Aktualizacja treści bitcoin.pl

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Aktualizacja treści bitcoin.pl

Postautor: pm7 » niedziela, 29 stycznia 2017, 18:41

Niektórzy są zainteresowani, ale nie na tyle, by wszystko wysłuchać, zrozumieć i wykonać. Trzeba dla nich w miarę prostych wyjaśnień i krótkich instrukcji.[/quote] Chodziło mi o to, żeby przygotować proste i krótkie wprowadzanie. Jak ktoś nawet takiego nie przeczyta, to trudno. Niektórzy jednak poświęcą tą chwilę czasu na założenie portfela.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Aktualizacja treści bitcoin.pl

Postautor: Bitmar » wtorek, 31 stycznia 2017, 13:13

pm7 pisze: Widzę też, że nie napisałeś żadnego ostrzeżenia na http://bitcoin.pl/poradniki/portfele/98-portfele-online
Twierdzisz, że nadaje się on do używania mimo ostatnich negatywnych postów na forum?
To co uznajemy blockchain.info za całkowicie nieużywalne?

Co do powyższej dyskusji są przynajmniej 3 grupy osób w zależności od sposobu używania BTC.

1. Pasjonaci i zaawansowani
2. Przeciętni użytkownicy - dla nich Electrum/Multibit będzie opcją najlepszą
3. Okazjonalni użytkownicy - Nie interesuje ich za bardzo co to jest Bitcoin, nie mają ochoty nic sobie instalować na komputerze, chcą jedynie móc bitcoinami zapłacić np: za gry na steamie, konto premium na zalukaj.tv czy doładować konto na showup.tv czy zakup czegoś gdzieś za granicą itd. Dla nich jednak portfel przeglądarkowy to najwygodniejsza i dobra opcja. Zmuszanie ich do instalacji czegokolwiek tylko ich zniechęci. Nie jest to wcale mała grupa.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Aktualizacja treści bitcoin.pl

Postautor: pm7 » wtorek, 31 stycznia 2017, 13:23

Bitmar pisze: To co uznajemy blockchain.info za całkowicie nieużywalne?
Jest gorzej - blockchain.info generalnie działa, dając złudne wrażenie bezpieczeństwa :)
Poważnie, według mnie należy odradzać blockchain.info.

Jakąś alternatywą jest GreenAddress, warto tylko wspomnieć, że się nie nadaje do zbierania malutkich części BTC z faucetów (używa multisig, który o ile się nie mylę generuje trochę większe transakcje). W obecnych warunkach (wysokie opłaty transakcyjne przez zapchanie sieci) faucety i tak przestają mieć sens.
https://greenaddress.it/pl/
Mogę spróbować napisać jakiś poradnik używania GreenAddress dla bitcoin.pl, ale portfel wydaje się bardzo prosty w założeniu i używaniu (sprawdziłem na szybko jakoś tydzień temu).
Ostatnio zmieniony wtorek, 31 stycznia 2017, 13:27 przez pm7, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Aktualizacja treści bitcoin.pl

Postautor: adam1226 » wtorek, 31 stycznia 2017, 13:24

Blockchain może byc ale tylko dla okazjonalnych
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Aktualizacja treści bitcoin.pl

Postautor: pm7 » wtorek, 31 stycznia 2017, 13:29

@adam1226, przejrzyj może jeszcze raz co się w ostatnich miesiącach pojawiło na forum o blokchain.info.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Aktualizacja treści bitcoin.pl

Postautor: adam1226 » wtorek, 31 stycznia 2017, 23:53

pm7 pisze: @adam1226, przejrzyj może jeszcze raz co się w ostatnich miesiącach pojawiło na forum o blokchain.info.
Ehhh...
Czy ja mam pisac CAPSem?
Powtarzam ze portfele typu online moga byc ale tylko dla okazjonalnych płatności..typu kupuje gdzies w kantorze zeby zaplacic gdzies indziej w btc
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Aktualizacja treści bitcoin.pl

Postautor: pm7 » środa, 1 lutego 2017, 00:02

Zasadniczo, mogę zaakceptować portfele online dla początkujących, rzadko używających Bitcoina.
Dwie rzeczy, których nie mogę zaakceptować:
-skracanie blockchain.info do blockchain
-polecanie blockchain.info

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Aktualizacja treści bitcoin.pl

Postautor: pm7 » wtorek, 14 marca 2017, 17:38

Widzę, że strona http://bitcoin.pl/poradniki/portfele/38 ... oin-wybrac została ostatnio zmieniona. Proponuję jakoś wyszczególnić sensowne portfele, czyli według mnie:
Electrum, Mycelium, breadwallet, GreenAddress (z ostrzeżeniem, że lepiej używać portfeli działających lokalnie) i Bitcoin Core (z ostrzeżeniem o synchronizacji i zużyciu miejsca).

W tym momencie strona wygląda jakby polecała początkującym portfele, które się według mnie dla nich nie nadają:
-Armory
-Multibit (obecnie automatyczne dobieranie opłat jest szczególnie ważne)
-Blockchain.info (z powodów podanych wcześniej w tym temacie, zastąpić można GreenAddress)
-Coinbase (można zachować, ale w osobnej kategorii, rozwinę niżej)
-Blockchain Bitcoin Wallet - ten portfel nie jest chyba taki zły, ale jednak poleciłbym Mycelium

Do tabelki cech należy dodać, czy portfel radzi sobie prawidłowo z obecną sytuacją z opłatami (czyli w uproszczeniu, czy ma dynamiczne opłaty). Czy Multibit nie powinien mieć w czas synchronizacji "średni"? Jeżeli będzie jakiś czas nieużywany, albo jeżeli zostanie użyta opcja naprawy portfela, musi pobrać wszystkie bloki (nawet jeżeli ich nie zapisuje na dysku).

Ta informacja w czerwonej ramce powinna być normalną czcionką, a nie zmniejszoną i na górze strony, nie na dole:
Jeżeli jesteś początkującym użytkownikiem, nie będziesz przechowywał znacznych ilości środków (nie potrzebujesz sejfu) i chciałbyś bezboleśnie i szybko zacząć przygodę z Bitcoinem a nadal nie wiesz który portfel wybrać polecamy lekki portfel Electrum lub Multibit na komputer i/lub Mycelium na Android i/lub BreadWallet dla iPhona
Usunąłbym też z niej Multibit.


Rozwinięcie co do Coinbase:
Napisać o nich można, ale nie powinni być w tej samej kategorii co portfele przeglądarkowe, które pozostawiają klucze pod kontrolą użytkownika (GreenAddress, nawet blockchain.info). Można też w nowej kategorii podać Xapo (nie Circle - ponoć zrezygnowali z funkcji portfela Bitcoin).

GreenAddress oferuje też aplikacje na Androida.

http://bitcoin.pl/poradniki/portfele/11 ... przetowych
Firefox mnie ostrzega przed stroną HardBit. Ten artykuł powinien chyba zostać przejrzany i zaktualizowany.
Ostatnio zmieniony niedziela, 19 marca 2017, 13:36 przez pm7, łącznie zmieniany 2 razy.

szymon1051
Początkujący
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Aktualizacja treści bitcoin.pl

Postautor: szymon1051 » czwartek, 16 marca 2017, 18:32


szymon1051
Początkujący
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Aktualizacja treści bitcoin.pl

Postautor: szymon1051 » poniedziałek, 20 marca 2017, 21:05

http://bitcoin.pl/o-bitcoinie/manifest-satoshi-nakamoto Ten tekst trochę nie ma sensu bo pisze że obecny system opiera się na zaufaniu a w przypadku krypto waluty już nie potrzebne jest zaufanie, to napoczątku, a potem dzieś dodaje że też jest potrzebne zaufanie że nikt nie przejmie 51% mocy oblicznieowej :). Czyli tak czy siak zauwanie jest potrzebne :).

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 841
Rejestracja: 25 grudnia 2013
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Aktualizacja treści bitcoin.pl

Postautor: Bitcoiniak » wtorek, 21 marca 2017, 18:08

Na stronie głównej już jakiś czas brak kursu BTC.
Archiwum czasopism z okresu PRL:
http://www.jaglarz.info/ja/czasopisma/iks186.php
Prośba o dofinansowanie projektu przez miłośników starych czasopism:
1GazetyC1AR8aBnCSPxMgjZVTbnD4toA8H lub Xt8Sy8Kgd9xmMgExk3RULqAqfn47WxfXaF

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Aktualizacja treści bitcoin.pl

Postautor: pm7 » wtorek, 21 marca 2017, 18:57

@Bitmar: Przypominam o edycji http://bitcoin.pl/poradniki/portfele/38 ... oin-wybrac. Dalej polecany jest Multibit, z którym wciąż są problemy: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=101&t=20744

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Aktualizacja treści bitcoin.pl

Postautor: Bitmar » wtorek, 21 marca 2017, 19:21

z tym Multibitem mam wątpliwości, sam używam go od kilku lat i jest naprawdę dobry. Wiem, że są sygnały, że coś się dzieje, ale tak jak z każdym softem coś się tam zawsze znajdzie. Co do synchronizacji jeśli w Core jest długa to w Multibit jest krótka nie średnia. Synchronizacja to kwestia mniej niż minuty.

Co do poradników to wszystkie wymagają odświeżenia, najchętniej zleciłbym to komuś za kasę. Jak ktoś chętny niech da znać.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 841
Rejestracja: 25 grudnia 2013
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Aktualizacja treści bitcoin.pl

Postautor: Bitcoiniak » czwartek, 16 listopada 2017, 01:03

@Bitmar, na stronie głównej od kilkunastu godzin kurs zatrzymał się na 24 400 zł :o :lol:
Archiwum czasopism z okresu PRL:
http://www.jaglarz.info/ja/czasopisma/iks186.php
Prośba o dofinansowanie projektu przez miłośników starych czasopism:
1GazetyC1AR8aBnCSPxMgjZVTbnD4toA8H lub Xt8Sy8Kgd9xmMgExk3RULqAqfn47WxfXaF

Wróć do „Opinie, propozycje, uwagi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości