Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 75
Rejestracja: 29 czerwca 2017
Reputacja: -82
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: zch28 » niedziela, 9 lipca 2017, 19:01

Nie wyłożyłem ani złotówki. Nie straciłem ani grosza. Z racji najlepszego "komputerrowca" ;-) w wśród znajomych dostałem zlecenia zgłębienia tematu raz czemu dziecko po komunii ma takie problemy z zakupem komputera a dwa wysądowania zarobku.
Rozejrzałem się i stwierdziłem że panuje gorączka złota a sekta która tu się uskutecznia nie trawi żadnego słowa krytyki. jestem już stary (przed pięćdziesiątką ;-) ) i nie jeden już przekręt widziałem i nieszczęście ludzkie też.
mam dziecko i nie chciałbym żeby wpadło w szpony nałogu hazardowego choćby nie wiem jak po angielsku on się nazywał. Forum jest ogólnodostępne i na samej górze wyszukiwarki.
Gorączka złota trwa a sekta spekulacyjna w stosownym amoku.
instytucje państwowe nierychliwe ale swoje zdanie wyraziły dlatego nie widzę powodu do milczenia.
Szacunek do "inwestorów" tu się wypowiadających mnie nie powstrzyma.
Cały czas będą tu posty naprawdę studzące gorące głowy :-)

Dodano po 4 minutach 38 sekundach:
Spekulantów operujących w tym kraju też tu nic nie trzyma. Niech się ubezpieczą od ryzyka, zapłacą podatki od zysków i proszę bardzo. Ja protestuję przeciwko płaceniu z mojej kieszeni na rzecz nadchodzących poszkodowanych tym razem przez kryptowaluty. I oczywiście domagam się płacenia wszystkich podatków jakie należą się państwu.
Jak się nie podoba to wiadomo co... :-)

Dodano po 4 minutach 33 sekundach:
Miałem kiedyś trochę funtów i postanowiłem potrzymać ;-)
Zainwestowałem w uprawę tymianku ;-)
takie tam drobne ludzkie rzeczy nie żadna wyrafinowana spekulacja na parkietach :-)

Wygadany
Posty: 666
Rejestracja: 14 lutego 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: esse » niedziela, 9 lipca 2017, 19:05

zch28 pisze: Ja protestuję przeciwko płaceniu z mojej kieszeni na rzecz nadchodzących poszkodowanych tym razem przez kryptowaluty.
Co masz na myśli?

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 75
Rejestracja: 29 czerwca 2017
Reputacja: -82
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: zch28 » niedziela, 9 lipca 2017, 19:09

I na koniec dla adwersarzy: nawet nie czytacie dokładnie a co mówić o zrozumieniu.
Bo wycinanie fragmentów, przekręcanie i odwracanie kota ogonem zrzucę na karb stanu w jakim się znajdujecie a nie ilorazu inteligencji.
Żałosne :-)

Dodano po 2 minutach 53 sekundach:
esse pisze:
zch28 pisze: Ja protestuję przeciwko płaceniu z mojej kieszeni na rzecz nadchodzących poszkodowanych tym razem przez kryptowaluty.
Co masz na myśli?
Nie rozumiesz?. Będą poszkodowani przez pęknięcie bański spekulacyjnej. To oczywiste. Będą w potrzebie i będą zwracać się do pomocy społecznej czy na większą skalę domagać się ustaw sejmowych. I to wszystko będzie płacone z naszych podatków w tym z moich.
Helloooo! Podstawy WOSu. (jak mawia Mariolka) :-)

Wygadany
Posty: 666
Rejestracja: 14 lutego 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: esse » niedziela, 9 lipca 2017, 19:12

zch28 pisze:
Nie rozumiesz?. Będą poszkodowani przez pęknięcie bański spekulacyjnej. To oczywiste. Będą w potrzebie i będą zwracać się do pomocy społecznej czy na większą skalę domagać się ustaw sejmowych. I to wszystko będzie płacone z naszych podatków w tym z moich.
Helloooo! Podstawy WOSu. (jak mawia Mariolka) :-)
A, w tym się z Tobą zgadzam, niech każdy odpowiada za swoje decyzje, volenti non fit iniuria.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 75
Rejestracja: 29 czerwca 2017
Reputacja: -82
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: zch28 » niedziela, 9 lipca 2017, 19:13

I jeszcze się oszuści się tu garną:

"Witam od jakiegoś czasu należę do grupy z sygnałami na zakup kryptowalut. Skuteczność jak narazie 85% w moim przypadku. Grupa jest po angielsku i jest darmowa. Grupa bazuje na giełdzie Poloniex.
Wrzucam link:"
ciach

Nie powodu do obaw? :-)

Wygadany
Posty: 666
Rejestracja: 14 lutego 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: esse » niedziela, 9 lipca 2017, 19:15

Trzeba myśleć, a nauka czasem kosztuje.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 75
Rejestracja: 29 czerwca 2017
Reputacja: -82
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: zch28 » niedziela, 9 lipca 2017, 19:17

esse pisze:
zch28 pisze:

A, w tym się z Tobą zgadzam, niech każdy odpowiada za swoje decyzje, volenti non fit iniuria.
Tylko że żyjemy w opiekuńczym państwie i wszyscy razem z tymi mądrzejszymi odpowiadają za głupstwa głupoli.

Tak tu jest. A to czy się z tym zgadzam czy nie to inna sprawa. Tak to działa i ja też mam prawo dbać o swoje pieniądze/podatki i domagać się stosowania narzuconych mi reguł.

konkludując: ubezpieczenie o ryzyka kursowego + zapłacone podatki od zysków.
Proszę bardzo. Grajcie sobie w ruletkę do woli. Możecie nawet w rosyjską :-)

Wygadany
Posty: 666
Rejestracja: 14 lutego 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: esse » niedziela, 9 lipca 2017, 19:20

zch28 pisze: Zainwestowałem w uprawę tymianku ;-)
takie tam drobne ludzkie rzeczy nie żadna wyrafinowana spekulacja na parkietach :-)
Widzisz, ktoś mógłby pomyśleć, że jak inwestycja w tymianek nie wypali, to Ty też pójdziesz do opieki społecznej po zasiłek ;)
Takie same rozumowanie, jak Twoje.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 123
Rejestracja: 2 sierpnia 2012
Reputacja: 86
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: Pretendin » niedziela, 9 lipca 2017, 19:22

to znaczy co? nie moge z 500+, ani z mojego socjala wchodzic w krypto? :roll:
kupie szklaną kulę ;]

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 75
Rejestracja: 29 czerwca 2017
Reputacja: -82
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: zch28 » niedziela, 9 lipca 2017, 19:33

esse pisze:
zch28 pisze: Zainwestowałem w uprawę tymianku ;-)
takie tam drobne ludzkie rzeczy nie żadna wyrafinowana spekulacja na parkietach :-)
Widzisz, ktoś mógłby pomyśleć, że jak inwestycja w tymianek nie wypali, to Ty też pójdziesz do opieki społecznej po zasiłek ;)
Takie same rozumowanie, jak Twoje.
Może trochę zły przykład. Napiszę dokładniej zawsze kiedy decydowałem się na tymianek a nie na pszenicę to dochodowa była pszenica ;-)
Generalnie to tak jak działalność gospodarcza. Z tym że rolnik płaci podatek (mały bo mały ale zawsze) od posiadanego hektara ZAWSZE czy ma dochód czy nie.

Z drugiej strony miastowi (tacy jaj ja teraz) krzyczą że rolnik dostaje tyle dotacji nie płaci podatków i leż a mu rośnie
Czyli głupia decyzja bycia rolnikiem (decyzja haha) jest wynagradzana przez organy państwa. :-)

Z kryptowalutami chodzi bardziej o wielkość bańki i jej skalę. porównywalną z kredytami frankowymi, polisolokatami czy innym Ambergoldem.
W dodatku nie ma uregulowań prawnych i to tym bardziej będzie argument żeby jednak tym mniej mądrym pomóc bo zaniedbaliśmy ustawy, nienadążyliśmy za postępem, stracimy wyborców rzućmy im trochę kasiory...
Znamy to znamy:-)

Dodano po 2 minutach 39 sekundach:
Pretendin pisze: to znaczy co? nie moge z 500+, ani z mojego socjala wchodzic w krypto? :roll:
Możesz ale to że to robisz przez komputer i że kupujesz niby legalny towar to nie znaczy że nie grasz dalej w kasynie. :-)
porozmawiaj z rodziną i tym dzieciakiem czy pozwolą Ci pójść do kasyna bo możesz podwoić, potroić, popięciorzyć ;-) dorobek całego życia :-)

Wygadany
Posty: 666
Rejestracja: 14 lutego 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: esse » niedziela, 9 lipca 2017, 19:34

Pretendin pisze:to znaczy co? nie moge z 500+, ani z mojego socjala wchodzic w krypto? :roll:
Możesz wejść w coś licencjonowanego przez KNF, może np. z NewConnect: http://www.newconnect.pl/index.php?page ... 1=&serie2=

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 75
Rejestracja: 29 czerwca 2017
Reputacja: -82
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: zch28 » niedziela, 9 lipca 2017, 19:37

Widzę że minusów przybywa. A przecież piszę w miejscu ku temu stosownym. Nie bluzgam i nie ku...am :-)
A jednak nadal BOLI. Znaczy nie chodzi o meritum a o osobistą urazę. No cóż. Mnie to rybka.
A może psuję komuś interes? Ręka do góry? :-)

Wygadany
Posty: 666
Rejestracja: 14 lutego 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: esse » niedziela, 9 lipca 2017, 19:38

zch28 pisze: Z kryptowalutami chodzi bardziej o wielkość bańki i jej skalę. porównywalną z kredytami frankowymi, polisolokatami czy innym Ambergoldem.
W dodatku nie ma uregulowań prawnych i to tym bardziej będzie argument żeby jednak tym mniej mądrym pomóc bo zaniedbaliśmy ustawy, nienadążyliśmy za postępem, stracimy wyborców rzućmy im trochę kasiory...
Znamy to znamy:-)
Są jakieś dane o wielkości/skali bańki?
To o uregulowaniach prawnych piszesz ironicznie, prawda?

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 75
Rejestracja: 29 czerwca 2017
Reputacja: -82
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: zch28 » niedziela, 9 lipca 2017, 19:43

esse pisze:
zch28 pisze:
Są jakieś dane o wielkości/skali bańki?
To o uregulowaniach prawnych piszesz ironicznie, prawda?
Widać w sklepach i na allegro. Mało wymowne?
Co do prawa to dość problematyczne jest opodatkowanie i rzetelne ściganie podatku.
Tak trochę jak z abonamentem rtv. "Obowiązek jest ale weź pan pobierz" :-)

Wygadany
Posty: 666
Rejestracja: 14 lutego 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: esse » niedziela, 9 lipca 2017, 19:48

zch28 pisze: Widać w sklepach i na allegro. Mało wymowne?
Chyba przeceniasz wielkość rynku kart graficznych ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: amneziahaze » niedziela, 9 lipca 2017, 20:59

To nie jest zdrowe ani dla nich ani dla społeczeństwa ani dla mojej kieszeni jako podatnika.
jest dokładnie odwrotnie. Im większa cyrkulacja pieniądza tym więcej zyskuje mafia. przestaje zyskiwać wówczas gdy handel odbywa się w szarej strefie. nałożony podatek z założenia teoretycznie ma budować warunki w jakim funkcjonuje dane społeczeństwo.
Tak trochę jak z abonamentem rtv. "Obowiązek jest ale weź pan pobierz"
To jest po prostu chamstwo, że ktoś rości sobie prawa do pobierania podatku z tego typu opcji, a najgorsze w tym jest to, że nie jest on sprawiedliwy, ponieważ nie pobiera ów podatku sprawiedliwie od wszystkich po równo, ale bardziej od tych naiwnych, którzy nie zdają sobie sprawy z tego jak bardzo są oszukiwani.
Cały czas będą tu posty naprawdę studzące gorące głowy
Twój problem polega na tym, że nie zaznajomiłeś się z zawartością forum, zaś wytoczyłeś swe "studzące głowy" armaty zupełnie bezsensu, tym bardziej, że w temacie o kursach kryptowalut m.in. ja oraz wielu innych ludzi wyraźnie przestrzega teraz przed lokowaniem kapitału, ponieważ wiele wskazuje na to, że spadki mogą potrwać o wiele dłużej. Do Goxa tego nie porównasz, bo nie było solidnego tąpnięcia, ale jednak.. przyjęta jest tutaj zasada, że naganiaczy raczej się tu nie toleruje. Pozdrawiam serdecznie.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 75
Rejestracja: 29 czerwca 2017
Reputacja: -82
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: zch28 » niedziela, 9 lipca 2017, 22:55

amneziahaze pisze:
Twój problem polega na tym, że nie zaznajomiłeś się z zawartością forum, zaś wytoczyłeś swe "studzące głowy" armaty zupełnie bezsensu, tym bardziej, że w temacie o kursach kryptowalut m.in. ja oraz wielu innych ludzi wyraźnie przestrzega teraz przed lokowaniem kapitału,.
Coś takiego napisał gość o reputacji 45 i 1500 postach tutaj

"Nie kupuj żadnych kart , kup eth w dołku ewentualnie btc poczekaj rok zysk minimalny 50%
maxymalny gdzieś w okolicach 250% na ETH i 100% na BTC."

Przeczytałem ich tu wiele
Więc o czym tu dyskutować? Dość tych głupich wymówek.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: adam1226 » niedziela, 9 lipca 2017, 23:21

@zch28, o kim mowisz?
Nie dziw sie, ze Ci przybywa minusow, skoro ciągle piszesz pod z góry przyjętą, choćby nawet słuszną, teze . Odmawiasz też innym prawa do alternatywnych do Twoich poglądow na role państwa i stosunek do niego.
Poza tym przyczyniasz się do zwiększenia balaganu na forum. Gdybys nie ignorowal wielokrotnych apeli o nieofftopowanie sam mógłbyś miec dodatnia reputację i mozliwosc minusowania naganiaczy np.

Dodano po 3 minutach 21 sekundach:
@Wymazywanie, napisalem ten apel bo chyba @Bitmar gdzies wsiaklo i te moje prosby to poki co jedyny sposob zeby sprawić zeby to forum stalo sie z powrotem zdatnym do uzytku.
Poza tym system reputacji traktuje jak pewnego rodzaju eksperyment w kontekście hipotetycznej zdecentralizowanej administracji.. poki co jednak nie rokujacy zbyt optymistycznie :(
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 9 lipca 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: zhc28 » niedziela, 9 lipca 2017, 23:45

adam1226 pisze: @zch28, o kim mowisz?
Nie dziw sie, ze Ci przybywa minusow, skoro ciągle piszesz pod z góry przyjętą, choćby nawet słuszną, teze . Odmawiasz też innym prawa do alternatywnych do Twoich poglądow na role państwa i stosunek do niego.
(
Nikomu nie odmawiam do niczego prawa. Przedstawiam tylko inny pogląd. Wiem trudny do przyjęcia.
Ale dla równowagi taki pogląd musi tu zaistnieć.
Podawałem przykłady bezczelnego namawiania do hazardu.
Ostrzegałem przed oszustami tu piszącymi
Wytykałem głupoty które są tu wypisywane
Przedstawiałem jak działa państwo (jak powinno wg przyjętych norm)
Wielu tu jak widać się z tym nie zgadza. Zaprzeczają zasadom życia społecznego a jak ktoś się odważy wypowiedzieć odmienny pogląd to wyzywają go od trola i munusują. Jakby to miało rozwiązać ich własne problemy.
Otrzeźwijcie a Wasze dzieci będą Wam wdzięczne
Generalnie nawet nie czytacie ze zrozumieniem w zaślepionym pędzie po kolejne procenty.
Ale to nie mój problem dopóki nie wyciągacie do mnie ręki po ratunek.
Życzę Wam mimo wszystko powodzenia

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 10 lipca 2017, 00:19

@bl4ck właśnie ze mój interes, bo potem lekkie przewiny dostają -maxa, a ewidentne walki np -1.
A jednak reputacja ma jakiś tam wpływ na to jak postrzegamy użytkowników.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Wróć do „Opinie, propozycje, uwagi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości