Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: Rumcajs » piątek, 31 marca 2017, 18:29

TypowyFacet pisze: @Rumcajs, a czym mu tak zalazłeś za skórę, że gościu się tylko loguje, żeby dać minusa :D Dałem ci plusy, starczy na jeden dzień minusowania przez edka :)
Skąd mam wiedzieć. Zadałem w jakimś temacie pytanie bo wróciłem do domu z pracy o 19 wieczorem, to dostałem odpowiedź od edka wraz z -3 (pierwszy raz go na oczy widząc) żebym poszukał sobie w google :)

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: Bitmar » piątek, 31 marca 2017, 19:41

Rumcajs pisze: Ale nie wiem czy przy dawaniu -3 nazywanie kogoś (mnie) "ty skurwysynie" w komentarzach to jest normalnie przyjęte tutaj na forum ?
Nie jest,dlatego za to edek biodro czyli dawny transwestyta Ania28 dostaje znowu bana.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: maky » piątek, 31 marca 2017, 20:15

Rumcajs pisze: Teraz bedzie sie codziennie logował i mi zdejmował dzienie po 6 pkt reputacji bo to pewnie jego limit?
Dałem Ci ile mogłem...

Dodano po 56 sekundach:
Rumcajs pisze: Skąd mam wiedzieć.
A nie stanąłeś w mojej obronie niedawno? ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: novymivo » poniedziałek, 3 kwietnia 2017, 10:28

Przypadkiem znalazlem ten temat. Ja z zasady nie minusuje, nawet jak wypowiedz jest w zlym tonie, jezyku czy nie na temat. Nie minusuje bo nie uznaje tego rodzaju sprzeciwu i ukarania rozmowcy. Minusy z zasady sa zle bo nie potrzebnie wzbudzaja zle emocje. Nie minusujcie, atmosfera sie poprawi, lepiej podejmijcie dialog . pzdr
Polskie Forum Bitcoin.pl

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 3 kwietnia 2017, 13:19

@novymivo, ale jak ktoś spamuje, obraża innych, reklamuje piramidy i inne syfy mlm itd to się minusować się nie krępuj, pomożesz w ten sposób podnieść jakość forum.

Dodano po 3 minutach 3 sekundach:
Od teraz osoby z reputacją >30 mogą minusować. Wcześniej było od 20.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: FlyingAtom » poniedziałek, 3 kwietnia 2017, 15:19

Bitmar pisze: @novymivo, ale jak ktoś spamuje, obraża innych, reklamuje piramidy i inne syfy mlm itd to się minusować się nie krępuj, pomożesz w ten sposób podnieść jakość forum.

Dodano po 3 minutach 3 sekundach:
Od teraz osoby z reputacją >30 mogą minusować. Wcześniej było od 20.
Ja bym to podciągnął jeszcze wyżej do + 50 co najmniej, lub zostawił nawet 20 ale możliwość używanie dopiero od pomarańczowego nicka.
Jest jakiś górny pułap ? tzc. ile plusów ktoś może rozdać ? To tez powinno być ograniczane do 10 max 15 więcej nie jest potrzebne a powoduje "inflacje" i zaniżać będzie kogoś punktację z teraźniejszych czasów.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: maky » poniedziałek, 3 kwietnia 2017, 15:23

FlyingAtom pisze: Ja bym to podciągnął jeszcze wyżej do + 50 co najmniej, lub zostawił nawet 20 ale możliwość używanie dopiero od pomarańczowego nicka.
Jest jakiś górny pułap ? tzc. ile plusów ktoś może rozdać ? To tez powinno być ograniczane do 10 max 15 więcej nie jest potrzebne a powoduje "inflacje" i zaniżać będzie kogoś punktację z teraźniejszych czasów.
To wszystko jest ogarnięte. Nie możesz komuś dawać plusów/minusów w nieskończoność. Możesz tylko do 20%. Ilość punktów oceny przyrasta powoli.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: rav3n_pl » poniedziałek, 3 kwietnia 2017, 15:35

Chyba wracamy do opinii, że minusowanie powinno kosztować własnego repa.
Jak taki troll osiągnie pułap to za dużo sobie nie poszaleje.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 3 kwietnia 2017, 15:41

To ile plusów możecie rozdać zależy od waszej reputacji, stażu i ilości punktów. Każdy może sobie sprawdzić jak to jest liczone, wystarczy wejść w swój/czyjś profil i tam macie "Szczegóły reputacji i napiwków "
Dla @maky to wygląda tak: https://forum.bitcoin.pl/app.php/reputation/95
Czyli 6 punktów ma za staż (punkt za każdy rok), 2 za liczbę postów (punkt za 1000 postów), za reputację ma 4 i każdy zaczyna od 2 punktów. W sumie może rozdać 14 punktów (plusów/minusów). Dużo, ale należy mu się za staż, aktywność i reputację. Większość userów ma po kilka punktów.

Kolejna rzecz nasze punkty mogą stanowić tylko 20% punktów osoby ocenianej. Czyli jeśli ktoś ma 100 punktów z czego 20 dostał od nas to nasza ocena nie wpływa już na jego reputację, tylko symbolicznie dodaje się do reputacji postu. To samo z minusami, jak ktoś się na nas uweźmie to nie zabierze nam więcej niż 20%.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 3 kwietnia 2017, 15:50

rav3n_pl pisze: Chyba wracamy do opinii, że minusowanie powinno kosztować własnego repa.
Wtedy osoby mające te 30 punktów lub niewiele nad, mogą unikać minusowania nawet gdy jest słuszne, by nie zmniejszać sobie wypracowanych punktów. Zatem płacenie za minusa ma taką (sporą) wadę. Jak ktoś ma dużo punktów to mu wisi że zapłaci za minusa, ale ci co mają mało mogą unikać by nie tracić.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: FlyingAtom » poniedziałek, 3 kwietnia 2017, 15:52

Bardzo fajnie to ułożone podoba mi się ; ) bo i za staż są i za posty
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: maky » poniedziałek, 3 kwietnia 2017, 15:54

Bitmar pisze: Dla @maky to wygląda tak: https://forum.bitcoin.pl/app.php/reputation/95
Znalazłem błąd - literówkę: "Ostrzeźenia:"
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Posty: 114
Rejestracja: 8 lutego 2015
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: wargo » poniedziałek, 3 kwietnia 2017, 22:50

maky pisze:
Bitmar pisze: Dla @maky to wygląda tak: https://forum.bitcoin.pl/app.php/reputation/95
Znalazłem błąd - literówkę: "Ostrzeźenia:"
I "Post autor" w okienku po nakliknięciu na reputację w widoku tematu.

Weteran
Posty: 13344
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 3 kwietnia 2017, 23:05

Przeleciałem wzrokiem pobieżnie ostatnią stronę tej dyskusji i mam wrażenie, że jak ulał pasuje do Was powiedzenie: "socjalizm bohatersko walczy z problemami, które wcześniej sam stworzył" ;)
Naprawdę warto to komplikować?

Dla mnie minusowanie jest "normalną formą komunikacji" jak to się mawia w korporacjach. Minusuję rzadko i nie robiłbym tego za poglądy, ale raczej za głupotę, chamstwo, wulgaryzmy, wyjątkowe zaniżanie poziomu dyskusji, wycieczki osobiste itp.

Na pojedyńcze minusy nie ma co zwracać uwagi. Jeśli ktoś stwierdzi, że dostał nagle niesłusznie -10, albo uważa że jest ofiarą "zmowy minusowej" może się zwrócić do moda z prośbą o weryfikację sprawy i interwencję. Wystarczy.
Jak ktoś będzie trolował minusując na prawo i lewo to dostanie bana od moda. W końcu od tego mamy modów ;)
Zakładam, że będą to rzadkie przypadki.

Problem rozwiązany, można się rozejść 8-)

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: zbiges » wtorek, 4 kwietnia 2017, 01:42

ekonokomik pisze: Jak ktoś będzie trolował minusując na prawo i lewo to dostanie bana od moda.
Mam nawet jednego kandydata :)
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=306545#p306545
Spróbuję jednak najpierw perswazji. :)
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: baggins » wtorek, 4 kwietnia 2017, 06:43

wprowadźmy tradycję, że napisanie posta w tym temacie musi skończyć się sumarycznie oceną minusową... wtedy naprawdę pojawiały by się tylko ciekawe, wartościowe i zdeterminowane ;)

PS nie to żebym się specjalnie dopraszał :mrgreen:
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: zbiges » wtorek, 4 kwietnia 2017, 09:42

@baggins, a mogę wiedziec o co chodzi człowieku? Twojego minusa mam głęboko w dupie ale pochodzę z pokolenia dla którego słowo "donosiciel" jest najwiekszą obelgą! Nie rozumiesz, że trzeba uważać rozdając takie epitety choćby w żartach?
Co się z Wami dzieje ludzie?!

@Bitmar, moim zdaniem nie uda się ten eksperyment z samomoderacją.
ekonokomik pisze: "socjalizm bohatersko walczy z problemami, które wcześniej sam stworzył"
@ekonokomik ma tu 100% racji. Kłopot polega na tym, że oprócz niego niewiele osób rozumie co znaczą te słowa.
No ale i ja chętnie na to popatrzę :mrgreen: Ciekawy eksperyment socjologiczny.
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: baggins » wtorek, 4 kwietnia 2017, 10:22

@zbiges nie przesadzasz?
po pierwsze primo to był żart
po drugie primo w żartach albo i nie (nieważne) ale "wskazałeś" modowi człowieka za zminusowanie Twojego posta, który faktycznie był offtopem ...i o to mi chodziło
po kolejne primo ten minus oddałem Ci zaraz plusem w innym poście, żeby nie było marudzenia
a po ostatnie primo twierdzenie o tym, że w Twoim pokoleniu donosiciel to najgorsza obelga(!) świadczy o jakiejś traumie.... konfabulacji ....albo może już demencji? ;)

...więcej dystansu :)
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: zbiges » wtorek, 4 kwietnia 2017, 11:13

baggins pisze: który faktycznie był offtopem ...i o to mi chodziło
A przyjrzałeś się dokładnie temu "donosowi"? Nie zauważyłeś przypadkiem, że to była odpowiedź na prośbę innego użytkownika? Do każdego pytania mam zakładać oddzielny wątek?! Nie odpowiadam na głupie lub infantylne pytania ale jeśli widzę, że ktoś naprawdę potrzebuje pomocy i na nią zasługuje, a ja jestem w stanie jej udzielić, to po prostu to robię i nie patrzę na lekki offtop. Dwa wpisy dalej jest to samo i za chwilę znów przyjdzie ten cham i zminusuje wartościowy wpis który kosztował mnie kilka minut mojego czasu. Ten cham czepił się mnie jak rzep psiego ogona i tylko to mnie wkurza. Teraz rozumiesz? Mógłbym traktować tego człowieka jak troklodytę (czyli tak jak na to zasługuje) ale nie potrafię tego zrobić, bo szanuję wszystkich ludzi i stąd biorą się moje emocje, z szacunku do niego.
baggins pisze: oddałem Ci zaraz plusem w innym poście, żeby nie było marudzenia
a po ostatnie primo twierdzenie o tym, że w Twoim pokoleniu donosiciel to najgorsza obelga(!) świadczy o jakiejś traumie.... konfabulacji ....albo może już demencji?
O Twoim minusie nie dyskutujemy. Potrafisz zrozumieć prosty tekst? Czy jest to za trudne?
Uważasz, że czyjaś trauma nadaje się na żarty? Myślisz może, że Ty jesteś wolny od traumy? Że jesteś z tego powodu lepszy od innych? Udało Ci się dobrze zdiagnozować moją traumę i co? Dalej brniesz w to chamstwo. Co się z Wami dzieje ludzie?
:roll: :oops: :? :cry: :evil:
Mój dystans, to moja sprawa. Nic Ci do tego. Twoja "rada" jest znakiem Twojej pogardy dla mnie, bo rad udziela się przyjaciołom a Ty nie jesteś moim. A tak z ciekawośći: To było zamierzone czy nie panujesz nad tym co piszesz?
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6388
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1668
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja ogólna na temat MINUSOWANIA. Gorzkie żale zminusowanych.

Postautor: maxi82 » wtorek, 4 kwietnia 2017, 11:25

Panowiee, nie macie ważniejszych rzeczy do roboty ;) na rozluźnienie atmosfery :mrgreen: :mrgreen:
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Wróć do „Opinie, propozycje, uwagi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości