Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 12 marca 2018, 19:55

amneziahaze pisze: No serio?
Tak, na serio. I dlatego rano było Ci przykro a teraz wołasz admina i moda i chyba jesteś zesrany.

Bo ktoś - a dokładniej ja - nazwał po imieniu to co wyprawiasz czyli zarzucanie mi pisania na forum nt wykresów, ceny, analizy w celu wyleszczenia, zmylenia innych, narażenia ich na straty i osiągania własnych korzyści. Jest to zarzucanie oszustw/manipulacji, których nie popełniłem, zatem może być traktowane jako pomówienie. Nazywam rzeczy po imieniu i wychodzi to wyraźnie poza normalną negatywną opinie o mnie, czy to ad personam, od którego nie stronisz, ale które mi wisi. Natomiast robienie ze mnie oszusta już jest poza marginesem mojej tolerancji.
amneziahaze pisze: Czy manipulacje systemem reputacji oraz analizami/prognozami kursu na forum nawet jeżeli są błędne[dywagowanie nad ich słusznością, tj czyja racja mojsza], niedopuszczanie krytyki pod groźbą zaminusowania i karami prawnymi to to jest normalne działanie?
Nigdzie nie manipulowałem systemem reputacji. Dostałeś 2 razy po -20, ponieważ tak oceniłem Twoje posty uzasadniając je dokładnie i długo. To nie jest manipulacja systemem reputacji, ale użycie go i tyle.

Nie grożę Ci minusowaniem, napisałem tylko, że zamierzam oceniać minusem Twoje czepianie się wkładu innych bo nie masz dostępu do ich kieszeni oraz pomawianie mnie. Czy to groźba? Nie, to oficjalna zapowiedź stanowiska na takie posty.

Co do cytowanego Art. 212 KK, zauważ, że nigdy ani nigdzie nie napisałem, że zostaniesz za to pozwany. ;) Stwierdziłem tylko, że to co o mnie piszesz podlega pod definicję pomówienia z KK. Nawet nie napisałem, że to mam zamiar gdziekolwiek zgłaszać, a Ty już zesrany. Widać wystarczy dosadniej ująć czyjś charakter pisania zamiast tłumaczyć się bez końca a oponent łagodnieje i teraz nagle to już chce "razem szlifować rzemiosło", bardzo edukacyjne, aż jestem w pozytywnym szoku.
amneziahaze pisze: Ja myślałem żebyśmy szlifowali rzemiosło również i tu
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 12 marca 2018, 21:04

Zresztą kolejny przykład z wczoraj. Ja nie wiem czy ludzie całkiem postradali już zmysły czy świat nam się komunizuje, Mac Walen wczoraj został przybanowany na FB na 3 dni, bo coś tam się nie podobało jakiemuś Kowalskiemu w związku z odwieczną dramą odnosnie jego szkoleń z trejdowania. I niebyloby to absurdem gdyby nie fakt, że akurat Maciek rowniez doszedł do swojego majątku także pośrednio przez trejding. To komu tu wierzyć? Januszowi?

Bzdura. Uzasadniasz swój brak panowania nad nerwami, bo ktoś miał odwagę zwrócić Ci na to uwagę. I jak to nazwać? Wymazywanie już kręci tasiemca. Bardzo proszę podpieraj ów zarzut konkretnym cytatem i jezeli juz wymagaj tego samego, mogę specjalnie poszukać ów dowodu na to, że panikowałeś przy 2 może 3k usd za btc, a przynajmniej byłeś niemalże pewien, że to już maksimum, przy 5.000usd dołączali się kolejni podobnie myślący, że to już maksimum i no way, to niemożliwe by BTC przebił np. 50.000usd, a Mcafee to już w ogóle troll nie z tej ziemi. Mało tego, to właśnie m.in. szydziłeś i piętnowałeś minusami ludzi za odwrotne zdanie, moim zdaniem podparte fundamentem.

Jaki ja jestem, przepraszam? Po prostu to dla mnie abstrakcją jest to czym mnie probujesz zastraszac na huki i na jakiej podstawie. Masakra, walka na grabki i wiaderka. Jeszcze sypnij mnie piaskiem.

Cofamy się za Twoim przewodnictwem już do epoki kamienia łupanego czy może jeszcze dalej?
Wymazywanie pisze: Tak, na serio. I dlatego rano było Ci przykro a teraz wołasz admina i moda i chyba jesteś zesrany.
Przykro mi, bo miałem Ciebie za kogoś znacznie bardziej wartościowego w mojej opinii, już nie jako trejdera, ale tak po ludzku zakładałem, że super z Ciebie człowiek. Już to było napisane przeze mnie. Dlatego wołam modów, bo rozumiem, że sprawa jest bardzo poważna i stety niestety wiążesz z tym również właściciela tegoż jakby nie patrzeć fajnego forum. Naloty na dom też mogę już przewidywać, akcje o 6:00 rano, czy się zapędziłem tym razem?
Wymazywanie pisze: Dostałeś 2 razy po -20, ponieważ tak oceniłem Twoje posty uzasadniając je dokładnie i długo. To nie jest manipulacja systemem reputacji, ale użycie go i tyle.
W porządku, tj. każdy Twój post w tym temacie mogę ocenić -20pkt. bo mam odmienne zdanie i to będzie w porządku? Mogę każdemu kto moim zdaniem jest w błędzie dawać -20 za każdy offtop/błędną prognozę, biały wykres, pastwić się nad śweiżakami, bo tak mi się nie podoba i to uzasadnić i to będzie fair? Nie uznają przypadkiem, że mam coś nie tak z psychą w takim przypadku i nie panuje nad samym sobą? Każdy by tak to uznał. Tylko jest jeden mankament w tym systemie, Tobie nikt nie może już tu zagrozić, trzeba by skrzyknąć chyba całe forum[chore] choćbyś nawet kompletnie ześwirował lub działał w jakimś afekcie. Reasumując, wprowadzamy tu swego rodzaju dyktat, przed którym nie będzie się można w żaden sposób obronić. Czy słusznie.

Przypominam jednocześnie, że zaczęło się od tego żeby nie zapędzać się przesadnie ze swoimi milionowymi prognozami, bo to jest chrzanienie głupot po raz kolejny wedle mojej własnej opinii, ludzie poszli dokładnie w przeciwnym kierunku, również w wątku, znaczna ich część. Pisałem post wcześniej w omawianym wątku o zjeździe nawet o kolejne 5.000usd z około 11.000usd. https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 56#p463656 Gdzie jesteśmy teraz? Co się formułuje? Na kursie LTC litera M 4H przed odbiciem, tworzy się druga krótsza noga, a było to ze 2 poziomy wyżej jeszcze kilkanaście godzin temu r/r. I co ja mam na ten temat sobie pomyśleć? Kara z przewidywanie podparte tekstem, ale bez kwiecistego białego wykresu? Jaki to ma sens? Gdzie zmierza wątek o kursie dla początkujących i osoby w nim się udzielające? Mam na myśli całą grupę i żółtodziobów dopiero zaczynających przygodę. Wiadomo mniej więcej kto kogo zje na rynku.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 12 marca 2018, 22:32

amneziahaze pisze: @rav3n_pl, @Bitmar, wybaczcie, że w ogóle Was wywołuje i marnuje Wasz cenny czas
Ja Ci wybaczę, ale moja żona może mi strzelić focha ;) Wczytanie się w wasz konflikt to z godzina pewnie.

Na szybko zrozumiałem, że zarzucasz @Wymazywanie manipulację kursem(???). To się kupy nie trzyma. Każdego kto udziela się w wątku o kursie można o to posądzić. Ani wymazywanie, ani nawet my wszyscy razem nie mamy istotnego wpływu na kurs. Nawet jeśli @Wymazywanie chciałby manipulować to biorąc pod uwagę skalę i kapitalizację BTC, nic mu to nie da, więc zarzut jest raczej bez sensu. Gdyby chodziło o jakąś krypto z małą kapitalizacją, to można by się zastanawiać. W przypadku BTC nawet nie ma co o tym myśleć. @Wymazywanie poza tym forum nie jest celebrytą, albo inną sławną personą.

Co do jego straszeniem paragrafami, to na pewno sympatii sobie tym nie przysporzy. Było tu wielu takich co straszyli... No, ale to jego prawo, nikt mu zabraniać nie będzie.

Swoją drogą, wiele osób skarżyło mi się na Ciebie i zgłaszano Twoje posty (pewnie te po spożyciu), więc niektórym już nerwy mogą puścić i paragrafy pod wpływem emocji idą w grę ;)

Co do minusowania to są tu osoby, które faktycznie mogą tego nadużywać. System reputacji pójdzie do poprawki. W przypadku plusów wszystko jest OK, bo jeden użytkownik nie może dać innemu więcej niż 10% plusów jego całej reputacji. Plusy z "nadwyżki" nie są liczone do sumy.
Miało to zapobiec nabijania sobie repa w kółku wzajemnej adoracji.

Z minusami nie ma takiego limitu, ale widzę, że czas to zmienić, bo niektórzy umiaru nie mają. Po zmianie, jeden user nie zabierze drugiemu więcej niż 10% całego repa.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: FlyingAtom » wtorek, 13 marca 2018, 01:02

@bitmar
Taka sugestia.
Ograniczyłbym nowym w znaczny sposób możliwość oceny, a już na pewno używania minusa do jakiegoś czasu 3/6 miesięcy i do jakiejś liczby nabitych postów.
Jak śledziłem niektóre sytuacje to nowe konta używały minusa często w takich "konfliktach"
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: Bitmar » wtorek, 13 marca 2018, 09:14

@FlyingAtom, Minusować mogą wyłącznie osoby z reputacją >30. Co do plusów, to ilość plusów do rozdania zależy od wielu czynników (staż, reputacja,posty). Nowe konta mogą dać dziennie 2 a taki Wymazywanie 20.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: FortiDude » wtorek, 13 marca 2018, 10:30

@Zeyt twój minus wystawiony mimo w temacie o rozmowie na temat kursu BTC jest totalnie bezpodstawny.

Post dotyczył kursu, mojej opini (że nie spanie poniżej 8k) i że wszedłem w long, co przyniosło mi lekki zysk póki co.

Ostatnio dużo piszesz o spamie (https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 43#p465743) to stwierdzam, że po prostu musisz się wyładować, prawda?

Oczekujesz od każdego postu rzeczowej analizy technicznej, a od tego masz ten temat:

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... start=1820

Temat, w którym mi dałeś minusa jest dla początkujących i dotyczy rozmowy o kursie. Uważam, że przesadziłeś.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6334
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1668
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: maxi82 » wtorek, 13 marca 2018, 10:35

FortiDude pisze: Oczekujesz od każdego postu rzeczowej analizy technicznej, a od tego masz ten temat:

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... start=1820
Wg mnie to jest zupełnie na odwrót, zobacz w jakim dziale jest temat, przeczytaj pierwszy post, (zresztą wystarczy zerknąć na tytuł) ;)
Taaak właśnie tam można pisać posty, które łapią się na OT w wątku o kursie.
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: FortiDude » wtorek, 13 marca 2018, 10:46

Wychodzi więc na to, że temacie, gdzie można "spamować" znajduje się - moim zdaniem - na prawdę dobra i ciekawa analiza 2-3 osób (więcej nie kojarzę), natomiast w temacie od "rzeczowej analizy technicznej" udzielają się dziesiątki osób nie na temat.

Coś tu jest nie tak, nie sądzisz? Ludzie jedno - "władza" drugie. W mojej branży to się nazywa "źle zaprojektowane 'UX'".

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: Zeyt » wtorek, 13 marca 2018, 13:02

@FortiDude ,dałem tylko jednego minusa tylko żeby zwrócić uwage, jakbym chciał sie wyżyć dałbym Ci -5 ;)
Nie oczekuje rzeczowej analizy technicznej, ale oczekuje że post będzie w minimalnym stopniu związany ze spekulacją na temat ceny która jest podparta jakimikolwiek argumentami. Twoja opinia jest nic nie warta jeśli nie ma żadnych podstaw.
Rozumiem że masz potrzebe dzielenia sie swoimi ruchami na rynku, ale postaraj sie chociaż w minimalnym stopniu wytłumaczyć dlaczego wykonałeś dany ruch a nie inny.
Co do tematu gdzie można spamować, faktycznie, nikt tam nic nie pisze, bo nie ma widowni :)
I zdaje sobie sprawe że jest dużo innych osób które spamuja, jeśli takowy spam zauważam to reaguje, bo jestem zmęczony czytaniem bzdetów wyssanych z palca.

Uwierz mi nie jesteśmy złymi ludźmi, chcemy po prostu mieć przejrzysty wgląd na opinie innych użytkowników forum, bez potrzeby przewijania 20 stron niepotrzebnych postów, w ktorych dany użytkownik twierdzi że cena spadnie do tego poziomu, bo on tak postanowił i kropka.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: benq » wtorek, 13 marca 2018, 13:16

Tak na marginesie, czasami osoby, które narzekają na spamowanie robią tym swoim narzekaniem większy spam, niż ci spamerzy ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 13 marca 2018, 15:37

Bitmar pisze: że zarzucasz @Wymazywanie manipulację kursem(???). To się kupy nie trzyma. Każdego kto udziela się w wątku o kursie można o to posądzić. Ani wymazywanie, ani nawet my wszyscy razem nie mamy istotnego wpływu na kurs.
Jest jeszcze gorzej. Z tego co zrozumiałem jego referaty, uważa że forum i wypowiadanie się o wykresie i cenie służy mi (i też innym, pisze często ogólnie o gagatkach z wątku) do mylenia ludzi. Do celowego pisania tak, by ktoś na tym stracił, zrobił zły ruch itd. Tak jakbyśmy znali przyszłe ruchy ceny. :D Ja jestem w tej jego wizji chyba głównym szatanem i oszustem. :twisted: Koleś nie potrafi zrozumieć, że specyfika każdej bańki jest taka, że wydaję się wielu osobom, że to już koniec, że spadnie, że wysoko, a cholerstwo idzie dalej. I tak było zawsze na bańkach i będzie, bo to nieracjonalny przyrost ceny. Wszelka próba racjonalizacja zawsze prowadzi do wniosków, że już jest za drogo i powinno padać (na marginesie statystycznie lepsza taka racjonalność niż zbytnia euforia na baniach:).

Jakbym miał taka wiedzę jaka wychodzi z jego postów, nie byłbym milionerem (bo być milionerem na crypto nie jest trudne:), a miliarderem. :)

Odnośnie minusowania dałem 2x -20 obszernie uzasadniając i nazwałem wprost jego pisania o mnie pomówieniami i przytoczyłem Art.212 KK. I nagle skończyło się plucie, a zaczęło mu być "przykro". Cel osiągnięty.

Nie sądzę, by można nazwać używanie punktów reputacji przez mnie manipulowaniem. Jeśli możesz przytocz proszę statystyki ile dałem +/-. Jestem osobą która dość dużo tych punktów daje a minusów znacznie, znacznie mniej.

Posiadanie dużej liczby punktów reputacji przeze mnie przysparza mi często więcej kłopotów niż satysfakcji np.:
-częste argumentowanie w sporach ze mną, że piszę dla punktów, że czuję się mądrzejszy bo dużo pkt. itp. (klasyka)
-przekonanie, że ilość punktów to pochodna większej wiedzy
-wyższa odpowiedzialność, ludzie wymagają, że Ci z wysoką reputacją mieli większą wiedzę, lepsze i trafniejsze posty itd. (to akurat w części zrozumiałe).
-używanie przeze mnie minusowania traktowane jako jakaś walka czy pogrążanie innych a nie jako po prostu użycie oceny posta.

Ps. Fajne byłoby rozwiązanie, że rezygnuje się z systemu rep. czyli dawania i otrzymywania punktów oraz podpisu ile się ma. Takie wyzerowanie i adnotacja, że ktoś jest poza systemem z własnej woli. Mogłoby to być dostępne dla osób które np. zdobyły powyżej 200 czy 300 punktów (by uniknąć eldorado dla spamerów z nowymi kontami i by dotyczyło to osób, które powiedzmy, że raczej nie odwalą nagle jakiegoś shit-show, oczywiście bany by takie osoby nadal obowiązywały jak i wszystko).
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1237
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: Canis Lupus » wtorek, 13 marca 2018, 16:16

@Wymazywanie, a bardzo się przyzwyczaiłeś do swojego nicka? Skoro przekręciłeś licznik to może byś sobie założył konto początkującego. Podejrzewam, że jeśli byś się przykładał to do końca roku znowu mógłbyś być w czołówce repa. No ale wymagałoby to bardzo dużo pracy.
Taka luźna propozycja.

@KryptoBanita, tak wiem to nie jego pierwsza postać tutaj. Ale czy jeszcze mu się chce zaczynać grę od nowa.
Ostatnio zmieniony wtorek, 13 marca 2018, 16:30 przez Canis Lupus, łącznie zmieniany 1 raz.
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: KryptoBanita » wtorek, 13 marca 2018, 16:26

Wilku, akurat Wymazywanie to już przerabiał takie rozwiązanie ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: benq » wtorek, 13 marca 2018, 16:41

@Canis Lupus, Ale to bez sensu, on ma kombinować, bo ktoś ma z tym problem?
Ma repa to ma, nie jest to jakiś wyznacznik bycia omnibusem, ale widać, że gość ma pojęcie o czym mówi.
Nie pojawił się tu wczoraj, nie gada od rzeczy, a nawet jeśli coś mu nie wyjdzie, to nie jest to spam czy jakieś chore teorie spiskowe.
Zauważyłem, że niektórzy tutaj mają wyimaginowane problemy z reputacją/ocenami. Dasz komuś minusa - traktuje to jak plaskacza w pysk, jak najgorszą obrazę. To jest tylko ocena konkretnej wypowiedzi.
Zluzujcie trochę gumki w majtkach ludzie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: amneziahaze » czwartek, 15 marca 2018, 07:56

Bitmar pisze: zarzucasz @Wymazywanie manipulację kursem(???). To się kupy nie trzyma. Każdego kto udziela się w wątku o kursie można o to posądzić.
Nic takiego nie miało miejsca. Wręcz przeciwnie. Napisałem, że użytkownik o pseudonimie Fibo daje, w mojej opinii, złe prognozy, ponieważ się nie sprawdzają, choć wydaje się większości inaczej. Chciałem by się ustosunkował do tego, jednak jak zwykle bez odzewu.
Bitmar pisze: Nawet jeśli @Wymazywanie chciałby manipulować to biorąc pod uwagę skalę i kapitalizację BTC, nic mu to nie da, więc zarzut jest raczej bez sensu.
Oczywiście, że bez sensu, bo czegoś takiego nigdy nie było. @Wymazywanie zasłania się tym, że ja rzekomo coś insynuuje, ponieważ stwierdziłem, że zbyt wcześnie wieszczył koniec bańki, wcześnie dużo za wcześnie, tj. w momencie kiedy dopiero zaczynała się rozkręcać. Zresztą nie o to do końca nawet chodzi. Bardziej chodzi o to, że Wymazywanie nie potrafi się przyznać do błędu, natomiast każda ocena jego toku rozumowania wiąże się z minusowaniem, niezależnie od tego czy ktoś ma rację czy jej nie ma. To jest absurd i stąd wniosek, że wyszła z niego hipokryzja, bo niby skoro zależy mu tak bardzo na ludziach i świeżakach, by nie wtopili na rynku, no to powinien też uwzględnić fakt, że poprzez swoje fanaberie doprowadza do tego, że ludzie prognozujący wyższe poziomy znacznie wcześniej przestają być wiarygodni na forum. To nie powinno mieć miejsca, że trafna prognoza jest minusowana. I tyle. Wskazałem na ów fakt, że, niestety, ale dyskredytuje osoby, które trafnie formułują swoje diagnozy, zaś samemu nie potrafi przyznać się później do błędu, stąd jego minusy, czyli piaskownica.

To nic dobrego nie wróży, ponieważ ludzie myślą, że zła prognoza jest słuszna i skuteczna, natomiast skuteczne prognozy odchodzą w niepamięć, wątek nt. kursu staje się niewiarygodny tonie w natłoku analiz, które nie wnoszą za wiele. Wymazywanie może pisać nawet elaboraty i felietony, jednak ktoś nowy na forum nie zrozumie, gdzie samemu popełnia podstawowy błąd w ocenie i analizie kursu. To nie jest w porządku.
Bitmar pisze: Swoją drogą, wiele osób skarżyło mi się na Ciebie i zgłaszano Twoje posty (pewnie te po spożyciu), więc niektórym już nerwy mogą puścić i paragrafy pod wpływem emocji idą w grę
No, tutaj nie będę się oszukiwać, popełniam błędy, rzeczywiście nie respektuje ów zasady, by nie pisać pod wpływem, przy dłuższych trejdach zdarzają mi się ciągi. :P to faktycznie mój problem, do którego już przywykłem, jednak większość minusów to działka Wymazywania, stąd uważam, że można to uznać za celowe zaniżanie ogólnej reputacji. To tak jakby za jednym zamachem stwierdził, że 40 osób uważa mnie za buca albo oszusta itp. Nie jest to prawda, bo nie i tyle. Niech napisze, że nie lubi środków psychoaktywnych i będzie spokój, lecz nie, tu trzeba dorobić kolejny tasiemiec brazylijski, a że samemu mam takie zapędy, to chętnie to robię. Problem jest jeden, ja dyskutuje na forum na argumenty, a nie kto kogo sypnie piaskiem albo rzuci grabką, ot i cała zagadka nagle zostaje rozwiązana.
Bitmar pisze: Co do minusowania to są tu osoby, które faktycznie mogą tego nadużywać. System reputacji pójdzie do poprawki.
Wcale tego nie wymagam, nawet jeżeli jest nadużywany przez Wymazywanie. To tak jakby nie liczył się ze zdaniem tych 500 osób, które uznały, że moja wiedza i prognozy są autentyczne, co jednocześnie od jakiegoś czasu samemu poddaje w wątpliwość u osób, które robią to nie wiadomo właściwie w jakim celu, skoro mija się z prawdą. Po prostu przestanie mi zależeć na udzielaniu się w tym akurat wątku odnośnie kursu, bo i tak domyślam się jaki tam działa mechanizm i jestem pewien, że jest nieskuteczny, co za tym idzie, mylący dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z wykresami. Śmieszy mnie tylko ta pseudo-troska o ludzi, skoro jej tak naprawdę nie ma.
Wymazywanie pisze: Jest jeszcze gorzej. Z tego co zrozumiałem jego referaty, uważa że forum i wypowiadanie się o wykresie i cenie służy mi (i też innym, pisze często ogólnie o gagatkach z wątku) do mylenia ludzi. Do celowego pisania tak, by ktoś na tym stracił, zrobił zły ruch itd. Tak jakbyśmy znali przyszłe ruchy ceny.
Nie, nie, Wymazywanie. Napisałem już co myślę o Twoich prognozach i o tym co piszesz. W zasadzie napisałem przede wszystkim, że ja temu co piszesz nie daje wiary od dłuższego czasu. I nie dorabiaj sobie ideologii. Trochę na forum jestem, trochę tych analiz już widziałem. Trochę... wiesz, możesz nawijać makaron ziomom w piaskownicy. Pokazałeś nie raz co potrafisz i może zakończ już cudowanie, bo szkoda życia i czasu na problem, który sam wywołujesz, by później strugać wariata, że niby wszystko jest w porządku. Od tego czasu reputacja w mojej opinii jest nic nie warta i z niczym jej wiązać nie zamierzam. Szkoda, że nowi tego nie wiedzą.

@Wymazywanie, dziwi mnie Twoje zachowanie, bo wiele razy z przyjemnością czytałem to co tu wypisujesz, teraz to nawet nie chce mi się tego przeczytać w całości. I po cholerę zdejmowałeś ze mnie tego ignora? Żeby pokazać mi kto tu kogo może szybciej zdyskredytować? Dziecinada. Jednocześnie tym bardziej dziwne, bo naprawdę nigdy nic do Ciebie nie miałem i nie mam, rzekłbym nawet, że fajny z Ciebie gość, tylko co jakiś czas za bardzo podchodzisz do forum bez dystansu. Domyślam się, że to od trejdingu, bo nerwówka i brak spokoju to przecież na ogół norma, zwłaszcza gdy w grę wchodzą większe pieniądze. Poza tym samemu miałeś pocisk z elliotowców, chyba nawet znacznie częściej, więc zupełnie bez sensu.

Dodano po 34 minutach 1 sekundzie:
FortiDude pisze: Ostatnio dużo piszesz o spamie (https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 43#p465743) to stwierdzam, że po prostu musisz się wyładować, prawda?
Przy większych spadkach na tym forum to staje się normą od jakiegoś czasu. Z psychologicznego punktu widzenia jest to dla mnie dziwne, bo jeżeli spada albo ma spadać, no to siedzimy cicho, po co ta walka i złość, no to dla mnie to jest zagadką. Ale to chyba jest normalne akurat, tak działa ludzka psychika i emocje.
Wymazywanie pisze: Koleś nie potrafi zrozumieć, że specyfika każdej bańki jest taka, że wydaję się wielu osobom, że to już koniec, że spadnie, że wysoko, a cholerstwo idzie dalej. I tak było zawsze na bańkach i będzie, bo to nieracjonalny przyrost ceny. Wszelka próba racjonalizacja zawsze prowadzi do wniosków, że już jest za drogo i powinno padać (na marginesie statystycznie lepsza taka racjonalność niż zbytnia euforia na baniach:).
Ta, jasne, bo Ty nie potrafisz zrozumieć, że jest odpowiednia strategia również i do tego, by czerpać profit z ów banki, i nie chodzi o krypto, wszędzie można zastosować podobne narzędzia/strategię.
Wymazywanie pisze: Odnośnie minusowania dałem 2x -20 obszernie uzasadniając i nazwałem wprost jego pisania o mnie pomówieniami i przytoczyłem Art.212 KK. I nagle skończyło się plucie, a zaczęło mu być "przykro". Cel osiągnięty.
E tam, zachowujesz się w mojej opinii niepoważnie.
Wymazywanie pisze: Jestem osobą która dość dużo tych punktów daje a minusów znacznie, znacznie mniej.
Nieprawda. Raz, że marnujesz mój czas. Wyobraź sobie, że ja też mam czas. Dwa, niestety, mam wgląd w swego repa i nie podoba mi się ta sytuacja.
Ostatnio zmieniony czwartek, 15 marca 2018, 07:58 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 1 raz.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 15 marca 2018, 07:58

benq pisze:@Canis Lupus, Ale to bez sensu, on ma kombinować, bo ktoś ma z tym problem?
Ma repa to ma, nie jest to jakiś wyznacznik bycia omnibusem, ale widać, że gość ma pojęcie o czym mówi.
Nie pojawił się tu wczoraj, nie gada od rzeczy, a nawet jeśli coś mu nie wyjdzie, to nie jest to spam czy jakieś chore teorie spiskowe.
Zauważyłem, że niektórzy tutaj mają wyimaginowane problemy z reputacją/ocenami. Dasz komuś minusa - traktuje to jak plaskacza w pysk, jak najgorszą obrazę. To jest tylko ocena konkretnej wypowiedzi.
Zluzujcie trochę gumki w majtkach ludzie.
Pełna racja. Nie wiem po co ludzie się tak przejmują tą reputacją.

Jak system reputacji wszedł, to ktoś (chyba to był @Wymazywanie) dał mi z -20 albo więcej na dzień dobry i nie narzekałem - miałem to w dupie.

Ludzie będą się minusować nawet za odmienne poglądy i za inne bzdury, jest to powszechne wszędzie gdzie systemy głosowania istnieją.

Trzeba się odprężyć i przyzwyczaić.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: hassejo » czwartek, 15 marca 2018, 10:09

ShadowOfHarbringer pisze: Jak system reputacji wszedł, to ktoś (chyba to był @Wymazywanie) dał mi z -20 albo więcej na dzień dobry i nie narzekałem - miałem to w dupie.

Ludzie będą się minusować nawet za odmienne poglądy i za inne bzdury, jest to powszechne wszędzie gdzie systemy głosowania istnieją.
Wrzucę jeszcze swoje trzy grosze na temat reputacji.

Można to porównać do demokratycznych wyborów, wyglądałoby to w ten sposób że każdy mówi za siebie.
Czyli każdy może dać plusa czy też minusa za siebie.

Jednak dla przykładu Ty, Shadow, możesz mi wlepić -20 reputacji. Tak więc, tak jakby mi to dało 20 różnych osób.
Nie jest to do końca sprawiedliwie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: FortiDude » czwartek, 15 marca 2018, 10:16

ShadowOfHarbringer pisze:[...]
Ludzie będą się minusować nawet za odmienne poglądy i za inne bzdury, jest to powszechne wszędzie gdzie systemy głosowania istnieją. [...]
I tak też się właśnie dzieje :D Dlatego facebook nie zaimplementował "dislike", ponieważ wie, że ludzie z byle powodu pod wpływem chwili dają minusy a później nastolatkowie się wieszaja / tną itp.

Trzeba się wyluzować i mieć to głęboko w poszanowaniu :p

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: janku66 » czwartek, 15 marca 2018, 10:25

hassejo pisze: Nie jest to do końca sprawiedliwie.
Zakładasz mylnie, że demokracja jest sprawiedliwa.

Bez reputacji, banowanie szkodliwych trolów nie byłoby takie proste.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: hassejo » czwartek, 15 marca 2018, 10:37

vjankuv pisze:
hassejo pisze: Nie jest to do końca sprawiedliwie.
Zakładasz mylnie, że demokracja jest sprawiedliwa.

Bez reputacji, banowanie szkodliwych trolów nie byłoby takie proste.
Nie mówię że demokracja jest sprawiedliwa.
Jednak uważam, że demokratyczne wybory tak.
Nie uważam też, że reputacja jest niepotrzebna.
Jednak, po co jest admin, skoro dwóch userów może zbanować kogokolwiek ? Nie tylko trolla ?

Czy to jest więc sprawiedliwe ? :)

Wróć do „Opinie, propozycje, uwagi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości