Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
-20
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: amneziahaze » niedziela, 11 marca 2018, 06:46

@hassejo, nie nie, ja dobrze rozumiem za co tak silny minus. Zasadniczo od kiedy krypto się bardziej spopularyzowało poziom forum nieco się zmienił, stąd też można tłumaczyć wk....e Prezesa, ale grunt że demagog @Wymazywanie znalazł swoją niszę do robienia januszy i rozpychania się łokciami. Ty Wymazywanie wyglądasz mi na niezłego krętacza tak poza tym, byc moze jest to spowodowane różnicą poziomu, nie podoba się że nie wstydzę się mówić o zarobkach? No bo nie mam się czego wstydzić, skoro to jest GRZECH no to mi ten poziom przypomina raczej raka, a nie trejding.
Wymazywanie pisze: 3. zakładanie analogii między wartością cudzej analizy a zarobkami jest totalnie błędne
4. ludzik, który chce wejść koniecznie do cudzej kieszeni by móc ocenić człowieka mimo, że ma wciąż darmowy dostęp do jego pracy, spada z kieszeni i trafia na czubek buta, gdzie jest uderzony i trafia w kałużę z błotem
Nie będziesz mi pisać co jest błędne a co nie jest. Błędna być może jest Twoja obecność na forum, mimo to nikt się do tego nie przyp**rdala, że w zasadzie to nie wnosisz tutaj tyle, ile by mnie osobiście satysfakcjonowało, a to co wnosisz jest w zasadzie tylko formą bez pokrycia dla naiwnych osób, którzy w większości zostaną najprawdopodobniej WYLESZCZENI na rynkach. Chcesz może przykładów osób poszkodowanych/oszukanych na rynku krypto? A może dowody na to, ile osób skusiło się wejściem na krypto praktycznie na samej górce hossy? Albo może chcesz przykładów "uciszania" ludzi, którzy prognozowali wzrosty krypto, mieli rację, jednak trzeba było ich wiedzę zdyskredytować? To niestety nie jest zdrowa sytuacja, odwracasz kota ogonem i najważniejsze: nie dawaj mi rad, bo mniej więcej wiem z kim mam do czynienia, na pewno z anonimowym kontem, które dla mnie osobiście nie jest wcale wiarygodne. O czym pisałem wcześniej.

Nie zakłamuj rzeczywistości, że ludzik chce wejść do kieszeni. Ja wiem jakie są proporcje na rynku. Ile warta jest analiza, która przeczy stanowi faktycznemu na rynku i wiem ile warte są prognozy, które się po prostu nie sprawdzają. Boli Ciebie w zasadzie co, że widzę i takie mam zdanie? Myślisz że minusowanie i ściemy coś zmienią? Nic nie zmienią, a wiem o tym, bo na krypto nigdy nie byłem stratny, jednak nie brzęczałem na 2000usd, że bańka za chwilę pęknie. Tak samo nie brzęczałem, że BCH to scam, po czym robiłem wielkie trejdy na pół forum na BCH. Jesteś hipokrytą w mojej opinii, podobnie jak co drugi "analityk i coach" na tym forum(oraz poza nim) ze sprawdzalnością własnej prognozy 15%, a czasami nawet zupełnie odwrotnie do kierunku trendu. Coś Was łączy na 100%. I nie pisałbym o tym gdybyś nie próbował odwracać tej sytuacji na swoją korzyść, mimo że zbyt często jesteś albo w błędzie, albo nie potrafisz logicznie uzasadnić swojego zdania. Później wychodzą błędy, ale tu nagle "nie pamiętasz" już co prognozowałeś wcześniej, więc strzelasz filozoficzny felieton nt. "rynku, który jest wielką zagadką". I piszę o tym wyraźnie w wątku, nie wydaje mi się, aby gloryfikowanie błędnych analiz było w jakikolwiek sposób słuszne. Nie bądź Janusz, a swoje minusowanie wiesz gdzie możesz sobie wsadzić. I się ogarnij.

Odpowiedź uzasadniam i chętnie powalczę na argumenty, skoro masz z tym jakiś problem, natomiast piszę w odpowiedzi na Twój półstronnicowy elaborat-offtop z wątku nt. kursu. Atakujesz mnie za rzekomy spam, robiąc dokładnie to samo albo nawet gorzej.

W komentarzach przeczytałem gdzieś, że amnezia ĆPA i że to alkoholik. W zasadzie to faktem jest, że jedyny czas jaki mam po wytężonej pracy na wysokościach to forum, gdzie dorabiam na trzeci etat i normą jest dla mnie to prócz tego, że prowadzę bardzo aktywne życie, to gdzieś muszę znaleźć miejsce na relaks i wyluzowanie się. Tu przyznam rację, fakt, nie każdy jest w stanie trejdować na bani i mieć dobre wyniki. Zaś posty-ataki typu "spamer", "narkoman", "troll" bez wyraźnego uzasadnienia to to jest niestety bełkot. Na forach trejderskich czy innych grupach nie ma czegoś takiego, że byle partacz może sobie pomiatać innymi ludźmi, ba, ludźmi, którzy akurat wrzucali nawet tu swoje wyniki z trejdów, tylko dlatego, że właśnie ów fakt ma miejsce. O ludziach jawnych i szczerych z zasadami i statementami pisze się na portalach informacyjnych w Polsce, tu natomiast siedzi jakiś uzależniony od forum felietonista i próbuje zagłuszyć namiastkę rozsądku, a gdy mu to napiszesz to stajesz się jego wrogiem no1. Później zamiast szczerze dyskutować na argumenty albo ignorujesz albo minusujesz. Dlatego, odpowiadając na kretyński elaborat-offtop na poziomie gimnazjalisty pod Januszy, powtarzam po raz kolejny, jeżeli masz jakiś problem i chcesz go rozwiązać, a nie ukrywać stan faktyczny, to po prostu napisz osobny temat jaki widzisz u mnie problem i powalczmy na argumenty, choć jak dla mnie to i tak strata czasu na tego typu głupoty. Strata czasu, ponieważ jestem w stanie przypomnieć historię Twoich wpisów przynajmniej z dwóch albo i więcej lat i udowodnić ile popełniłeś w tym czasie błędów, wliczając w to ataki na innych i minusowanie bez pokrycia. Ponadto, w odpowiedzi jedyne co mi zarzucisz to spam w wątku i pisanie na bani. A co poza tym? No dalej, pokaż co potrafisz.

Najlepsze: ostatnio dostałem minusa przy 10.700usd, https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 56#p463656 , że prognozowałem zjazd o kolejne 5.000usd widząc silny impuls w dół. Ojej... skąd my to znamy... połowa drogi już została wykonana. Więc tak, jaki sens w mojej perspektywie widzę, by tu siedzieć i znosić kopanie się z koniem? W zasadzie żaden, na dobrą sprawę zerowy, jeżeli trejdujesz aktywnie i przecież nie potrzebujesz tu wchodzić i pisać tak by przypodobać się innym. Ludzie chcą potwierdzenia własnych myśli i założeń, nie potrzebują się dowiedzieć, że zostaną za chwilę wyleszczeni przez kolegę z forum. A tak niestety się dzieje i dziać musi, bo tak działa rynek. Zasłanianie się tym, że "chcemy pomóc" Januszowi się nie wyleszczyć jest nieprawdą, ponieważ a) jeżeli nie zna rynku to będzie musiał zostać wyleszczony, b) jeżeli nie zna się na technologii, to może go ktoś okraść w łatwy sposób, c) może się na nim uwiesić US/państwo, d) jezeli nie potrafi nawet trejdować to nawet świetne analizy mu nie pomogą w dłuższej grze na jakichkolwiek rynkach. e) jeżeli nie zna MM to może polecieć jeszcze bardziej na stratę. F) jeżeli nie grał na FX czy rynkach akcji, nie zna dźwigni może nawet nie zdawać sobie sprawy ile może się pojawić problemów na horyzoncie, gdzie wyczyszczenie konta jest najmniejszym akurat wypadkiem przy pracy.

Napisałem tutaj, ponieważ jest utrudniony kontakt z @wymazywaniem odnośnie walki na rzeczowe argumenty. Więc znając jego naturę umieszczę to tu, gdzie rzekomo to my narzekamy na jego super trafne prognozy i niebagatelną rzecz jasna wiedzę, której ja nie kupowałem i kupować nie zamierzam. Sorry ziom, widzę tutaj świetnych ludzi, jednak poziom reputacji to dla mnie żaden dowód na to, by w to uwierzyć.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: Canis Lupus » niedziela, 11 marca 2018, 10:03

A nie moglibyście się dodać do ignorowanych skoro tak bardzo Was denerwują Wasze posty?
W ogóle dużo lepsze nastroje na forum panują jak jesteśmy w fazie bańki, w fazie pęknięcia jest dosyć ponuro i nerwowo.
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: amneziahaze » niedziela, 11 marca 2018, 10:43

@Canis Lupus, ale ja go generalnie lubię i szanuję. A to, że nie chce dyskutować na rzeczowe argumenty i unika polemiki odnośnie tego o czym napisałem, tylko mi dokopać, no to muszę jakoś podkreślić albo przynajmniej udowodnić swoje gorzkie żale. :P
Canis Lupus pisze: A nie moglibyście się dodać do ignorowanych skoro tak bardzo Was denerwują Wasze posty?
Już raz mnie dodał, później zdjął ignora, zaczął polemizować, teraz znowu obrażony.

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: ognos » niedziela, 11 marca 2018, 14:58

Jak się daje minusy od "użytkownika" a nie jako "reputacji posta"?

https://forum.bitcoin.pl/app.php/reputation/25126

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: amneziahaze » niedziela, 11 marca 2018, 16:59

@ognos, a ja radzę Ci zbastuj z tym minusowaniem za byle co, bo Twój wkład tutaj jest co najmniej wątpliwy primo, dwa, gdy wstawiasz minus to go uzasadnij i trzy nie polecam naśladować osób pokroju Wymazywanie właśnie m.in. z tego samego powodu - jeżeli nie masz racji lub o czymś nie masz pojęcia to zastanów się trzy razy nim kogoś oszukasz niesprawiedliwą oceną. I to samo tyczy się Wymazywanie, odnośnie którego uzasadnienie dałem wyżej. Wasz poziom chamstwa jest dla mnie po prostu porażający i nie będę się temu bacznie przyglądał. To tak jakby wszystko to co piszę i wklejam tu od lat było oszustwem, a ja mam dowody na to, że jest dokładnie odwrotnie. Różnica między Wami jest taka, pomijając chamstwo, jeden coś tam wie o rynkach i rzeczywiście wiele można się z tego co pisze dowiedzieć, zaś Ty co sobą w ogóle reprezentujesz?

I w wątku o kursie jeszcze kilku jest tego typu gagatków, ale ja nie mam czasu na tego typu dziecinadę.

Podobnie jak grzyby po deszczu na rynku krypto pojawiła się cała masa fałszywych szkoleniowców oraz fałszywych analityków rynku. Mam odwagę się temu przeciwstawić, ponieważ analizuje kurs dzień w dzień od dwóch lat przynajmniej, wątek o kursie tutaj podobnie i znam ów prognozy tych fachowców. Wielkie "Ach, och", bo kolejny raz prognoza się nie sprawdziła, a ja miałem odwagę napisać gościowi wprost, że się myli. Z Wymazywanie jest podobny problem, sprytnie schowany i zakryty rzekomym nie spamem, stąd jego frustracja, że ktoś ma odwagę zwrócić im uwagę, by przestali mydlić ludziom oczy. Tak, tym samym ludziom, którym tak bardzo rzekomo chcą niby pomóc. Poziom obłudy, skyrocketing, i ogromna strata czasu przez tego typu bredzących Januszy.

edit: jeżeli prognoza ma na celu wyłapywanie tylko punktów reputacji, niezależnie od poziomu jej sprawdzalności się, to ja podziękuję za taki wątek(BTC dla początkujących) i cały ów system, bo oczywistym staje się, że jego treść i wartość merytoryczna to jest niestety jeden wielki FAKE, co obserwować się daje od kilku miesięcy z coraz większym natężeniem. I to tyle ode mnie na ten temat.
Ostatnio zmieniony niedziela, 11 marca 2018, 17:15 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 2 razy.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: devega » niedziela, 11 marca 2018, 17:07

ognos pisze: Jak się daje minusy od "użytkownika" a nie jako "reputacji posta"?
Wchodzisz na profil użytkownika:
https://forum.bitcoin.pl/memberlist.php ... le&u=25126
i w prawym dolnym rogu masz "oceń użytkownika".
BTW: Sugeruję rozwagę przy wystawianiu ocen.

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: ognos » niedziela, 11 marca 2018, 18:42

@amneziahaze za byle co? Każdy minus miał uzasadnienie, każdy minusowany przeze mnie Twoj post był żałosny i prostacki. "..." były w jednym minusie bo @hornet wyczerpał temat. Jak sobie przejrzysz historie reputacji to też ode mnie masz plusy za merytoryczne i ciekawe posty. Niestety ostatnio wszystkie oceny ode mnie masz negatywne, bo nie sądzę, że to forum jest dla gimbazy, a Twoje posty czasami są właśnie na takim poziomie. Niezależnie czy faktycznie jesteś pijany je pisząc, pod wpływem innych środków czy po prostu masz taka żałosna maniere to według mnie po prostu nie przystaje tak pisać.

Nic nie pisałem o Twojej wiedzy na temat rynków, stylu gry, prognozach, czy czegokolwiek na temat wiedzy, tylko po ludzku o kulturze osobistej i ogładzie. Jak chcesz sobie kurwidołek robić w wątku gdzie panuje względna kultura, to licz się z tym, że komuś się to może nie spodobać, a efektem braku aprobaty są minusy.

W kwestii mojego wkładu w to forum to nie jesteś obiektywną osobą do oceniania tego, więc mało mnie interesuje Twoje zdanie i nie będę tego poruszał.

Bawia mnie natomiast takie śmieszne teksty "Ty co sobą w ogóle reprezentujesz", ego dawno przegonilo wykres bitcoina.


@devega nie mam tego, może od pomarańczek dopiero to jest dostępne.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: devega » niedziela, 11 marca 2018, 18:53

devega pisze: ognos pisze:
Przejdź do cytowanego posta Jak się daje minusy od "użytkownika" a nie jako "reputacji posta"?

Wchodzisz na profil użytkownika:
https://forum.bitcoin.pl/memberlist.php ... le&u=25126
i w prawym dolnym rogu masz "oceń użytkownika".
ognos pisze: @devega nie mam tego, może od pomarańczek dopiero to jest dostępne.
być może, zapytajmy moda, wołam @rav3n_pl

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: rav3n_pl » niedziela, 11 marca 2018, 18:57

#umniedziała
Punkty reputacji i tak się sumują (posty +user)
Można więc dać losowemu z ostatnich postów z opisem "to nie za post ale za całokształt"
Oczywiście, nie można komuś dać więcej niż bodaj 20% jego głosów, czyli jak dałeś kurczaczkowi 2pkt i nikt więcej to kolejnych 2 już możesz nie dołożyć (o ile to nie działa od jakiejś ilości punktów, nie jestem pewien jak Bitmar te limity zakodował).
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: amneziahaze » niedziela, 11 marca 2018, 20:39

ognos pisze: @amneziahaze za byle co? Każdy minus miał uzasadnienie, każdy minusowany przeze mnie Twoj post był żałosny i prostacki. "..." były w jednym minusie bo @hornet wyczerpał temat.
Ok, niech będzie na Twoim, ale i tak @hornet nie miał racji, bo akurat jestem zwolennikiem jawnych trejdów, a najlepiej by było również statementów gdyby ten rynek stał się regulowany[moim zdaniem kwestia czasu] i nie raz wstawiałem wartości swoich obrotów na danej giełdzie albo poziomy wejścia i wyjścia. Horneta w tym czasie oczywiście nie było, widuję jego posty ponownie dopiero od szczytu bańki.

Co nie zmienia faktu, że i tak wiele sytuacji na forum ostatnio mi się nie podoba. Z jednej strony wymagany jest poziom, zaś czym on ma się przejawiać w zasadzie? Stekiem bredni i fałszywych analiz? Brakuje mi jakości forum sprzed roku i wcześniej. Jako że bez winy nie jestem to dobra, cofam swój minus. Aczkolwiek zdania nie zmienię, jeżeli chodzi o całokształt.

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: redlumek » niedziela, 11 marca 2018, 20:42

Czasami jak czytam ten temat to widzę że część ludzi tutaj po prostu próbuje się odstersować. Napisać ile się da aby zeszło ciśnienie po kolejnym dniu tradowania.
Coraz więcej handluje I coraz więcej stresów więc pewnie niedlugo moje gorzkie żale też się znajdą :)

Ps przewidzieć czy coś spadnie albo wzrośnie to 50/50 więc jak ktoś ma 15% prognoz to trzeba stawiać przeciwko jego słowom. Zysk gwarantowany ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: hassejo » niedziela, 11 marca 2018, 23:28

amneziahaze pisze: @hassejo, nie nie, ja dobrze rozumiem za co tak silny minus. Zasadniczo od kiedy krypto się bardziej spopularyzowało poziom forum nieco się zmienił, stąd też można tłumaczyć wk....e Prezesa,
ależ ja wszystko rozumiem. tyle że do wypuszczenia z siebie powietrza, wiele osób nadużywa pewnych skryptów - które to forum umożliwia.
rozumiem to i walczyć z wiatrakami nie będę. nie chce mi się po prostu :mrgreen:

z góry szakala w pokoju pozdrawiam,
hassejo

zapalcie sobie niektórzy blanta, mam wrażenie że brakuje niektorym rozluźnienia.
ahh.. zapomniałem. znowu bania pękła ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 12 marca 2018, 01:27

amneziahaze pisze: grunt że demagog @Wymazywanie znalazł swoją niszę do robienia januszy i rozpychania się łokciami. Ty Wymazywanie wyglądasz mi na niezłego krętacza
1. Odnośnie tematu, o którym dyskutowaliśmy, raczej niewiele się do niego odnosisz i akurat z argumentami z mojej strony to Ty nie polemizujesz, za to wchodzisz po raz n-ty na grunt jaki to ja jestem zły itd. (to rozwinę w pkt. 3.).
Co do tematu w którym uważasz, że analiza ludzi jest gówno warta bo nie znasz ich zarobków, oprócz argumentu, że analiza a gra to nie to samo, dostałeś argument o trudnościach tego rynku w tym kraju. Z tym nie dyskutujesz, a wręcz nagle uwzględniasz to w swoim dzisiejszym poście, co mnie cieszy.

Idziesz jednak jak pół-debil w zaparte i nie przyjmujesz racji argumentu pierwszego ani nie odpierasz go. Dam Ci prosty dowód na to, że analiza a gra i wyniki są często (choć nie zawsze) rozbieżne. Odpowiedz sobie po prostu na pytanie: ile razy miałeś dobrą wizje wykresu, dobre pomysły, analizy, wizje, a jednak zagrałeś słabo lub źle? Każdy lub niemal każdy trader miał takich sytuacji mnóstwo. To oczywiste. Czemu? Bo w procesie decyzyjnym, który prowadzi do różnych ruchów w grze, analiza czy jakaś własna wizja wykresu/ceny to tylko część całości. Duży % procesu decyzyjnego i gry to psychologia, emocje, własny czas, inne warunki.
W ten sposób czyjaś analiza może być dobra ale sam zagra dany trade dużo gorzej i absolutnie każdy miał tak, że miał dobre pomysły, a nie wykorzystał ich w pełni lub wcale.

Obrażanie ludzi za to, że rozmawiają na forum o wykresach a nie podają Ci na tacy swoich zarobków to - powtarzam po raz kolejny - buractwo i wieśniactwo intelektualne, które będę piętnował.

Na marginesie:
często analiza ludzi, którzy nie grają danej rzeczy jest znacznie lepsza niż tych, co to akurat grają, bo nie są zaangażowani emocjonalnie i zafiksowani na dany korzystny dla siebie ruch. Dlatego też można korzystać z powodzeniem nawet z analizy kogoś, kto absolutnie nie gra danej pary, danego aktywa bo ma on większe pole obiektywności.

2. Odnośnie punktów reputacji kilka faktów:

1) nie ja go wymyśliłem
2) pisałem na forum dużo i często, momentami za dużo i za czesto, od dawna (od 2013), zanim był ten system reputacji, zatem... (3)
3) zdobywanie tych punktów nie jest moim celem
4) zaraz po starcie systemu reputacji dostałem duże minusy od prezesa, na zasadzie "bo mogę" ponieważ o coś się z nim kłóciłem i chciał mnie dobić; pamiętam jak zastanawiałem się wtedy czy zostanę zbanowany bo miałem zaraz jak to weszło mocno na -
5) nie uważam by punkty były rankingiem wiedzy czy trafności w przewidywaniach, są raczej nagrodą za aktywność przydatną jakoś innym

Kilka prostych punktów, by nie czynić mnie "winnego" po raz n-ty za to, że mam dużo punktów i insynuować mi, że w jakiś sposób czuję się przez to lepszy itp. Robisz to po raz kolejny. Też masz sporo punktów chociaż nie przypominam sobie ani 1 (słownie: jednego) Twojego postu, który byłby mi przydatny w tradingu kiedykolwiek. Ale nie mam z tym problemu.

3. Odnośnie wielokrotnego sugerowania mi jakoby moje pisanie na forum miało lub ma na celu nie po prostu wyrażenie mojego zdania na dany temat (jak jest w istocie), ale nabranie użytkowników, przekazanie im mylących ich w tradingu informacji, oszukanie ich, "wyleszczenie" itd., mam dość słuchania tych bzdur, nie będę się bez końca tłumaczył że nie jestem wielbłądem i od dziś traktuje to nie inaczej jak POMÓWIENIA, niesłuszne oskarżenia o oszustwa, podlegające pod Art. 212 KK.

Radzę więc zbastować z pluciem bzdur czyli pomawianiem mnie o nieczyste intencje w moim pisaniu na forum, ponieważ dośc łatwo podlega to pod wspomniany artykuł:
Art. 212. KK

§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,
podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.
§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
cyt. za: http://prawnikow.pl/porady-prawne/prawo ... 12-kk.html

Ps. Każdorazowe urządzanie sobie beki z czyjejś pracy z wykresem na forum tylko dlatego, że nie masz wglądu do szczegółowych zarobków tej osoby będzie przeze mnie minusowane.

Podobnie jak pomawianie mnie o celowe mylenie ludzi z racji, że nie mam szklanej kuli i często, jak każdy trader, nawet dobry, się myliłem, mylę i będę mylił (posłuchaj może lepiej swego nowego guru, Zaorskiego, który przecież wiele o tym mówi) - będzie to minusowane a jeśli trzeba nawet zgłoszone jak pomówienia, którymi w istocie są.

Więc uważałbym na insynuowanie mi oszukiwania ludzi i podobnych rzeczy, ponieważ jest to pomówienie i nie będę tego respektował ani tracił czasu na tłumaczenie Ci, że 2+2 to raczej 4.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 12 marca 2018, 01:35

amneziahaze pisze: @ognos, a ja radzę Ci zbastuj z tym minusowaniem za byle co, bo Twój wkład tutaj jest co najmniej wątpliwy
A mi przydają się nieraz rzeczy jakie wrzuca nt wykresu.
Nie przypominam sobie natomiast nic przydatnego od Ciebie.
amneziahaze pisze: Podobnie jak grzyby po deszczu na rynku krypto pojawiła się cała masa fałszywych szkoleniowców oraz fałszywych analityków rynku. Mam odwagę się temu przeciwstawić
Te, chłopie, Ty byś zaczął może, w wieku w którym jesteś, mieć w końcu własne zdanie na różne tematy? Bo ostatnio 95% Twojego pisania to powielanie Zaorskiego. Na marginesie oczywiście cenię jego materiały, zwłaszcza te dawne i wrzucałem je na forum dawno. Bo te nowsze, to nieco zakłamanie, czyli alltime ciśnięcie beki z analizy a na pytanie "a jak wchodzisz" analizowanie świeczki i oporów i zapieranie się, że to nie analiza żadna ale analiza ceny, jakby AT było analizowaniem czego innego jak ceny w różnych operacjach różnymi narzędziami. :mrgreen:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 12 marca 2018, 07:28

Wymazywanie pisze: mam dość słuchania tych bzdur, nie będę się bez końca tłumaczył że nie jestem wielbłądem i od dziś traktuje to nie inaczej jak POMÓWIENIA, niesłuszne oskarżenia o oszustwa, podlegające pod Art. 212 KK.


Nie no naprawdę... obrzydziłeś mi to forum kompletnie. Wygrałeś, Panie "nie przysługujące mi należności z amerykańskiej giełdy nie oddaje/nie oddam", "ach, ten zły gównonet i jego prośby o nieszkalowanie ichnej spółki" - parafrazując. Doprawdy, samemu tylko potwierdzasz swoją hipokryzję i dwa: obawiam się że masz poważny kłopot, choć próbujesz odwrócić kota ogonem, jak zwykle. Resztę może przeczytam, może nie, straciłeś bardzo dużo w moich oczach. Jednocześnie udowodniłeś niemalże książkowo jak można łatwo nadużywać i manipulować systemem reputacji dla własnych bliżej nieokreślonych celów.

Nie wiadomo jak się odnieść do tego typu osoby, bo ani nie można napisać prawdy, bo minusowanie, ani nie można napisać prawdy, bo kodeks karny, ani nie można napisać prawdy, bo nie można. Doprawdy genialna polemika. Na zastraszanie i łamigłówki czyjsza racja mojsza, i tak dla mnie jest aktualnie już jasne, że szczerością za bardzo nie grzeszysz.

Wiesz paradoks polega na tym, że ja naprawdę wierzyłem w to co piszesz na temat kursu i wydawało mi się, że porządny z Ciebie gość, taki z zasadami, moralnością, taki naprawdę porządny gościu, a tu takie coś........

Czyli rozumiem, że nadużyciem reputacji nie będzie ów fakt wstawienia Tobie -4000pkt. ? Bo skoro można 40 to chyba 4000 również? Mógłby jakiś moderator się wypowiedzieć, czy tego typu działanie naczelnego moralizatora w dziedzinie etyki forum[tematy w księdze zażaleń chociażby] jest w ogóle dopuszczalne, czy po prostu dopuszczamy hipokryzję wyższego szczebla, że jeden może, a drugi nie ma nawet jak się przed tym smutnym człowiekiem obronić?

I wiesz co @Wymazywanie... muszę to napisać, ale zrobiło mi się nawet trochę przykro... nie to było moim zamiarem by sytuacja zakończyła się w taki sposób.. żaden trejd, nawet bardzo stratny nigdy tak mnie nie zasmucił jak to co napisałeś dzisiaj. Po prostu nie mieści mi się to w głowie, że ludzie naprawdę stali się tacy jacyś, e, to nie dla mnie, polemika z kimś takim, w sensie polemika ze zwykłym leszczem to przecież tylko strata czasu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: Canis Lupus » poniedziałek, 12 marca 2018, 08:53

Spoiler:
hassejo pisze: wiele osób nadużywa pewnych skryptów - które to forum umożliwia.
Uważasz, że ignorowanie nie jest dobrą metodą?
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: hassejo » poniedziałek, 12 marca 2018, 09:03

@Canis Lupus, oczywiście że nie. mam parę osób w ignorowanych.
mówiąc o skryptach, miałem raczej na myśli minusowanie ile Bozia dała :)

nie od dziś widać, że forum w dużej części składa się z frustratów, którzy swoje napięcie wyładowują za pomocą kciuka w dół.
wyjątkiem tej reguły, są sensowne minusy wraz z opisem. tutaj nie mam żadnych zastrzeżeń.

takie moje skromne zdanie : )

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 12 marca 2018, 13:33

@amneziahaze, A czego się spodziewałeś? Dziwisz się?

Myślałeś, że będę Cię głaskał i tracił czas z życia którego nie wiem ile mi zostało, na tłumaczenie się po raz n-ty, że jak pisałem coś o kursie i się myliłem, to jest to normalne bo mylenie się jest stałym elementem i analizy i gry, nawet bardzo dobrych traderów (PS. ja nie jestem b. dobry ale przeciętny łamany na dobry)? Czy może po raz dwudziesty mam pisać, że jestem traderem nastawionym często bearish, dobrym w końcach downtrendów, dużych korektach, odbiciach, ale słabym w bańkach i ich zasięgach?

Sądzisz, że będę marnował czas w nieskończoność by Tobie to wyjaśniać i byś łaskawie to kiedyś zrozumiał?

Ty nie piszesz, że moja analiza to gówno, że moja osoba na forum to gówno itd. - a to byłoby całkowicie akceptowalne i normalne dla mnie. Ty wychodzisz dużo dalej i piszesz o mnie jakobym celowo pisał dla zmylenia ludzi, używał forum do przekazywania mylących informacji w celu osiągania własnych korzyści itd.

Sugerujesz mi więc oszukiwanie i manipulowanie a to podpada właśnie pod art. 212 KK o pomówieniach i tak można to traktować.

Smutno Ci? Przykro Ci? Że odpisałem tak jak na to zasługujesz zamiast wyjaśniać po raz setny to samo? To dobrze, ale chyba z własnej głupoty głównie to "przykro".

Uważaj i pisz o mnie co chcesz, jak chcesz, kiedy chcesz, komu chcesz, ale skończ pomawiać mnie i sugerować oszukiwanie i wpuszczanie ludzi w maliny, bo to nieprawda, to jest już za wiele i na to nie zasługuję.

Dodano po 2 minutach 18 sekundach:
PS. To ostatni mój post w tej sprawie.

Dodano po 3 minutach 18 sekundach:
amneziahaze pisze: Czyli rozumiem, że nadużyciem reputacji nie będzie ów fakt wstawienia Tobie -4000pkt. ?
Nie będzie dla mnie żadnym.
Jasne, stawiaj minusów ile chcesz, nie ma żadnego problemu. Możesz dać mi łącznie (z przeszłymi) mniej więcej max 0.2x 4.45k czyli -890 punktów reputacji. Podziel to na swój max rep dzienny i masz liczbę dni do tego potrzebną. Nie ma dla mnie absolutnie żadnego problemu, ponieważ na forum interesują mnie treści i informacje przydatne mi do analizy i wiedzy o tym rynku, nie zbieranie punktów.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 12 marca 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: operatordtp » poniedziałek, 12 marca 2018, 15:27

A ja myślałem że tutaj piszą i moderują dorośli inteligentni ludzie.
Tymczasem wycinane w pień i banowane są poglądy inne niż jedynie słuszne.
Zaślepienie żądzą zysku panoszących się tu spekulantów blokuje możliwość wypowiedzi i uwydatnienie patologii i zagrożeń wszechopanujących szczytną kiedyś ideę krypto.
Wiem że boli ale ma BOLEĆ. Kropla drąży skałę. I BĘDZIE DRĄŻYĆ :-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 12 marca 2018, 18:43

@rav3n_pl, @Bitmar, wybaczcie, że w ogóle Was wywołuje i marnuje Wasz cenny czas, jednak zakładałem, że @Wymazywanie to poważny i uczciwy człowiek. Muszę jednak postawić kluczowe pytanie: Czy manipulacje systemem reputacji oraz analizami/prognozami kursu na forum nawet jeżeli są błędne[dywagowanie nad ich słusznością, tj czyja racja mojsza], niedopuszczanie krytyki pod groźbą zaminusowania i karami prawnymi to to jest normalne działanie? Tak być powinno i wszystko jest w porządku?

Ja wiem, że to jest kompletnie niepoważna sytuacja, jednak przypominam sobie dużo szczegółów z forum, w tym zastraszanie ludzi przez ArkaW i tak sobie myślę, czy ktoś kto wypacza ideę forum i manipuluje słupkami reputacji zasługuje w ogóle tutaj na jakikolwiek szacunek i nie powinno się zmienić ów systemu? Bo przecież w żaden sposób nie można takiemu człowiekowi przetłumaczyć swojego zdania, a jeszcze za to obrywam i niby to ja muszę się tłumaczyć z jakiegoś tałatajstwa. Tym bardziej, że nikt poważny nie ma czasu na tego typu sytuacje. By była jasność, ja na pewno nie mam na to czasu. Pisząc o kursie stawiałem prognozy/analizy, zapoznawałem się z opinią innych, bo naprawdę byłem zafascynowany ogólnym poziomem i sprawdzalnością. Gdy sytuacja zaczęła się zmieniać(przeszłość niech nas rozlicza) i zacząłem wyłapywać nieścisłości to okazało się nagle, że to nie ma w ogóle znaczenia. Jestem bardzo na to wyczulony tym bardziej widząc w przeszłości minusowanie ludzi za słuszne prognozy i jednoczesne sprowadzanie ich do parteru właśnie za odmienne zdanie. Ich prognozy się sprawdziły. Zostali dosłownie zrównani z ziemią. Mieli rację, zostali wdeptani w podłogę w samym wątku, m. in. przez wyżej wspomnianego gościa.

Z Tobą @Wymazywanie nie zamierzam polemizować. Nie będę tolerował tego typu patologii i tyle. W sensie uważasz, ze jesteś w porządku, broniąc niesprawdzających się prognoz, no to ok, ja nie muszę się tutaj udzielać i po problemie. Co jakiś czas masz problem z różnymi osobami i to Ci się uaktywnia nagle ni stąd ni zowąd, podejrzewam najgorsze, może powinieneś się zbadać.

A pytam serio, bo dalsze udzielanie się na tym forum stawiam pod dużym znakiem zapytania. Nie wynoszę z tego żadnych korzyści, wręcz odwrotnie, dlatego wolę na wszelki wypadek zapytać.

Dodano po 1 minucie 11 sekundach:
Wymazywanie pisze: Jasne, stawiaj minusów ile chcesz, nie ma żadnego problemu. Możesz dać mi łącznie (z przeszłymi) mniej więcej max 0.2x 4.45k czyli -890 punktów reputacji.
\ Nie pytam Ciebie. Pytam modów, czy takie zachowanie jest etyczne i właściwe/dopuszczalne na forum.
Wymazywanie pisze: Ty nie piszesz, że moja analiza to gówno, że moja osoba na forum to gówno itd. - a to byłoby całkowicie akceptowalne i normalne dla mnie.
No błagam... Nie o to tutaj chodzi, choć taki poziom byłby już zupełnym nonsensem. Chodzi o coś ważniejszego i dotyczy samej sprawdzalności się prognoz, i właśnie stoi w konflikcie z fejkowymi szkoleniami, naukami, podobnie jest z zapętlaniem się prognozując kierunek kursu. Mi zależało, by wytypowywać najskuteczniejszych trejderów/analityków ucząc się od nich rzemiosła i rozwijając się o wiele wiecej aniżeli teraz razem z nimi, i dalej tak jest, a nie czarodziejów i aktorów od blichtru ładnych wykresików de facto jak można siedzieć NAD BIAŁYM WYKRESEM, niech ktoś mi to wyjaśni.
Wymazywanie pisze: Sugerujesz mi więc oszukiwanie i manipulowanie a to podpada właśnie pod art. 212 KK o pomówieniach i tak można to traktować.
No serio? :shock:

@Wymazywanie, ale spójrzmy prawdzie w oczy, dziwny z Ciebie człowiek, abstrachując już nawet od tego, że zdarza mi się czasem pisać tu na bani, bo rzeczywiście również tego nie pochwalam, ale cóż zdarza się - cieszę się z udanych trejdów i czasem coś mnie kusi by się tu pochwalić albo się powygłupiać za co ponoszę konsekwencje i mnie to wcale nie rusza, ale sam fakt Twojego podejścia do sytuacji i samo deja vu, nawet jeżeli bezpośrednio/pośrednio, chcąc podywagować na argumenty odnośnie kursu, sprowadzając tu najlepszych trejderów w Polsce chociażby nawet od TJS'u, w tym Zaorskiego, znajomego de facto z grupy FB[wcale się na nim nie wzoruję, to są najczęściej grupy zamknięte albo mniej popularne] potrafisz mu napisać chociażby, że gość jest bezczelny, wręcz zbyt pewny siebie, bo wchodzi w depo[też na BitBay] na 0,5-1mln pln[jeszcze przed zyskiem bańki na DAX'ie niedawno] i próbujesz dawać mu jakieś umoralniające rady, lecz w drugą stronę rzecz jasna, to to już "nie wolno, no bo jak tak można się tak obnosić swoją krytyką na forum"? Nie wydaje Ci się, że jest w tym duża niekonsekwencja i brak logiki w działaniu? Ja myślałem żebyśmy szlifowali rzemiosło również i tu, a nie jakieś głupawe potyczki kto ma rację, co komu wolno. Czy naprawdę nie wolno mi poddawać w wątpliwość prognoz/analiz osób, które moim zdaniem mijają się z rzeczywistością? No jeżeli to jest błąd, no to tak jak pisałem wyżej, ok, nie było sprawy, natomiast to co myślę zachowam mimo wszystko dla siebie. Pewnie nawet większości ów dany spór tutaj nie zainteresuje, choć w mojej opinii jest właśnie kluczowy, bo stanowi podstawę dobrych wyników w trejdingu.

Wróć do „Opinie, propozycje, uwagi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości