentuje słowa? Gdzie powinna być kropka lub przecinek? Czy to co teraz czytam jest już następnym zdaniem czy jeszcze nie? Czy on o coś pyta czy tylko coś stwierdza?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 56
Rejestracja: 14 października 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: CiekawskiManiak1 » piątek, 20 października 2017, 20:59

@powered Nie pisz "błęda" tylko "błąd" bo zaraz dostaniesz ujemną reputację :mrgreen: Taki tam złośliwy żartowniś ze mnie :lol:

Twierdzisz, że tekst przez błędy w składni może być nieczytelny... W skrajnych przypadkach owszem. W przypadku który przytoczyłem dając link, post "zminusowanego" autora był jak dla mnie bardzo czytelny i zrozumiały (pozostał by taki nawet gdyby nie było ani jednego znaku interpunkcyjnego). Jeśli ktoś miał problemy z odczytaniem to większy problem leży w języku polskim u czytelnika niż u autora.

Jak dla mnie to ten konkretny przypadek jest ewidentnym nadużyciem systemu reputacji.

I nie uważam się wcale za mądrzejszego od moderatorów. Mam do nich pełen szacunek, w szczególności do Bitmara ponieważ ma on ogromną wiedzę. Bardzo go szanuje za to co tutaj robi.

Co do pana pm7... Nie podważam jego wiedzy czy umiejętności. Poprostu jego nadużywanie systemu reputacji strasznie mnie do niego zniechęciło chyba już na zawsze. Dostałem takiej wiesz... blokady psychicznej do jakiejkolwiek wymiany poglądów z tym osobnikiem.

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: The Real McCoin » piątek, 20 października 2017, 21:18

@CiekawskiManiak1, to jest forum internetowe, a takie coś opiera się na języku pisanym. Co z tego, że człowiek będzie miał fajną osobowość, myśli, pomysły i różne umiejętności, jak "wąskim gardłem" w komunikacji z innymi (przez forum) będzie brak dostatecznego posługiwania się w piśmie? Nie dziwię się, że na forum, posty zawierające słowotok i inne ułomności, mogą nie być mile widziane.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 56
Rejestracja: 14 października 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: CiekawskiManiak1 » piątek, 20 października 2017, 21:31

Ja tutaj nie mam zamiaru się z nikim kłócić. Nie mam na to ani czasu, ani chęci i wgl chyba z tego wyrosłem.

Ale zobacz :

Cytuję wypowiedź o której mowa, że została zminusowana za ortografię :
"Czyli moge przelac np. Dzisiaj calosc ale musze sie liczyc z tym ze w momencie ksiegowania BTC moze spasc a tym samym ja dostane mniej kasy ?

A jesli chodzi o gielde to w jaki bezpieczny sposob mozna to zrobić ?"


Czy widzisz tutaj coś rażącego w oczy do tego stopnia, że zahacza to niemal o hebrajski ? Otóż nie. Zrozumiałe, że ktoś może przesadzić ze swoimi błędami w składni, ale tutaj żadnej przesady nie dostrzegam. A widziałem mnóstwo postów gramatycznie gorszych i mod nie minusował. Czyli co ? Zależy od chumoru moderatora czy co ? (a temu odpuszczę bo go lubię, a temu dowalę bo mi tak pasuje) :mrgreen:

A skoro ktoś tutaj chce byś totalitarnym strażnikiem polonistyki to może warto wpisać to do REGULAMINU ?

"Uwaga użytkownicy. Jeśli jesteś dyslektykiem, masz ADHD, bądź nie używasz znaków "ą, ę" to nie ma tutaj dla Ciebie miejsca.


Dodam, że sam raczej jestem zdania, że język trzeba pielęgnować, nie lubię burackiego słownictwa w takich miejscach jak to forum, nie lubię chamów... Ale w tym wypadku nie dostrzegam nic co było by jakąś przesadą godną minusowania.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1237
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: Canis Lupus » piątek, 20 października 2017, 21:47

@CiekawskiManiak1, ale rozdmuchałeś sprawę. Nie wiem czy gra jest warta świeczki. Dostał nieszczęśnik minusa ale chyba nie zrujnuje mu to całego życia. Swoją drogą zdecydowanie lepiej mi się czyta poprawnie zredagowane teksty a nie jakiś bełkot. Niektórzy piszą naprawdę ciekawe treści ale forma pozostawia wiele do życzenia. Może jednak warto żeby każdy przeczytał swoje dzieło zanim wyśle w świat. Tym bardziej, że mamy tu słownik.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: powered » piątek, 20 października 2017, 22:17

@CiekawskiManiak1, Moderatorzy nie czytają wszystkich tekstów, więc może mi się upiecze ;)
CiekawskiManiak1 pisze: Twierdzisz, że tekst przez błędy w składni może być nieczytelny...
Dla mnie tak zwłaszcza gdy jest to jeden długi tasiemiec. Na błędy ortograficzne nie zwracam zbytnio uwagi, bo to nie przeszkadza mi w zrozumieniu tekstu.
CiekawskiManiak1 pisze: Jeśli ktoś miał problemy z odczytaniem to większy problem leży w języku polskim u czytelnika niż u autora.
A może ta umiejętność zależy od tego na jakich tekstach miał przyjemność uczyć się języka polskiego?

Ten post który przytoczyłeś został napisany prawie rok temu. Ja zauważyłem że minus w takich przypadkach dostają nowi użytkownicy i jest to raczej zwróceniem im uwagi, że na tym forum trzeba utrzymywać pewien poziom. To form jest największym źródłem informacji w Polsce o bitcoinie. Tu zaglądają ludzie w poszukiwaniu konkretnej wiedzy, więc trochę głupio wygląda jak ktoś tu wejdzie i od razu po stylu napisanych tekstów wyrobi sobie ocenę kto na tym forum przesiaduje i kto interesuje się tym całym wirtualnym bitcoinem :)

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: The Real McCoin » piątek, 20 października 2017, 23:00

CiekawskiManiak1 pisze: Czyli co ? Zależy od chumoru moderatora czy co ?
CiekawskiManiak1 pisze: hebrajski ?
CiekawskiManiak1 pisze: REGULAMINU ?
Ojojoj.
Już widzę minę wspomnianego moda jak to zobaczy :mrgreen:
Spoiler:
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: Wymazywanie » sobota, 21 października 2017, 01:34

@CiekawskiManiak1, Stawiam, że znaczna większość ludzi piszących totalnie bez prawidłowej ortografii i gramatyki, to ludzie leniwi, mający gdzieś innych, słabo operujących językiem (co nie znaczy, że mniej inteligentni, ale często może i tak). Twoja obrona biednych dyslektyków jest zabawna. Jak ktoś robi bełkot czy syf z języka w postach, nie dziwi negatywna ocena. Ale za jeden błąd czy nieliczne błędy dawać minus to przesada. Każdy robi błędy i pewien margines tolerancji jest wskazany. Ale wielkie NIE dla gimbo-bełkotów mających w dupie ludzi i robiących nawet po 2-3 błędy na słowo...

Dodano po 8 minutach 34 sekundach:
CiekawskiManiak1 pisze: A najlepsi to wgl są Ci z analizami... Opierają się Boelingerach i innych cudach, a prawda jest taka, że aby przewidzieć spadki/wzrosty wystarczy analiza newsów ze świata kryptowalut i polityki + znajomość ekonomii bo sama analiza OBRAZKU (wykresu) może dać fałszywy obraz sytuacji.
Nie offtopuj, to nie wątek od tego. Mnie śmieszą inni - tacy, co są czegoś pewni lub niemal pewni - obojętnie jakiego aspektu; takim, co wydaję im się, że wszystko ogarniają i cały ten rynek można jakoś spójnie opisać/poznać/przewidzieć/skazać jedne metody na śmierć a wychwalać inne.
CiekawskiManiak1 pisze: A skoro ktoś tutaj chce byś totalitarnym strażnikiem polonistyki to może warto wpisać to do REGULAMINU ?
Boże jaka gówno-burza... Nie masz co robić w piątek? Tyle tekstu i czasu tylko dlatego, że ktoś dostał JEDEN MINUS z uzasadnieniem że ortografia... Chcesz tak weryfikować minusy i uzasadnienie - dam Ci "perełkę" - śledź oceny minusowe wystawiane przez użytkownika @adam1226 - tylko żebyś się nie zdziwił potem. :mrgreen:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 56
Rejestracja: 14 października 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: CiekawskiManiak1 » sobota, 21 października 2017, 15:06

Wymazywanie pisze: @CiekawskiManiak1, Stawiam, że znaczna większość ludzi piszących totalnie bez prawidłowej ortografii i gramatyki, to ludzie leniwi, mający gdzieś innych, słabo operujących językiem (co nie znaczy, że mniej inteligentni, ale często może i tak). Twoja obrona biednych dyslektyków jest zabawna. Jak ktoś robi bełkot czy syf z języka w postach, nie dziwi negatywna ocena. Ale za jeden błąd czy nieliczne błędy dawać minus to przesada. Każdy robi błędy i pewien margines tolerancji jest wskazany. Ale wielkie NIE dla gimbo-bełkotów mających w dupie ludzi i robiących nawet po 2-3 błędy na słowo...

Dodano po 8 minutach 34 sekundach:
CiekawskiManiak1 pisze: A najlepsi to wgl są Ci z analizami... Opierają się Boelingerach i innych cudach, a prawda jest taka, że aby przewidzieć spadki/wzrosty wystarczy analiza newsów ze świata kryptowalut i polityki + znajomość ekonomii bo sama analiza OBRAZKU (wykresu) może dać fałszywy obraz sytuacji.
Nie offtopuj, to nie wątek od tego. Mnie śmieszą inni - tacy, co są czegoś pewni lub niemal pewni - obojętnie jakiego aspektu; takim, co wydaję im się, że wszystko ogarniają i cały ten rynek można jakoś spójnie opisać/poznać/przewidzieć/skazać jedne metody na śmierć a wychwalać inne.
CiekawskiManiak1 pisze: A skoro ktoś tutaj chce byś totalitarnym strażnikiem polonistyki to może warto wpisać to do REGULAMINU ?
Boże jaka gówno-burza... Nie masz co robić w piątek? Tyle tekstu i czasu tylko dlatego, że ktoś dostał JEDEN MINUS z uzasadnieniem że ortografia... Chcesz tak weryfikować minusy i uzasadnienie - dam Ci "perełkę" - śledź oceny minusowe wystawiane przez użytkownika @adam1226 - tylko żebyś się nie zdziwił potem. :mrgreen:

Jaka gównoburza :lol: Poprostu zdziwiło mnie minusowanie za coś takiego. Dobra niech wam będzie :lol: Może i macie rację, żeby ich uczyć polskiego tutaj skoro w szkole się nie nauczyli :roll:

@wymazywanie Ja nie uważam się za kogoś kto wszystko wie, ani nie skazuję żadnej metody na śmierć. Stwierdziłem poprostu co jest dużo ważniejsze i skuteczniejsze od samej analizy technicznej wykresów. Jak zauważyłeś napisałem, że taka analiza jest wartościowa jeśli jest podparta argumentami względem aktualnej sytuacji na rynku, politycznej i decyzji deweloperów danego projektu. Chyba źle mnie zrozumiałeś :mrgreen: Dla mnie poprostu nie ma żadnej wartości PUSTA analiza samego wykresu bo to może dać fałszywy obraz rzeczywistości. Analiza wykresów powinna być tylko jednym z elementów całkowitej analizy.

Czy mówię nieprawdę twierdząc, że na przyszłość danego projektu największy wpływ mają decyzje deweloperów czyli jego rozwój i sytuacja polityczno-ekonomiczna ? Czy nie to jest właśnie rzeczą najważniejszą ? :mrgreen: No sam powiedz... śledzenie takich decyzji może pomóc "zajrzeć" w przyszłość gdzie możemy zobaczyć dany projekt, na jaki etapie w przyszłości. Analiza wykresów jest tylko dodatkiem. Bij, zabij i tak zdania nie zmienię :lol:
Ostatnio zmieniony sobota, 21 października 2017, 17:11 przez CiekawskiManiak1, łącznie zmieniany 5 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1237
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: Canis Lupus » sobota, 21 października 2017, 15:18

CiekawskiManiak1 pisze: Czy mówię nieprawdę twierdząc, że na przyszłość danego projektu największy wpływ mają decyzje deweloperów czyli jego rozwój i sytuacja polityczno-ekonomiczna ?
Na przyszłość projektu - tak. Na cenę - nie. Taki urok rynku krypto.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 56
Rejestracja: 14 października 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: CiekawskiManiak1 » sobota, 21 października 2017, 15:21

Canis Lupus pisze:
CiekawskiManiak1 pisze: Czy mówię nieprawdę twierdząc, że na przyszłość danego projektu największy wpływ mają decyzje deweloperów czyli jego rozwój i sytuacja polityczno-ekonomiczna ?
Na przyszłość projektu - tak. Na cenę - nie. Taki urok rynku krypto.

Z tak głupim stwierdzeniem jeszcze nigdy się nie spotkałem. Jak Bóg mi świadkiem.

Słuchaj... Co wpływa na wzrost ceny ? Wzrost popytu przewyższający podaż. Co wpływa na wzrost popytu ? Wzrost zainteresowania. Co wpływa na wzrost zainteresowania ? A no właśnie to w jakim kierunku idzie projekt, czy ma dobrych partnerów, czy jest produktem rewolucyjnym, czy jest produktem użytkowym, czynników jest wiele.

Weź mi nie mów czegoś tak głupiego, że rozwój projektu nie wpływa na jego cenę.


Obserwuje to w każdy, ale to w każdym legalnym projekcie jak dana decyzja deweloperów odbija nie POZYTYWNIE LUB NEGATYWNIE na kursie. Każda decyzja niesie za sobą konsekwencję w jednym z kierunków.


Dajmy taki przykład... Mamy projekt o nazwie "XXX", jego Token kosztuje 10sat przez dłuższy czas. Nagle któregoś dnia okazuje się, że CEO projektu nawiązał współpracę z bankami i wprowadzają system płatności niczym Ripple. Jak myślisz co się dzieje z kursem w przyszłości ?

Więc mi nie mów, że decyzje deweloperów i rozwój projektu nie mają wpływu na cenę.



Dopisane : @Canis Lupus Minus z argumentacją "za rzucanie się". Genialne :lol: Jak jesteś zbyt wrażliwy i nie lubisz jak ktoś neguje Twoje zdanie to może wcale nie wdawaj się w konwersacje ? I jeśli dla Ciebie to jest "rzucanie się" to naprawdę jesteś geniuszem. Przepraszam jeśli Cie uraziłem mówiąc, że to co mówisz jest głupie, ale sory... JEST GŁUPIE. I jeszcze te podany przez Ciebie przykład : https://coinmarketcap.com/currencies/bunnycoin/ :roll: :roll: :roll: Twój minus jest czymś w stylu "O nie, ośmielił się podważyć publicznie moje zdanie"
Ostatnio zmieniony sobota, 21 października 2017, 17:15 przez CiekawskiManiak1, łącznie zmieniany 10 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1237
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: Canis Lupus » sobota, 21 października 2017, 15:28

@CiekawskiManiak1, masz tu przykład https://coinmarketcap.com/currencies/bunnycoin/
uważasz, że wzrost został spowodowany dobrymi partnerami czy developmentem?
Poobserwujesz trochę rynek, nabierzesz doświadczenia to może zrozumiesz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 56
Rejestracja: 14 października 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: CiekawskiManiak1 » sobota, 21 października 2017, 17:06

Canis Lupus pisze: @CiekawskiManiak1, masz tu przykład https://coinmarketcap.com/currencies/bunnycoin/
uważasz, że wzrost został spowodowany dobrymi partnerami czy developmentem?
Poobserwujesz trochę rynek, nabierzesz doświadczenia to może zrozumiesz.
Nie podawaj takich śmiesznych przykładów jakichś scam coinów o Volumenie niczym sklepik osiedlowy :mrgreen: (to jest reklama czy co ?)
Na takich shitach to 1 osoba może robić pompe po "100 000 %", a może nawet nie mieć block explorera. Ja mówię o poważnych, profesjonalnych projektach i deweloperach gdzie faktycznie jest REALNY PRODUKT/BIZNES, a cały projekt jest PRAWNIE LEGALNY. Nie bawię się w jakieś amatorskie shit coiny, a tym bardziej o nazwie jakiegoś króliczka z bajki.

Tak wgl to offtop się robi. (@wymazywanie ma racje - przepraszam za to, chyba ja to sprowokowałem)
powered pisze: A może ta umiejętność zależy od tego na jakich tekstach miał przyjemność uczyć się języka polskiego?

Ten post który przytoczyłeś został napisany prawie rok temu. Ja zauważyłem że minus w takich przypadkach dostają nowi użytkownicy i jest to raczej zwróceniem im uwagi, że na tym forum trzeba utrzymywać pewien poziom. To form jest największym źródłem informacji w Polsce o bitcoinie. Tu zaglądają ludzie w poszukiwaniu konkretnej wiedzy, więc trochę głupio wygląda jak ktoś tu wejdzie i od razu po stylu napisanych tekstów wyrobi sobie ocenę kto na tym forum przesiaduje i kto interesuje się tym całym wirtualnym bitcoinem :)

@powered A wiesz, że w sumie masz rację ? Przekonałeś mnie ! <3 :mrgreen: Dobra odwołuję te zaczepki do moderatora o minusowanie analfabetyzmu :lol: Nie pomyślałem o tym w taki sposób w jaki to przedstawiłeś. No tak, to forum jest wizytówką użytkowników BTC. Dziękuję za pomoc w nieco innym podejściu do sprawy 8-) Mało tego... dzięki Tobie od teraz sam zacznę zwracać na to uwagę na tym forum.

Panie @pm7... Oficjalnie, publicznie odwołuję i przepraszam ;) Chyba lewą nogą wstałem...

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: pm7 » niedziela, 22 października 2017, 16:06

Jakby tak wszystkie problemy się tak same rozwiązywały... :)
CiekawskiManiak1 pisze: Nie zgadzam się z tym zupełnie. W moim mniemaniu takie zachowanie moderatora to coś w rodzaju "mam tu władzę i robię i minusuję co chcę i kogo chcę bo hobbystycznie jestem polonistą".

Link do tematu : https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=5&t=20114

Panie pm7 - To, że ktoś ma problemy z poprawnym pisaniem/korzystaniem ze znaków interpunkcyjnych/stosowaniem zasad poprawnej polszczyzny nie oznacza, że taka wypowiedź zasługuje na minusa. Błędy nie sprawiają, że wypowiedź jest negatywna czy głupia.

Reputacja (plusy i minusy) powinny być wyznacznikiem czy dany użytkownik jest godny zaufania i pomocny na tym forum czy jest oszustem lub chamem, a nie czy jest dobrym polonistą.

(Czekam na minusa za to, że ośmieliłem się podważyć autorytet :mrgreen: To będzie idealne zwieńczenie przygody z tym forum i tylko utwierdzi mnie w przekonaniu o jak to sam napisałeś, a cytował to gość nade mną : "NADUŻYWANIU SYSTEMU REPUTACJI". Z całym szacunkiem... pan sam go nadużywa panie moderator.)
Post sprzed prawie roku... Wiesz, że nawet nie byłem wtedy moderatorem? :)

System reputacji się rozwija. Zauważyłem, że ludziom strasznie przeszkadza otrzymanie nawet "-1", które traktowałem trochę jak zwrócenie uwagi. Jeżeli dobrze pamiętam, starałem się usuwać "-1", jeżeli ktoś edytował posta i poprawił błędy. Obecnie bardziej unikam minusowania punktów.

Tamten post napisany dzisiaj nie dostałby ode mnie minusa.

Nie znaczy to jednak, że jest przyzwolenie na niechlujstwo w pisaniu postów, zwłaszcza, gdy ktoś tu przychodzi prosić o pomoc.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 56
Rejestracja: 14 października 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: CiekawskiManiak1 » poniedziałek, 23 października 2017, 00:23

pm7 pisze:...

Ok, ok... Przeprosiłem publicznie za tą zaczepkę :mrgreen: @powered przekonał mnie tym co napisał i zapadło mi w pamięci. To co ludzie tutaj piszą, jest wizytówką użytkowników BTC.

Wyciąłem niepotrzebne cytowanie całego postu. Używasz Tapatalka - uważaj. rav3n_pl

Początkujący
Posty: 416
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: Excray » czwartek, 21 grudnia 2017, 16:54

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 80#p415460
Kolejny raz widać jak bez sensu jest to zrealizowane. Powinno być jedna osoba - jeden punkt na post i tyle. A tak robią się patologie gdzie ktoś wbija -9 bo akurat ma zły dzień albo wtopił na górce i teraz jedzie po wszystkich postach gdzie ktoś pisze, że będzie spadać.

Wróć do „Opinie, propozycje, uwagi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości